Skocz do zawartości

Kable dla zaawansowanych


RoRo

Recommended Posts

2 minuty temu, Butler napisał:

A to coś nowego...  Smog fal radiowych :D Pierwsze słyszę.

Dobra, no to "elektrosmog", tego też nie slyszaleś ? 😉

8 minut temu, Artur Brol napisał:

W odroznieniu jednak od ciebie, nie wyciagnal bym tego na swiatlo dzienne, i nie uzyl przeciwko komus w trakcie takiej rozmowy na forum tylko po to by ta osobe osmieszyc. Tak ze gratuluje. Ty mowisz o szacunku?

Naprawde?

Nazywaj sobie to jak chcesz, powinieneś to przyjąć jako dobrą radę i wskazówkę,  a nie ośmieszanie.

Akurat zasady interpunkcji nie są zbyt skomplikowane, a naprawdę bardzo trudno czyta się tekst bez zachowania interpunkcji.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Artur Brol napisał:

Ja mam, nad moim odsluchowym pokojem,  caly dach wypelniony panelami slonecznymi. Gdzie te zaklucenia.

Nic jak dotad nie slyszalem.

Ty masz sprzęt A, ktoś ma sprzęt B itd. Ponadto nie zawsze wszystko ze sztuką podłączone bo Janusze oszczędzają i recepta na zakłócenia gotowa. Ostatnio co kojarzę to temat gdzie sąsiad podbijał falownikiem napięcie w sieci co w jakimś wzmacniaczu forumowicza powodowało brumienia czy coś. Ehh. I weź tu szukaj źródła problemów.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Butler napisał:

Uwierz mi, to kwestia bardzo dyskusyjna bo mocno upaszczasz zagadnienie. Było na forum wiele wojen z tym związanych, wielu osobom ban poleciał, nerwy puszczały. Ani ja, ani Ty nie przeciagniemy liny na jakąkolwiek stronę w tej kwestii.

No ale Ty wszystko sprowadzasz do odsłuchu i co sie może podobać. Niee... Nie o tym rozmawiamy kolego, ciągle rozmijasz się z tematem. Rozmawiamy o pomiarach kabli i jakie podstawowe warunki muszą być spełnione by spostrzeżenia po teście były wiarygodne. Dlatego W TEJ CHWILI ODSŁUCH, JAKO TAKO POLE DŹWIĘKU TO SPRAWA DRUGORZĘDNA. Ja absolutnie nie uważam że to co u Ciebie gra jest złe i w ogóle tragedia, nie jest to istotą sprawy.

Eee... Ja też tu leżę i co zrobić? Stylistyka taka że ciągle muszę edytować co napisałem.

A jesli tematem sa pomiary kabli, to rzeczywiscie rozmijam sie z tematem. Zadnych pomiarow nie robilem. 

🙂

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Butler napisał:

Ponadto nie zawsze wszystko ze sztuką podłączone bo Janusze oszczędzają i recepta na zakłucenia gotowa.

To prawda z fotovoltaiką, jak w każdej dziedzinie, nie ma tanio i dobrze.

Trzeba też pamiętać, że zakłócenia 😉 generują również nasze urządzenia AGD, a nawet urządzenia audio  wpływają na siebie wpięte w jedną listwę - niestety.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DiBatonio napisał:

Dobra, no to "elektrosmog", tego też nie slyszaleś ? 😉

Naprawde?

Nazywaj sobie to jak chcesz, powinieneś to przyjąć jako dobrą radę i wskazówkę,  a nie ośmieszanie.

Akurat zasady interpunkcji nie są zbyt skomplikowane, a naprawdę bardzo trudno czyta się tekst bez zachowania interpunkcji.

 

Wiesz jak daje sie dobre rady , w takim przypadku np.? Na priv, by nikt tego nie widzial. 

To tak jak, powiedziec komus ze ma otwarty suwak, bierzesz go na bok i mowisz a nie na srodku pokoju.

