Skocz do zawartości

Kable dla zaawansowanych


RoRo

Recommended Posts

13 minut temu, Dedal napisał:

Tym czym Ty weryfikujesz .

Ale były też miejsca gdzie było to naprawdę na poziomie 👌

Ok część twojej wypowiedzi- były ochy I achy - czyli zakładam po użyciu uszu.

Druga część wypowiedzi - weryfikacja była niekorzystna - czym była wykonana?

Tutaj już się powoli gubię. Może trochę rozwiń o co chodziło.

@Butler a co to ten punkt odniesienia jest? Czy czym może być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Artur Brol napisał:

@Butler a co to ten punkt odniesienia jest? Czy czym może być?

Pomieszczenie z optymalnie wykonaną akustyką może być odniesieniem. Ewentualnie zrob pomiary u siebie i pochwal się czasem pogłosu oraz wrzuć tu wygenerowane wykresy to Ci powiem czy jest coś do poprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur Brol dzielisz się z nami swoimi obserwacjami, mnie się to podoba. Do tego stawiasz pytania, dla mnie to wyjątkowe jest i cenne. Może zechciałbyś w zakładce testy o tym nowych kablach napisać? 
 

A i również założyć własne wątki, gdzie otrzymałbyś odpowiedzi na pytania a i ja jestem ciekawy, mało wiem a i te odpowiedzi i mnie pomogą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Artur Brol napisał:

a co to ten punkt odniesienia jest? Czy czym może być?

Najlepiej byłoby udać się do miejsca, gdzie jest dobrze ogarnięta akustyka. Nawet ze swoim sprzętem :) (z kolumnami to dość niewygodne ale...) czy choćby ze swoim wzmacniaczem (a moze salon będzie miał twoje kolumny?)

I posłuchać jak całość (sprzęt i pomieszczenie) brzmi. Posłuchać cicho i głośno.

Będziesz miał jakiś punkt odniesienia

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Butler Powiedz mi dlaczego ktoś kto zestaw sobie skompletował, ustawił to wszystko gdzie miał miejsce i słucha tam muzyki. I jest zadowolony, zadnych dziwnych dzwieków, zakłóceń, dudnienia czy zniekształceń nie zanotował, powinien to pomieszczenie adoptować i pomiary robić.

Czyli uszy w tym hobby to już za mało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AudioTube napisał:

@Artur Brol dzielisz się z nami swoimi obserwacjami, mnie się to podoba. Do tego stawiasz pytania, dla mnie to wyjątkowe jest i cenne. Może zechciałbyś w zakładce testy o tym nowych kablach napisać? 
 

A i również założyć własne wątki, gdzie otrzymałbyś odpowiedzi na pytania a i ja jestem ciekawy, mało wiem a i te odpowiedzi i mnie pomogą. 

Dzięki. Jak by tak odpowiedzi były konkretne. Jak np. o wpływ tych wtyczek. Tak to dla mnie wygląda jakby każdy wychwalał kable, ale tylko część pomiędzy wtyczkami, a nabierał wody w usta albo kierował rozmowę na inne tory kiedy tylko o te wtyczki pytam.

Zakładka testy?

Myślę że tam to osoby już zaprawione w boju testów są obecne. Nie będę im zaśmiecam wątku.

Nie jestem godzien 🙂

Jak tylko posłucham i porównam, tutaj napisze co i jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Artur Brol napisał:

Nie jestem godzien 🙂

Protestuję, jestem niezadowolony i zachęcam właśnie Ciebie do napisania własnej „książki” w dziale testy.

Twoje obserwacje, wolne od oceny i dogmatów będą mały wartość samą w sobie.

A być może po pewnym czasie zauważysz zmiany, uzupełnisz obserwacje i tym także się podzielisz. 
W Twojej obecności na forum „zauważam” energię i siłę.

Jak nie Ty to kto? Jak nie teraz to kiedy?

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Fafniak napisał:

Najlepiej byłoby udać się do miejsca, gdzie jest dobrze ogarnięta akustyka. Nawet ze swoim sprzętem :) (z kolumnami to dość niewygodne ale...) czy choćby ze swoim wzmacniaczem (a moze salon będzie miał twoje kolumny?)

I posłuchać jak całość (sprzęt i pomieszczenie) brzmi. Posłuchać cicho i głośno.

Będziesz miał jakiś punkt odniesienia

 

Moim punktem odniesienia, jak już pisałem, są moje uszy. Jak dotąd są w niezłym stanie i mogą mi za ten punkt służyć.

