Skocz do zawartości

Gdzie kupujemy winyle


Recommended Posts

Proponuję abyśmy w wątku tym dzielili się na bieżąco informacjami na temat tego, gdzie kupujemy winyle zarówno te wydane przed laty, współczesne wznowienia jak i aktualnie wydawane nowości.
Mile widziane są informacje i komentarze dotyczące nie tylko miejsc (sklepów, antykwariatów, giełd płytowych) ale również rzetelności sprzedawców, jakości wydawanych wznowień, czy współczesnych wydań, stanu płyt, cen, itp.

Liczę na konstruktywne i interesujące wypowiedzi miłośników płyty winylowej.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

W takim razie bardzo chętnie dołączę do tematu i pokażę gdzie ja kupowałem/kupuję najczęściej. A mianowicie :
http://www.ebay.co.uk/sch/raven-records/m....788.m1543.l2654
[ Raven-Records - eBay UK ]

Szeroki wybór, rzetelny opis. płyty które kupiłem są jak nowe. Cóż więcej pisać, Polecam zainteresowanym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Zieluwid jak zwykle można na Ciebie liczyć icon_biggrin.gif

Ja jakoś ciągle nie mogę odważyć się na zakupy winyli na ebayu. icon_twisted.gif Zresztą na allegro też. Kupiłem, już dosyć dawno, dwukrotnie na allegro płyty. Jeden zakup był udany, po kolejnym czuję niesmak.
Mam w Warszawie swoje ulubione anykwariaty, czy jak kto woli komisy. Kupuję też na giełdach, poprzez tzw. prywatne kontakty. Kupuję też czasami w MM, Saturnie, choć tutaj też istnieje ryzyko, że np. płyta będzie jak fale wzburzonego morza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki icon_wink.gif.

A możesz mniej więcej napisać, jak kształtują się ceny płyt, w stanie bardzo dobrym w tych antykwariatach ?
Przyznam się szczerze, że zazwyczaj kupuję przez net i nawet nie wiem jak to wygląda cenowo w takich miejscach. Mieszkałem kilka lat w GB i tam kupowałem płyty w różnych miejscach. Ale ceny tam, a tu, biorąc pod uwagę zarobki, to spora różnica. Ostatnio kupuję rzadko, też z powodu zarobków, a raczej wydatków icon_mrgreen.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawskie ceny - od 10zł za polskie wydania (w bdb stanie), zachodnie - od 25zł (w okolicach połowy ceny nowych) do 50...60zł.
Ceny oczywiście przybliżone - bo dużo zależy od popytu i "sprzedawalności" płyt.
No i jak są rarytasy to i ceny idą mocno w górę.

Jeżeli chodzi o winyle - to parę razy zdarzyło mi się "wtopa" kupując u handlarzy ulicznych w miejscowościach wakacyjnych (jakieś 10% kupionych płyt). Preferuję zakupy w Wwie u osób, u których kupuję od wielu lat i mam gwarancję poprawnego działania płyt (i możliwość wymiany).
Na aledrogo kupowałem chyba u 3 osób - tych z dużą ilością pozytywnych komentarzy oraz po telefonicznym lub mailowym kontakcie i potwierdzeniem stanu płyt (tutaj na szczęście mam do tej pory 100% trafień).

Oprócz tego - w ulubionym salonie audio, zajmującym się również sprzedażą gramofonów i akcesoriów do nich oraz płyt (podobnie jak Marek...). No i czasami w MMarkt czy Saturnie (ale rzadko - zazwyczaj jednak kupuję CD).
No i na giełdach płytowych...

Pozdrawiam
PS. W tej chwili nie pamiętam nicków sprzedawców internetowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kto wybierał się do Monachium (wkrótce Oktoberfest icon_lol.gif ), polecam taki komis LINK. Bogaty wybór, logiczny układ i najbardziej ludzkie ceny w całym mieście, zarówno winyli jak i płyt CD. Właściciel jest bardzo wymagający w kwestii jakości skupowanych płyt, o ile stan pudełek i kopert był, hmmm, różny, o tyle same nośniki w stanie perfekcyjnym. Kupowałem głównie CDki dla siebie, ale i winyle na zamówienie. Nieopodal na Kolosseumstrasse jest duży sklep płytowy Optimal z komisem, bazujący głównie na winylach, tam jednak króluje techno i muzyka klubowa. W Monachium jest naprawdę dużo źródełek z muzyką, tylko cenowo bywa różnie, najczęściej drogo. Polecam też sklep Saturn nieopodal Theresienwiese, czyli tam, gdzie leją się tysiące hektolitrów piwa icon_wink.gif . Jest tam najbardziej rozbudowana sekcja płytowa z klasyką i jazzem, również na winylach, spośród wszystkich sklepów Saturn i MM w całym Monachium. Oj, ja w tym mieście zostawiłem sporo kasiurki za płyty, starczyłoby na fajny wzmacniacz icon_lol.gif .

