Skocz do zawartości

[Pomoc w wyborze] Wzmacniacz do kolumn Taga


Celdur

Recommended Posts

Widać ten typa tak ma i tyle. Nie ma co szukać dziury w całym.

Próbkowanie jest daną sygnału cyfrowego, a takowy masz w samym komputerze, później jest konwertowany na analogowy i w tej formie przekazujesz go do wzmacniacza. Także nie, próbkowanie nie ma nic do rzeczy.

Trochę się gubię w tym temacie, kupiłeś głośniki, delikatnie mówiąc słabe, a teraz chcesz wydać nagle 100zł na interkonekt? Gdzie tu jest jakaś logika?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Trochę się gubię w tym temacie, kupiłeś głośniki, delikatnie mówiąc słabe, a teraz chcesz wydać nagle 100zł na interkonekt? Gdzie tu jest jakaś logika?

Pacio - nie Ty jeden icon_lol.gif
A logika jest momentami starannie ukryta przed niepowołanym okiem icon_eek.gif

W tym wątku pytania padają jak z karabinu maszynowego icon_mrgreen.gif

Celdur
A nie masz innego źródła - np. odtwarzacza DVD?
Podpinasz dwoma cinchami, puszczasz płytę CD i masz wtedy jasność!

A w razie czego - spróbuj pożyczyć odtwarzacz CD albo DVD...

Mam nadzieję, że nie podłączałeś pod PHONO (to jest tylko do podłączania gramofonu)?
Wszystkie pozostałe źródła są identyczne pod względem elektrycznym - tzn. tak samo zagra sprzęt podłączony pod AUX co i pod TAPE czy CD.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trochę się gubię w tym temacie, kupiłeś głośniki, delikatnie mówiąc słabe, a teraz chcesz wydać nagle 100zł na interkonekt? Gdzie tu jest jakaś logika?




a czemu nie. Zawsze jakaś zmiana. A jak kolega wyzej pisal lepszy kabel i tak poprawi wszystko. Kolumny moze i tanie sle graja calkiem ok jak dla mnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby dlatego, że dokładające te 100zł do kolumn mogłeś kupić parę KODA K-5400F, a te na 100% grałyby lepiej, bo to był wyjątkowo udany model (obecna cena jest tak niska, gdyż zaprzestali jego produkcji).


No ale koniec końców, ważne żeby użytkownik był zadowolony...


PS Kabel nic nie poprawi. Może co najwyżej mniej zepsuć, ale byłbym skłonny się założyć, że w Twoim zestawie ewentualna zmiana to będzie raczej efekt placebo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem też o nich w momencie kiedy musiałem już wziąć jakieś nowe , także wszystko co polecali szło niestety w kąt.
Szkoda że wtedy nie napisałeś że mogą być lepsze. Cena była prawie taka sama. Teraz to już nieistotne.
Ja już więcej pytań nie mam także proszę moderatora o zamknięcie tematu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o KODA 5400F (m.in. post nr 13) i zachęcałem do posłuchania, więc nie narzekaj, że nikt nie pisał że warto kupić Kody!

Wg mnie - sam jesteś sobie winny, bo zrobiłeś totalne zamieszanie w tym wątku:
- co chwila nowe pomysły,
- nie czytasz co inni proponują (albo czytasz ale i tak z tego nic nie wychodzi i robisz po swojemu),
- masz komfortową sytuację z uwagi na miejsce zamieszkania (w Warszawie i najbliższej okolicy jest sporo salonów audio oraz dużo ogłoszeń), a nie chcesz z tego skorzystać (napisałeś, że nie masz czasu/możliwości podjechać do Reguł-czyli firma Polpak),
- po zakupie kolumn napisałeś, że masz 10 dni na zwrot. Więc można było jeszcze coś zrobić!
- a na koniec: pytasz się o duperele, a główny sens wątku staje się nieczytelny

Tak właściwie to tylko FineArts3 oraz głośnikowy kabel daVinci kupiłeś zgodnie z naszymi poradami.


Kolejna sprawa - po zakupie kolumn napisałeś, że masz 10 dni na zwrot. Więc można było jeszcze coś zrobić!

A tak na pocieszenie - skoro żonie podobają się kupione kolumny, to jest to dobra inwestycja na przyszłość.
Poza tym - niech ten sprzęt trochę u Ciebie pogra. Jak się osłuchasz, a kolumny wygrzeją - to może będzie lepiej.

Nie zamykam tematu - bo pewnie jeszcze będziesz miał parę pytań co dalej ze swoim sprzętem icon_cool.gif . Więc warto zostawić.
No i może osoby o podobnych problemach tu coś dopiszą.

Poza tym - pytałem, pod jakie gniazda podpiąłeś komp i czy masz inne urządzenie (np. DVD) byś mógł je podłączyć do FA i sprawdzić...

Pozdrawiam
PS. A można szybko i z sukcesem - zobacz wątek w STEREO: Zestaw stereo do 700 zł
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry105907
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A tak na pocieszenie - skoro żonie podobają się kupione kolumny, to jest to dobra inwestycja na przyszłość.



Idźmy tą droga, jak coś to : wina żony , kupiłeś to dla niej, a chciałeś inne...Za jakiś czas pozostaje poszukać wizualnie podobnych, moja żona dopiero zauważyła gdy jej powiedziałem ...po roku, że są inne w sypialnianym grajku niż były w komplecie icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest niby inaczej? Fala dźwiękowa jest inna? Jakaś inna fizyka tu działa? Najwidoczniej w tym konkretnym miejscu fale pierwotne i wtórne tak się na siebie nakładają, że bas jest wygaszany, w innym miejscu będzie mocniejszy niż w punkcie odsłuchowym. To wszystko jest dość skomplikowane i niełatwe do ogarnięcia całościowo, ale nic nie dzieje się przypadkiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...