Nie czaruj ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Butler napisał:

Ach... Źle to napisałem :)

Chodziło mi o pomiary akustyki przy testowaniu okablowania. Jedno myślałem, a drugie klepnąłem.

Niestety te pomiary nie wykazują zbytnio zmian w teście kabli, a jak już,  to bardzo marginalne i coś tam na wykresie się pojawi.

 

10 minut temu, Artur Brol napisał:

To tak jak, powiedziec komus ze ma otwarty suwak, bierzesz go na bok i mowisz a nie na srodku pokoju.

Nie czaruj ok.

Hmmmm...

Nie mam problemu, żeby komuś w towarzysztwie zwrócić uwagę, że ma coś na czole, albo rozpięty rozporek.

To kwestia podejścia i asertywności. 

Nie brnij w te tematy...

10 minut temu, Artur Brol napisał:

Wiesz jak daje sie dobre rady , w takim przypadku np.? Na priv, by nikt tego nie widzial. 

Naprawdę, bardziej przeraża Ciebie to, że ktoś zwróci Tobie uwagę w wątku w którym sam uzewnetrzniasz swoje braki w pisowni?

Przecież każdy to widzi, a że nie każdy ma odwagę otwarcie o tym napisać, to już inna sprawa.

Zamiast się spinać proponuję wpisać w wyszukiwarkę zasady interpunkcji,  to proste.

https://dokariery.pl/-/jak-poprawnie-stawiac-przecinki-aby-nie-zgubic-sensu-zdania-

https://www.interpunkcja.pl/zasady-interpunkcji

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

Ach... Źle to napisałem :)

Chodziło mi o pomiary akustyki przy testowaniu okablowania. Jedno myślałem, a drugie klepnąłem.

Jak juz wczesniej ustalilismy , ja do tego podchodze mniej technicznie.

Dla mnie jest wazne co slysze i czy mi sie to podoba. Pomiary i cale to zamieszanie z akustyka, to nie dla mnie.

Choc oczywiscie swoje zdanie na to mam,  moze sie ono zmienic tylko w momenciee gdy ktos cos zrobi, wykona czy do czegos doprowadzi  uzywajac pomiarow i np. adaptacji akustycznej i ja ten efekt uslysze. Inaczej nie ma bata ☺️

Kable 2 sprawdzilem i roznicy nie slyszalem. No nic na to nie poradze . 

9 minut temu, DiBatonio napisał:

 

Nie mam problemu, żeby komuś w towarzysztwie zwrócić uwagę, że ma coś na czole, albo rozpięty rozporek.

To kwestia podejścia i asertywności. 

Nie brnij w te tematy...

Naprawdę, bardziej przeraża Ciebie to, że ktoś zwróci Tobie uwagę w wątku w którym sam uzewnetrzniasz swoje braki w pisowni?

Przecież każdy to widzi, a że nie każdy ma odwagę otwarcie o tym napisać, to już inna sprawa.

Zamiast się spinać proponuję wpisać w wyszukiwarkę zasady interpunkcji,  to proste.

https://dokariery.pl/-/jak-poprawnie-stawiac-przecinki-aby-nie-zgubic-sensu-zdania-

https://www.interpunkcja.pl/zasady-interpunkcji

Nic mnie juz nie przeraza w tym swiecie. 

Nie lubie jak ktos czegos uzywa w walce z druga osoba. Widzac jak do tego wracasz, utwierdzam sie w tym przkonaniu.

Wiec moze posluchaj samego siebie, i nie brnij dalej w te tematy 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Artur Brol napisał:

Jak juz wczesniej ustalilismy , ja do tego podchodze mniej technicznie.

Dla mnie jest wazne co slysze i czy mi sie to podoba. Pomiary i cale to zamieszanie z akustyka, to nie dla mnie.

