Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

Dokładnie, jak możesz to posłuchaj, ale osobiście bym chyba skłaniał się do nowszego przetwornika jeśli chodzi o Chorda, z reguły zawsze robią jakiś postęp do przodu. 

Dobrym przykładem jest Mojo 1 vs Mojo 2, każdy uważa że jest to przeskok. 

Może też porównaj Qutest vs Mojo 2 (powinno być łatwiej) - niektórym bardziej do gustu przypada Mojo 2, no i masz lepszą możliwość dostosowania barwy dźwięku poprzez nowe DSP. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Adamo666 napisał:

Ok dzięki za info. A mojo 2 można jako stacjonarny dac używać? Z tego co widzę to ma dwa wyjścia słuchawkowe - trzeba stosować przejściówkę jack na rca? 

Jak najbardziej, wtedy masz dwie opcje;
- Adapter 3.5mm jack na 2 x RCA (kupisz zwykłe na Allegro lub audioquest też takie robi)
- Kabel 3.5mm jack na 2 x RCA (tu masz duży wybór na necie)

Wtedy normalnie podłączasz po RCA do wzmaka i tyle. Jak poczytasz sobie na necie to wyczytasz że Mojo 2 może spokojnie konkurować z stacjonarnymi DACami, nawet droższymi od Mojo 2. 

Sam go dziś zamówiłem żeby brać w podróże jak i stosować w systemie stacjonarnym jak będę w domu. Jak dal mnie to świetna wszechstronność. Sam jestem ciekaw jak gra bo jeszcze nie słuchałem a jak się nie spodoba to zwrócę. 

Edytowano przez pawlardo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adamo666 napisał:

No to teraz ma zagwozdkę. Czy brać 2 qute czy poczekać, odłożyć jeszcze kasę i brać qutest'a 😎

Brać 2 qute. Różnica w cenie pomiędzy nimi jest olbrzymia. Do nowej sztuki musisz sporo dołozyć. Uzywane zdarzają się rzadko. Jak masz 2gutoe to brac bo nawet jak kiedyś upolujesz qutesta to 2 qute sprzedaż bez problemu.

9 godzin temu, Adamo666 napisał:

Odsłuch qutesta planuję niebawem. Ciężej z 2qute.

A to nie masz go upatrzonego?

9 godzin temu, Adamo666 napisał:

Ok dzięki za info. A mojo 2 można jako stacjonarny dac używać? Z tego co widzę to ma dwa wyjścia słuchawkowe - trzeba stosować przejściówkę jack na rca? 

Ja jestem za tym żeby nie stosować adaptera tylko po prostu kabel Jack - 2 x RCA

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

 

Ja jestem za tym żeby nie stosować adaptera tylko po prostu kabel Jack - 2 x RCA

Piotrek

Tylko że wybór takich kabli jest mocno zawężony, w porównaniu do klasycznych RCA, zwłaszcza jak ktoś ma już dobre kabelki na stanie. 

Ja kupię taki od AQ
https://www.amazon.pl/AudioQuest-3-5MM2RCA-stereo-żeńskie-RCA/dp/B003VJX2F2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dlatego sugeruję przejściówkę renomowanej firmy a nie jakąś za 2zł z Allegro? 

Chyba że zakładamy że wszystkie przjeściówki są złe i psują dźwięk? Nawet te od renomowanych firm które robią dobre kable. 

Nie wiem, nie znam się na tyle. Poprostu nie mam zamiaru kupować kolejnych kabli (w tym przypadku specjalistycznego), i wolę wykorzystać dobre które mam. Nie mam też jakiś mega drogich kabli żeby to robiło aż taką różnicę. 

Może wypożyczę sobie taki kabel na próbę i zobaczę czy lepiej dedykowany kabel czy przejsciówka i obecny RCA. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Fafniak napisał:

To fascynujące.

