Skocz do zawartości

[Pomoc w wyborze] Wzmacniacz do kolumn Taga


Celdur

Recommended Posts

Te podkładki z salonu mennica audio będą niedługo poszukiwane, wszak1 i 2 groszówki są wycofywane, starsze mają w składzie więcej miedzi, ale utleniają się icon_smile.gif Zaś takie srebrne do jazzu icon_smile.gif A na poważnie żeby ograniczyć ilość składowych( podkładki ) lepiej z kulką, nacisk i tak większy na 1mm kwadratowy niż przy podkładce, a nie niszczy podłogi.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Liczyłem na kólkowe zakończenie a niestety dostałem szpikulce.
Nie ma co narzekać. Ważne żeby grało. Jutro napiszę jak już wszystko
podłącze i będzie działało <modli się>

Jak w tym Grundig Fine Arts mam podłączyć kable? Nie nie ma tam takiej standardowej dziurki tylko jakby podwójna dzielona po środku widoczną srubą od docisku. Obojętnie jak włożyć tam kabel? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celdur dobrze masz w tym wzmacniaczu, odizoluj max 1,5 cm, skręć palcami i wsuń z tej strony tak by przy przykręcaniu przewód sam się docisnął

pod tym linkiem jest fajna tabelka odnośnie dobierania średnicy oraz długości kabla do mocy zestawu.
http://sklep.rms.pl/melodika-mdc2250-purpl...z-zyla-basscore




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że te głośniczki będą troszkę głośniejsze na tym wzmacniaczu ale może się rozkręcą po wygrzaniu.
Na połowie wcale nie jest głośno.. icon_wink.gif
Na ile radzicie ustawić bas i wysokie przy wygrzewaniu 30 godzinnym?
A i niskie strasznie mi dudnią normalnie jak z subwoofera. Można coś zaradzić?
Trzeba będzie zobaczyć te kable melodiku może dźwięk się zmieni.
Kolumny tak 8-10cm od ściany,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fulla nie zamierzam włączać. Gram obecnie na połowie gwizdka i da się rozmawiać.
bas i tremble na 0 czy jednak na + żeby wygrzewało?
A no i lepsze chinch'e muszę kupić bo mam najtańsze od karty do wzmaka. Nie miałem już szmalu.
Kable pociąłem kiepsko i jest goły kabel nad wejściem jeśli to coś zmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kable pociąłem kiepsko i jest goły kabel nad wejściem jeśli to coś zmienia.

Nic to nie zmieni - pod warunkiem, że nie zetknie się z "gołym" drugim kablem głośnikowym przy włączonym wzmacniaczu.
Dla świętego spokoju możesz zaizolować ten goły kawałek (nawet przeźroczystą taśmą klejącą, jak nie masz izolacyjnej).

Co do nadmiaru basu - zależy w dużym stopniu od ustawienia kolumn w pokoju (nie powinny stać w rogu i blisko ściany). Często zaleca się co najmniej pół metra od ściany...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś "A i niskie strasznie mi dudnią normalnie jak z subwoofera. Można coś zaradzić"
Jak jest za dużo basu i nie masz możliwości inaczej ustawić kolumn - to na razie zejdź niskimi tonami z położenia neutralnego na mały minus.

A co do wygrzewania (i ogólnie grania), to najlepiej w położeniu neutralnym (czyli 0).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...