Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

13 minut temu, 77Mariusz77 napisał:

@Tomasz Kluczynskiciekaw jestem tego quadrala gdyż kosztuje fajne pieniądze w porównaniu z tym co oferuje według opisu.  Ciekawe jakby się miał do PMA A110 . 

 

Naprawdę nie jestem w stanie ci odpowiedzieć, bo akurat z Denonami nie miałem doczynienia i nie mam pojęcia jak dobrze gra.

Pewnie ten A110 gra bardzo dobrze, bo widzę nowe w Niemczech kosztują prawie 3 razy tyle ile obecnie Qudral.

Więcej na pewno mógł by ci powiedzieć @Chmarski bo on go porównywał w testach z dużą ilością wzmaków w swoim temacie 

Ja ze swojej strony mogę tylko napisać, że nowego wzmaka tak dobrze zbudowanego i dobrze grającego nie kupisz w cenie jakiej on kosztuje a myślę ,ze i do 10 tys zł też nic lepiej grającego nowego nie znajdziesz.

Tu mogę ci wstawić filmik, tylko by osiągnąć satysfakcjonujące brzmienie to trzeba odsłuch z kompa lub laptopa z dodatkiem wzmacniaczyka słuchawkowego i niezłych słuchawek.

.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 2.07.2024 o 18:41, Piotr Sonido napisał:

Ja z kolei nie rozumiem fenomenu A110 względem 2500ne. Wzrost ceny absolutnie nie proporcjonalny względem brzmienia, To samo było 10 lat w tył z A100.

 

Odpowiem Ci jednym słowem: lans 🙂

Dnia 2.07.2024 o 20:02, Tomasz Kluczynski napisał:

Filmik usunełem bo chciałem go zastąpić na swoim kanale na Youtubie, filmikiem dłuższym obejmującym całe nagranie, z tym że ten nowy idzie już z daca Qudrala..

Tego Quadral kupiłeś w Niemczech czy w Polsce? Kto to sprzedaje? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gargan napisał:

Tego Quadral kupiłeś w Niemczech czy w Polsce? Kto to sprzedaje?

Kupił w Niemczech, ale już nie ma tej oferty.

Aurum A8 jest dostępny w Na Temat Audio.

Aurum A8 ma mniej dociążenia w basie, ale gdy trzeba zejść to schodzi, tylko nie pokazuje na każdym możliwym kroku, że tak może.

Powinna być możliwość wypożyczenia. Tylko trzeba uważać czy trafi się na wygrzany już egzemplarz - potrzebuje przynajmniej kilkadziesiąt godzin grania by dojść do właściwego poziomu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Chmarski napisał:

Kupił w Niemczech, ale już nie ma tej oferty.

Aurum A8 jest dostępny w Na Temat Audio.

Aurum A8 ma mniej dociążenia w basie, ale gdy trzeba zejść to schodzi, tylko nie pokazuje na każdym możliwym kroku, że tak może.

Powinna być możliwość wypożyczenia. Tylko trzeba uważać czy trafi się na wygrzany już egzemplarz - potrzebuje przynajmniej kilkadziesiąt godzin grania by dojść do właściwego poziomu.

Orientujesz się kto dla Quadral produkuje te wzmacniacze? Chodzi mi o fabrykę OEM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Chmarski napisał:

Chyba ASR dla nich robił, ale niczego sobie za to obciąć nie dam :) 

Wiem, że Quadral na rynku niemieckim był dystrybutorem produktów Advance Paris. Więc mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że wzmacniacze Aurum to pod spodem AP 😀

Znaczy nic to nikomu nie ujmuje, bo Advance ma już wyrobioną markę. ASR chyba są zbyt kosztowni, żeby zrobić wzmacniacz dual mono za dyszkę 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Gargan napisał:

Wiem, że Quadral na rynku niemieckim był dystrybutorem produktów Advance Paris. Więc mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że wzmacniacze Aurum to pod spodem AP 😀

Znaczy nic to nikomu nie ujmuje, bo Advance ma już wyrobioną markę. ASR chyba są zbyt kosztowni, żeby zrobić wzmacniacz dual mono za dyszkę 🙂

Pewności 100% nie mam że to był ASR Audio, ale z tego co czytalem na niemieckich stronach to na pewno zaprojektował i produkował te wzmacniacze dla Qudrala czołowy producent niemiecki, który ma swoje siedziby w Hesji.

