Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

16 godzin temu, Arturro007 napisał:

W przypadku rozgałęziacza też jest ważne czy dane źródło się potrafi na dobre wyłączyć (np.TV) czy nadal dioda świeci?

Zapewne i tak bys to przełączał ręcznie albo z pilota. Na samo przełączanie nie licz.

No własnie jaki budżet bo masz

Audiolaba 6000A z 4 wejściami cyfrowymi

Cambridge AXR 100 z 3 wejsciami

Arcam SA20 z 3. Ale tu 1 optyk i 2 coaxiale odwrotnie niż w Cambridge

Cyrus one HD po jednym wejsciu USB, coaxial i optyk.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to niepotrzebnie się nad tym zastanawiam. 

Miało być ładnie lekko i bez bałaganu stąd wszystko w jednym (amplituner) ale sam wzmacniacz kupię lepszy za 1/3 ceny tamtego. 

Mogę nawet wybrać  "golasa" bez złącz bo mam w domu ifi zen dac, chord mojo, nie licząc kilku dongli. A zresztą lepsze streamery mogę połączyć poprzez RCA, podobnie CD. 

Pozostaje tylko zbudowanie jakiegoś fajnego zasilacza pod DAC i streamer.

 

Chyba wybiorę Pioneer A-40AE. Ewentualnie Marantz 6007. Szukam sprzętów wyłącznie pod względem uniwersalności i ceny. Nie liczę, że od razu uda mi się trafić na coś co zostanie ze mną na kolejne 5-10 lat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie ,

kupiłem xboxa series X . Podłączyłem go pod Pioneer vsx 933 , a następnie pod projektor epson tw 7000. Udało mi się uruchomić hdr 10 w filmach , natomiast w grach mam info ,że hdr nie jest obsługiwany. Jak podepnę konsolę bezpośrednio do projektora wszystko działa.  Skończyły mi się pomysły co należy ustawić.  Kabel mam 2.0 , nie kupowałem 2.1 ponieważ epson nie obsługuje 120 Hz.

20220802_224901.jpg

 

20220802_221247.jpg

Edytowano przez Rafał88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Czy mogę zmodyfikować jakoś swoje kino domowe Panasonic SA-HT870, aby móc do niego podłączyć dekoder lub TV poprzez S/PDIF (chodzi o to, żeby zachować kolumny, a dokupić jakąś jednostkę centralną - np. odtwarzacz Blu-ray z amplitunerem i odpowiednimi wejściami/wyjściami)?

Jeżeli podałem za mało danych, to proszę dajcie znać, to mój pierwszy post :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, gruchson92 napisał:

Jeżeli podałem za mało danych, to proszę dajcie znać, to mój pierwszy post :)

Witaj na Forum AUDIO.

Najlepiej załóż nowy wątek w dziale KINO DOMOWE (i tam udziel potrzebnych informacji) oraz zrób (i zamieść) zdjęcie tylnej części amplitunera z pokazanymi złączami (albo zdjęcie instrukcji z informacjami na ten temat).

Jakie masz wejścia w tym amplitunerze - para RCA (cinch) jako AUDIO-IN czy coś więcej?

Jaką masz powierzchnię pomieszczenia i ile chcesz/możesz wydać?
Jesteś zadowolony z dźwięku z tego Panasonica i jego funkcjonalności?

Pozdrawiam
PS. Co do sensu takiej modyfikacji - skoro chcesz jeszcze dokupić odtwarzacz BR to wchodzisz w koszty, a niekoniecznie w lepszą jakość. Twój zestaw ma już ładnych parę lat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafał88 napisał:

Witajcie ,

kupiłem xboxa series X . Podłączyłem go pod Pioneer vsx 933 , a następnie pod projektor epson tw 7000. Udało mi się uruchomić hdr 10 w filmach , natomiast w grach mam info ,że hdr nie jest obsługiwany. Jak podepnę konsolę bezpośrednio do projektora wszystko działa.  Skończyły mi się pomysły co należy ustawić.  Kabel mam 2.0 , nie kupowałem 2.1 ponieważ epson nie obsługuje 120 Hz.

