Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

43 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Czym dla Ciebie są THD a czym THD+N

THD jest dla mnie współczynnikiem zawartości w sygnale zniekształceń w postaci wyższych harmonicznych. THD+N natomiast jest (dla mnie osobiście) współczynnikiem sumy zniekształceń: harmonicznych i szumu.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę temat zjechał z torów, to może dołożę jedną cegiełkę do tematu.

Nie wiem czy już tu był omawiany:

Advance Paris Playstream A1

rasowy sieciowy All-in-one, z wejściem Phono, USB i HDMI, optyki i kilka RCA. Odsłuchiwałem u znajomego i całkiem ciekawie  to brzmi, gra w klasie AB. Jeżeli ktoś woli takie rozwiązanie, zamiast zminiaturyzowanych klas D, to jak najbardziej polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stoję przed zakupem wzmacniacza/amplitunera do drugiego pokoju. Im więcej czytam, tym większy mam problem z podjęciem decyzji. Mam na myśli konkretne modele. Z przetwornikiem C/A nowe Yamahy R-N600A oraz R-N800A i bez DAC - Rotel A11. Z wymagań to TV po optyku i obsługa serwisów Tidal i Spotify. Do Rotela byłaby "malina" z Hi-Fi Berry na systemie Volumio. I teraz pytanka, czy w przypadku sprzętów Yamahy warto jest dopłacać do wyższego modelu? Jeśli chodzi o wszystkie wymienione sprzęty, to który będzie lepszy konstrukcyjnie pod kątem użytej elektroniki (Yamaha czy Rotel). No i najważniejsze, dźwięk. Który z tych sprzętów najlepiej nada się do muzyki elektronicznej, alternatywnej, jakiś ambient. A może mieliście okazję porównywać te modele? Ciekaw jestem Waszych opinii/wskazówek.

I tak najogólniej, czy w tej półce cenowej warto kupować osobno wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy?

Edytowano przez dziadeG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2023 o 09:57, dziadeG napisał:

A ja stoję przed zakupem wzmacniacza/amplitunera do drugiego pokoju. Im więcej czytam, tym większy mam problem z podjęciem decyzji. Mam na myśli konkretne modele. Z przetwornikiem C/A nowe Yamahy R-N600A oraz R-N800A i bez DAC - Rotel A11. Z wymagań to TV po optyku i obsługa serwisów Tidal i Spotify. Do Rotela byłaby "malina" z Hi-Fi Berry na systemie Volumio. I teraz pytanka, czy w przypadku sprzętów Yamahy warto jest dopłacać do wyższego modelu? Jeśli chodzi o wszystkie wymienione sprzęty, to który będzie lepszy konstrukcyjnie pod kątem użytej elektroniki (Yamaha czy Rotel). No i najważniejsze, dźwięk. Który z tych sprzętów najlepiej nada się do muzyki elektronicznej, alternatywnej, jakiś ambient. A może mieliście okazję porównywać te modele? Ciekaw jestem Waszych opinii/wskazówek.

I tak najogólniej, czy w tej półce cenowej warto kupować osobno wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy?

W Yamaha masz tylko na plus kwestie sieciowe.

Rotel zagra lepiej.

Cambridge AXR 100 tez gra lepiej, Jest po tej samej stronie brzmienia co Yamaha. I jest tańszy. A  faktycznie w tych przypadkach Wiim mini załatwi Ci nawet sieć w lepszej formie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2023 o 07:51, Piotr Sonido napisał:

W Yamaha masz tylko na plus kwestie sieciowe.

Rotel zagra lepiej.

Cambridge AXR 100 tez gra lepiej, Jest po tej samej stronie brzmienia co Yamaha. I jest tańszy. A  faktycznie w tych przypadkach Wiim mini załatwi Ci nawet sieć w lepszej formie.

 

No właśnie, trochę obawiam się tej najtańszej Yamahy z nowej serii, jeśli chodzi o dźwięk, bo z wyglądu bardzo mi się podoba.

AXR100 tylko jako srebrny, więc odpada.

Piotrze, a czy malina z dobrą kartą dźwiękową to  dobry pomysł zamiast "gotowca" ze sklepu? Dużo osób chwali sobie stosując ją w swoich zestawach audio. Z konfiguracją nie miałbym problemu. Jako, że potrzebuję wejście optyczne (TV), to wziąłbym Rotela A11mk2+wspomnianą malinkę. Ewentualnie A11mk1 i malinę z kartą z optykiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2023 o 17:02, dziadeG napisał:

No właśnie, trochę obawiam się tej najtańszej Yamahy z nowej serii, jeśli chodzi o dźwięk, bo z wyglądu bardzo mi się podoba.

AXR100 tylko jako srebrny, więc odpada.

Piotrze, a czy malina z dobrą kartą dźwiękową to  dobry pomysł zamiast "gotowca" ze sklepu? Dużo osób chwali sobie stosując ją w swoich zestawach audio. Z konfiguracją nie miałbym problemu. Jako, że potrzebuję wejście optyczne (TV), to wziąłbym Rotela A11mk2+wspomnianą malinkę. Ewentualnie A11mk1 i malinę z kartą z optykiem.

nie ma się co obawiac ale to jest poziom RN602 która no kosztowała jak była jej premiera znacznie mniej. Nie zyskujesz nic więcej.

