Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

52 minuty temu, audiowit napisał:

Dochodzi do 100dB w miejscu odsluchu 1.8m

Ale nagranie jest "sprzed" membrany, a nie z miejsca fotela. Nie możesz Witold nagrać kawałka transu zapodanego wcześniej? Byłoby jako punkt odniesienia dla innych borykających się z basem. Przygaś światła żeby RODO nie naruszyć i zachęcam do opublikowania nagrania dla potomnych ;) 

Pozdrawiam. M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, audiowit napisał:

Mariusz na mikrofonie z komorki?  Gdzie 30hz ? :).

Mają zniekształcenia te mic w telefonach ale przenoszą dość dobrze. Proszę na screenie to spektogram zdjęty mikrofonem mojej kom S22 Galaxy przy odtwarzaniu nuty zapodanej przez kolegę z poprzedniej strony. Słychać tą nutę 32Hz nawet na moich Heresach mimo, że schodzą w te rejony już z mocno zrolowanym pasmem ale mikrofon nie ma problemów by zarejestrować. 

Tu nie chodzi żeby cokolwiek udowadniać czy kogoś oceniać tylko żeby dać materiał do porównań. Nawet tych kilka filmów nagranych w różnych warunkach daje jakiś pogląd na sprawę basu, dudnienia czy jego klarowności. W kontekście obrazów jak to stoi, w jakiej odległości i ogólnych warunkach zastanych w pomieszczeniu pozwala na jakieś obserwacje i wnioski do wstępnych i pobieżnych analiz ;) 

https://tidal.com/browse/track/240918873?u

 

30Hz.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest efekt pogłosu, ktorego wogóle w pomieszczeniu nie ma. Mam dość mocno wygluszony pokoj. Chyba bardziej niz Ty. Choc nie stosuję gąbek ;). No i jest duża kompresja w moim telefonie. Wielu dźwiękow ze srodka pasma ni slyszę. Nie mam tego kawalka co wrzuciliscie. I nie mam też za bardzo nic basowego. Wrzucam co mam... niestety nic z szybkim basem.

Słucham na słuchawkach jeszcze pliki przeslane na forum... no nie, na podstawie odsluchow z yt nie da się dobierac sprzetu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...