20220802_224901.jpg

 

20220802_221247.jpg

Wygląda to na niezgodność protokołów HDCP, Ale nie mam konsoli prywatnie.

8 godzin temu, gruchson92 napisał:

Cześć :) Czy mogę zmodyfikować jakoś swoje kino domowe Panasonic SA-HT870, aby móc do niego podłączyć dekoder lub TV poprzez S/PDIF (chodzi o to, żeby zachować kolumny, a dokupić jakąś jednostkę centralną - np. odtwarzacz Blu-ray z amplitunerem i odpowiednimi wejściami/wyjściami)?

Jeżeli podałem za mało danych, to proszę dajcie znać, to mój pierwszy post :)

Tam jest pasywny sub więc raczej nie.

Same kolumny chyba są 4 omowe? Więc teoretycznie mógłbyś je podłączyć do amplitunera.

Ale da siękupić znacznie lepsze używane kolumny w niskiej cenie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Wygląda to na niezgodność protokołów HDCP, Ale nie mam konsoli prywatnie.

 

Jeśli byłaby niezgodność to zapewne problem pojawiłbym się też przy filmach. Kabel jest ok, projektor też obsługuje.  Jakieś inne pomysły oprócz odpowiedzi ,że należy zmienić amplituner ?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Tam jest pasywny sub więc raczej nie.

Same kolumny chyba są 4 omowe? Więc teoretycznie mógłbyś je podłączyć do amplitunera.

Ale da siękupić znacznie lepsze używane kolumny w niskiej cenie.

22 godziny temu, RoRo napisał:

PS. Co do sensu takiej modyfikacji - skoro chcesz jeszcze dokupić odtwarzacz BR to wchodzisz w koszty, a niekoniecznie w lepszą jakość. Twój zestaw ma już ładnych parę lat...

Dzięki za odpowiedzi :) Po głębszym zagłębieniu się w temat stwierdziłem, że modyfikowanie tego starego zestawu nie ma sensu. Kupię coś nowego, ale to za jakiś czas. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Mam problem z połączeniem: zestawu kina domowego + TV + dekoder Horizon UPC. Nie mogę w żaden sposób uruchomić dźwięk z głośników z zestawu, tylko z telewizora. W odtwarzaczu blu-ray jest jedno wejście hdmi i wejście optyczne. W dekoderze identycznie - 1 hdmi i 1 s/pdif . W TV jest kilka wejść HDMI i 1 optyczne. Podłączałem na różne sposoby, próbowałem też w ustawieniach i nic. Czy przypadkiem problem nie zostałby rozwiązany gdybym kupił rozdzielacz HDMI i kablem hdmi wyszedł z dekodera do rozdzielacza, a z rozdzielacza dwoma kablami hdmi do TV i do blu-ray?

Jeszcze zastanawia mnie inne rozwiązanie, ponieważ jest jeszcze w odtwarzaczu "audio in" na 2 czincze, a w dekoderze "audio out" też na 2 czincze. Może wystarczyłby taki kabel, który bezpośrednio połączyłby dekoder z odtwarzaczem blu-ray i to rozwiąże problem?

A może obydwa sposoby rozwiążą problem?

Edytowano przez kwantyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek72Ale nie napisałem nic o amplitunerze, którego nie mam :) Jest odtwarzacz blu-ray (Sony BDV-E4100), do którego podłączony jest zestaw głośników (Sony SS-TSB123). Zestaw ma już trochę lat i był kiedyś podłączony do TV Sony, ale nie było dekodera i wszystko działało. Teraz jest TV Philips 55PUS7502/12 i dekoder UPC Horizon. Odtwarzacz i TV mają HDMI ARC, więc teoretycznie nie powinno być problemu, a jest.

