Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

@Artur Brol od którego dystrybutora brałeś tego ampa?

Jakie kolumny do niego podłączyłeś? 
Ostatnie pytanie, co tam brakuje Tobie w „dzisiejszym” graniu.

Znalazłem fotki nawet, gdy Gato ze streamerem, nie pamiętam typu, podłączonego miałem do custom na scanach i satori.

Makrodynamika obłędna💪, na disco super sprawa. Reszty nie pamiętam. Porównywałem do Audia Flight i jakby powietrze z koła/Audia zeszło. Nie wiem, o takim brzmieniu niektórzy mówią „muzykalne”😉😃

06F871BB-9E6F-4E11-85C3-BB6B15762B08.jpeg

23485CE3-5F2B-45FE-83F2-741ED272EF3F.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, AudioTube napisał:

@Artur Brol od którego dystrybutora brałeś tego ampa?

Jakie kolumny do niego podłączyłeś? 
Ostatnie pytanie, co tam brakuje Tobie w „dzisiejszym” graniu.

Znalazłem fotki nawet, gdy Gato ze streamerem, nie pamiętam typu, podłączonego miałem do custom na scanach i satori.

Makrodynamika obłędna💪, na disco super sprawa. Reszty nie pamiętam. Porównywałem do Audia Flight i jakby powietrze z koła/Audia zeszło. Nie wiem, o takim brzmieniu niektórzy mówią „muzykalne”😉😃

06F871BB-9E6F-4E11-85C3-BB6B15762B08.jpeg

23485CE3-5F2B-45FE-83F2-741ED272EF3F.jpeg

W sklepie bylem i kupilem. Tyle ze ja tu na twoim zdjeciu widze DIA 250s - o ktorego pytasz DIA 250s czy AMP150?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AudioTube napisał:

150Amp 

OK wiec jak pisalem kupilem w sklepie jako uzywane. Klient po okolo 6 miesiacach oddal do sklepu - w Belgii sklep sie znajduje.

Tak ze mam jeszcze troche wiecej niz 4 lata gwarancji. Gra z Pylon Audio Diamond 25 - polecam na marginesie.

Nic mi nie brakuje w AMP-150. Bardzo muzykalny i przyjemnie sie go slucha.

Chodzi o to ze mial zastapic DIA250S. Jak wspomnialem w sklepie cos tam slyszalem - roznice mam na mysli - ale chyba wystraszylem sie 😏 ze moze mi go ktos sprzatnac i wzialem.

Teraz porwnuje z DIA 250S i tez na Pylonach i kurcze ten podobno mniej analogowo brzmiacy wzmak sie broni. Tak ze wciaz odsluchuje i nie moge zdecydowac ktory ma pozostac. Trzeba - dla jasnosci - zaznaczyc ze AMP150 jakby pelniejsze brzmienie niz DIA250S posiada. Ciezko mi tylko dopasowac glosnosc w obu by bylo fair. Naprawde porzadne wzmaki na tej polnocy robia. 

Oba bym polecal ale tak mi sie wydaje ze jednak ten DIA 250s baardzo niewiele ustepuje wiekszemu bratu - nie chodzi mi wielkosc - 😏 a jest duzo tanszy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Thanx Artur. Myślałem, że w Amersfort. Mój sąsiad jest właścicielem tego winkel.

Czasem na marktplaats wrzuca jakieś używki z ryską czy czymś takim. 
Wszystkie Gato mogłem w ten sposób u niego/przez niego posłuchać.

Masz fajne kolumny, zatem gratuluję, bo brzmienie fajne zapewne. A design tych duńskich wzmacniaczy to dla mnie top topów. +1 od żony/partnerki😃

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AudioTube napisał:

Ok. Thanx Artur. Myślałem, że w Amersfort. Mój sąsiad jest właścicielem tego winkel.

Czasem na marktplaats wrzuca jakieś używki z ryską czy czymś takim. 
Wszystkie Gato mogłem w ten sposób u niego/przez niego posłuchać.

Masz fajne kolumny, zatem gratuluję, bo brzmienie fajne zapewne. A design tych duńskich wzmacniaczy to dla mnie top topów. +1 od żony/partnerki😃

 

 

Dzieki .