Malina to świetny streamer. Zalezy jaki będzie wzmak. Czasem warto nie stosowac nakładki DAC tylko gołą albo jakiś cyfrowy dodatek.

Dnia 2.12.2023 o 17:02, dziadeG napisał:

Ewentualnie A11mk1 i malinę z kartą z optykiem.

O właśnie.

Jakie masz kolumny?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Malina to świetny streamer. Zalezy jaki będzie wzmak. Czasem warto nie stosowac nakładki DAC tylko gołą albo jakiś cyfrowy dodatek.

O właśnie.

Jakie masz kolumny?

 

A samą malinę bez karty rozszerzającej jak podłączyć? Wiem, że same RPi ma wyjście audio, ale z jakością wtedy ponoć nienajlepiej.

Korzystam z usługi Spotify, więc chyba nie powinienem mieć problemu z wygodnym użytkowaniem? Bo o to też się martwię. Zawsze to dodatkowe urządzenie.

Posiadam kolumny podstawowe Elac Uni-Fi Reference B6. Dużo opinii czytałem, że z kolumnami Elac dobrze "zgrywa się" Rotel.

Dzięki za zainteresowanie moim tematem:)

Edytowano przez dziadeG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2023 o 09:16, dziadeG napisał:

A samą malinę bez karty rozszerzającej jak podłączyć? Wiem, że same RPi ma wyjście audio, ale z jakością wtedy ponoć nienajlepiej.

USB. Nowa malina ma je na prawde dobra. Nowa to mowie i 4 i 5

Dnia 4.12.2023 o 09:16, dziadeG napisał:

Posiadam kolumny podstawowe Elac Uni-Fi Reference B6. Dużo opinii czytałem, że z kolumnami Elac dobrze "zgrywa się" Rotel.

Gdzie?

W Materiałach Top hiFi?

ELAC to cieplejsze granie. Zgrywa się z szerokim wachlarzem kolumn.

Teraz wzmaki lubią grac jasniej.

Dnia 5.12.2023 o 09:48, dziadeG napisał:

A czy pomiędzy R-N600A i R-N800A jest duża różnica jeśli chodzi o dźwięk? Ostatecznie to chyba wybór padnie na 800-tkę od Yamahy lub Rotel A11mk2.

W sumie to chyba Raspberry będzie tylko jako streamer z dotykowym ekranem, tak aby córcia lub żona mogły bez telefonu sobie coś włączyć.

 

Lepiej Rotel.

Różnica jest.  tym że moim zdaniem jest troche droga.

803 kosztowała 3500 zł

Cena z czasem zejdzie do 4K wtedy sensowniej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2023 o 21:33, jirkash napisał:

Zdecydowanie lepsza Yamaha. Mam porównanie. Różnica pomiędzy R-N600 i R-N800 jest zauważalna.

Dzięki za info i zainteresowanie wątkiem

> Piotr Sonido, przez USB fajnie, tylko musiałbym zakupić sprzęt z wejściem USB. Muszę ponownie przeanalizować modele wzmacniaczy, te z USB:)

Jeśli chodzi o kolumny Elac i wzmacniacze Rotel'a, to o tym "zgraniu" tylko Top Hi-Fi pisze/"wie"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dziadeG napisał:

Dzięki za info i zainteresowanie wątkiem

> Piotr Sonido, przez USB fajnie, tylko musiałbym zakupić sprzęt z wejściem USB. Muszę ponownie przeanalizować modele wzmacniaczy, te z USB:)

Jeśli chodzi o kolumny Elac i wzmacniacze Rotel'a, to o tym "zgraniu" tylko Top Hi-Fi pisze/"wie"?

Czyli DAC z USB? No to taki standard. Osobne urządzenie kupisz nie drogo a już dobre.

No nie wiem to ja Ciebie pisze?

Top jest dystrybutorem zarówno ELACa jak i Rotela. Pytanie czy "zgranie" wyszło z opinii doświadczonych osób czy tych od marketingu. Oba urzadzenia oddzielnie sa spoko.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 24.12.2023 o 11:07, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Po Świętach odpowiemy dokładnie w którym tygodniu mają wjechać pierwsze egzemplarze. Też nie możemy sie doczekać :)

Wiemy coś więcej? Ale na spokojnie, nie pali się.

To będzie model zrobiony na którymś obecnym wzmacniaczu Rotela czy całkowicie nowa konstrukcja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Wiemy coś więcej? Ale na spokojnie, nie pali się.

To będzie model zrobiony na którymś obecnym wzmacniaczu Rotela czy całkowicie nowa konstrukcja?

Prawdopodobnie na Rotelu RA1572 ale jednak w tym tygodniu się niczego więcej niedowiemy z racji okresu świątecznego.

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/rotel-ras-5000.html

Cena już ustalona 13999.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Prawdopodobnie na Rotelu RA1572 ale jednak w tym tygodniu się niczego więcej niedowiemy z racji okresu świątecznego.

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/rotel-ras-5000.html

Cena już ustalona 13999.

Czyli cena jak się spodziewałem i baza tez.

Na spokojnie. Teraz wrzucamy na luz. :)

Nie pali się.

Wszystkiego dobrego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...