Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe stereo na 15m2 - do 700zł


miguell

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tak opcja nie wchodzi w rachubę icon_lol.gif

Zmieniłem za to resztę zestawienia na pre-amp, oczywiście też Nakamichi! Okablowanie -Vovox Textura (IC i głośnikowe).
No i najważniejsze - odtwarzacz CD już dawno nie gra (gdy byłeś u mnie - grał bodajże Mimik + TA E-4?). Okazało się, że Linn Majik DS, to (dla mnie) lepiej brzmiące urządzenie od praktycznie każdego, dowolnie drogiego CD. Lecz tak było do czasu, kiedy pewnego razu mój serdeczny Kolega z Krakowa, z którym mamy identyczne systemy (niestety - Jego pokój, w porównaniu do mojego - to akustyczna bajka (to SŁYCHAĆ! Ale też jest potwierdzone pomiarami) - metrażowo niewiele więcej, bo 18 m i BEZ adaptacji akustycznej!) nabył wiekowy składany, gramofon z używaną wkładką MC za całe 1000 zł.

Pojechałem, posłuchałem i SZOK! Jeśli stary gramiak z mocno używaną wkładką, gra lepiej od dobrego DS-a, to co będzie dalej! Obecnie, TYLKO czarna płyta!
Proszę więc o zapisanie mnie do klubu analogu icon_lol.gif

Wiem, że znasz się cokolwiek lepiej i może poradzisz, bo tutaj nie ma tak dobrze jak w przypadku plików, gdzie wpinasz w system i gra...
Ale to już inna bajka. Odezwę się na gg lub pw.

Przepraszam za kolejny off-top.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dziwne by to było.
Ale zmiany spore, szczególnie, że Cię w stronę winyla teraz ciągnie. Kiedy byłem u Ciebie, to wtedy raczej nie byłeś zainteresowany analogiem. Ale fajnie, że idziesz w tą stronę.

Miguell, bo my tu coraz bardziej gadu gadu na różne tematy, a Ty nic się nie odzywasz. Mam nadzieję, że się nie obrazilaś za ot ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukzukzuku, napiszę po raz kolejny i tym razem krótko. Nie wyśmiewam się i nie pokpiwam z tego.
Wierzę i wiem, że tak jest. Ale pragnę tylko zwrócić uwagę, że dobrze grające kolumny w małym pomieszczeniu to raczej wyjątek niż reguła. Potwierdzają to doświadczenia moje i wielu osób, jak choćby RoRo.
Chodzi mi tu tylko o zwrócenie uwagi na to, by wyjątków nie traktować jako regularnych zachowań w danych warunkach. Bo tak nie jest.
I tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Miguell, bo my tu coraz bardziej gadu gadu na różne tematy, a Ty nic się nie odzywasz. Mam nadzieję, że się nie obrazilaś za ot ?



Spoko spoko nikt sie tu nie obraża;-) bacznie przyglądam sie Waszej burzliwej dyskusji i czerpe nauki icon_wink.gif chociaż te wszystkie wykresy, niektóre stwierdzenia itp trochę mnie przerażają...
Mam tylko nadzieje, ze nie stracimy motywu przewodniego tego postu i uda nam sie dla mnie cos wspólnie upolować...

A takie cos ? Czy za duże ??
I.Q TED 4
http://olx.pl/i2/oferta/kolumny-i-q-ted4-g...9r.html#gallery
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że u większości kolegów spore zmiany w sprzęcie, czyli każdy z czasem odkrywa coś nowego icon_wink.gif
Co do basu to niestety ale słychać, że jedne kolumny schodzą do 20hz a inne do 35jz, różnica oczywista nawet w pokoju poniżej 20 metrów.
Fakt że najlepsze efekty basowe są zawsze w większym pomieszczeniu, co do tego nie ma wątpliwości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii tych Tedów, to w jednym z tematów podałem taka propozycję, ale zwrócono mi uwagę, że do takiego metrażu mogą być za duże. A metraż był identyczny. No różnie bywa z tymi podłogówkami w różnych pomieszczeniach.
Najlepiej byłoby zabrać do domu i stestować, aby mieć pewność w 100 %.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz teraz to chyba i jedno i drugie icon_wink.gif
Ale proszę o wyrozumiałość icon_smile.gif Juz po prostu nie moge sie doczekać aż cos w końcu zagra icon_smile.gif
Cantony stoją i czekają na wzmacniacz i koniec remontu salonu bym mógł je w ogóle wstawić a pokój 15m2 stoi juz gotowy ale znowu nie ma sprzętu i tak to właśnie jestem w czarnej d...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miguell a masz już kable? Do podłączenia kontrolera potrzebujesz minimum dwóch par interkonektów (a jeżeli przez wzmacniacz dzielony to minimum trzech) + kable głośnikowe. Jeśli chodzi o kable głośnikowe to ja Cantonów słucham z Alphard da Vinci i na razie niczego lepszego (w cenie poniżej 1k) nie znalazłem (Alphardy kosztują 7,5zł za metr icon_smile.gif ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Miguell a masz już kable? Do podłączenia kontrolera potrzebujesz minimum dwóch par interkonektów (a jeżeli przez wzmacniacz dzielony to minimum trzech) + kable głośnikowe. Jeśli chodzi o kable głośnikowe to ja Cantonów słucham z Alphard da Vinci i na razie niczego lepszego (w cenie poniżej 1k) nie znalazłem (Alphardy kosztują 7,5zł za metr icon_smile.gif ).



