Skocz do zawartości

Jakość dzwieku


tomaz75

Recommended Posts

Mnie zaskakuje polityka np empiku , sprzedają, czy też oferują albumy w formacie MP3 za w zasadzie takie same duże pieniądze co oryginalny - fizyczny krążek CD.
Ktoś to kupuje ? Raczej ktoś kto chce słuchać, jak większość młodzieży, muzyki na telefonie i słuchaweczkach, raczej nie icon_wink.gif
Kupując płytę CD za np. 40 zł sam go zripuje w 5 minut do mp3 , czy flaca, a nadal mam nośnik-matkę.
Myślę że gdyby były takie "albumy mp3 " po powiedzmy 5 zł, a za 20zł FLAC sporo więcej osób zdecydowało by się kupić legalnie, zamiast ściągać, ale tak to chyba kolejek niema icon_rolleyes.gif

Szkoda że niema, jak dawniej wypożyczalni CD, DVD. Można było posłuchać, przegrać.
Chyba CD nie mają czegoś takiego jak prawa do wypożyczania( dawne dvd, kasety vhs), albo pewnie takie pomysły straciły rację bytu. Czyżby społeczeństwo było już tak bogate, że tylko kino, koncerty i oryginały płyt icon_lol.gif , myślę że nie do końca tak jest icon_wink.gif, mimo, że obecne ceny płyt CD są naprawdę dużo niższe niż ceny płyt np. 15-20 lat temu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja mam pytanie czy do tego amplitunera da się podłączyć 2 zestawy kolumn.



Jak widzisz, bo go masz , to da się icon_wink.gif .
Jednak dwa wyjścia na kolumny A i B nie są do jednoczesnego puszczania muzyki z dwu par kolumn, bo to z jakością nigdy niema nic wspólnego . Niezależnie od kalsy sprzętu. Dlaczego ? Pomyśl, poczytaj.
tx8150 ma dwa wyjścia na kolumny A/B, żeby łatwo przełączać kolumny bez przepinania kabli, jak ma się dwa zestawy kolumn, np. jak ktoś ma kaprys posiadania różnie grającychkolumn .
Lub jak jedna para stoi w w salonie, a druga w sypialni, nie trzeba wtedy dwu wzmacniaczy icon_wink.gif
Lub do bi-wiringu.

Mimo, że temat dotyczył raczej czegoś innego, zakończę go zdaniem ...dwie pary kolumn ( jednocześnie grające) nie mają nic wspólnego z jakością w muzyce stereo,wprost przeciwnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokończę to zdanie. Będą grały nawet gorzej. Gdyż będzie wyraźny spadek mocy na każdym kanale.

Handel muzyką w internecie rozwija się prawidłowo. I jeśli jeszcze parę wytwórni zdecyduje się na wycofanie tłoczenia krążków to niedługo będzie to rozwinięte w prawidłowy sposób.

Ja zlazłem większość szukanych płyt na necie. Co prawda nie polskie strony ale płaci się łatwo.
Czy taniej? No to tak tu jest nadal problem. Wielki problem.

Warto patrzeć także na strony internetowe poszczególnych wokalistów. Oni także udostępniają pewne materiały.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja dokończę to zdanie. Będą grały nawet gorzej. Gdyż będzie wyraźny spadek mocy na każdym kanale.


Poprzez zaburzenie efektu stereo ( bo tak jest nagrana muzyka ), zmniejszonej dynamice, wzajemnym "przeszkadzaniu" nawet takiej samej dodatkowej pary( o innych nie wspominając), na utracie precyzji i głębi w muzyce skończywszy .