Przykładać wagę do wyboru kabla a jednocześnie ignorować kwestie potencjalnych problemów z przejściówkami

Bo to nie jest wcale oczywiste co lepiej. Przejsciowka ma swoje wady, ale i kwestia koniecznej dlugosci kabla i otoczenia tegoz kabla moze rzutowac na wybor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kabli nie przykładam wagi. Wszelkie problemy z kablami miałem właśnie przez przejściówki wszelkiej maści.

Szczególnie przejście z wtyczki słuchawkowej na RCA jest dla mnie mało sensowne. To co jest zabudowywane w urządzeniach(gniazdo) nie jest zaprojektowane do tego żeby po drugiej stronie "wisiało" znacznie cięższe ramię. Każde poruszenie urządzeniem czy kabelkiem będzie odkładało się właśnie nas tym gnieździe.

Kwestie zwiększania ilości styków pomijam bo zakładam że kupuje się dobrych producentów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fafniak napisał:

To co jest zabudowywane w urządzeniach(gniazdo) nie jest zaprojektowane do tego żeby po drugiej stronie "wisiało" znacznie cięższe ramię. Każde poruszenie urządzeniem czy kabelkiem będzie odkładało się właśnie nas tym gnieździe.

 

Tutaj się zgadzam, jak dla mnie to jest największy minus takiej przejściówki i ryzyko uszkodzenia gniazda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pawlardo napisał:

Tylko że wybór takich kabli jest mocno zawężony, w porównaniu do klasycznych RCA, zwłaszcza jak ktoś ma już dobre kabelki na stanie. 

Ja kupię taki od AQ
https://www.amazon.pl/AudioQuest-3-5MM2RCA-stereo-żeńskie-RCA/dp/B003VJX2F2

Owszem bo to nie jest popularny kabel.

nie jest to tani adapter. nie znam go. Nie wygląda na 100 zł.

Ja raczej unikam przejściówek.

Ale masz opcję zwrotu więc give it a try

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2023 o 22:17, pawlardo napisał:

Jak najbardziej, wtedy masz dwie opcje;
- Adapter 3.5mm jack na 2 x RCA (kupisz zwykłe na Allegro lub audioquest też takie robi)
- Kabel 3.5mm jack na 2 x RCA (tu masz duży wybór na necie)

Wtedy normalnie podłączasz po RCA do wzmaka i tyle. Jak poczytasz sobie na necie to wyczytasz że Mojo 2 może spokojnie konkurować z stacjonarnymi DACami, nawet droższymi od Mojo 2. 

Sam go dziś zamówiłem żeby brać w podróże jak i stosować w systemie stacjonarnym jak będę w domu. Jak dal mnie to świetna wszechstronność. Sam jestem ciekaw jak gra bo jeszcze nie słuchałem a jak się nie spodoba to zwrócę. 

Opisz koniecznie swoje wrażenia jak już będziesz go miał u siebie 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Adamo666 napisał:

Opisz koniecznie swoje wrażenia jak już będziesz go miał u siebie 😎

Przyjechał wczoraj popołudniu więc posłuchałem dobre kilka godzin, jak narazie tylko na słuchawkach (HiFiMAN HE400se i Meze 99 Classics) bo adapter jeszcze nie przyszedł żeby podłączyć do stereo. 

Więc tak na szybko, pierwsze wrażenia jak narazie to po prostu WOW! Mam wrażenie że ten DAC to jest inna liga do reszty DACów które mam w domu (iFi Zen Dac V2, Arcam rDac, BS Node, TI PCM1795 wbudowany w NAD C388), najbardziej chyba urzekła mnie dynamika, szczegółowość, i scena. Na moje ucho jest to dość neutralny DAC. Bardzo miło się tego słucha i nie męczy w żaden sposób, w wielu utworach odkrywam pewne smaczki których wcześniej zbyt nie słyszałem, lub były gdzieś bardziej 'schowane' słuchając na innych DACach. 