Gdzie tam - Nie mam jeszcze nic. Trzymałem sie rady, ze najpierw kolumny potem wzmacniacz a na końcu kable no ale na razie utknąłem na kolumnach icon_smile.gif
Chętnie kupie te kable polecane przez Ciebie - jak możesz to podeslij jakiegos linka albo namiar to zakupie. Przejrzałem tego Alpharda da Vinci ale jest sporo rodzaji i nie bardzo,wiem ktory... To samo z interkonektorami - jak możesz to podeslij linka lub nazwę - bede wdzięczny.
A tak przy okazji nie rzucił Ci sie gdzieś w oko do sprzedania ten Rotel Ra985BX którego kiedyś testowałes - chętnie kupiłbym go lub Nakamichi TA4E ?. Znalazłem jednego http://www.ebay.de/itm/Rotel-RA-985BX-Vers...=item3ce61b5d9a
Za Twoją radą i instrukcją z innego postu icon_wink.gif napisałem do sprzedającego ale odpisał mi ze niestety nie wysyła za granice to nipisałem jeszcze raz z prośba ze skoro nie wysyła to ja zapłacę z gory za towar i podeśle do niego kuriera no ale to juz było bez odzewu...


Profi i Zieluwid : chętnie wstawiłbym i na pewno przetestuje niejednokrotnie z ciekawości tyle tylko, ze niebardzo mam czym zagrać icon_sad.gif - brak wzmacniacza...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - kable powinno się kupować na końcu, ale w tym przypadku, ze względu na fakt, że masz znane innym kolumny Canton RC-L, możesz chyba (nie wiem co koledzy na to) zakupić kable już teraz. A przynajmniej głośnikowe.

Jeśli chodzi o głośnikowe to w wyników testów polecam te Alphardy: link. Na Twoim miejscu kupiłbym tego kabla taką długość aby mieć po pocięciu go cztery równej długości odcinki. Równej długości - bo taka jest zasada, a cztery a nie dwa, bo połączysz kolumny ze wzmakiem w tzw. bi-wiringu (te kolumny brzmią wówczas jeszcze lepiej - większa rozdzielczość dźwięku). Do tego kup 8 widełek i 8 bananów, bądź 4 widełki i 12 bananów (żeby dało się podłączyć cztery kable do dwóch par wyjść we wzmaku) (widełki podłączysz od strony wzmacniacza pamiętając, że kierunek napisów na kablu biegnie zgodnie z kierunkiem przepływu sygnału). Odnośnie widełek to kupiłem w tym samym sklepie za jedną przesyłką takie: link, natomiast jeśli chodzi o banany to kupiłem takie: link ale ze względu na dużą grubość kabla musiałem spiłowywać później wewnętrzne śrubki w bananie, żeby się całość dało skręcić. Może więc koledzy polecą jakieś inne banany - nadające się do kabla o grubości 4 mm2?

Odnośnie Rotela RA985BX (z pilotem) to uważam, że brzmi gorzej niż Rotel RA980BX (bez pilota) - oba testowałem. Ze względu na lepszy dźwięk korzystniej jednak by było gdybyś kupił wzmacniacz dzielony (koledzy polecali je w drugim Twoim wątku). Obawiam się jednak, że w cenie do 2k będzie Ci trudno trafić model z pilotem (wersja z pilotem Rotela kosztowała na allegro 3k). Z drugiej strony jak kupisz tego Rotela RA985BX za 200euro to bez problemu go odsprzedasz w Polsce gdy będziesz chciał zrobić przesiadkę na wyższą półkę.

Jeśli chodzi o brak odpowiedzi od sprzedającego w sprawie kuriera to pewnie Cię nie zrozumiał, bo ja nigdy kłopotu z wysłaniem swojego kuriera po odbiór towaru nie miałem.

