Skocz do zawartości

Jakie kolumny podłogowe do 50 m.kw.


grzegorz39

Recommended Posts

Kurcze. Tak troche pomyślałem...A małżonka jeszcze zapytuje; '' A tak cichutko było by?''


Amplituner super!! ładniutki!! świeci i migoce.. icon_biggrin.gif Skala do radia myślę,że nie cyfrowa... icon_biggrin.gif Ale pasuje pod półeczkę . Wymyślmy jeszcze przy okazji jakieś ''babskie''kolumny do tego. Salonik-sypialnia-niecałe 40m.kw. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, Twój ampli obsługuje kolumny miedzy 4 a 16 ohm czyli wszystkie. Więc spokojnie możesz sobie sprawdzać Dali. Mam nadzieję, że na poważnie nie wziołeś tego żartu icon_wink.gif. Saby zawsze mi się podobały i wcale takie babskie nie są icon_wink.gif. Proponuję jakieś kolumny z epoki. Ładnie zabrzmi i dodatkowo będzie wyglądało...

Czy nie powinno się łączyć ciepłych z ciepłymi...w zasadzie nie powinno ale to nie jest reguła. Ja np mam ciemny wzmak i ciemne kolumny. Połączenie jest...super. Sprawdzaj na wszystkie strony. Myślę, że dzwiękiem będziecie oczarowani. Powodzenia.

Acha, pamiętaj, że nowe kolumny powinny się dotrzeć więc pierwszy tydzień ostrożnie, nie przesadzaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile miały by kosztować takie kolumny do sypialni ? Istotne są tu również ich rozmiary i kolorystyka pewnie również.

Przykładem takich kolumn o wysokiej akceptacji przez kobiety są np kolumny Bose Acustimass np takie http://allegro.pl/bose-acoustimass-5-serie...6563309924.html.
Fajnie grają i ich prawie nie widać. Do tego są ładnie wykonane. ( Zwykle nie widać tego na zdjęciach, bo wyglądają na nich jak jakieś głośniczki do komputera. )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sypialni myślałem również podłogowe (sypialnia 40m.kw.) Kolorystyka- fajnie jakby czarne... Z tamtej epoki? np. jakie? Budżet +,- 2000zł. Powtarzam,że dźwięk z tonsil bolero 200 bardzo nam się podobał, niestety kolumny były pożyczonei już je oddałem. Może uda się dobrać coś podobnego, ale ciut mocniejszego..Te dali fajne- f1angel doradził,że będą faworytem.....Tylko nie miał na myśli pewnie takiego wzmacniacza..

Cytat

Grzesiek, Twój ampli obsługuje kolumny miedzy 4 a 16 ohm czyli wszystkie. Więc spokojnie możesz sobie sprawdzać Dali. Mam nadzieję, że na poważnie nie wziołeś tego żartu icon_wink.gif . Saby zawsze mi się podobały i wcale takie babskie nie są icon_wink.gif . Proponuję jakieś kolumny z epoki. Ładnie zabrzmi i dodatkowo będzie wyglądało...

Czy nie powinno się łączyć ciepłych z ciepłymi...w zasadzie nie powinno ale to nie jest reguła. Ja np mam ciemny wzmak i ciemne kolumny. Połączenie jest...super. Sprawdzaj na wszystkie strony. Myślę, że dzwiękiem będziecie oczarowani. Powodzenia.

Acha, pamiętaj, że nowe kolumny powinny się dotrzeć więc pierwszy tydzień ostrożnie, nie przesadzaj.


Zarty- super, wszystko ok. icon_smile.gif Wiem też ,że kolumny muszą się ''wygrzać''. Znajdźmy jakieś fajne,a wszyscy w domu będziemy się wygrzewać przy super jakości dźwiękach.. icon_biggrin.gif Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolumnami z epoki byłbym nieco ostrożny. Kolumny mające ~40 lat często oferują dźwięk tylko dla koneserów takiego brzmienia. No ale o gustach się nie dyskutuje ... Jedni lobią tylko tak, a inni nie. Głośniki o takim przebiegu miewają burzliwą historię.

Bolero 200 do agresywnie brzmiących kolumn nigdy nie należały.
Można poszukać kolejnych podobnie grających Dali.

ACOUSTIMASS-y mają bas podobnego typu do Bolero 200 i w sypialni o takim metrazu powinny sobie dać radę ( no chyba ze chemy słuchać koncertowo głośno ).

Z nowych kolumn brał bym pod uwagę Magnat Quantum 675 lub 677.

Można poszukać faktycznie lepszych kolumn z używanych w tej cenie. Takich które kosztowały kiedyś dużo więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie powinno się łączyć tego amplitunera i tych kolumn, jak wynika z rozmowy powyżej...? Mam jeszcze jedno pytanie techniczne. W amplitunerze są takie jeszcze stare wejścia na wtyczkę.Wtyczka ma mały i większy ''bolczyk''. W kolumnach są zaciski czerwony i czarny. Który ''bolczyk'' to czerwony, a który czarny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby się nie powinno łączyć. Ale jeśli ktoś lubi ocieplony, soczysty i nie jaskrawy dźwięk z pieknie wypełnioną średnicą, to dlaczego nie?
Ja często łączyłem takie kolumny z podobnie grającymi wzmacniaczami.
Dali 850 nie są jakieś "miśkowate" jak można by sądzić. Są to dobre pełnokrwiste kolumny, tylko nie sieją wysokimi jak jakieś Focale czy Triangle icon_wink.gif
Ale wszystko jest na miejscu. Najwyżej doświetlisz to i owo odpowiednim okablowaniem albo źródłem dźwięku.

Takie wejścia na kable głośnikowe w amplitunerze z wtyczką mogą ograniczyć jakość dźwięku. Bo uniemożliwią podłączenie lepszych kabli.
Ale chyba można kupić gdzieś pasujące wtyczki i podłączyć do nich odpowiednio dobre kable.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super-wszystko jasne. Jeszcze jedno pytanie.. Czy te kolumny, jak będzie cicho grało zachowają tony i akustykę? Cały czas się wzoruję na tych tonsilkach. Przy nawet cichym graniu jakość muzyki była na nich świetnie słyszalna..


Halo...hallo..!! Obiecuję,że to już ostatnie pytanko... icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
PONOWNIE: Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja myślę, że wypróbuj najpierw te kolumny z ampli, który masz. Być może dobrze się zgrają. Jeśli oczywiście nie każesz amplitunerowi zbyt głośno z tymi kolumnami grać.
Gdyby nie wyrabiał, to możesz pomyśleć o takich wzmacniaczach jak: Advance Acoustic MAP 105, Thule IA 60, Thule IA 75, Musical Fidelity E 100, Densen B 100, ewentualnie Xindak A 06.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...