Naprawde fajne do tego stopnia ze mialem w planie zamowic od Gato FM30 ale jak wlaczam cos na moich to mysle sobie - czy to warto zamawiac kolumny ktore na palecie przywoza i w razie niewielkich roznic w brzmieniu - co jest mozliwe - a sporych w cenie pakowac i odsylac?

No nic, zobacze co bedzie ze wzmakiem i potem sie bede dalej nad kolumnami zastanawial. A juz testowalem ich kilka - MA Gold 100 i 200 5G, Dynaudio EVOKE 30, Sounus Faber Sonetto 2 i 3, Olympica Nova 1, Minima Amator 2 i Electa Amator 3. No i wczoraj Gato Audio FM50 i 15.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, AudioTube napisał:

A design tych duńskich wzmacniaczy to dla mnie top topów. +1 od żony/partnerki😃

Mnie też się podobał z wyglądu (wersja: orzech). Mojej żonę mniej, ale doceniła go za dźwięk. Najbardziej zaskoczyła mnie reakcja naszej 16-letniej (rok temu) córki. Popatrzyła na tego Amp-a 150 i na mnie, skrzywiła się i powiedziała: "Tato, przecież nie jesteśmy takimi ludźmi. A poza tym - wzmacniacz powinien być duży i czarny." :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, daj mi w łeb, gdy się może kiedyś spotkamy. Twoja żona była zazdrosna, może😉

Dość żartów.

Ta Audia FL to nowy najniższy model z serii…nie wiem, przed dzielonkami zaraz.

Czytałem recenzje wtedy, że hoho. A także na innym forum jakie to one/Audia melodyjne, muzykalne itp

Połknąłem haczyk i zakupiłem ten model z CD do spółki, na szczęście po dużym upuście.

Na Xavianach tych jeszcze na Scanach/150 i 360 plus moich Custom synergii z Audia nie było. Najgorzej na dole. Zamiast krótkich, zwartych impulsów, w utworach, gdzie zdawało mi się, że powinny być właśnie takie, słyszałem jakbym w kaloszach po kałuży skakał. 
W Gato, obojętnie którym mogłem te impulsy liczyć. 
Do tego nie firanka, ale kocyk na dęciakach, blachach. Dystrybucja w PL chyba się połapała, bo to nie są popularne klamoty. 
Nie wiem, może ktoś, kto nie miał żadnego punktu odniesienia mógł być zadowolony. Wzmak pojechał do Belgii, nie dostałem feedbacku. CD u kolegi. On jest zadowolony z niego.

Każdy z Gato wzmacniaczy na moich kolumnach/Scany miały zjawiskową makrodynamikę. Mam dość niski pogłos u siebie, można gałę sporo odkręcić i było pieruńsko czysto, energetycznie i jazda bez trzymanki.
Szczególnie te D klasowe.

Znalazłem zdjęcia.


 

 

9642638E-E684-458E-9711-1C8F07F99EF4.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie lampki. Ich miejsce jest na wyjściu w źródle. 
Dla mojego kolegi w identycznym przetworniku one of the best. Precyzja na „dole”, analityczność z gładkością. Ochy i achy.

A ja któryś już raz wkładam je i próbuję  bez uprzedzeń i tak nawet z czułością po prostu sobie posłuchać, pocieszyć się i zapisać do klubu miłośników tych lampek. 
Niestety, totalna klapa i więcej szans już im nie dam. Między nami synergii nie ma. Zachęcam Koledzy do jej poszukiwania, ale tak na chłodno i z uśmiechem oraz dużą łyżką racjonalności.

 

5BE78463-4DAC-4EE1-8968-D2A640DBC278.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafał S napisał:

Mnie też się podobał z wyglądu (wersja: orzech). Mojej żonę mniej, ale doceniła go za dźwięk. Najbardziej zaskoczyła mnie reakcja naszej 16-letniej (rok temu) córki. Popatrzyła na tego Amp-a 150 i na mnie, skrzywiła się i powiedziała: "Tato, przecież nie jesteśmy takimi ludźmi. A poza tym - wzmacniacz powinien być duży i czarny." :) 

Troche sie pogubilem - jesli mozna - o jakich ludzi jej chodzilo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafał S napisał:

Chodzi o to, że żyjemy dość skromnie (pomijając moje ostanie szaleństwa z audio), a ten Gato wygląda luksusowo. Trochę odstawał od mebli z Ikei. ;)

Aaa o to. No coz jesli nie daj boze - ze wzgledow finansowych - podazy sladem ojca zrozumie ze czasem pewne rzeczy maja bezwzgledne pierwszenstwo 😏 a dobry dzwiek jest jedna z tych rzeczy 😊

Co do mebli moj zestaw wlasnie z Ikei pod soba ma. Nie gryza sie wcale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Dobry dzwięk = dobry wzmacniacz (i cała reszta oczywiście...) 