Odnośnie interkonektów: jam mam Qed Qunex 2 i brzmią neutralnie. Na allegro są 3 pary Qed qunex 3: link1, link2. Jeżeli koledzy pozytywnie się o nich wyrażą to mógłbyś je kupić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alphardy możesz kupić, bo na początek są świetne, później długo długo nic. A lepsze kable trzeba wiedzieć jakie kupić aby były naprawdę lepsze. Ale będzie dużo, dużo drożej.
Co do końcówek bananowych albo widełek jak pisałem w jednym z wcześniejszych wątków najlepsze końcówki, to brak końcówek icon_biggrin.gif
Tam gdzie się da możesz po prostu odizolować kawałki kabla, lekko skręcić (zgodnie z tym jak się naturalnie skręcał) i zakręcić w zaciskach. Aby taka odizolowana końcówka się nie rozplatała można pobielić cyną (najlepiej z 4% dodatkiem srebra).
Jeśli jednak w jakieś zaciski nie da się włożyć gołych drutów, to konieczne są wtyki.
Najlepsze byłyby zaciskane hydraulicznie albo choć specjalnym przyrządem jaki mają elektrycy. Lutowanie czy zakręcanie śrubkami nie jest moim zdaniem zbyt dobre, pewne.
Sam wtyk bananowy od typowego lepszy będzie typu BFA czyli taki http://allegro.pl/chord-wtyki-bfa-bananowe...4293442364.html
O jakim przekroju przewód można tam zamocować przeważnie jest napisane.

Co do interkonektów, to trudniejsza sprawa. Qed Qnex 2 są może i dość neutralne, ale moim zdaniem trochę rozjaśnione. Pewnie przy dość łagodnie grających górą Alphardach to nie będzie przeszkadzało, ale można znaleźć także inne kable
http://www.hifi.pl/gielda/audio-lista.php?grupa=ic-rca
Wszystko zależy od tego co się chce uzyskać (podkreślić, złagodzić) i ile może wydać. No i długość podobno najlepsza 80cm. Nie wiem, nie sprawdzałem. Ja używam metrowych, są najbardziej uniwersalne.
Oczywiście na początek mogą być QEDy, ale większość kabli z powyższego linku ma swoje zalety. I tak pewnie za pierwszym razem się nie wstrzelisz w brzmienie i będziesz je wymieniał, albo pójdą do innego zestawu.

Jeśli chodzi o wzmacniacz, to oczywiście dobry Rotel albo Nakamichi nie są złe, ale też można rozejrzeć się za innym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Majtek2013 i f1Angel - zabieram się za kompletowanie kabli icon_wink.gif. Reasumując kable do głośników kupuję na razie bez końcówek itp i tylko je obiele 4% cyną i zakręce w oryginalne zaciski w kolumnach i we wzmacniaczu: jak go w końcu kupię icon_wink.gif .
Acha i pytanie jeszcze czy przy podłączeniu bi-wiring tą złotą blaszkę między wtykami mam usunąć czy ma być tak jak jest ??

DSC01446.jpg



Profi i Zieluwid - wzmacniacza nie mam - mam starego Rotela RX-504 i kupiłem FineArts ale R2 amplituner do moich starych HECO profesional 650 - które to grają w moim garażu... ale mało ważne.
Pomyślmy lepiej cóż za wzmacniacz mógłby jeszcze zagrać u mnie z tymi Cantonami RC-L + kontrolerem.

Majtek z tym Rotelem na ebayu to napisałem teraz jeszcze raz - zobaczymy jak nic do końca aukcji nie wymyślimy nowego a sprzedający nie odpowie to zalicytuje i wtedy będę się martwił icon_wink.gif . Najwyżej postawie go przed faktem dokonanym icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wzmacniacza nie mam - mam starego Rotela RX-504 i kupiłem FineArts ale R2 amplituner do moich starych HECO profesional 650 - które to grają w moim garażu... ale mało ważne.
Pomyślmy lepiej cóż za wzmacniacz mógłby jeszcze zagrać u mnie z tymi Cantonami RC-L + kontrolerem.

Nie masz, ale masz. Ja tam się dziwię, że jeszcze nie testowałeś na nich kolumn, kontroler sobie podłączysz jak będziesz mógł, a póki co ważne, żeby grało icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Canton ERGO 71DC - jak myślicie ?? Na te moje preferencje i 15m2 nie za duże ?? Jak w ogóle grają - w Polsce raczej rzadko spotykane - cieżko z jakaś kompetentną opinią.

Podglądam cały czas również I.Q. TED2 - mieliście z nimi kontakt ??

lub Monitor Audio 14
http://allegro.pl/monitor-audio-model-moni...4523259807.html

Stoją tez na Allegro Dali 450 tyle tylko czy znowu nie za duże - czytałem sporo opinii, iż w nie za dużych pomieszczeniach takich jak moje dół nie był zbyt natarczywy i dawały radę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...