Skocz do zawartości

Korupcja FM


mejson

Recommended Posts

Wstyd icon_redface.gif się przyznać, ale dałem się skorumpować!

W innym wątku pisałem, jakich stacji radiowych słucham - Trójki, Antyradia, Dwójki, PIN itp.
W pracy nie mogę ich słuchać, bo "młodzież" dostaje wysypki.

Jedynym kompromisem okazało się Radio Złote Przeboje - trochę starego, trochę nowego - ot takie radio "towarzyszące".

No i okazało się, że "towarzysze" prowadzą konkurs (?!) polegający na dzwonieniu do wysyłających sms-y (za 2.44 zł).
Jeśli ktoś odbierze słowami "Radio Złote Przeboje", dostanie 5000 zł.
Proste, nie?

Pod warunkiem, że nosi się ze sobą cały czas telefon i nie odbierze się innym tekstem - jak "halo", "słucham" itp.

Pomyślałem, że to proste - wystarczy wysłać sms z numeru nie używanego na co dzień.

Przez dwa tygodnie wysłałem ze dwadzieścia sms-ów, nerwowo sprawdzałem czy telefon był włączony WSZĘDZIE - w pracy, w samochodzie, na spotkaniu, na pogrzebie...

Wytrzymałem dwa tygodnie tego głupiego hazardu (?!) i słuchania co kilkanaście minut nawoływania do wysyłania sms-ów i cytowania szczęśliwców, którzy dostali kasę.

W efekcie namawiania ... przestałem słuchać Radia Złote Przeboje. icon_eek.gif
Rzygać mi się już chciało, gdy go słuchałem - nawet muzyka nie była w stanie znieczulić po wkurzeniu reklamami i kolejnymi nawoływaniem do wysyłania sms-ów.

Byłem głupi ale mi przeszło...

Jaki morał z tej historii wynika?

Jeśli nie masz pomysłu na dobre radio - ciekawe audycje, reportaże, wywiady, prowadzących na poziomie - to nie zdobędziesz innych słuchaczy niż ogarniętych chęcią łatwego zysku.

Możesz ich sobie kupić akcjami "Wszyscy Słuchają Radia Złote Przeboje", "Wielka Kumulacja" (RMF), "Wielka Kumulacja" (Zetka) itp.

Nie musisz robić wielkiego radia, zatrudniać stada dobrych dziennikarzy.
Sprzęt, paru gadających i masz radio!

Słuchaczy sobie kupisz...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mejson,
jak widać było to tylko próba korupcji, a tak właściwie to dofinansowałeś radio (albo/i sieć komórkową, z której usług korzystasz).
Tym niemniej tego typu akcje mogą jak słusznie napisałeś skutecznie znięchęcić niektórych (szczególnie tych starszych stażem...) słuchaczy.

Ze swojej strony dodam, że niektóre reklamy (wulgarne, wyzywające, nachalne, nudne czy po prostu głupie) skutecznie odrzuciły mnie od kilku firm. Co prawda nie z branży audio-video, ale zawsze ... icon_sad.gif

Inny rodzaj zniechęcania - to puszczanie bardzo często niektórych piosenek, co skutecznie może je obrzydzić. I co z tego, że lubię dany uwór i zespół, skoro w ciągu tygodnia słyszę go po raz dwudziesty icon_evil.gif Można dostać szału (dobrze, że na biurku jest pilot do radia icon_wink.gif i mogę szybko zadziałać po pierwszych kilku taktach).

Pozdrawiam
PS. Proszę nie wpisywać w tym wątku (również w innych na naszym Forum ...) przykładów "korupcji" lub korupcji w innych systuacjach (bardziej politycznych), bo wraz z Muzycznym_Gościem będziemy zamykali i usuwali (posty, nie użytkowników) jako nie na temat!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mejson,
jak widać było to tylko próba korupcji, a tak właściwie to dofinansowałeś radio (albo/i sieć komórkową, z której usług korzystasz).


Problem w tym, że rozgłośnia skusiła mnie nie swoją ofertą programową ale pospolitą kasą.
A dofinansowanie ulubionej rozgłośni polega na tym, że oczekuję tylko nadal interesującego programu a nie jakiejś ekstra wziątki.
Konkursy owszem, urządzają i w "porządnym" radiu, ale nagrody są bardziej wyrafinowane niż gotówka.
Dofinansowuję regularnie "Trójkę" i nie oczekuję z tego powodu zysku...


Cytat

Tym niemniej tego typu akcje mogą jak słusznie napisałeś skutecznie znięchęcić niektórych (szczególnie tych starszych stażem...) słuchaczy.