Marcin. Ale jaki to jest ten dobry wzmacniacz (i cała reszta)? Bo przecież to, że mi się coś podoba, nie oznacza, że jest dobre. A ja chciałbym być prawdziwym audiofilem i mieć szacun wśród tej społeczności 😏.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KrólKiczu napisał:

A ja chciałbym być prawdziwym audiofilem i mieć szacun wśród tej społeczności 😏.

Sebastian, 

Przełamię lęk, odwagi, a niech się dzieje. Myślę sobie od jakiegoś czasu, a „myślenie” opieram na osobistych obserwacjach i doświadczeniu, że „prawdziwi” audiofile to osoby samotne. Nie w sensie, że nikogo nie mają wokół, ale z z takim poczuciem pustki i przeogromną potrzebą doznania czułości, przytulenia, bliskości.

Tą pustkę wypełniają …, a ona nigdy się nie wypełni, ponieważ nie tego potrzebują. 

Seba😊, obyś nigdy nie trafił do klubu audiofili. 
A mój szacunek masz od dawna. Za pytania, które stawiasz. Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, AudioTube napisał:

„prawdziwi” audiofile to osoby samotne. Nie w sensie, że nikogo nie mają wokół, ale z z takim poczuciem pustki i przeogromną potrzebą doznania czułości, przytulenia, bliskości.

Ładne. Nie wiem, czy prawdziwe, ale ładne, a czasem to ważniejsze od prawdy. Czego zresztą doświadczam również w audio. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innych wątkach jest, ale wstawię i tu. Zainteresowałem się audio dopiero pół roku temu. Wcześniej w pracy miałem różne Denony, Marantze i Sony, głośniki od 20 lat zawsze B&W, w zasadzie nie wiem czemu.

AKTUALNY SYSTEM SALON
Marantz 40n
Marantz CD60
KEF R7
Bowers & Wilkins 703 S2
KEF R3 Meta


Plan najbliższy: Sprawdzić wzmacniacz Yamaha i Accuphase. Głośniki – Dynaudio Evoke 50.
Może jeszcze Michi X3 i Hegel żeby wiedzieć co to jest.


AKTUALNY SYSTEM PRACOWNIA
KEF R3 Meta

Plan najbliższy: Dokupić wzmacniacz, bo same nie grają. Sprawdzić B&W706, Ampion Argon 3.
 

IMG_8890.jpeg.1d7f991318898a9ead7f83c4e6ad48fa.jpeg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po testach .

Jednak DIA 250s zostaje.

AMP-150 na rynek wtorny.

37 minut temu, Songs for Pilots napisał:

W innych wątkach jest, ale wstawię i tu. Zainteresowałem się audio dopiero pół roku temu. Wcześniej w pracy miałem różne Denony, Marantze i Sony, głośniki od 20 lat zawsze B&W, w zasadzie nie wiem czemu.

AKTUALNY SYSTEM SALON
Marantz 40n
Marantz CD60
KEF R7
Bowers & Wilkins 703 S2
KEF R3 Meta


Plan najbliższy: Sprawdzić wzmacniacz Yamaha i Accuphase. Głośniki – Dynaudio Evoke 50.
Może jeszcze Michi X3 i Hegel żeby wiedzieć co to jest.


AKTUALNY SYSTEM PRACOWNIA
KEF R3 Meta

Plan najbliższy: Dokupić wzmacniacz, bo same nie grają. Sprawdzić B&W706, Ampion Argon 3.
 

IMG_8890.jpeg.1d7f991318898a9ead7f83c4e6ad48fa.jpeg

 

Kurcze dopiero pol roku i juz takie systemy.

Mieszkasz nad salonem? 😄

Tylko tak dalej. Milej zabawy i zadowolenia z odsluchow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...