Cytat

Oczywiście flac przez USB gra dobrze choć wszystko zależy od jakości nagrania czasem dobre mp3 niestety bije pliki bezstrate ale najlepiej jest obiektywnie z IPada przez Airplay


Tomaz75
Tak jak piszesz . Nie ma co się oszukiwać bth ma pewne minusy, tak jak muzyka z NASa też nie brzmi czasem tak doskonale jak ta z płyty, czy pendriva w usb.
To że jednak płyta jest nagrana dobrze, a inna źle to inna sprawa.
Niestety niektóre wydawnictwa i artyści nagrywają płyty tragicznie, tak by grały "atrakcyjnie" na zwykłym boomboxie, tzw loudneswar.
Taka oryginalna, a spaprana przez mastering i wydawnictwo płyta zagra bardzo źle i zwłaszcza na lepszym sprzęcie będzie to bardzo słyszalne i bolesne, względem jakiejś innej płyty dobrze zrealizowanej, ale nawet zripowanego do mp3.
Dodam jeszcze, że w zależności od tego jak podepniesz i jakiej klasy jest odtwarzacz CD to można pobawić się połączeniem optycznym , lub standardowym -rca, nie muszę nadmieniać, że takie źródło będzie najlepsze, choć oczywiście flac z usb tutaj to tez pierwsza klasa.,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Ja dokończę to zdanie. Będą grały nawet gorzej. Gdyż będzie wyraźny spadek mocy na każdym kanale.


Poprzez zaburzenie efektu stereo ( bo tak jest nagrana muzyka ), zmniejszonej dynamice, wzajemnym "przeszkadzaniu" nawet takiej samej dodatkowej pary( o innych nie wspominając), na utracie precyzji i głębi w muzyce skończywszy .



Cytat

Oczywiście flac przez USB gra dobrze choć wszystko zależy od jakości nagrania czasem dobre mp3 niestety bije pliki bezstrate ale najlepiej jest obiektywnie z IPada przez Airplay


Tomaz75
Tak jak piszesz . Nie ma co się oszukiwać bth ma pewne minusy, tak jak muzyka z NASa też nie brzmi czasem tak doskonale jak ta z płyty, czy pendriva w usb.
To że jednak płyta jest nagrana dobrze, a inna źle to inna sprawa.
Niestety niektóre wydawnictwa i artyści nagrywają płyty tragicznie, tak by grały "atrakcyjnie" na zwykłym boomboxie, tzw loudneswar.
Taka oryginalna, a spaprana przez mastering i wydawnictwo płyta zagra bardzo źle i zwłaszcza na lepszym sprzęcie będzie to bardzo słyszalne i bolesne, względem jakiejś innej płyty dobrze zrealizowanej, ale nawet zripowanego do mp3.
Dodam jeszcze, że w zależności od tego jak podepniesz i jakiej klasy jest odtwarzacz CD to można pobawić się połączeniem optycznym , lub standardowym -rca, nie muszę nadmieniać, że takie źródło będzie najlepsze, choć oczywiście flac z usb tutaj to tez pierwsza klasa.,


Bo końcowym odsluchem po masteringu jest... uwaga samochód icon_smile.gif szczególnie singli idących po różnych radyjkach icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może to czas i miejsce, aby jeśli ktoś zna to wpisać adresy jakiś serwisów, gdzie można kupić muzykę .
Mam na myśli pliki, ale tej lepszej jakości icon_smile.gif , ale również sklepy gdzie płyty CD mają dobre ceny i dobre tytuły ( taki sklep już tu się przewijał ) .


No właśnie, gdzie można znaleźć dobre flaczki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A tak poważnie, to najlepiej samemu zrobić kopiując płyty CD.



no niby tak, sam tak aktualnie robię zastanawiając się czy jednak nie zrezygnować z CD... także testuje, porównuje, się okaże. Niemniej jeśli ktoś od początku nie posiada odtwarzacza CD i nabyć takowego nie zamierza to kupowanie płyt CD wydaje się nie mieć sensu. W przypadku serwisu allflac.com gdzie ceny są naprawdę atrakcyjne zastanawia mnie skąd dokładnie owe pliki pochodzą - co było źródłem ripu i jakiemu masteringowi zostało poddane... niestety takowych informacji brak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niemniej jeśli ktoś od początku nie posiada odtwarzacza CD i nabyć takowego nie zamierza to kupowanie płyt CD wydaje się nie mieć sensu. W przypadku serwisu allflac.com gdzie ceny są naprawdę atrakcyjne zastanawia mnie skąd dokładnie owe pliki pochodzą - co było źródłem ripu i jakiemu masteringowi zostało poddane... niestety takowych informacji brak.