Choc oczywiscie swoje zdanie na to mam,  moze sie ono zmienic tylko w momenciee gdy ktos cos zrobi, wykona czy do czegos doprowadzi  uzywajac pomiarow i np. adaptacji akustycznej i ja ten efekt uslysze. Inaczej nie ma bata ☺️

Kable 2 sprawdzilem i roznicy nie slyszalem. No nic na to nie poradze . 

Zgoda, jesteś na takim etapie i niech Ci to sprawia przyjemność.

10 minut temu, DiBatonio napisał:

Niestety te pomiary nie wykazują zbytnio zmian w teście kabli, a jak już,  to bardzo marginalne coś tam na wykresie się pojawi.

Już zaczynam się mieszać, zmęczony jestem, od 4:30 na nogach swoje robi. Chodziło mi o pomiary akustyki i jej ogarnięcie, a dopiero wówczas szukanie niuansów w kablach... Idę sobie muzyki posłuchać. K0J0T fajne wstawki wielokanałowe robi, weekend trzeba z przytupem zacząć. Marchewkowe pole rośnie wokół mnie... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Artur Brol napisał:

Kable 2 sprawdzilem i roznicy nie slyszalem. No nic na to nie poradze . 

Tylko na podstawie sprawdzenia 2 kabli będziesz rozpowiadać wszem i wobec, że kable nie grają?

Zatem przepłaciłeś nawet za Melodikę.

Pójdź za moją radą i sprzedaj Melodikę, zakup jakieś  kable po 5zl za metr z OBI, a z tego co Tobie zostanie przeznacz na płyty ulubionych wykonawców. 

W sumie taki pomysł mi przyszedł do głowy, szukałeś różnic w droższych kablach, może teraz czas pójść w przeciwnym kierunku.

Za punkt odniesienia weź Melodikę, a za niewielkie pieniążki kup kabel z OBi, czy innego Leroya i sprawdź wtedy różnice.

Jak nie uslyszysz, Melodikę wystawisz w jakimś ogłoszeniu, bo po co Tobie tak "drogi" kabel.

https://www.obi.pl/kable-i-przewody/przewody-glosnikowe/c/2557

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie wybralem kable w dwoch, roznych , klasach cenowych. Drozsze od Melodiki. Czyli w/g zasady ze co drozsze to lepsze.

By miec jakis przeglad. No i moim zdaniem nie graja. Chcesz powiedziec ze za 3 tysiace zagraja? Zrobione z tego samego materialu lub mieszanki tych dwoch?

Mozliwe ze przeplacilem. Jednak Melodika fajnie wyglada i dzwiek tez jest fajny. Jak juz gdzies wspominalem - przed testami tych kabli - nie wierzylem w kabli granie nigdy ale jako czlowiek, czyli istota omylna, nie kupuje nigdy rzeczy najtanszych na wypadek gdybym sie mylil. No i rzeczy troche drozsze, wygladaja czesto przyjemniej dla oka. Tutaj mam na mysli ogolnie wszystko, nie tylko kable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Artur Brol napisał:

Czyli w/g zasady ze co drozsze to lepsze.

A czyja to zasada? 

Pisałem już,  nie zawsze droższe musi być lepsze.

41 minut temu, Artur Brol napisał:

Chcesz powiedziec ze za 3 tysiace zagraja? Zrobione z tego samego materialu lub mieszanki tych dwoch?

Albedo FlatOne twierdzisz, że jest z tej samej "mieszanki" co Twoja Melodika, czy jakiś Chord?

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Artur Brol napisał:

nie wierzylem w kabli granie nigdy, ale jako czlowiek, czyli istota omylna nie kupuje nigdy rzeczy najtanszych na wypadek gdybym sie mylil.

Pozwoliłem sobie... 😉

Zatem skoro nie wierzysz, to w czym problem tak dla siebie sprawdzić kabelki z OBI?

Ile by to wyszło w Twoim przypadku?