I teraz najlepsze, wbudowane DSP to jest absolutne mistrzostwo, sposób w jaki zmienia barwę dźwięku jest tak naturalny że aż zachęca do zabawy różnymi ustawieniami, jestem w stanie dostosować sobie ustawienia pod słuchawki tak jak potrzebuję i nie słychać żadnej sztuczności tak jak to czasem bywa z DSP. Nie wiem jak Chrod to zrobił. Dla mnie to jest najważniejsza funkcja bo jest możliwość wprowadzenia lekkich naturalnych korekcji czy pod słuchawki czy pod kolumny. 

O fakcie że mogę go ze sobą brać w podróż lub podpiąć do stereo jak jestem w domu już nie wspominam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adamo666 napisał:

No to elegancko :) Ciekawe jak się sprawdzi w domowym stereo. I jak to jest z baterią - ponoć jest jakiś tryb oszczędzający specjalnie z myślą o stacjonarnym zastosowaniu.

 

Też jestem ciekaw jak się sprawdzi w stereo, dam znać. 

Tak, jak bateria się w pełni naładuje to Mojo przechodzi w "tryb Desktop" i nie ładuje dalej baterii. Wczoraj po pełnym naładowaniu widziałem że dioda zaczęła świecić na fioletowo co oznacza że jest w trybie desktop. Czytałem trochę o tym i naprawdę zrobili fajny układ zasilania. 

W sumie teraz się zastanawiam w kwestii zasilania, czy grając z baterii to trochę tak jak by mieć DACa na zasilaniu liniowym? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2023 o 08:42, Adamo666 napisał:

No to elegancko :) Ciekawe jak się sprawdzi w domowym stereo.

 

Czekając na przejściówkę AudioQuesta, na szybko zamówiłem zwykły kabel połączeniowy QED Connect i udało mi się dziś podłączyć do stereo, narazie odsłuchiwałem w biurze na drugim systemie i muszę powiedzieć że Mojo2 zdeklasował Arcama rDACa którego tak bardzo lubię, jest to kompletnie inny poziom. Słucham dalej a potem zobaczymy jak to zagra w salonie vs Ti PCM1795 w NAD C388, robi się ciekawie, a jeszcze nie ruszałem EQ. 

 

Edytowano przez pawlardo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam jakiegoś śmieciowego daca, działa z tv do Yamahy. Wczoraj przywiozłem dvd z Yamahy i kopara mi opadła gdy odpaliłem cd i na 50% mocy już mi połamało kręgosłup. Na dac za 45zl nie da się tego osiągnąć jednak po 2 dniach przesłuchiwania muzyki jaka jest prezentowana w naszej tv stwierdzam, że nie ma sensu pakować się w coś lepszego. Niech zostanie dla dzieci i ich bajek, ja zostanę przy cd lub czymś podobnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, herianm napisał:

Cześć, mam jakiegoś śmieciowego daca, działa z tv do Yamahy. Wczoraj przywiozłem dvd z Yamahy i kopara mi opadła gdy odpaliłem cd i na 50% mocy już mi połamało kręgosłup. Na dac za 45zl nie da się tego osiągnąć jednak po 2 dniach przesłuchiwania muzyki jaka jest prezentowana w naszej tv stwierdzam, że nie ma sensu pakować się w coś lepszego. Niech zostanie dla dzieci i ich bajek, ja zostanę przy cd lub czymś podobnym.

A co to wnosi do tematu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Koledzy. Jak w temacie.

Po pierwsze - czy się w to w ogóle bawić ( w nie za dużym budżecie- do około 3 tysięcy zł)  ? Obecny sprzęt wymieniony w stopce.

Po drugie - jeśli tak, to co byście podpowiedzieli  ? Wymagania - wejścia optyczne minimum 2 szt.  (najlepiej 3).

Obecnie wszystko fajnie gra, jestem zadowolony, ale dawno niczego nie kupowałem/zmieniałem i trochę mnie już nosi :) 

To jak uważacie ?

Acha. Jestem po 50-tce, więc podobno niektórych dźwięków już nie słyszę  :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...