Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

Dnia 20.06.2023 o 21:43, Alden1224 napisał:

Czy mógłbyś polecić lub sprawdzałeś jakiś przetwornik który ociepla i dociąży dźwięk jednoczenie trochę uspokoi wysokie tony?

Myryad z20 mi dał takie efekty. Szukałem długo, zastanawiałem się też nad polecanym rDac. Opinie w necie gdzieś były zbliżone choć byli i tacy którzy mieli porównanie Myryada Z20 do Arcama i zestawili troszkę wyżej tego pierwszego. Myryada wystawiłem na sprzedaż ze względu na fakt, że też polowałem na Chord 2Qute, który tuż po zakupie Z20 pojawił się w atrakcyjnej cenie i musiałem kupić też drugiego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 24.06.2023 o 10:30, piotr.luczaj napisał:

Myryad z20 mi dał takie efekty.

  Miałem    z20  tke ,     testowałem  tylko   na  słuchawkach   wiec     uwaga  .   Grał    bardzo  podobnie   do    asusa  one  mk2  ,     W    Z20-tce   na  wyjsciu  liniowym  sa  dwa  opampy   wiec  mozna   pokombinowac  z  wymiana .  Ja    mialem  dziure   wiec  sprzedałem  ,   z20  tka   ma  dwa wyjscia   rca   co   jest   pomysłowym  rozwiazaniem  .  Na  dzien  dzisiejszy  mozna  powiedziec  ze  gra   analogowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie byłem pewny w jakim dziale o tym napisać. Streamery / Roon / DAC'ki ...  (?) 

Tutejszy wątek wydał mi się najbardziej popularny i odpowiedni. 

Takie pudełko chętnie bym przytulił (chociaż na próbę)  bo ma wszystko czego potrzebuję. Oczywiście dźwięku nie znam i czekam aż ktoś kiedyś (tutaj) napisze. 

Brooklyn Bridge II ROON CORE

https://mytek.audio/world/shop/brooklyn-bridge-ii-391#attr=55,63

 

https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet/29860-mytek-prezentuje-kolejna-nowosc-brooklyn-bridge-ii-roon-core

 

Nigdy nie miałem żadnego DAC od Mytek. Myślicie, że to nowe urządzenie jest fajne? 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

od wczoraj posiadam Mojo 2, zestawiłem z Ifi Zen Stream i Cambridge CXA81. Do tej pory używałem budżetowy dac Ifi Zen Dac v2, który pomimo swojej klasy sprawdzał się na prawdę przyzwoicie. Po pierwszych godzinach użytkowania Mojo 2 ciężko cokolwiek powiedzieć, tym bardziej, że wszystkie ustawienia są na tzw. "defalut", a z tego co czytałem i oglądałem możliwości np. DSP w Mojo 2 są dosyć obiecujące. Czy ktoś z Was miał już okazję zestawić Mojo 2 w podobnej konfiguracji i konfigurować ustawienia DSP ?

Zastanawiam się tutaj nad użyciem UMIK-1 i REW do "utworzenia" poprawnego EQ i próby przełożenia tego manualnie do DSP w Mojo, co o tym sądzicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
2 minuty temu, Bebop napisał:

Mam USB z SOtM. To ma być pod roon. 

Ty maniaku jeden ;)

No to masz odpowiedź - nie spotkałem czegokolwiek podobnie grajacego poniżej 5,5k - mówię tu o Cayin, ale jego porównywałem do poprzedniej wersji. A plus jest lepszy niż stary. 

Zobacz na 0dB recke Clarett +

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idac-6 mk2. Gra świetnie, tylko z Usb pstryka przekaźnikiem mute 2 razy na początku każdego utworu, to go skreśliło. Plusa kupiłem później, bo dźwiękowo Cayin był jednak lepszy niż stary Clarett i został "głód". Do Cayin nie mam plusa już jak porównać (może to i dobrze) ale gra znakomicie 👍

Clarett z kolei pstryka przy zmianie częstotliwości... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Clarett z kolei pstryka przy zmianie częstotliwości... 

RME też pstryka więc mam ustawione wszystko (w roon)  192 na sztywno. 

Trochę się tu wygłupiam ale rzeczywiście szukam dac takiego który analogowo zagra. Może jeszcze ktoś coś podpowie. 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...