5€, nomdobra może 6-7€, żaden koszt, a czego się znowu dowiesz na temat kabli, to Twoje.

Uważam, że dla równowagi powinieneś spróbować,  moja propozycja nadal aktualna.

43 minuty temu, Artur Brol napisał:

Jednak Melodika fajnie wyglada

Aaaa, to jednak wygląd ma znaczenie u "antykablarza"?

Ciekawe...😄

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Ty mnie jednak wciąż do sklepu chcesz wysłać bym kupił tańsze kable z OBI ? 

Nakręcasz się tak 🤔

Nie, nie nakręcam się,  ale uważam,  że dla równowagi i samego siebie powinieneś to sprawdzić. 

Takie racjonalne podejście wbrew jakimś wyimaginowanym zasadom, że droższe musi być lepsze. 

Warto sprawdzić,  czy tańsze nie jest czasem ta dobre jak to droższe, które masz.

Chciałeś sobie i wszystkim udowodnić, że drogie nie jest tak dobre, zatem dlaczego masz problem z testem w drugą stronę?

 

7 minut temu, Artur Brol napisał:

To już jest czepianie się.

Aha, czyli taka "moralnośc Kalego" z Ciebie wychodzi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No!

Tylko się cieszyć, że wszystkie kable "grają" tak samo, ile to kasy zaoszczędzone a swoja drogą to smutne, widać, że nie wszyscy mamy predyspozycje .... "do wszystkiego" a mamy jeszcze inne pasywne elementy toru audio mówię o platformach/stopkach pod sprzęt czy kolumny (ogólnie antywibracja) o których była już tu mowa albo sypanie balastu do podstawek pod monitory czy zmiana docisku do płyty winylowej. Jest tego więcej jak DL czyli mini DSP, że nie wspomnę o zmianę igły w gramofonach czy lamp we wzmacniaczach (i nie tylko) lampowych, bo to jednak już czynny element mający wpływ na efekt końcowego grania. 

ehhh... jakie to hobby audio jest fascynujące.

 

Poruszaliście temat "nauki zapamiętania" dźwięku ... przecież każdy z nas co dzień jeździ samochodem, co dzień słuchamy jego dźwięków nasłuchując tych niepokojących ... prawda.

 

Zaś co się tyczy różnicy we wtykach .....

ten sam, dokładnie ten sam przewód, ale na różnych wtykach

https://i.postimg.cc/HW40LcCP/IMG-20201111-235106.jpg

https://i.postimg.cc/MKD4kVJm/IMG-20201114-191200.jpg

pierwszy nie zgrał się z moim zestawem, ale za to drugi?  .... był świetny. ... taka sobie ciekawostka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DiBatonio napisał:

Chciałeś sobie i wszystkim udowodnić, że drogie nie jest tak dobre, zatem dlaczego masz problem z testem w drugą stronę?

Kolega nie zauważył różnicy przy tamtym poprzednim kablu i to osoby na forum zechciały by przetestował ten ostatni czyli Albedo. Artur pozatym nie chciał udowodnić że tenże nie gra. Ale podczas porównania wyszły na jaw wieksze różnice PAk niż te "wprowadzane" przez kabelek. Prosze nie przeinaczać zdarzeń które tu zaszły. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DiBatonio napisał:

Zakłócenia w przewodach elektrycznych" EMI, RFI itd.

W obecnych czasach smogu fal radiowych z wielu źródeł, również WiFi itd.

Nie jesteśmy w stanie uniknąć zakłóceń, choćbyś nie wiem jak bardzo zaklinał rzeczywistość. 

Ok robi się ciekawiej.

Trochę bawiłem się w przeszłości tematem kabli i pewne wnioski na podstawie tychże wyciągnąłem. Może warto zweryfikować moje doswiadczenia z Twoimi?

Kiedyś pisałem że kable pracują w różnych środowiskach i nie można mieszać tychże, gdyż można dojść do błędnych wniosków. 

