Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

9 godzin temu, beep beep napisał:

Trochę późno to przeczytałem i zasugerowałem się podpowiedziami w osobnym wątku. Skończyłem z loxjie a40 + nota 550x i trochę jest niedosyt. Zwłaszcza kuleje wg mnie gitara akustyczna i jej dźwięczność (czyli średnica chyba? :P ). Reszta bez zarzutu, bas chyba wychodzi jako nawiększy plus. Muszę podpiąć do nota 550x starą yamahę, żeby zobaczyć, czy w przyszłości pogonić loxjie czy jednak zmienić nota 550x na właśnie tannoya albo jakieś kefy.

Na pewno jedno i drugie jest ograniczeniem, Stary wzmacniacz wyciągnie z nich więcej ale tu akurat uważam że kolumny sa ograniczeniem.

Mała rozdzielczość, buła w średnicy i basie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, które głośniki proponujecie mi kupić i ewentualnie jaki wzmacniacz możecie polecić do poniższych:

- B&W Bowers & Wikins DM640 

- B&W Bowers & Wikins 602.5 S2

- Focal Chorus 706

Pokój wielkości 25m2 i chcę słuchać wszystkiego (Queen, GnR, Nightwish ale też Sanah i różne techniawki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bosik4 napisał:

Mam pytanko, które głośniki proponujecie mi kupić i ewentualnie jaki wzmacniacz możecie polecić do poniższych:

- B&W Bowers & Wikins DM640 

- B&W Bowers & Wikins 602.5 S2

- Focal Chorus 706

Pokój wielkości 25m2 i chcę słuchać wszystkiego (Queen, GnR, Nightwish ale też Sanah i różne techniawki).

A czemu te ? Słuchałeś? To jasne kolumny.

Jeśli na takie sięzdecydujesz to moim zdaniem ciepły wzmacniacz, Magnat, Atoll

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

A czemu te ? Słuchałeś? To jasne kolumny.

Jeśli na takie sięzdecydujesz to moim zdaniem ciepły wzmacniacz, Magnat, Atoll

 

Nie słuchałem jeszcze żadnych na żywo, z poleceniem na YouTube głównie powybieralem. Narazie nie mam czasu, żeby jechać do Wrocławia albo Opola na jakiś odsłuchy. Zastanawiam się czy bez odsłuchu zakup ma w ogóle sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup bez odsłuchu jest obciążony sporym ryzykiem, że dźwięk ci się nie spodoba. Słuchanie kolumn w sklepie, też nie daje gwarancji sukcesu, bo w domu, w innej - twojej akustyce mogą zabrzmieć inaczej. Jedynym bezpiecznym rozwiązaniem, jest odsłuch u siebie w domu, z możliwością ewentualnego zwrotu, jeśli ci się nie spodoba. Tak da się zrobić, przy zakupie kolumn przez internet, masz wtedy 14 dni na zwrot, bez podawania powodu. Jedynym kosztem pozostają wtedy ewentualne koszty przesyłki w dwie strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, michaudio napisał:

Zakup bez odsłuchu jest obciążony sporym ryzykiem, że dźwięk ci się nie spodoba. Słuchanie kolumn w sklepie, też nie daje gwarancji sukcesu, bo w domu, w innej - twojej akustyce mogą zabrzmieć inaczej. Jedynym bezpiecznym rozwiązaniem, jest odsłuch u siebie w domu, z możliwością ewentualnego zwrotu, jeśli ci się nie spodoba. Tak da się zrobić, przy zakupie kolumn przez internet, masz wtedy 14 dni na zwrot, bez podawania powodu. Jedynym kosztem pozostają wtedy ewentualne koszty przesyłki w dwie strony.

Zgadza się, tylko że ja celuję w jakieś używane. A czy orientujecie się gdzie w okolicy Nysy, Opola, Wrocławia warto umówić się na doradztwo i odsłuch i czy wiecie gdzie w tych okolicach można odsłuchać używany sprzęt ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bosik4 napisał:

żeby jechać do Wrocławia albo Opola na jakiś odsłuchy

Koło mnie w Opolu jest Sonica, fajny gościu i ma sporą wiedzę,  lubię tam czasem zaglądnąć...