Dokładnie który nie chcieli podać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gargan napisał:

Szczególnie jeśli obieca benzynę po 5 złotych... 😏

Wczoraj w Torzymiu tankowalem E95 po 5,68.Dwa tygodnie wcześniej płaciłem 5,88.

Jeśli cena za baryłkę ropy dalej będzie szła w dół to może jeszcze będzie jeszcze i po te słynne 5,19.

A wogle po co mieszacie do tego polityków.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Pewności 100% nie mam że to był ASR Audio, ale z tego co czytalem na niemieckich stronach to na pewno zaprojektował i produkował te wzmacniacze dla Qudrala czołowy producent niemiecki, który ma swoje siedziby w Hesji.

Dokładnie który nie chcieli podać.

Trochę lipa, że tego nie podają ale skoro chcą brać całą odpowiedzialność za produkt na siebie no to cóż... Taki marketing 🙂

Może producent OEM nie chce popsuć sobie marki Quadral'em? Trochę to by była lipa sprzedawać swoją markę 4 razy drożej niż też swój produkt pod innym logo 🙂 Kto by kupił wtedy to droższe? 🤷

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Gargan napisał:

Trochę lipa, że tego nie podają ale skoro chcą brać całą odpowiedzialność za produkt na siebie no to cóż... Taki marketing 🙂

Może producent OEM nie chce popsuć sobie marki Quadral'em? Trochę to by była lipa sprzedawać swoją markę 4 razy drożej niż też swój produkt pod innym logo 🙂 Kto by kupił wtedy to droższe? 🤷

 

Podejrzewam , że ta współpraca już się zakończyła , bo w Niemczech już praktycznie nowych egzemplarzy kupić nie można.

Qudral w swoim zwyczaju ich nie reklamował, pewnie sprzedaż była niższa niż by chcieli( a szkoda bo te klocki grają naprawdę zacnie, ale ludzie nie kupują bo zakładaj ,że Qudral to tylko niezłe kolumny może robić),tylko w Australii i Nowej Zelandii sprzedało ich się sporo.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Kluczynski Tak szczerze to ja też bym tego nie kupił 🙂 Na pewno nie wiedząc kto to dla nich zdziałał 🤷

Trochę to wszystko za bardzo tajemnicze zrobili. Jak będzie z przewidywaną trwałością? Gdzie potem szukać serwisu? Czy pasują do jakiegoś "ekosystemu"? 

Wiesz, dla mnie Quadral to taka sobie marka. Kolumny jakich wiele. Nic specjalnego. Nagle idą w zupełnie inną stronę. To jakby producent samochodów wymyślił sobie loty w kosmos 😄

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gargan napisał:

@Tomasz Kluczynski Tak szczerze to ja też bym tego nie kupił 🙂 Na pewno nie wiedząc kto to dla nich zdziałał 🤷

 

 

Rozumiem,i dużo osób postąpiło by podobnie.

Ci którzy kupili (po za jedną osobą ktora choć z grania była zadowolona ale jej egzemplarz akurat czasami brumił i go odesłała), są bardzo zadowoleni i z grania i ceny za jaką go nabyli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Rozumiem,i dużo osób postąpiło by podobnie.

Ci którzy kupili (po za jedną osobą ktora choć z grania była zadowolona ale jej egzemplarz akurat czasami brumił i go odesłała), są bardzo zadowoleni i z grania i ceny za jaką go nabyli.

Nie mówię, że są złe. 

A brumił mi Creek, Moon, Exposure... Z tym akurat to różnie bywa 🤷 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Wczoraj w Torzymiu tankowalem E95 po 5,68.Dwa tygodnie wcześniej płaciłem 5,88.

Jeśli cena za baryłkę ropy dalej będzie szła w dół to może jeszcze będzie jeszcze i po te słynne 5,19.

A wogle po co mieszacie do tego polityków.

Wyciągasz Tomku błędne wnioski, jestem jak najbardziej z dala od polityki. Chodzi mi o to że w imię zysków kłamią wszyscy, bez wyjątków 

 Volkswagen Gate pamiętasz??? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...