Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

CD 5 lat gwarancji. Czy ktoś zechciałby to potwierdzić? Thx 

Zgadza się, wszystkie elementy mają pięcioletnią gwarancję, 40 CD też.

Popatrz na stronę 9 tej broszury: https://cyrusaudio.com/wp-content/uploads/2024/08/40-series-brochure.pdf

Edytowano przez maxredaktor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MMarek napisał:

Znakomity pomysł na przejedzenie się Naimem 😀

Żartowałem z Nait 50. Jako audiofil najbardziej cenię sobie Hegla (nie potrafię mu nigdzie "dowalić", jest tak okrutnie "uczciwy" i "prawdomówny") ale gdy przychodzi do słynnej bezludnej wyspy i wyboru tego jedynego piecyka to... lubię fałszujące wzmacniacze a Nait 50 jest w tym mistrzem.

Jest i pierwsza recenzja. 

https://www.avforums.com/reviews/cyrus-40-amp-integrated-amplifier-review.22165/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kassyx napisał:

Korci mnie

Obecnie Cyrus ma w ofercie flagową końcówkę Power XR i do tego PRE XR z DAC. Na tle integr Cyrus i7xr/i9xr czy Classic AMP flagowy system dzielony  to zdecydowanie "duuuży dźwięk" oparty na swobodnym, dynamicznym, rozdzielczym i bardzo mocnym basie. Na tle starszych Cyrusów jest  zdecydowanie bardziej miękko, bez mocnej/ofensywnej górnej średnicy i bez grama ostrości na wysokich. Bardzo przyjemne, długodystansowe ale już bez szaleństwa, zadziora/gwałtowności/nerwowości/zrywności, natychmiastowego lekko utwardzonego ataku, które to cechy (nawet jak były to zniekształcenia) tak bardzo lubiłem w nieodżałowanym  Cyrusie 8.2 DAC z psxr2.

Obecnie flagowa dzielonka to granie oparte na bardzo mocnym i bardzo, bardzo zróżnicowanym ale zupełnie unikającym twardości  basie, który ociepla całość. Długodystansowe i bardzo dojrzałe brzmienie.

Nie ma już bardzo gwałtownego, z nerwem, szarpnięcia i natychmiastowego zatrzymania oraz krzykliwości  na górnej średnicy z Cyrusa 8.2 (które tak lubiłem).

Zostały specyficzne dla Cyrusa barwy wokali - z taką nutką barwnej słodyczy (Cyrus Classic AMP też to ma, nie miał tego zupełnie Cyrus i7xr)  ale kobitki nie są już tak rozpalone/podniecone przez emfazę na górnej średnicy a dęciaki nie mają już tak fajnej (naturalnej?) agresji. 

Oczywiście w moim systemie i pokoju. I na ucho 48 latka. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Miałeś okazję, gdzieś w salonie potestować? Monosy a potem integra? Na tych samych kolumnach.

Witam,

Ja miałem okazje  u siebie. Tyle, że  X-Power z PSX-R vs 2x Mono X. Jako pre Pre2Dac z PSX-R. (Ale integre 8 tez miałem.) Już samo dodanie zasilacza do X-Power było przełomowe, a jeszcze bardziej z Pre. Natomiast Mono X (mimo, że z 2009 roku) to już inna bajka. Oczywiście zostały u mnie. Jako źródło mam CDi + Psx-r i tutaj dodanie zasilacza to 50% brzmienia. Cd vs streaming bez porównania. Dodatkowo każdą zmianę kabli czy ustawienia kolumn wyraźnie słychać. Także wg mnie Integra vs system dzielony, jeśli chodzi o klocki Cyrusa, to zupełnie inny sposób obcowania z muzyką. I to mimo, ze wogóle nie słucham audiofilskich nagrań; głównie rock i elektronika.  Trudno mi opisać te zmiany ale jeśli ktoś jest mega wkręcony w audio i muzykę ( ja bardzo mało słucham ) to powinien być zachwycony, chociażby samą ewolucją basu!, nie wspominając o 10 innych aspektach brzmienia.  Ps: Oczywiście w cenie klocków z drugiej ręki; ceny detaliczne Cyrusów są dla mnie nie do przełknięcia ; ale w porównaniu z cenami Naima już  atrakcyjne. Ale to wg mnie - połowę tańsze od Naima Cyrusy grają "lepiej". Czy jakoś tak.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do … siedzi zatem w monoblokach, że takie różnice się dają usłyszeć? Ktoś techniczny dałby rade teoretycznie wyjaśnić?

A gdyby tak jeszcze sygnał na końcówki z pominięciem pre analog? 
 

23 minuty temu, mszysz napisał:

2x Mono X


Po ile te monobloki można znaleźć? Czy w przypadku usterki, da się naprawić? 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AudioTube napisał:

Miałeś okazję, gdzieś w salonie potestować? Monosy a potem integra? Na tych samych kolumnach.

Jeszcze nie, znalazłem pół godziny ode mnie jeden salon który prawdopodobnie pomoże mi w tym.

Po obiecującym (mój pierwszy kontakt z monoblokami) bliskimi spotkaniu z Fosi v3(chińszczyzna) muszę odhaczyć je ze swojej listy. Nie spodziewałem się, że moje kolumny potrafią aż tak różnie zagrać.

4 godziny temu, kaczadupa napisał:

Obecnie Cyrus ma w ofercie flagową końcówkę Power XR i do tego PRE XR z DAC. Na tle integr Cyrus i7xr/i9xr czy Classic AMP flagowy system dzielony  to zdecydowanie "duuuży dźwięk" oparty na swobodnym, dynamicznym, rozdzielczym i bardzo mocnym basie...

Liczę, że może będziesz miał okazję przetestować Fosi.

Bo jest lekka ostrość na górze, bas jest ciekawie oddany ale chyba nie tak zróżnicowany. Coś w tym jest...

 

2 godziny temu, mszysz napisał:

Witam,

Ja miałem okazje  u siebie. Tyle, że  X-Power z PSX-R vs 2x Mono X. Jako pre Pre2Dac z PSX-R. (Ale integre 8 tez miałem.) Już samo dodanie zasilacza do X-Power było przełomowe, a jeszcze bardziej z Pre. Natomiast Mono X (mimo, że z 2009 roku) to już inna bajka. Oczywiście zostały u mnie...

Też właśnie rozważam wcześniejsze monoski.

Teraz wiem, że warto sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...