Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Aha jeszcze jedno co mogę dodać. Otóż Baltlab bezlitośnie obnaża wszystkie wady i zalety sprzętu towarzyszącego. O tym pisze się również dużo na sąsiednim forum i jest to niestety prawda, albo stety. Zależy jak na to spojrzeć. Miałem już takie sytuacje, że po podłączeniu kolumn lub CD, ew. DVD myślałem, że .... kaszana totalna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku!
A jak to jest z Twoimi dwoma systemami?
Oba systemy, jak zrozumiałem dotychczas, różnią się od siebie stosunkowo mocno...
Czy na obu słuchasz tej samej muzyki w zależności od nastroju, czy też jeden z systemów lubi określony gatunek i gatunek ten jest wyłącznie na nim odtwarzany, a drugi z nich lubi inny gatunek?
Który z nich jest Twym ulubionym, o ile w ogóle tak jest?
Czy też po prostu, w sytuacji zajętego jednego pokoju - wolny jest system w drugim i to na nim słuchasz muzyki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku
Z konieczności dwa systemy stoją w jednym pokoju. Trzeci system w pokoju mojego syna. Ale do tego trzeciego w zasadzie nie wtrącam się.
Pierwszy system to : Baltlab, Totem, Denon 1460 po tuningu, tuner Technics ST 9030, gramofon Pro-Ject 2Xperience+ Phono Box
Drugi system: Pahasty+preamp, DUevel, Shanling100, DVD Pioneer DV 656A
Przed przyjściem do domu Phastów w zasadzie głównym systemem był pierwszy z Baltlabem. Na Jolce, czyli na drugim systemie słuchałem głównie muzyki kameralnej. małych składów. Teraz drugi system z uwagi na jego dużo większy potencjał urasta do roli faworyta, chociaż Baltlab absolutnie nie idzie w zapomnienie. Jednak mimo wszystko dźwięk tranzystorowy ma inną specyfikę. Poza tym na Baltlabie oglądam i słucham koncerty nagrane na DVD, no jak na razie słucham czarne płyty.
Phasty a szczególnie preamp zaskoczył mnie tym, że potrafi zagrać tak czytelnie w wysokie dźwięki a zatem będę chciał sprawdzić go np. w ostrej muzyce rockowej. Oczywiście posiada wszystkie cechy typowej lampy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem jeszcze płyt analogowych przez Phasta, ale na pewno będę słuchał.
Jeśli chodzi o to, czy nadal zostaną dwa systemy to odpowiedź brzmi tak. Do drugiego systemu + TV zamówiłem drugi stolik od tego allegrowicza
http://www.allegro.pl/item306467953_stolik...son_krell_.html
Stolik zostanie wykonany wg mojej koncepcji. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że moja żona zgodziła się aby obok siebie stały dwa stoliki ze sprzętem. Zniknie oczywiście szafka na której stoi obecnie telewizor i z konieczności zestaw numer dwa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Belfer.Nie szukaj uniwersalnych kolumn.Albo masz dwa niezależne systemy, albo.Jeden Ja zostawiłem sobie Luxmana aby słuchać na nim muzyki klasycznej ,ze względu na większą moc.Nie pamiętam już kiedy ostatnio przepiąłem kable.chyba tuż po tym jak kupiłem Jolidę.Po prostu się nie chce.Gdyby to był niezależny system na pewno bym go włączał.Jezcze ze słuchawkami było prościej .Do klasyki miałem AKG a do pozostałej muzyki Sennheisery.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Audionet
Stolik będzie miał półki ze szkła. Jest to kompromis. Ponieważ mam już stolik Ostoja, który posiada półki ze szkła zona zgodziła sie na drugi po warunkiem, że drugi będzie posiadał takie same. Zgodziłem się na to. Stolik w odróżnieniu od Ostoi jest uniwersalny pod tym względem i w przyszłości można zastosować inne półki icon_smile.gif
Poza tym mój stolik będzie miał inne wymiary niż te które standardowo podaje producent.
Zresztą i tak w przypadku szklanych półek po sprzęt stosuje podkładki z korka o grubości ok. 3mm.
Jeśli chodzi o moje systemy to zastanawiałem się dzisiaj dosyć długo nad tym problemem i chyba jednak przeważy koncepcja - każdy zestaw ma swoje kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku
Gratuluję namówienia Twojej Pani na drugi stolik!
Moja na sugestię o drugim stoliku ... domyślasz się co powiedziała icon_cry.gif
A mam w okolicy solidny stolik Singera do maszyny do szycia - bydlę waży chyba ze 20 kg i po przeszlifowaniu blatu byłby cudownie stabilny pod wzmacniacz lub CD+gramofon. A propozycja drugiego takiego jak mam też nie spotkała się z widoczną radością ...

