Skocz do zawartości

Sprzęt do 1500zł


Jakub8816

Recommended Posts

Witam , chcę zakupić jakiś fajny sprzęt grający do 1500 zł . Chodzi mi żeby grał dosyć czysto i był bardzo głośny , mile widziany mocny bass . W grę wchodzą tylko takie firmy jak Samsung , Pioneer , Sony , Yamaha , Onkyo itp. Kumpel posiada wieże samsunga MMC 550D o mocy RMS (THD10%),1CH : 80 W + 80 W + 120 W (Dane z neta) i nawet mi się podoba , lecz takiej samej nie kupię . Myślałem nad PIONEER'em X-HM71-K , lecz jego moc to tylko 2x50W i boje się że będzie cicho grała . Proszę , doradźcie mi coś co będzie dobrze grało ,gdyż jestem totalnie zielony w tych sprawach .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na początek, jak już kolega f1angel wspomniał, warto zapoznać się z innymi wątkami dot. wyboru sprzętu i określić podstawowe dane.
Potem proponuję poczytać o różnicach między mocą a efektywnością kolumn/wzmacniacza (logarytmiczna skala decybelowa itd.) - rozwieje Twoje wątpliwości na temat tego, "czy będzie głośno".

W tym budżecie możesz (jeżeli zależy Ci na gotowym zestawie) porozglądać się za modelami Pianocrafta. Udałbym się do porządnego salonu audio i posłuchał kilka topowych modeli mini-zestawów w tym budżecie. Przy okazji możesz sprawdzić jak gra ostatni zwycięzca EISA - Panasonic SC-PMX9.

Zapoznaj się z wątkami na forum, może zastanowisz się nad zestawem wzmacniacz + 2 kolumny.
Ciężko coś doradzić nie znając podstawowych wymagań icon_sad.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to parę pytań uzupełniających, jak zupełnie nie jarzysz icon_mrgreen.gif

Chcesz nowy sprzęt - czy może być używany?

Tylko mini/mikro wieża, czy może być coś większego?

Na jakiej powierzchni ma to grać?

Jeżeli chcesz głośno a masz większy pokój - to rzadko która miniwieża podoła...

Pozdrawiam
PS. A jak chcesz mocny bas (a nie bass !)- to przyda się wyjście na subwoofer icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo - ja bym na przykład chciał, żeby podczas odsłuchu z niskotonowych głośników wyskakiwały BASSy icon_lol.gif

Wracając do tematu - ja bym się raczej skłaniał ku wzmacniaczowi i parze kolumn. Do 1500zł można spokojnie znaleźć wzmacniacz, źródło i kolumny, rzecz jasna używane. Sprecyzuj kolegom jakiej muzyki słuchasz i jakiego brzmienia oczekujesz od swojego zestawu audio - to niezwykle rozjaśni sytuację icon_smile.gif No i przede wszystkim, przy odpowiednim doborze nie będziesz musiał dodatkowo wzbogacać "wieży" subem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to musiałby być za sprzęt by zawalił pół pokoju? Nawet Sound Art i JBL Everest nie dałyby rady 30 metrom kwadratowym.
Tak a'propos 30m2. Chcesz do tego wstawić mini czy mikro wieżę? To tak jakbyś do akwarium 500 litrów wpuścił jednego gupika. icon_biggrin.gif Zginie icon_idea.gif

A mój ulubiony BASS to taki http://pl.wikipedia.org/wiki/Colin_Bass
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Co to musiałby być za sprzęt by zawalił pół pokoju? Nawet Sound Art i JBL Everest nie dałyby rady 30 metrom kwadratowym.

No wiesz - pewnie komputer jest stosunkowo nowoczesny jak na wczesnego Gierka icon_mrgreen.gif i już zajął pół pokoju.
Dobrze, że nie jest z lat 60tych, bo zająłby cały pokój... i jeszcze trochę u sąsiadów icon_eek.gif
A wtedy to już tylko mały odtwarzacz MP3 i mikroskopijne głośniczki by się zmieściły. A o konieczności ogrzewania to można by zapomnieć - podobnie jak i o oszczędnościach na zużyciu prądu...


Cytat

Tylko mikro wieża !!

A jeszcze lepiej nieduży radiomagnetofon (no może być z CD) i w dodatku trzeba jechać na bateriach icon_mrgreen.gif

Jakub8816
Nie trzeba wystawiać sprzętu na balkon - wystarczy jedną (lub dwie...) kolumnę tam postawić. Głośno będzie wystarczająco, a efektu stereo parę metrów niżej i kilkanaście metrów dalej i tak nie będzie.

Sugestie o większym sprzęcie zamiast miniaturek mają swoje mocne podstawy.
A jeżeli chcesz sprzęt który nie jest zbyt duży - to i tak trzeba by było wydać na to razy więcej niż w tytule wątku.
Np. taki komplecik Cyrusa wzmacniacz serii 8 +dodatkowy zasilacz PSX-R
http://allegro.pl/mission-cyrus-8-zasilacz...3556015902.html
Albo jeszcze lepiej końcówka mocy lub 2 porządne monobloki (końcówki mocy), a do tego przedwzmacniacz... Jak pisałem sprzęt nie będzie duży icon_wink.gif
http://allegro.pl/cyrus-dynaudio-proac-i3546720604.html

Wracając na ziemię - akceptujesz takie rozwiązanie (tzn. normalny wzmacniacz czy amplituner i podłogowe kolumny...coś do 1500zł), czy ma być niezbyt drogo, niezbyt dobrze, niezbyt mocno - ale niezbyt dużo miejsca zajmująca miniwieża???

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a Wy w każdej dziedzinie tacy surowo-dokładni jesteście jak tu z tym basem. Nigdy nie przytrafiło się wam sie powiedzieć "wysłałem esemesa" zawsze wysłałem esemes" przykładów można mnożyć i mnożyć. Także nie ma, co się dziwić, że jakiś chłopak mówi bass- bo przecież wszyscy całe życie nazywamy coś nie poprawnie albo coś profanujemy, bo akurat w tej dziedzinie nie jesteśmy profesjonalistami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Panowie, a Wy w każdej dziedzinie tacy surowo-dokładni jesteście jak tu z tym basem.

A czemu mamy przymykać oko na takie rzeczy?

"Słowo pisane" zazwyczaj cechuje się większą starannością niż mowa - również dzięki temu, że możesz edytować swoją wypowiedź i usunąć błędy.
Masz więcej czasu na pisanie...
Zauważ że sporo użytkowników (szczególnie tych z większym stażem na Forum) dba o to, by wyrażać się zgodnie z regułami języka polskiego.

Po to są też uwagi, by wypowiedzi były napisane estetycznie i czytelnie.
Tak samo z usuwaniem wulgaryzmów i dbaniem o kulturalne wypowiedzi na Forum - warto to robić i już.

Pozdrawiam
PS. Nie w każdej dziedzinie - ale na Forum TAK!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...