Skocz do zawartości

Podłączenie wzmacniacza do kina domowego


marekreg

Recommended Posts

DSC01446.jpg



witam,

czy ktoś z forumowiczów może podpowiedzieć jak podłączyć wzmacniacz (podpięte kolumny stereo) do amplitunera kina domowego tak by wykorzystać podpięte kolumny we wzmacniaczu w zestawie kina domowego. Posiadam wzmacniacz musical fidelity M3i a amplitunera jeszcze nie zakupiłem bo nie wiem jak to podłączyć i czy się da to zrobić. Jakie powinien posiadać wyjścia amplituner aby to podłączyć. Dziękuję za wszystkie wskazówki. W załączniku schemat wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
chciałbym wykorzystać kolumny zamiast kupować nowe do kina domowego albo jeszcze gorzej odkręcać kable i przekładać do amplitunera. Tylko to jest celem. Nie będę słuchał muzyki z amplitunera. Czy da się to zrobić ? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
kolumn mam w tej chwili dwie podłączone są do wzmacniacza.
chcę dokupić resztę jak się okaże że można podłączyć wzmacniacz do amplitunera kina domowego
do wzmacniacza nie podłącze więcej kolumn to stereo wzmacniacz

we wzmacniaczu jest przełącznik na "Home Theatre"(HT), pozwalające zintegrować Musical Fidelity M3i z systemem kina domowego jednak nie wiem jak podłączyć amplituner aby korzystał z tych kolumn. Pod jakie wyjście podłączyć do amplitunera.

wiem, że przełącznik trzeba przesunąć ręcznie.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...Jest to bardzo proste jeżeli amplituner ma wyjścia pre-out.Do tego wyjścia podłączysz twój wzmacniacz(home theatre).Czyli Kolumny główne zostają we wzmaku a reszta kolumn(efektowe)podłączasz do amplitunera.Nic już nie będziesz musiał zmieniac.Będziesz chciał słuchać muzyki to słuchasz ze wzmaka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
OK. Wydaje się proste i logiczne, ale jak będę chciał oglądać film to:

1. uruchamiam wzmacniacz i amplituner odpalam film i te kolumny podłączone do wzmacniacza zaczynają działać jako przednie w kinie domowym TAK ?
2. gdzie reguluje głośność czy na dwa źródła wzmacniacz przednie a reszta amplituner czy tylko w jednym urządzeniu w którym ?
3. jaki dobry amplituner polecisz tak do 1000 euro

dziękuję Ci odpowiedzi na te pytania
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Cytat

Przy oglądaniu filmu odpalasz ampli i wzmak.Głośniki ze wzmacniacza będą działały jako frontowe.Głośność regulujesz tylko w amplitunerze .Jest to wygodne i bezproblemowe.Chcesz posłuchać muzyki to uruchamiasz tylko wzmak.



Wytłumaczyłeś mu połowicznie, to że wzmacniacz ma pre-out nie znaczy ,że będziesz sterował tylko gałką w amplitunerze.
Potrzebujesz wzmacniacz który jest do tego przeznaczony, nie ma ich za wiele. Wzmacniacz ma robić wtedy za końcówkę
mocy, w różnych modelach takie wejście inaczej się nazywa. U mnie jest to main in, widziałem również opis jako av.
W innym przypadku trzeba trochę się pilnować,do kina rozkręcisz sporo wzmacniacz. Szoku doznasz jak będziesz chciał
posłuchać muzyki i zapomnisz skręcić gałkę na wzmacniaczu.
Ja właśnie dlatego sprzedaje swoją yamahę As501 ,kupiłem AS1000 z wejściem Main in.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
  • 2 months later...
Dnia 1.06.2015 o 23:18, paul klacska napisał:

 


Wytłumaczyłeś mu połowicznie, to że wzmacniacz ma pre-out nie znaczy ,że będziesz sterował tylko gałką w amplitunerze.
Potrzebujesz wzmacniacz który jest do tego przeznaczony, nie ma ich za wiele. Wzmacniacz ma robić wtedy za końcówkę
mocy, w różnych modelach takie wejście inaczej się nazywa. U mnie jest to main in, widziałem również opis jako av.
W innym przypadku trzeba trochę się pilnować,do kina rozkręcisz sporo wzmacniacz. Szoku doznasz jak będziesz chciał
posłuchać muzyki i zapomnisz skręcić gałkę na wzmacniaczu.
Ja właśnie dlatego sprzedaje swoją yamahę As501 ,kupiłem AS1000 z wejściem Main in.
Pozdrawiam.

 

Witam ! widzę za Pan ogarnia temat audio , mam pytanie , posiadam Denon AVRx4500h  kolumny  B&W 603 , tylne 706  i centralny HTM6  i  sub ASW610

Generalnie gra to ładnie , ale słyszałem jak grają te same  kolumny B&W 603 i sub  ASW610 z  wzmacniaczem  stereo NAD 388 , bas schodzi wiele niżej itp...

Zastanawiam się nad zakupem tego wzmacniacza Nad 388 , ale jak teraz z podłączeniem tego do kupy ? czy będę miał problem z sterowaniem głośnością ? czy może Pan zerknąć na mojego Denona i tego Nada na te wszystkie wejścia itp ? 

i jeszcze jedno , w demonie jak słucham muzyki to mogę słuchać na Multi chanel i muzyka idzie we wszystkich 5+1  głośnikach , po podłączeni Nada stereo + sub  , tez będę mógł słuchać przednich kolumn  + sub z nada a pozostałych  3 głośników z Denona - chodzi mi o muzykę , nie o kino domowe ?

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2015 o 23:18, paul klacska napisał:

Wytłumaczyłeś mu połowicznie, to że wzmacniacz ma pre-out nie znaczy ,że będziesz sterował tylko gałką w amplitunerze.
Potrzebujesz wzmacniacz który jest do tego przeznaczony, nie ma ich za wiele. Wzmacniacz ma robić wtedy za końcówkę
mocy, w różnych modelach takie wejście inaczej się nazywa. U mnie jest to main in, widziałem również opis jako av.
W innym przypadku trzeba trochę się pilnować,do kina rozkręcisz sporo wzmacniacz. Szoku doznasz jak będziesz chciał
posłuchać muzyki i zapomnisz skręcić gałkę na wzmacniaczu.

W M3si podłączasz preout lewy i prawy przód pod wejście HT a tym przełącznikiem z tyłu przełączasz na HT i wtedy wzmacniacz pracuje jako końcówka mocy sterowana przedwzmacniaczem z ampli. Inne żródła np. CD podłączasz pod inne wejścia wzmacniacza i po przełączeniu sterujesz głośnością ze wzmacniacza. Trzeba uważać żeby w czasie korzystania z wejścia HT nie podgłośnić na maxa bo po zmianie wejścia będzie głośno.🙂 W czasie korzystania ze wzmacniacza jako końcówki mocy (wejście HT) kręcenie gałką we wzmacniaczu nie zmienia głośności. Mam nadzieję że wyjaśniłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...