Zgadza się - Radio Złote Przeboje wrzucam już tylko okazjonalnie, najczęściej w samochodzie w czasie nadawania w "Trójce" czy "Antyradiu" reklam. icon_twisted.gif

Cytat

Ze swojej strony dodam, że niektóre reklamy (wulgarne, wyzywające, nachalne, nudne czy po prostu głupie) skutecznie odrzuciły mnie od kilku firm. Co prawda nie z branży audio-video, ale zawsze ... icon_sad.gif


Mnie rozwścieczają reklamy Euro-AGD - dla (przy)głuchych/głupich.
Ale kupiłem tam ostatnio telewizor, ale wcale nie skuszony reklamą, tylko po analizie oferty... icon_wink.gif

Cytat

Inny rodzaj zniechęcania - to puszczanie bardzo często niektórych piosenek, co skutecznie może je obrzydzić. I co z tego, że lubię dany uwór i zespół, skoro w ciągu tygodnia słyszę go po raz dwudziesty icon_evil.gif


Radia komercyjne mają bardzo krótką playlistę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej odnoszę wrażenie, że rozgłośnie komercyjne w naszym kraju nie do końca dobrze radzą sobie w obecnej rzeczywistości. Traktują swoją działalność czysto komercyjnie i to mogę zrozumieć, ale zapominają przy tym o misji jaka pełni radio.
Inteligentny słuchacz szybko zorientuje się, że robiony jej w jajo i zrazi się.

Co do krótkiej playlisty w radio komercyjnym to jest standardem a wynika pewnie z faktu, że jak każda firma oszczędzają na czym się da. W zasadzie nie dziwi mnie to, wszak firmę zakłada się po to aby przynosiła zyski. Ale w przypadku radia ma to krótkie nogi, bo na czym jak na czym, ale w radio nie powinno się oszczędzać jak by nie było kosztem słuchaczy.

Przykładem nietrafnych działań, mających za wszelką cenę uzyskanie czystego zysku była likwidacja Radia Jazz, jedynego jazzowego radia w tym kraju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprzestałem słuchania Radio Złote Przeboje z innego powodu. Od jakiegoś czasu w tej rozgłośni wpadli na GENIALNY pomysł POLEPSZENIA dźwięku za pomocą podbicia góry o 9 - 12dB. Moje uszy tego nie wytrzymały. Nawet na radio samochodowym za każdym razem musiałem korektorem barwy poprawiać góry w minus o kilka - kilkanaście dB. Ale to było bardzo uciążliwe i rozpraszające podczas jazdy. Więc wywaliłem te Złote Przeboje z presetów i już mnie nie drażni:)))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
belfer54

Tak po prawdzie to nie wiem czy masz rację kolego mój miły. W tej chwili mamy kilka razy więcej stacji radiowych niż te 20-30 lat temu ale do słuchania jest dużo mniej audycji jak dla mnie. Pomijam fakt, że w tamtych latach można było nagrywać z radia całe płyty - inne prawa, inna epoka - ale były audycje na które człowiek czekał bo było w nich co posłuchać. I jak dobrze pamiętam to chyba z poczatkim lat 90-tych te audycje zaczęły powoli znikać z fal radiowych jeśli nie z powodu zdjęcia audycji z programu to choćby z powodu zmiany prowadzącego i automatycznie w większości przypadków zmiany profilu tematycznego. Kiedyś słuchałem radia godzinami. Jak nie programu czwartego to trójki, jak nie trójki to dwójki i zawsze coś było do posłuchania. W tej chwili można przelecieć wszystkie stacje i na żadnej nic nie znajdzie ciekawego. Czasem udaje mi się posłuchać jedynie RMF CLASSIC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Kraków trzyma się nieźle icon_smile.gif.
Jurek Skarżyński w formie, może mówi trochę więcej niż dawniej ale muzę puszcza zacną.
Andrzej Kukuczka, Paweł Sołtysik, Agnieszka Barańska, Piotr Chronowski, Marcin Baniak, Antoni Krupa -> trzymają fason icon_smile.gif
Jedyne co można im "zarzucić" to pewna stronniczość -> nie usłyszysz w tej stacji Dody ani innych wykonań muzyko-podobnych icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamc
Na szczęście. Tu mam na myśli ostatnie zdanie z Twojej wypowiedzi.

Cooledit
Trudno się z Tobą nie zgodzić, choć biorąc pod uwagę powszechnie panującą komerchę, to jeszcze nie jest tak tragicznie. Nie ukrywam, że podobnie jak Tobie ckni mi się za tamtymi laty, ale tylko w kontekście, o którym piszesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

belfer54

Tak po prawdzie to nie wiem czy masz rację kolego mój miły. W tej chwili mamy kilka razy więcej stacji radiowych niż te 20-30 lat temu ale do słuchania jest dużo mniej audycji jak dla mnie. Pomijam fakt, że w tamtych latach można było nagrywać z radia całe płyty - inne prawa, inna epoka - ale były audycje na które człowiek czekał bo było w nich co posłuchać. I jak dobrze pamiętam to chyba z poczatkim lat 90-tych te audycje zaczęły powoli znikać z fal radiowych jeśli nie z powodu zdjęcia audycji z programu to choćby z powodu zmiany prowadzącego i automatycznie w większości przypadków zmiany profilu tematycznego. Kiedyś słuchałem radia godzinami. Jak nie programu czwartego to trójki, jak nie trójki to dwójki i zawsze coś było do posłuchania. W tej chwili można przelecieć wszystkie stacje i na żadnej nic nie znajdzie ciekawego. Czasem udaje mi się posłuchać jedynie RMF CLASSIC.



W tych audycjach nie tylko grano wspaniałą muzykę, ale tez ciekawie o niej mówiono. Beksiński, Kaczkowski kształtowali mój gust muzyczny. Teraz jest tego mało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...