Wydaje się, że powinny wystarczyć 2 kable HDMI. UPC--TV i TV--odtwarzacz blu-ray. W ustawieniach odtwarzacza włączyłem "sterowanie przez HDMI" i ARC na auto. I dzięki temu przynajmniej teraz gdy wybieram wyjście audio w ustawieniach TV: "system dźwięku HDMI" nie pojawia się już komunikat: "Nie można przełączyć na zestaw audio. Aktywne są głośniki telewizora". Teraz pojawia się komunikat: "Przełączanie na zestaw audio". Ale niestety dźwięku z zestawu kina domowego nie mam ani oglądając TV, ani odtwarzając płytę.

Myślałem, że może rozdzielacz HDMI wystarczy, ale nie ma takich, które działają na 3 urządzenia jednocześnie, bo te wszystkie rozdzielacze HDMI działają jedynie jako przełączniki pomiędzy kilkoma urządzeniami.

Nie wiem już do cholery jak to podłączyć. Pytałem też na infolinii technicznej UPC to usłyszałem tylko, że nie świadczą usługi kina domowego tylko multiroom. Ręce mi opadły, bo chyba nie o to k..wa pytam 🙄 i żebym zadzwonił do Sony.... ta i pewnie usłyszę, żebym dzwonił do UPC.

Jak to cholerstwo spiąć? Ktoś wie? Przecież chyba nie jestem jedynym, który ma dekoder UPC Horizon i zestaw kina domowego? 🙂

 

Edytowano przez kwantyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kwantyk a to źle Cię zrozumiałem, pod słowami zestaw kina zinterpretowałem amplituner, możesz dać zdjęcia wejść/wyjść odtwarzacza. Ale wydaje mi się że powinieneś TV z odtwarzaczem połączyć optycznym dla dźwięku z TV do odtwarzacza, dekoder po HDMI do TV i blue ray po HDMI do TV niekoniecznie ARC. W TV ustawiasz dźwięk po optycznym i powinno działać

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek72próbowałem wczoraj z optycznym wielokrotnie i nic, dźwięk jest tylko z głośnika tv. W tv mam do wyboru Dolby Digital Plus; Wielokanałowy; Stereo (nieskompresowany), Wielokanałowy (obejście). Do optycznego powinien być Dolby Digital Plus? Próbowałem wszystkich.

W tv są 4 HDMI wszystkie są ARC, w tym jeden ARC / MHL. W odtwarzaczu blu-ray jest tylko jedno wejście HDMI i też ARC.

 

684649_02.thumb.jpg.76f456fd2ade8620003d199805ca9f16.jpg

Edytowano przez kwantyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DD+ tylko po HDMI z tego co pamiętam, według mnie kwestia ustawień w TV instrukcja rozdział 14.2 Dźwięk, wyłączasz głośniki TV, kierujesz sygnał albo po optyku, albo po HDMI ARC, nie wiem jak zachowa się ten blue ray do odtwarzania z HDMI, musisz popróbować według instrukcji powinno to zadziałać, znalazłem też instrukcję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjrzałem się instrukcji TV i blue-ray wygląda na to że powinno działać, tylko pewnie coś masz nie tak w ustawieniach TV albo samego BD. Proponuję zresetować TV i BD do ustawień fabrycznych, a potem zacząć od początku. Podłączyć do TV dekoder kablówki i uruchomić, skonfigurować HDMI tak aby włączyć sterowanie przez HDMI, wyłączyć dźwięk na głośniki, przestawić na HDMI, włączyć BD również uruchomić sterowanie HDMI, po wybraniu przyciskiem Function wejścia TV powinien być dźwięk przez kino, jak odtwarzasz płytę dźwięk powinien być odtwarzany przez kino z płyty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset do fabrycznych to chyba jedyna możliwa opcja. Tylko później aktualizacja tv do najnowszych sterowników pewnie trochę zajmie, dlatego nie chciałem tego robić, ale pewnie nie mam wyjścia. Czy w takim razie muszę też podłączyć optyczny TV --> Blu-ray czy nie?