Ok, rozumiem o co ci chodzi.

Byłem w kilku salonach I kilka zestawów słyszałem.

NAD Masters z MA Gold 100 i 200, Sonus Faber Sonetto 2 i 3, Olympica Nova 1, Dynaudio Evoke 30 i przez chwile chyba to 50 ką była.

Lyngdorf najwyzszy model z B&W 803 I  wysoki model podstawkowych ale nie pamiętam z czym grał.

Chyba Gryphon z Electa Amator I Minima Amator.

Prawie zapomniałem - Gato Audio FM 50 i FM 15 z Elektroniką Gato.

Trochę punktu odniesienia mam.

7 minut temu, AudioTube napisał:

Protestuję, jestem niezadowolony i zachęcam właśnie Ciebie do napisania własnej „książki” w dziale testy.

Twoje obserwacje, wolne od oceny i dogmatów będą mały wartość samą w sobie.

A być może po pewnym czasie zauważysz zmiany, uzupełnisz obserwacje i tym także się podzielisz. 
W Twojej obecności na forum „zauważam” energię i siłę.

Jak nie Ty to kto? Jak nie teraz to kiedy?

Oceny wolne od dogmatów nie są w cenie. Tak zauważyłem. 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Czyli uszy w tym hobby to już za mało?

Moim zdaniem za mało. Ale to moje zdanie. Byłem w kilku miejscach w  których właściciele mieli dość wysokiej jakości sprzęt, ale odpowiedz pomieszczenie była na tak miernym poziomie że przykro mi było mówić wprost że jest po prostu kiepsko.

Wiem że wielu melomanów, audiofilów może się że mną nie zgadzać w tej kwestii, biorę to na klatę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Butler napisał:

Moim zdaniem za mało. Ale to moje zdanie. Byłem w kilku miejscach w  których właściciele mieli dość wysokiej jakości sprzęt, ale odpowiedz pomieszczenie była na tak miernym poziomie że przykro mi było mówić wprost że jest po prostu kiepsko.

Wiem że wielu melomanów, audiofilów może się że mną nie zgadzać w tej kwestii, biorę to na klatę.

Widzisz, może coś z tym pomieszczeniem było nie tak I TY to jakości dźwięku wychwyciłeś.

Ale ja nic nie wychwytuje u mnie na poddaszu. Jest ok. Może bym sobie kolumny zmienił na Gato itp.

Ale narazie postanowiłem kable sprawdzić - narazie pierwszy nic nie wniósł - drugiego mie słyszałem.

Na szczęście odpowiedź mojego poddasza jest pozytywna.

Na marginesie, kolumny które w salonach słuchałem - dupy nie urywalo.

W szoku byłem że wszystko poprostu fajnie gra i tyle.

Nawet powiem więcej - Olympica Nova 1 vs MA Gold 100 5g zagrała tak samo jak MA Gold 100 vs Pylon Diamond 25.

Szok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uważasz że co, niemożliwe by to tak zagrało? Oczywiście to tylko wrażenie jakie odniosłem. 

Moim zdaniem ludzie patrzą na markę i to im już wszystko mówi. Powiesz Sonus Faber i już achy i ochy.

Tak to zagrało i tyle. Nie wymyślam,  bo miałem zamiar kupić Nova 1 i nawet znalazłem jedna parę taniej ale cieszę się że nie kupiłem.

Czy bym jakieś różnice w teście Novej i Diamond 25 znalazł? Niewykluczone. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Artur Brol napisał:

Widzisz, może coś z tym pomieszczeniem było nie tak I TY to jakości dźwięku wychwyciłeś.

Ale ja nic nie wychwytuje u mnie na poddaszu. Jest ok. Może bym sobie kolumny zmienił na Gato itp.

Zrozum że wlascielom też pasowało jak mają. Czuć było dumę z tego co mają skompletowane i to normalne jeśli ktoś ma audio za naście lub dziesiąt tysięcy złotych. Ale co mam powiedzieć jak wchodzę i słyszę że coś nie tak. Pukam w ścianę a tam GK na stelażu i proile dzwonią. Ani wypełnienia wełną, ani taśm akustycznej, nic. Albo innym razem pięknie (serio) wykończone ze smakiem wnętrze. Na podłodze kafle, na ścianach marmury i kamienie których nazw nie potrafię nawet powtórzyć wymienić. I mówi mi że akustyka ok bo ma rozpraszacz za kanapą i bastrap z Allegro w rogu. No nie... proszę o głośniej to kwasna mina że nie... Muzyka gra akceptowanie jedynie poniżej progu rozmowy. Ale to były dość ekstremalne przypadki. Raz się spotkałem z genialną akustyką u kogoś kto kompletnie nic w tym kierunku nie robił. Była to piwnica w starym budownictwie. Bardzo dużo tynku na ścianach i suficie, ale takiego miękkiego który się już sypał a po dotchnieciu miejscami pracował. Po prostu nie miałem nie co powiedzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiekx napisał:

To nie chodzi o to czy SF zagrało lepiej czy gorzej od MA, dla kogoś może zagrać lepiej lub gorzej, chodzi o To że.... 

 

Ok, może mnie poniosło trochę. Nie mogłem tak stwierdzić bo nie testowałem ich razem.

Jednak po teście w domu odniosłem to samo wrażenie jak w sklepie.

42 minuty temu, Butler napisał:

Zrozum że wlascielom też pasowało jak mają. Czuć było dumę z tego co mają skompletowane i to normalne jeśli ktoś ma audio za naście lub dziesiąt tysięcy złotych. Ale co mam powiedzieć jak wchodzę i słyszę że coś nie tak. Pukam w ścianę a tam GK na stelażu i proile dzwonią. Ani wypełnienia wełną, ani taśm akustycznej, nic. Albo innym razem pięknie (serio) wykończone ze smakiem wnętrze. Na podłodze kafle, na ścianach marmury i kamienie których nazw nie potrafię nawet powtórzyć wymienić. I mówi mi że akustyka ok bo ma rozpraszacz za kanapą i bastrap z Allegro w rogu. No nie... proszę o głośniej to kwasna mina że nie... Muzyka gra akceptowanie jedynie poniżej progu rozmowy. Ale to były dość ekstremalne przypadki. Raz się spotkałem z genialną akustyką u kogoś kto kompletnie nic w tym kierunku nie robił. Była to piwnica w starym budownictwie. Bardzo dużo tynku na ścianach i suficie, ale takiego miękkiego który się już sypał a po dotchnieciu miejscami pracował. Po prostu nie miałem nie co powiedzenia.

Przypadków pewnie jest wiele takich.

Ale ja nie udaje że czegoś nie słyszę.

U mnie jak wspomniałem wyżej, ściana z oknem i za mną to beton.

Ale po boku jest pochyły dach do ok 90 cm nad podłoga a wszystko z drewna chyba. Po drugiej stronie ściana z  jakiegos miękkiego materiału. 

Nie mam niczego co mogło by wpadać w drgania, zadnych kafelek czy marmurów. 

Po co miałbym na forum udawać że jest inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ubytek na określonej częstotliwości, być może także słoń nadepnął mi na uszy, nie jestem audiofilem, nie jestem osłuchany, nie jestem po treningu słuchania - tak, jest coś takiego, chyba wklejałem na forum jakiś czas temu - Harman Audio, ale słuchając Dutch & Dutch 8c i Kii Three różnice były dla mnie naprawdę małe. Sam gospodarz to potwierdził, jednocześnie pokazując pomiary obu par, i rzeczywiście, bardzo podobnie to wyglądało. 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Artur Brol napisał:

Nie mam niczego co mogło by wpadać w drgania, zadnych kafelek czy marmurów. 

Za Tobą beton. Niefajne są odbicia od niego.

24 minuty temu, Artur Brol napisał:

Ale ja nie udaje że czegoś nie słyszę.

Zmieniłbyś zdanie jak byś u kogoś usłyszał coś czego nie ma u Ciebie.

Nie ciągnę tematu. Skoro twierdzisz że jest fajnie to nie ma co drążyć, to Twój system i Tobie ma sprawiać radość. Mimo to nie zmarnuj okazji jak będziesz mieć możliwość zasmakować salon przygotowany do odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

Za Tobą beton. Niefajne są odbicia od niego.

Zmieniłbyś zdanie jak byś u kogoś usłyszał coś czego nie ma u Ciebie.

Nie ciągnę tematu. Skoro twierdzisz że jest fajnie to nie ma co drążyć, to Twój system i Tobie ma sprawiać radość. Mimo to nie zmarnuj okazji jak będziesz mieć możliwość zasmakować salon przygotowany do odsłuchu.

Tak pytam. Czyli salony/ sklepy odpadaja?

Powaznie pytam. Tak poza sklepami nikogo nie znam. Jak bedzie okazja napewno nie zmarnuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...