"Zresztą i tak w przypadku szklanych półek po sprzęt stosuje podkładki z korka o grubości ok. 3mm."
Podkładki dajesz pod nóżki sprzętu czy pod każdą półkę na jej mocowaniu ze szkieletem?

Bardzo podobało mi się połączenie Batlab + Totemy, a jeszcze bardziej Twoja koncepcja 2 systemów - każdy z parą swoich kolumn!
W każdym razie ja będę docelowo dążył także do 2 kompletów w salonie:
lampy+CD+gramofon+2 kolumny, (jak nie zdecyduje się na lampę, to zostanie stary wzmacniacz...)
a w drugim 5.1 kolumn + ampli KD+CD+DVD/SACD + MD + deck + karuzela CD + coś jeszcze (wyciągnięte z szafy) ze starych zapasów icon_lol.gif

Z mojego doświadczenia sugestia Audioneta "Po prostu się nie chce.Gdyby to był niezależny system na pewno bym go włączał." wiele wyjaśnia - u mnie lenistwo często decyduje o pewnych ustawieniach i preferencjach (dla mnie chyba jedynym elementem bez pilota poza gramofonem może być lampa...).

Pozdrawiam
PS. Jeszcze 66 godzin i jeśli się nic nie zmieni to posłucham PhaSTów na Duevel, nie mogę się doczekać icon_razz.gif O innym sprzęcie nie wspomnę...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja będę w Austrii niedaleko Salzburga... Miejscowość nazywa się Lofer!
O tyle będzie mi łatwiej, że znam stosunkowo dobrze niemiecki...

Bert
Ja jadę dalej - do Passo Tonale. Czyli w sobotę będziemy sie mijali, bo najprawdopodobniej wracamy przez Salzburg! Mam nadzieję, że w jednym kawałku (w każdym razie do tego jestem przyzwyczajony przez ostatnie parę lat).
A mój niemiecki to już chyba zardzewiał icon_sad.gif
Tak swoją drogą, to jak jadę przez Wiedeń i widzę wystawy i reklamy sklepów (nawet w MediaMarkt człowiek coś dla siebie by znalazł) to aż mnie skręca, bo reszta osób w samochodzie nie ma ochoty na krótki postój icon_cry.gif A przecież nie muszę od razy upychać 50kg w dwóch metrowych kolumnach - przecież mogę pojedyńcze pudełko czy jakieś ciekawe monitory!
A jak jest u Ciebie?

Cytat

Na recenzję Xindaka poczekam do Twojego powrotu z nart!


Dzięki za cierpliwość z Xindakiem - mamy w planie poniedziałkowy odsłuch na Marka PhaSTach, a ja mam nadzieję że nie będzie za dużo odstawał od Shnlinga icon_razz.gif

Belfer54
Jeżeli poprzedni preamp PhaST był taki ostry to już go nie chcę!
Ja i ostrość to tak nie za bardzo (ale na wygląd bardziej mi sie podoba metal - jakoś na razie nie leży mi drewniane wykończenie... co się oczywiście może zmienić po odsłuchach).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet, RoRo
Efektem waszych nocnych poczynań jest to, że wstaję rano, w sobotę przed zajęciami ze studentami. Studiuję przez godzinę Wasze ważne dla mnie i cenne wypowiedzi a następnie usiłuje na nie odpowiedzieć. icon_smile.gif
Ale teraz już na poważnie.

Roman
Konstrukcja szafki/stolika Ostoi niestety nie pozwala na stosowanie korka pod każdą z półek. Jest to słaby punkt tego mebla. Każda z półek i tylko wyłącznie szklanych, umocowana jest przy pomocy nazwijmy to uchwytów przykręconych mizernymi wkrętami do nóżek stolika. Wyklucza to stosowanie półek z innych materiałów. Jeśli będzie potrzeba zrobię zdjęcia w przybliżeniu tych elementów. A zatem podkładki korkowe idą pod nóżki sprzętu.
Zaletą tego stolika jest to, że można regulować przestrzeń między półkami.
W stoliku, który zamówiłem zastosowano inna filozofię. Półki są na stałej wysokości.
http://www.allegro.pl/item306467953_stolik...son_krell_.html

Widzę, że liczysz godziny do odsłuchu. Ja też. Jestem bardzo ciekaw jak ocenisz Phasty.

Janusz
Zaciekawiłeś mnie aukcją dotyczącą kolumn Quadral. Trochę mnie tylko zmartwił opis na aukcji, w którym napisano:

"Kolumny mają niezwykle precyzyjne wyostrzone klarowne wysokie tony, każdy niuans, instument jest słyszalny, łącznie ze smaczkami które pomijają inne głośniki. "

Obawiam, się czy preamp Phastów "przełknął by" te wysokie tony. Należałoby posłuchać tych kolumn. Tak, czy inaczej oferta ta jest ciekawa, również cenowo.
Obecna linia pod nazwą Aurum też jest na Allegro, ale jakoś wizualnie mniej mi przypadła do gustu.
Szkoda, że są to aukcje krakowskie.

