Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich

Mam proste pytanie , czy te wtyki coś dają i czy jest sens mieć coś takiego ?? Czy to tylko kwestia wygody raczej ??
A jeśli jest sens to czy ktoś może się orientuje czy Denon 1500ae i avr 2808 "akceptują" takie wtyki ??
Wtyki się wsuwa w otwór i to jest jakoś na "zacisk" czy jakoś inaczej się potem montuje ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w nie jednej sprawie w audio są tu różne poglądy.Jedni twierdzą że najlepsze są gołe kable, bo unika się dodatkowych połączeń, inni że koniecznie wtyki .Na pewno z wtykami jest najwygodniej .Trzeba tylko wiedzieć czy gniazda w twoim sprzęcie akceptują banany .Oficjalnie są w Europie zakazane.Często gniazda mają zatyczki plastykowe po usunięciu których możemy włożyć banany.Najlepsze są rozporowe ze śrubą .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz Audionet ??
A czemu to są zakazane w Europie ??
Są niepoprawne politycznie czy co ??
Śmiać się czy płakać...
To jak z tymi durnymi strefami...
Kupiłem kiedyś płytki do odtwarzania w strefie tej US... i ni cholery nie mogłem ich odtworzyć... normalnie legalnie kupione itd. ale żeby "polski" sprzęt odtworzył to trzeba pokombinować... ech...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie „bananów” – to np. Pioneer w większości swoich modeli stosował gniazda dostosowane do „szpilek” (czyli mini-bananów).
Chyba największym plusem wtyczek bananowych jest to, że przy odsłuchach pozwalają szybko zmieniać kable głośnikowe, kolumny czy wzmacniacz.
Kolejnym - są "banany" z otworem na włożenie drugiego "banana", co przydaje się gdy nie mamy w kolumnach podwójnych gniazd.
W każdym razie ja w większości stosuję u siebie "banany", a co będzie jak przejdę na lepszy sprzet - nie wiem icon_cool.gif
W lepszych systemach - niestety droższe "banany", albo gołe kable.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafraj

Juz od dawna sa napisy na opakowaniach z goracymi napojami. Podobno byla sytuacja, ze ktos po oparzeniu sie zaskarzyl McDonald, ze nie poinformowal, iz napoj moze byc goracy. Zwroc uwage, ze obecnie w wiekszosci mozna znalezc taki napis na kubku - "uwaga goracy napoj" icon_smile.gif

Wracajac do tematu, zgadzam sie z Audionet, sa rozne szkoly.
Przy tej klasie sprzetu zupelnie bym sie tym nie przejmowal. Najwazniejsze by bylo wygodnie, niestety gole kable to udreka. U siebie mam widelki i wkurza mnie to, bo ciezko jest dobrze dokrecic, a zle dokrecone kable w przypadku lampy moga spowodowac buum icon_smile.gif

Jesli bedziesz mial we wzmaku mozliwosc polaczenia Bananami to polecam. Zwroc uwage na zaslepki o ktorych wspomnial Audionet, czesto mozna je w prosty sposob wydlubac icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem
Czyli mogę spokojnie włączyć dla wygody bo przy mojej klasie sprzętu nic to raczej nie zepsuje icon_smile.gif

Hybyrd83

Właśnie dlatego tak napisałem , bo też mi się to z tą kawą odbiło o uszy z tym że nie u nas a w USA gdzieś...
I podobno ta osoba dostała ciężkie odszkodowanie od McDonalda... ech żeby u nas takie sądy były hihihi icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szpilki są tragiczne - większość sprzętu akceptuje banany, a szpilki tylko nieliczne.
A ja mam niestety wsród różnych sprzętów także Pioneera i nie mogę się wygodnie bawić w porównania różnych sprzętów - np. podpinania kolumn na tych samych kablach pod Pionka i pod inne firmy icon_sad.gif
A co do "...szpilki bo wtedy kabel głośnikowy leci bliżej tylnej ściany wzmacniacza." to myślisz chyba o kablach kątowych - przecież można takie spotkać również wśród bananów.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...