Skocz do zawartości

Focal Dome Flax 5.1 + Aplituner (ale jaki?)


0mauy0

Recommended Posts

Witajcie,

jestem już praktycznie zdecydowany na kolumny Dome Flax 5.1. Wybór spowodowany totalnym brakiem miejsca na coś większego. W grę wchodziły tylko małe kolumny, a te Focale chyba nie mają sobie równych.

Problem pojawił się przy próbie znalezienia jakiegoś odpowiedniego amplitutera do nich.

Całość ma grać w salonie otwartym ok 30m2. Odsłuch będzie wszystkiego - kino domowe + muzyka. Audiofilem nie jestem  ale zależy mi na dobrym dźwięku.

Zastanawiam się nad amplitunerem Denon AVR-X4300H lub AVR-X6300H. A może ktoś jest w stanie polecić coś ciekawszego/lepszego/innego do tych kolumn? Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zestawy kolumn Focal Dome Flex to rzeczywiście jeden z lepszych systemów nagłośnienia poprzez małe głośniki większych pomieszczeń. W tej kwestii niczego innego nie będę proponował, bo jest to wybór najlepszy.

Kwestia amplitunera - wybierałbym pomiędzy amplitunerami marki Denon i Onkyo. W przypadku Denon jeśli tylko budżet pozwoli, namawiam na model AVR-X6300H. Jako alternatywa natomiast spójrz na Onkyo TX-RZ1100. To także bardzo bogato wyposażony amplituner, jego brzmienie natomiast jest trochę jaśniejsze, szybsze, analityczne, co przedkłada się na podstawową dedykację do projekcji filmowych.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź. 

A przy okazji mam jeszcze pytanie odnośnie Atmosa - czy jako sufitówki mogę zakupić dodatkowo dwie (lub cztery) takie same Domy? Czy muszą to być jakieś dedykowane do Atmosa? Nie będę miał możliwości wbudowania głośników w sufit. 

W ogóle się zastanawiam czy jest sens bawienie się w Atmosa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 20.05.2020 o 21:09, Markcox napisał:

Mając na uwadze, że autor tematu pojawił się prawie trzy lata temu i praktycznie tego samego dnia zniknął, nie spodziewałbym się odpowiedzi ;) 

Niebezpieczne to forum... ludzie pytaja o rozne tematy a potem slad po nich znika...

Ja te focale glownie widze jako efektowe, tam gdzie jest malo miejsca. Faktycznie na LCR szuklabym moze czegos wiekszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...