Pozdrawiam "nocnych marków"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Panowie!
Witam w sobotnie popołudnie!
Wątek rozwija się przynosząc korzyść nam - aktywnym uczestnikom wątku oraz audiofilskiej braci...
Marek!
Stolik - prawdziwa klasa!
Szkło - no cóż... oprócz korkowych podkładek zawsze można zastosować absorbery, czy inne audio-cudactwa...
Quadral Vulkan...
Audionet!
Czy przypadkiem nie byłoby tak, że w pokoju Belfra niskie składowe rozkruszyłyby mury i zmiotły dom z powierzchni ziemi wraz z drogocennym sprzętem, rodziną i sąsiadami??? icon_biggrin.gif
RoRo!
Doskonale rozumiem Twe wiedeńskie dylematy!
My, mieszkający przy granicy, od czasu do czasu jeździmy na wycieczki koncertowe lub turystyczno-krajoznawcze do pięknego, kosmopolitycznego Berlina! Tam to dopiero jest zagłebie sklepów z hi-endowymi wynalazkami... Pozostaje wyłacznie cmokanie, bo zwykle z czasem bardzo, bardzo krucho... icon_wink.gif
Co do nart - ja też mam nadzieję, że wrócę z jednym kawałku... Niemniej lekko się stresuję, bo to dla mnie debiut. icon_mrgreen.gif
Czekam z niecierpliwością impresji na temat Phastów!
Ja jutro, korzystając z zaproszenia Łukasza wreszcie posłucham Dali Grand Coupe zasilanych z monobloków Omaka (napiszę oczywiście małą "reckę")... O tyle będzie łatwiej, że do posłuchania będą również bodajże - ProAc Response 1!
Na marginesie - współczuję Belfrowi sobotnich zajęć! Czasem chwalę sobie, że nie muszę w soboty oddawać się pracy...
Pozdrawiam serdecznie!
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,
na dzisiaj na szczęście już skończyłem.
Bartku
jeśli chodzi o Quadral Vulkan to mniej więcej to samo pomyślałem co Ty. Nadal będę poszukiwał.
Po poniedziałkowych odsłuchach wiele sobie obiecuję. Liczę, że Roman przyczyni sie znacznie do wytyczenia kierunku w którym mam podążać w kwestii doboru kolumn.
Ciekaw jestem Twojej relacji po odsłuchach u Łukasza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRoMoja Jolida to 300b
Kolumny są leciwe.W niczym nie przypominają obecnych produktów firmy Quadral .To inny konstruktor i inna szkoła brzmienia.
BelferOpis brzmienia na aukcji to taki handlowy bełkot.W moich kolumnach są te same głośniki.Więc ich brzmienie dobrze znam,może za dobrze.Na pewno nie są za ostre bo ja takiego brzmienia nie znoszę i na pewno ich bym tyle nie trzymał.Co do basu to nie wiem bo u mnie jest system Vario Vent(chyba tylko raz widziałem to w innych kolumnach) a Vulkan to linia transmisyjna.Ale nie podejrzewam ich mimo to o nadmiar basu .Wielokrotnie słuchałem większego Tytana i nigdy nie stwierdziłem że przeszkadza mi obfity bas.
Bert Na nartach nigdy nie jeździłem i znając siebie raczej nie będę próbował.Powodzenia.Chroń choć uszy!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet
Dobrze, że napisałeś trochę o swoich kolumnach, bo faktycznie jak sie czyta niektóre opisy do aukcji to ręce opadają. Człowiek bierze to za dobra monetę a później okazuje się, że to tak jak napisałeś bełkot i stek bzdur.
Jak widzisz ja ciągle jestem na etapie poszukiwań. Sądzę, że to jeszcze trochę potrwa i każda uwaga z Waszej strony jest dla mnie cenna. I myślę, że odwrotnie. Ja słuchając tu i ówdzie kolumn mogę podzielić sie swoimi spostrzeżeniami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
Jak moja żona się nauczyła śmigać na deskach, to Ty chyba tym bardziej? icon_cool.gif

A macie jakieś lampowe doświadczenia z GLD?

Marku - napisałeś
"Po poniedziałkowych odsłuchach wiele sobie obiecuję. Liczę, że Roman przyczyni sie znacznie do wytyczenia kierunku w którym mam podążać w kwestii doboru kolumn."
Wiesz - ja już mam w podświadomości zapisany model 2 komplety kolumn, jedna para pod Batlaba, a druga - pod PhaSTy icon_cool.gif Będę próbował o tym zapomnieć, ale nie obiecuję...

Pozdrawiam
PS. Jakby co, to ja wcalę nie liczę godzin - zostało 2505 minut icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...