7 godzin temu, bosik4 napisał:

czy wiecie gdzie w tych okolicach można odsłuchać używany sprzęt ?

Jak uzywany to wbijasz sprzęt uzywany i szukasz w okolicy 30 czy 50km. Z ciekawych rzeczy to widziałem że ktoś z Opola (nie znam) sprzedaje BW Preference 5. Miałem i jeśli są w dobrym stanie i sprawne to naprawdę fajne kolumny.

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Koło mnie w Opolu jest Sonica, fajny gościu i ma sporą wiedzę,  lubię tam czasem zaglądnąć...

Jak uzywany to wbijasz sprzęt uzywany i szukasz w okolicy 30 czy 50km. Z ciekawych rzeczy to widziałem że ktoś z Opola (nie znam) sprzedaje BW Preference 5. Miałem i jeśli są w dobrym stanie i sprawne to naprawdę fajne kolumny.

Kupiłem dzisiaj kolumny Dali 104 (tylko dlatego, że markowe i na miejscu w dobrej cenie), nawet nie było na czym sprawdzić czy działają ;/, ale już wiem, że działają (sprawdzone na małej wieży). Nie wiem jak one będą grać, ale teraz potrzebuję dokupić wzmacniacz jakiś (najlepiej do nich z ewentualną rozbudową jakby grało za słabo).  Widzę w necie, że są to kolumny 4Ohm, więc najlepiej byłoby chyba, żeby wzmacniacz też był 4Ohm chyba. Co polecacie ?

A ha i te kolumny są lewe i prawe z tego co wyczytałem i dlatego ten mały gwizdek nie jest symetrycznie. On ma być chyba do wewnątrz pomieszczenia i tak chyba trzeba je ułożyć.

I jeszcze jedno pytanie, co warto kupić żeby słuchać muzyki z neta, poza TV, żeby nie trzeba było włączać TV tylko szybko odpalać muzykę ?

Jestem bardzo początkujący w tej dziedzinie i od czegoś chce zacząć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bosik4 napisał:

Nie słuchałem jeszcze żadnych na żywo, z poleceniem na YouTube głównie powybieralem. Narazie nie mam czasu, żeby jechać do Wrocławia albo Opola na jakiś odsłuchy. Zastanawiam się czy bez odsłuchu zakup ma w ogóle sens.

No to słabe filmy oglądałeś moim zdaniem.

To nie sa kolumny ktore poleca sie w ciemno na pierwsze.

8 godzin temu, bosik4 napisał:

I jeszcze jedno pytanie, co warto kupić żeby słuchać muzyki z neta, poza TV, żeby nie trzeba było włączać TV tylko szybko odpalać muzykę ?

Wzmacniacz zapewne nie będzie miał wejsc cyfrowych. W takim razie Wiim pro +

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No to słabe filmy oglądałeś moim zdaniem.

To nie sa kolumny ktore poleca sie w ciemno na pierwsze.

Wzmacniacz zapewne nie będzie miał wejsc cyfrowych. W takim razie Wiim pro +

 

Z filmów wybrałem 3 powyższe, dan którymi się zastanawiałem i prosiłem o radę, a wczoraj zupełnie przypadkowo kupiłem te, bo trafiły się w mojej okolicy za 400zł.

Może zadam pytanie inaczej. Jaki dobry (budżetowy - do 800zł) wzmacniacz polecicie na początek do stereo do ewentualnej rozbudowy systemu audio w przyszłości. Oczywiście sprzęt używany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bosik4 napisał:

Z filmów wybrałem 3 powyższe, dan którymi się zastanawiałem i prosiłem o radę, a wczoraj zupełnie przypadkowo kupiłem te, bo trafiły się w mojej okolicy za 400zł.