Zdarzyło mi się również nie raz popełnić zakup muzyki na Ebayu, bez zgrzytów icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U NIemców kupowąłem tylko raz i to ... bardzo dawno. Osatnio nie ruszam się za granicę za często.Prosiłem jakiś czas temu syna, gdy jechał do Monachium, aby mi coś kupił. Niestety chłopak pogubił się w ilości płyt i odpuścił. icon_twisted.gif

Co do cen w warszawskich antykwariatach, to Roman już napisał. Ja kupuje głównie stary rock i jazz. Ceny w granicach 50-80, bywa, że trzeba wysupłać i 100 zł. Bywa, ze są to płyty, które wyglądaja jakby nigdy nie były wkładane na talerz, okładki prawie w idelanym stanie. Ciekawe co ludzie z nimi przez lata robili. Kupiłem w takim stanie właśnie dużo jazzu.
Oczywiście są komisy - antykwariaty, gdzie ceny bywają chore.
Dużo też zalezy od tego w jakim momencie się trafi. Bywa tak, że wchodzisz, a tam posucha, płyty "przebrane", przez klientów, którzy byli wcześniej.
W chwili obecnej, co do antykwariatów preferują "Hey Joe" i "Muzant" oba w centrum. Nie mam orientacji jak jest w tej chwili w komsach na ul. Tamka. Musze się tam wybrać.
Aha zapomniałbym zdarza się, że kupuję w salonie AudioForte. Oczywiście płyty z bierzących produkcji. Ceny niestety bywają wysokie, ale za to jest pewność. że wszystko będzie OK. Duży wybór ciekawych, audiofilskich wydań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest wyszukiwać i kupować płyty na www.discogs.com (czasami adres strony trzeba wpisywać w pasek wyszukiwania przeglądarki, bo np. przez google nie chce łączyć). Oczywiście jak już wspomniano e-bay. Ja się póki co nigdy nie zawiodłem.
Jeśli chodzi o nówki to kupuję na www.juno.co.uk . Duży wybór muzyki elektronicznej, ale też znajdzie się tam sporo rocka i jazzu. Ceny w tym sklepie są wysokie.
Jak dla przykładu w jakiś europejskich sklepach płyta kosztuje 19 euro to w juno też będzie 19 ale funtów. Nie mniej duży wybór powoduje, że można bez trudu skompletować przesyłkę z kilku płyt na których nam zależy i koszty wysyłki królewską pocztą też nie są wysokie w porównaniu do innych dużych sklepów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, gdzieś już to widziałem. icon_biggrin.gif
Ciekawe, czy jest ktoś na Świecie kto by mu "podskoczył" w tej kwestii.

Co do ostatnich zakupów to nabyłem płytę Jethro Tull - Thick As A Brick, czyli popularnie nazywana - przynajmniej przed laty - gazeta. Płyta zakupiona w stanie dobrym, podobnie jak okładka za 90 zł w anykwariacie Hey Joe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 11 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
W temacie cisza. Pewnie nikt nie kupuje płyt winylowych, choć kupujących gramofony nadal na forum jest dużo.

Ja od dłuższego czasu skupiam się na poszukiwaniu starszych wydań płyt winylowych. Ceny współcześnie wydawanych płyt są z kosmosu, a ich jakość nie zawsze mnie satysfakcjonuje. Po dłuższych poszukiwaniach i odwiedzaniu warszawskich antykwariatów zajmujących się sprzedażą winyli doszedłem do wniosku, że jednym z najciekawszych miejsc w Warszawie, gdzie można kupić płyty winylowe jest „Music Fan” przy ul. Tamka 38. Antykwariat sprzedaje zarówno płyty winylowe jak i CD. Wybór jest dosyć duży, częste dostawy. Ceny płyt w niezłym, dobrym stanie już od 20zł. Przy zakupie większej ilości płyt można liczyć na rabat. Nie zawsze znalazłem to co chciałem, ale za każdym razem jak tam byłem kupowałem od 6-10 płyt.

Jeszcze do niedawna na Tamce były 3 antykwariaty. Jeden z nich przeniósł się na ul. Chmielną. Wybór w nim był dosyć duży, choć ceny już wyższe. Znajdujący się nieopodal antykwariat – Tamka 45b oferuje mniejszy, choć ciekawy wybór płyt winylowych. Ceny zróżnicowane. Tam też warto zajrzeć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupują, kupują tylko się pewnie nie chwalą bo nie chcą albo się icon_redface.gif icon_redface.gif .
Ja bym się do tych pierwszych zaliczył a i też ostatnio raczej rzadko coś kupuje. Ale skoro już tu napisałem parę słówek to nieśmiało się pochwalę zakupem całej dyskografii Kraftwerk`u - remaster, 180g, wcześniej było kilka płyt Styx`u a w sklepie czeka najnowszy J.M.Jarre ELECTRONICA 1: THE TIME MACHINE /2LP/.

A żeby nawiązać do tematu to dodam, że płyty kupuje:
- na Allegro
- na krakowskiej giełdzie elektronicznej /już tylko z nazwy /
- w sklepach: Music Corner , Tschak , Płyty winylowe ( sklep na Dobrego Pasterza dla zainteresowanych Krakusów)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zbliża się kolejny Audio Show, a właściwie Audio Video Show.
Będzie kolejna okazja, aby nabyć winyle. Ciekawe, czy jak co roku antykwariusze będą sprzedawali swoje płyty w hotelu Sobieskim, czy też pojawią się na Stadionie Narodowym.


Było pytanie - nie było odpowiedzi.

Na AudioShow 2015r. antykwariusze byli głównie w Hotelu Radisson Blue Sobieski, 1 czy 2 stoiska w Golden Tulip, natomiast na Stadionie Narodowym byli niewidoczni (ew. trochę płyt w ramach normalnych stanowisk wystawienniczych sprzętu audio).

A co do tego gdzie kupuję: w Warszawie bazar na Wolumenie, antykwariaty oraz Allegro, sporadycznie EMPiK oraz MMarkt.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...