Ja kupuję płyty choć odtwarzacza nie mam (jest awaryjnie jakiś blu-ray) i służą mi do wykonania flaców. Rynek muzyki w plikach poza USA to kpina.
Polski sklep: https://gaude.pl/pl/index.html - wybór pozornie duży, ale Depeche Mode nie znalazłem. Za to album Metallica kosztuje u nich 50 zł, gdzie CD oscylują koło 40.

Koniec końców odtwarzacz CD i tak jest w planach, bo pewne albumy muszą być odtwarzane bez przerw między ścieżkami.


Allflak.com to radzieckie piractwo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allflac.com ma bardzo duży wybór - to trzeba przyznać i ceny bardzo atrakcyjne - fajnie jakby właśnie takie były za pliki w legalnie działających serwisach, ale z punktu ekonomicznego to raczej nie możliwe. Byłoby to moim zdaniem adekwatne do ceny za Cd, a nie jak jest w większości sklepów gdzie sprzedają pliki, że ceny za nie są na równi lub jeszcze droższe od fizycznego nośnika co według mnie jest totalnym absurdem.

Mój przedmówca ma rację co do legalności sklepu allflack.com - niestety to czyste piractwo a nie legalna działalność.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mój przedmówca ma rację co do legalności sklepu allflack.com - niestety to czyste piractwo a nie legalna działalność.



no ok, ale na jakiej podstawie stawiacie takowe wnioski? przeglądam net i widzę wpisy o allflac sięgające 10 lat wstecz... czy to możliwe aby piracki serwis tyle lat bezkarnie funkcjonował? nie żebym ich bronił tylko że założyłem konto i nie wiem czy kupować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem... niemniej jednak:
link 1 - brak jednoznacznej odpowiedzi,
link 2 - brak jednoznacznej odpowiedzi,
link 3 - brak jednoznacznej odpowiedzi,
link 4 - i... brak jednoznacznej odpowiedzi.

wszystkie powyższe linki opierają się na podobnej dyskusji co nasza - brak dowodów, same domysły... a czemu? bo za tanio? bo za dużo albumów? Odnoszę wrażenie iż gdyby albumy tam sprzedawane były za 2 x tyle co CD to serwis i być może za wiele by tego nie sprzedał ale uznany byłby za legalny... tak tylko teoretyzuje icon_wink.gif niemniej z zakupami się wstrzymam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało to tutaj jest ich druga strona:
http://flacit.com/
Na tej stronie przynajmniej w niektórych przypadkach można posłuchać sobie "próbek", ale czy to flac czy mp3 to już nie wiadomo icon_wink.gif

Barry
- aby sprzedawać czyjąś muzykę trzeba mieć na to licencję, która jak wiesz do tanich nie należy. Biorąc pod uwagę ich ilość płyt musieliby na to wydać majątek, więc aby na tym zarobić (a przecież każdy sprzedawca ma taki cel) musieliby sprzedawać w cenach wyższych niż mają na stronie. Chyba , że działają charytatywnie i do każdego sprzedanego albumu sami dorzucają z własnego portfela, lub mają owe licencje za darmo icon_wink.gif
Cudów niestety nie ma icon_wink.gif

To czy ktoś od nich kupi czy nie to oczywiście indywidualna sprawa, pytanie tylko czy dane karty płatniczej nie będą wykorzystywane do innych celów, zawsze takie ryzyko istnieje kupując na "szemranych" serwisach ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...