Może zadam pytanie inaczej. Jaki dobry (budżetowy - do 800zł) wzmacniacz polecicie na początek do stereo do ewentualnej rozbudowy systemu audio w przyszłości. Oczywiście sprzęt używany.

Do tych starych dali proponuję Pioneera 676 albo Denona PMA860

Może Harman.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam forumowiczów

Dzięki zmianie mieszkania na większe mogę spełnić jedno z rzeczy które chciałem mieć a nie miałem wcześniej możliwości, a było to posiadania wzmacniacza z kolumnami podłogowymi :) salon w którym sprzęt by się znalazł ma 22m2

Troszeczkę spędziłem czasu na różnych filmach z opiniami na temat sprzętów na YT. I po pewnym czasie wybór padł na głośniki marki Indiana Line Diva 5 i widzę, że pewna firma sprzedaj je w zestawie z wzmacniaczem Yamaha R-N600A. Nie wiem czy to dobry wybór czy jednak Wasza wiedza może zaproponować coś ciekawszego. Zależy mi na możliwości uruchamiania muzyki z takich serwisów jak TIDAL, Spotify itd. w przyszłości planuję dokupić odtwarzacz CD. Muzyka jaką słucham to różne gatunki muzyczne zaczynając od Hansa Zimmera, zespołu Genesis, Kings of Leon, Mumford and Sons, Coldplay, Taco Hemingway kończąc na Rammstein :) dlatego wychodzę z pomocą do bardziej obeznanych osób w tematyce audio. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie filmy oglądałeś które wpłynęły na ten wybór? Tak puytam z ciekawości.

Sprzetów jest cała masa. Zamiast marnowac czas na YT który nie pokaże Ci co masz wybrac powinieneś isc na odsłuch.

Indiana Line Diva to jest z opcji.

A: Monitor audio Bronze, Heco Aurora, Elac Debut, QAcustic, Acoustic Energy, ......

Nie mówiac o elektronice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy firmy top hifi, akurat jeżeli coś mnie zainteresowało wpisywałem dalej żeby zaczerpnąć wiedzy i czasem trafiałem jak w przypadku głośników Indiana Line Diva 5 że gdzieś nie tylko jedna firma o nich wypowiadała się pozytywnie. Co do wzmacniacza yamahy to akurat taki zestaw był u nich dostępny do tych głośników jeszcze był model wyżej czy też firmy rotel o których też dużo mówią. Powiem tak akurat w moim mieście jest firma gdzie można iść na odsłuch jak i w Katowicach sklep top hifi więc będę musiał się wybrać posłuchać jak pisałeś wyżej :) zobaczyłem też firmy które wymieniłeś też są ciekawe propozycje i im więcej tego jest można dostać do głowy nie mówiąc o dobraniu odpowiedniego wzmacniacza pod swoje preferencje do danych głośników. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, michał1991 napisał:

Filmy firmy top hifi

To dystrybutor tych marek.

23 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Zamiast marnowac czas na YT który nie pokaże Ci co masz wybrac powinieneś isc na odsłuch.

Idź do Top HiFi w Katowicach masz także inne niezalezne salony. Odsłuchaj więcej sprzetu. Nie kupuj pierwszego lepszego.

Posłuchaj i wtedy wybierz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2024 o 07:24, Piotr Sonido napisał:

Nie kupuj pierwszego lepszego.

Posłuchaj i wtedy wybierz.

Dnia 2.05.2024 o 22:59, bosik4 napisał:

Upatrzyłem 2 wzmacniacze do tych Dali 104. Który wybrać (może ktoś je zna) ?

 

Ja bym się tak przejechał. Polecali, doradzali, i też @Piotr Sonido podpowiadał (i trochę mam mu za złe, bo zaufałem :) ). Dobrze, że wziąłem na testy do domu. Dla mnie ten dany wzmacniacz zagrał jak jakaś "kiszka".

Zawsze kupuj na swój słuch. Każdy ma inny światopogląd i inny odbiór. To są naprawdę bardzo indywidualne odbiory. Do tego dochodzą ograniczenia finansowe. 

To tak jak z samochodami, każdy ma swoje upodobania. Dla jednego mercedes, bo bez gwiazdy nie ma jazdy. Dla drugiego bmw, bo Będzie Miał czym Wyprzedzać i dostanie w salonie dres gratis. A dla trzeciego najlepszy będzie Fiat 500, bo też wygodnie dojedzie i wciśnie się wszędzie na parkingu, nawet do tylnego bagażnika w autobusie kampingowym. Dlatego tyle różnych marek porusza się po drogach.  A wszystkie mają przecież, tyle samo - 5 kółek (1 to kierownica) :) 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2024 o 22:59, bosik4 napisał:

Upatrzyłem 2 wzmacniacze do tych Dali 104. Który wybrać (może ktoś je zna) ?

YAMAHA A-S700

ARCAM AVR 200

AVR200 to amplituner kina domowego starej daty. AS700 jest nowsza ale gra inaczej, dokładniej. Arcam gra nieco cieplej. Chodź tego modelu konkretnego nie sluchałem.

Dnia 4.05.2024 o 07:30, AutoPirat napisał:

Ja bym się tak przejechał. Polecali, doradzali, i też @Piotr Sonido podpowiadał (i trochę mam mu za złe, bo zaufałem :) ). Dobrze, że wziąłem na testy do domu. Dla mnie ten dany wzmacniacz zagrał jak jakaś "kiszka".

No nie wiedziałem że masz aż tak odmienny gust :)

Ty lubisz Cinema 70s ja nie :)

Dnia 4.05.2024 o 07:30, AutoPirat napisał:

Zawsze kupuj na swój słuch. Każdy ma inny światopogląd i inny odbiór. To są naprawdę bardzo indywidualne odbiory. Do tego dochodzą ograniczenia finansowe. 

Dokładnie tak :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Popieram Piotra ,Cinema 70s to nic specjalnego, łagodnie pisząc.

Jasne i rozumiem. I wiem, że większość tak uważa. Moje zdanie jest całkowicie odmienne, uważam, że to coś specjalnego.

BTW - to zapewne słuchałeś? ...porównywałeś?  ...i co było nie tak? I nie "łagodnie pisząc", ale prosto z mostu :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Nudny.

Może pytanie nie było do mnie tylko do Tomasza, ale z mojej strony, jest nudny.

Jego liniowość odbywa się poprzez wielki spadek dynamiki brzmienia, nadmiernej łagodności.

Jakby się bał zagrać wciągająco.

W kinie te wrażenia są tylko potęgowane.

 

 

No, nie było do Ciebie, bo Twoje, to już znam b. dobrze, ...rzekłbym nawet, że nie pozwalasz o tym zapomnieć :) 

Chętnie poznałbym opinie innych osób, które testowały i porównywały z innym sprzętem. Czy też tak go odbierają, czy może inaczej? ...bo nie wiedzieć czemu recenzenci raczej pozytywnie o nim piszą (już nie będę wspominał o tym, co go raczej nie lubisz - Amir)  :) 

A ja naprawdę chciałbym poznać opinię innych osób, bo Twoja bardzo rozbiega się np. z poniższym...

 

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/3616-marantz-cinema-70s

ODSŁUCH:

"W takiej próbie za dobry znak należy poczytywać, gdy z urządzenia tego pokroju płynie dźwięk "normalny". Pierwsze wrażenie nie przynosi żadnych sensacji, zaświadcza o dobrej równowadze, przyzwoitej dynamice, proporcjonalnej analityczności, która nie będzie nas absorbowała, ale uzupełni obraz strawną porcją szczegółów."

"(...) trochę więcej płynności, plastyczności i nasycenia. Nie jest to jednak dźwięk rozmiękczony, bas utrzymuje zwartość i kontrolę. Nie szarżuje i nie łomocze, jest dokładny i powściągliwy. Nie oznacza to, że jesteśmy skazani na jego deficyt – znowu najwięcej będzie zależało od kolumn głośnikowych."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...