Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Dnia 23.03.2023 o 08:19, MarcKrawczyk napisał:

No i posłuchane, jakby wszystko trzymało poziom favourite stranger to byłby super album…

2CA6DA8A-7199-4A67-82A6-AF3BD38DD530.jpeg

Moja przygoda z DM skończyła się z końcem lat 90, teraz na nowo odzywa sie. To nie jest płyta pełna przebojów jaka była Violator, ale z każdym jej przesłuchaniem coraz bardziej mnie przekonuje, coraz bardziej lubię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię polską muzykę z tamtych lat. Uwielbiuam Janerkę za ten bas, prostotę i magię.

 

Doczytałem gdzieś, że Lech Janerka inspirował się twóczością Gang of Four. 

Ciekawa muzyka. 

@Adi777 - mój ulubiony redaktorze muzyczny, może i Tobie się spodoba.

lk57oYO.png

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Bebop napisał:

Adi777 - mój ulubiony redaktorze muzyczny,

Wow, takiego czegoś się nie spodziewałem 😁

Gang of Four poznałem, gdy eksplorowałem okolice post-punkowe.

Wysoko oceniam powyższy album. Świetne partie gitary elektrycznej, lubię takie drapieżne, ostre brzmienie, które znakomicie tutaj współgra z przyjemnie wyeksponowanym basem - Dave Allen.

Następny album - Solid Gold, też zdecydowanie warty uwagi 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bebop napisał:

Zgadzam się. Utwory na tej płycie nie pozwalają na nudę. 

 

A jak oceniasz ten album Janerki - (przepraszam ale chyba nie jest dostępny w streamingu, ja mam CD od kumpla) 

45tpusV.png

To mój pierwszy kupiony przeze mnie winyl odtwarzany na gramofonie Artur, to były czasy :),  potem wysprzedslem wszystkie winyle i jak mnie naszło kilka lat temu od nowa to ponownie na pierwszy rzut Klaus Mitffoch odkupiony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm. na przykład to. Uwielbiam label Blue Note

 

5HJHVnx.png

Mój najniowszy nabytek CD 

UWINRhq.png

https://www.discogs.com/release/3469062-杉井幸一-Koichi-Sugii-サロンミュージック集-Salon-Music-1938-1941

To CD też ostatnio kupiłem 

RkoOgAx.png

12 minut temu, Rafał S napisał:

Czekamy, kiedy

Jesteś kilkoma osobami? 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafał S napisał:

Bardzo lubię Jimmy Smitha i organy Hammonda w ogóle.

Dość niedawno byłem zupełnie blisko zakupu oryginalnych organów Hammonda. Po namyśle (obrotowy głośnik i reszta jak szafa) zrezygnowałem. Zabrakło mi miejsca w moim grajdole.

Tak, Jimmy Smith jest mistrzem tego instrumentu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy kontakt z Root Down doprowadził do utraty kontaktu z rzeczywistością. Włączyłem tę płytę zupełnie przypadkiem z zamiarem sprawdzenia czy jest w moim klimacie. Zostałem do końca. Nie potrafiłem przerwać. Kiedyś już tę płytę tu polecałem i pamiętam, że @Rafał S też zareagował pozytywnie…

@Bebop, dzięki za przypomnienie tego nagrania. Aż zły jestem, że o nim zapomniałem. I w związku z tym dygresja… widzę zdecydowaną przewagę muzyki na nośnikach nad plikami czy streamingiem. Płyty mam w szufladach i na półce - każde miejsce to odrębny klimat. W zależności od nastroju, kieruję kroki w tym czy innym kierunku i przeszukuję. Nie ma możliwości abym o czymś zapomniał na dłużej. A pliki czy streaming przepadają. Tak łatwo o nich zapomnieć. Przeglądanie cyfrowych bibliotek to już nie to samo…

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...