Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kitek_2

MUZYKA NA ŚWIĘTA

Recommended Posts

Ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, chętnie poznam Wasze propozycjie muzyczne na tą okazję.
Nie chodzi mi tylko o wykonania kolęd ( też mile widziane) a o muzykę przy której spedzacie święta i która w/g Was pasuje nastrojem do tych świat.

No to jeszcze w miarę świeży, zeszłoroczny krążek Stinga - "If on a winter's night". Klimatyczne ballady, zero pospiechu, w sam raz na zimowy (świąteczny) wieczór.

A to moja świąteczna pozycja obowiązkowa. icon_smile.gif
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować całego postu ...

Ja często wkładam w karuzelę parę płyt i puszczam składanki kolędowe - choćby z serii czteropłytowych "The Best", czyli "The Best Christmas … Ever". No i spokój na parę godzin...

A płyt "niekolędowych" to najnowsza płyta Roda Stewarta "The Great American Songbook v.V - Fly Me to The Moon…", zresztą cała seria The Great American Songbook jest OK. Poza tym w tym okresie lądują w odtwarzaczu niektóre płyty Gregorian oraz wcześniejsze płyty Suzanne Vega.
Również trochę polskich -składanka "Kabaret Starszych Panów" (5 płyt, już nie kupowałem najnowszego wydania wzbogaconego o 1 płytę icon_wink.gif ) czy Marek Grechuta.

Pozdrawiam

Zaczyna się szał świątecznych piosenek. Ale oprócz nowych hitów na święta nie może zabraknąć oczywiście tradycyjnych kolęd.

A u mnie dzisiaj w czytniku CD Steve Dobrogosz "Requiem" oraz Jonh Rutter "Magnifikat" nagranie zarejestrowane 21.11.2010 ,17.00 Uhr
w Christuskirche Aschaffenburg przez znajomego, znajomego parającego się tym prawie zawodowo ,tzw. master.

Ja na święta dostałem CORINNE BAILEY RAE - "The Sea". (Dziękuję Olu icon_smile.gif )
Kolęd to może ona i nie śpiewa niemniej muzyka kojąca i miła - w sam raz na święta icon_smile.gif

WIELU MIŁYCH DLA UCHA TONÓW ŻYCZĘ FORUMOWICZOM I KOLEŻEŃSTWU FORUM OBSŁUGUJĄCYM, TAK NA ŚWIĘTA JAK I NA NOWY ROK icon_smile.gif

ja mam płytę Arki Noego - jakaś stara wydawana z gazetą- z kolędami i muszę powiedzieć, że rewelacja. Kolędy są żywe, zabawne a nie smęty icon_smile.gif więc zawsze mam ją na święta w pobliżu icon_smile.gif

Cytat

ja mam płytę Arki Noego - jakaś stara wydawana z gazetą- z kolędami i muszę powiedzieć, że rewelacja. Kolędy są żywe, zabawne a nie smęty icon_smile.gif więc zawsze mam ją na święta w pobliżu icon_smile.gif

każda koleda a arki noego jest sluchana u nas w domu:)

Powoli zbliżają się kolejne święta, więc ja, pewnie już w listopadzie, zacznę słuchać świątecznych piosenek Presleya. Potrafię ich słuchać także w ciągu roku, ale staram się tego nie robić, bo jednak psuje to klimat icon_wink.gif W ogóle lubię świąteczne piosenki z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.

Cytat

Powoli zbliżają się kolejne święta, więc ja, pewnie już w listopadzie, zacznę słuchać świątecznych piosenek Presleya. Potrafię ich słuchać także w ciągu roku, ale staram się tego nie robić, bo jednak psuje to klimat icon_wink.gif

Ginger.
Co do świąt: to choinkę już ustawiłaś/ustawiłeś w pokoju? icon_mrgreen.gif Bo przecież już się zimno robi na dworze???

Pozdrawiam
PS. Czy rzeczywiście pierwsze wpisy nowych użytkowników muszą być takie? (nieprzemyślane, mało konkretne i ... szkoda dalej pisać). Dobrze, że są wyjątki (w innych tematach).

U Nas na święta zawsze standardowe kolendy w wykonaniu różnych polskich gwiazd. A później ojciec przeważnie odpala coś w TV jakiś koncert świąteczny icon_smile.gif

ja lubię jak w święta z głośników lecą po prostu kolędy icon_smile.gif nasze polskie tradycyjne znane i lubiane przez wszystkich. po kolacji wigilijnej zawsze śpiewamy razem z odtwarzaczem

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować