Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Dlatego ja odpuściłem sobie w swoich planach lampę na 300B. Cena lampa w niedługim czasie osiągnie cenę samego urządzenia czyli wzmacniacza. Wiem, że jeśli ktoś się zakochał w 300B to trudno go z tego wyleczyć icon_biggrin.gif
Właśnie z powodu szalejących cen odpuściłem sobie Abraxasa na 300B, chociaż gdyby sprzedawca szybciej zareagował to nie wykluczone, że bliżej zainteresowałbym sie tym wzmacniaczem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
a co radziłbyś z Amplifona?
Parę ogłoszeń widziałem, ale powiem szczerze, że czytałem tak skrajne opinie. Wzmacniacze i twórca wzbudzają duże emocje. Kilka dni temu wysłałem maila do firmy. Moje pytania zadane w nim zostały bez odpowiedzi. Rozumiem brak czasu i większe zainteresowanie rynkiem niemieckim, ale taki stosunek trochę zniechęca do marki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie raczej przypadek.A szczerze to Jolkę po prostu dostałem na raty.Poza tym była w Szczecinie więc mogłem spokojnie jej posłuchać.wziąłem ją oddałem.Drugi raz po zmianie części lamp ,trafiła ponownie do mnie i dopiero wtedy przekonała mnie do siebie.Potem moje własne eksperymenty z lampami i teraz jest jeszcze lepiej.Amplifonowi kibicuję od lat, na Audio Show i poświęciłem trochę czasu na odsłuchy.Ale w tej chwil, jak sam napisałeś, zakochałem się w 300 B i jedyny wzmacniacz na który bym zamienił Jolkę, bez zastanowienia, to integra Ancient Audio także na 300 b.Amplifon jest dość popularny więc może znajdziesz jakiś egzemplarz do odsłuchu u siebie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!
Bardzo dziękuję za Wasze odpowiedzi.
Musiałem zrobić sobie 40godzinną przerwę od komputera, żona zaczynała już mieć krwiożercze zamiary, a ja po średnio 10 godzinach dziennie przy komputerze od początku roku (a właściwie przez ostatnie 3 miesiące) mam już chyba mroczki przed oczami.
Przerwa miała być krótsza, ale spędziłem w sobotę chyba z 10 godzin w sklepach, a dziś jeszcze parę godzin na spacerze.
W każdym razie moja Szanowna Pani jest szcześliwa, przestała narzekać na rozstawiony sprzęt i przeżyłem icon_lol.gif , a w bardzo dziwny sposób ja wydałem więcej na przyodziewek niż ona (co prawda kupiłem 3 razy więcej rzeczy, ale przemilczmy to - portfel wytrzymał). A że jeszcze udało mi się na godzinkę wpaść do Euro i MMarkt i oprócz zakupu paru płytek zorientować się w cenach i promocjach na kino domowe (u mnie chyba 2/3 czasu na forum i w mailach to odpowiedzi na pytania o ceny popularne zestawy...) więc jestem na bieżąco i szczęśliwy. icon_razz.gif
Wszystko to niestety wyszło Waszym kosztem (dziękuję za cierpliwość), a wiadomości na spokojnie przetrawię jutro (kolejnej sesji przy kompie do godziny 4 rano nie wytrzymam, a nie mam kiedy odespać bo od jutra znowu pracowity tydzień).

Pozdrawiam
Ps. Jutro będzie obszerniej ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja to znam .Te pytania co ty możesz robić przy komputerze tyle czasu i podejrzliwy wzrok.A tu oprócz audio i forum N-ki.Właśnie dziś się dowiedziałem że jednak należy się HBO przez trzy miesiące za friko.Podczas rozmowy PAN konsultant za pierwszym razem powiedział stanowczo nie.A propos MM i Euro tam nie jest wcale tanio.Telewizor kupiłem w małym sklepie DVD kupię przez Net.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja N mam od Grudnia więc u mnie do Marca wszystko Friko.HBO już mam.Ja rzeczywiście jestem nocny Marek(Nie mylić z Markiem).Najczęściej siedzę przy komputerze a potem jeszcze idę posłuchać muzyki.Mam ten komfort że nikomu to nie przeszkadza ,zresztą nie lubię słuchać za głośno. A zresztą jak domownicy nie śpią to zawsze mi ktoś przeszkadza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A propos MM i Euro tam nie jest wcale tanio.Telewizor kupiłem w małym sklepie DVD kupię przez Net.

Audionet
Wiem, że normalnie nie jest tam tak tanio - po prostu w ramach wspólnych zakupów z obywatelką małżonką w pewnym momencie się rozdielamy, wpadam do tych sklepów i patrzę, na co jest promocja.
I już ładnych parę rzeczy (chociaż głównie DVD czy nagrywarki dla siebie i rodziny) tam kupiłem icon_cool.gif

No ale lamp niestety nie mają icon_razz.gif
A mnie nadal korci Jolka 202, ale uszanuję (przynajmniej na razie) lekką awersję żony do nowych zakupów, szczególnie że 2 tygodnie wcześniej kupiłem nagrywarkę z HDD (od pewnego czasu przymierzałem się do czegoś firmowego z HDMI, więc ... zamiast kolejnego odtwarzacza DVD wydałem 500zł więcej na nagrywarkę).
Pewnie jakbym się wstrzymał z tym zakupem, to bym miał kurs do Poznania na odsłuch. Wyszło na to, że w ten sposób mimowolnie zaoszczędziłem icon_lol.gif
... również żonie większych zmartwień.

Pozdrawiam - niestety jak zwykle późną nocą. Żona już śpi - a ja ... prawie icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
ja nie pytany odpowiadam, że mam Sony RDR-HX 950. A Roman pewnie Ci odpowie na pytanie trochę później icon_biggrin.gif

Roman
Jolkę 202 zawsze można upolować gdzieś bliżej. Jak będzie czas i stosowny moment zawsze sie jakaś Jolka znajdzie, a może i jakaś inna lampka w zbliżonej cenie.

A tak w ogóle to Was podziwiam. Ja ok. 23-24 padam na pysk. No, ale mnie potrzeba więcej snu icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Panasonic DMR-EH67 z HDD 250GB.
Ale na razie stoi podpięty pod klasyczny CRT SONY, dopiero muszę kupić jakiś rozsądny kabel HDMI i pewnie wtedy podłącze go po LCD LG (co prawda 1366x768, a nie pełne HD) i wtedy napiszę o wrażeniach i porównam go z moim starym Thomsonem (HDD 160GB, bez HDMI).
Jak dla mnie to Pioneer i SONY lekko przesadzają z ceną, a LG ma niezbyt wygodną obsługę (testowałem starszy model RH200) i mimo że mam tej samej firmy LCD (wiadomo, jeden pilot do wszystkiego i nie trzeba się bawić w jego przeprogramowanie...) to stanęło na P-Synku icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
PS. Ja po północy też padam na twarz, ale kiedyś trzeba popatrzeć/popisać na naszym Forum icon_lol.gif
No i dziękuję za sugestie dotyczące Jolki ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy,
ogłaszam Wszem i wobec zagościły do mnie dziś monobloki Phasta. O wrażeniach napiszę już jutro. Ponadto postaram się jutro, mam nadzieję ze znacznym udziałem Romana - RoRo opisać wrażenia z piątkowych odsłuchów w AudioForte. Właściwie to Roman był głównym bohaterem ja mu tylko towarzyszyłem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ogłaszam Wszem i wobec zagościły do mnie dziś monobloki Phasta...

Marku!
Głównym bohaterem weekendu (i zapewne najbliższych dni...) jest niewątpliwie właśnie para monobloków Phasta!
Oj, będzie się działo - że zacytuję pewnego pana icon_razz.gif

Pozdrawiam, gratuluję niesamowitego finiszu piątkowo-sobotniego - i wolę się nie pytać, co teraz masz w planie icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję podjętej decyzji.Jakie to cudowne uczucie nowe klocki.Pewnie już śpicie.Ja jak zwykle dopiero siadam do komputera.choć może zmienię tryb życia.Niedawno dostałem koszmarny rachunek za prąd.Może trzeba przestać siedzieć po nocy.Jest pewna osoba która twierdzi że to ja tak nabijam licznik.Myślę że doczekamy się dwóch recenzji nowych monobloków.Marka i Romana.Ja dziś wybrałem się do Opery na balet .A tam muzyka z taśmy koszmar.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stingray jak zwykle pokazał, że jest to niezły kawałem wzmacniacza, ale faktycznie obecna cena (oficjalna) 10900 zł to moim zdaniem totalne przegięcie.
Drugi raz słuchałem Stingraya. Tym razem w piątek w AF napędzał on Gallo Reference 3. No cóż nie jestem specjalistą w dziedzinie pięknych i kwiecistych opisów jak gra to albo tamto. Ja jako audiofil z odzysku powiem krótko moim zdaniem Stingray dał z Gallo dupy. Miałem wrażenie momentami, że brakuje mu oddechu.
Manley nie podobał mi się chociażby z tego powodu, że grał zbyt mało lampowo a bardziej tranzystorowo. Wszystko jakby pozornie było na swoim miejscu, ale brakowało tej typowej dla lampy soczystości i ciepła.
To tak w skrócie na temat Stingraya. Gdyby kosztował powiedzmy 7000 zł to byłaby cena za która chętnie bym go kupił.
Myslę, ze jak pojawi sie Roman doda coś od siebie, bo powiem szczerze, że chciaz byliśmy razem na odsłuchach nie wiem co myśłi detalicznie o Stingrayu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...