Na początek, Weźmy na warsztat kable głośnikowe jako jedno środowisko (zasilajace, sygnałowe to inne środowiska pracy).

Czy środowisko kabli głośnikowych Twoim zdaniem jest wrażliwe na zakłócenie EMI, RFI, fal radiowych, czy tez WIFi? 

Powyższe pytanie można bardzo łatwo weryfikować umieszczając odcinek kabla głośnikowego w bliskiej odległości (blizszej niz zazwyczaj podczas odsłuchu by uwydatnić powyższe proponowane przez Ciebie wpływy zakłóceń) urządzeń emitujące określone w powyższym cytacie zakłócenia. 

Tutaj wolę byś sie wypowiedział narazie na temat tego jednego środowiska pracy (biorąc pod szczególną uwagę podczas tejże odpowiedzi), na układ "wzmacniacz-kabel-kolumna" (z jej całym inwentarzem strat ktore generuje jako najslabsze ogniwo systemu audio - mowa o ZG oczywiscie).

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Kolega nie zauważył różnicy przy tamtym poprzednim kablu i to osoby na forum zechciały by przetestował ten ostatni czyli Albedo. Artur pozatym nie chciał udowodnić że tenże nie gra. Ale podczas porównania wyszły na jaw wieksze różnice PAk niż te "wprowadzane" przez kabelek. Prosze nie przeinaczać zdarzeń które tu zaszły. 

 

Zatem w czym problem, żeby pójść w przeciwną stronę?

Może warto spróbować, czy w tę stronę zaistnieją różnice PAk cokolwiek to znaczy. 

 

50 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Na początek, Weźmy na warsztat kable głośnikowe jako jedno środowisko (zasilajace, sygnałowe to inne środowiska pracy).

Bardziej  mialem na myśli te zasilające, sorry to naleciałość po tym, że najczęściej z nimi "pracuję/zaplatam" 😉

 

50 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy środowisko kabli głośnikowych Twoim zdaniem jest wrażliwe na zakłócenie EMI, RFI, fal radiowych, czy tez WIFi? 

Myślę, że w jakimś stopniu owszem i tak.

Pewno trzeba by zrobić pomiary, żeby wyciągnąć wnioski.

W mediach transmisyjnych ma to kluczowe znaczenie dla np. sieci kablowej HFC.

Natomiast w gąszczu kabli zasilajacych, sygnałowych pomieszanych z głosnikowwymi za naszym zestawem stereo, może mieć wpływ.

Bywały na forach tematy, jak komuś brumilo/świszczało w głośnikach kiedy głośnikowy dotykał inny kabel zasilający w pajeczynie polączeń za szafką ze sprzętem. 

 

Cyt.

"Sygnały przesyłane w torach miedzianych są narażone na zakłócenia nie tylko spowodowane sygnałami przesyłanymi w torach kablowych sieci telekomunikacyjnych i teleinformatycznych, ale także zakłóceniami mającymi wiele innych źródeł. Sygnały zakłócające mogą „przedostawać się” zarówno drogami przewodowymi (np. przez masę) jak i bezprzewodowo (w wyniku zjawiska indukcji elektromagnetycznej). Typowe źródła zakłóceń to:

- sieci elektroenergetyczne, np. sieci oświetleniowe, trakcje kablowe,

- urządzenia elektryczne, np. żarówki LED, suszarki do włosów, kuchenki mikrofalowe, ładowarki do telefonów, kuchnie indukcyjne, grzałki i silniki pralek...

- nadajniki radiowe, np. radiowe nadajniki rozsiewcze pracujące na falach, długich, średnich, krótkich i ultrakrótkich, nadajniki zabawek zdalnie sterowanych, 

- nadajniki telefonii komórkowej, np. nadajniki LTE pracujące w pasmie 850 MHz mogą zakłócać sieci kablowe HFC."

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...