I jaki format wyjścia cyfrowego w tv wybrać: DD+, Wielokanałowy (obejście), inny? 

I jakie wyjście audio w ustawieniach blu-ray?: Głośnik, Głośnik+HDMI, HDMI? 

I żeby była jasność, powyższe samo "HDMI", tak jak sam "Głośnik" są dostępne tylko wtedy gdy wyłączę "Sterowanie przez HDMI". Jak włączam "Sterowanie przez HDMI" to automatycznie wybrany jest "Głośnik+HDMI" i nie można tego zmienić.

Nie wiem czy będę dzisiaj resetował, bo mam już dosyć. Ale pewnie w kolejnych dniach spróbuję. Jak nic to nie da to będę musiał jakiś serwis RTV poprosić :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kwantyk napisał:

Czy w takim razie muszę też podłączyć optyczny TV --> Blu-ray czy nie?

na początek spróbuj tylko HDMI, aha pamiętaj żeby podłączać HDMI na wyłączonych urządzeniach - różne przypadki bywały przy łączeniu pod zasilaniem

2 minuty temu, kwantyk napisał:

I jaki format wyjścia cyfrowego w tv wybrać: DD+, Wielokanałowy (obejście), inny?

DD+ na razie sobie odpuść, standardowy Dolby Digital - czyli wielokanałowy, Twój Sony chyba nie obsługuje Atmos i DTS X, i w ustawieniach wyjścia audio TV ustaw "System dźwięku HDMI"

8 minut temu, kwantyk napisał:

I jakie wyjście audio w ustawieniach blu-ray?: Głośnik, Głośnik+HDMI, HDMI?

wybierasz Głośnik

9 minut temu, kwantyk napisał:

I żeby była jasność, powyższe samo "HDMI", tak jak sam "Głośnik" są dostępne tylko wtedy gdy wyłączę "Sterowanie przez HDMI". Jak włączam "Sterowanie przez HDMI" to automatycznie wybrany jest "Głośnik+HDMI" i nie można tego zmienić.

no to wyłącz sterowanie przez HDMI w BD i zobaczysz, chociaż trochę to dziwne

Może gdybyś bez resetu przeprowadził te ustawienia w tej kolejności to też zatrybi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałeś bez resetowania i niestety to samo. I jak wyłączyłem sterowanie przez HDMI w BD to od razu pojawia się komunikat, że włączony jest głośnik TV. I następnie jak zmieniam wyjście audio w BD na "Głośnik" to jest napisane: Wyjście głośnikowe: surround; Wyjście dźwięku HDMI: Wyłącz. No i mogę tylko kliknąć "Zakończ".

No i generalnie znowu pojawia się komunikat: "Nie można przełączyć na zestaw audio. Aktywne są głośniki telewizora", gdy przełączę na "System dźwięku HDMI" w tv.

Potem sprawdziłem jeszcze na tych samych ustawieniach po podłączeniu kabla optycznego - bez jakichkolwiek zmian.

Ale mam jeszcze dwa pytania bo pewny nie jestem. Napisałeś żebym w tv wybrał "Wielokanałowy", ale sam "wielokanałowy" czy "wielokanałowy (obejście)"? I druga sprawa gdzie mogę włączyć sterowanie przez HDMI w tv? Nigdzie tego w tv nie zauważyłem to chyba z automatu tak działa. Włączyć lub wyłączyć to sterowanie mogę chyba tylko w BD?

I chyba to sterowanie HDMI w BD musi być jednak włączone. Bo wtedy przynajmniej jest komunikat o przełączeniu na zestaw audio.

Coś czuję, że reset też guzik da i nie obejdzie się bez wizyty jakiegoś fachowca :/

 

Edytowano przez kwantyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2022 o 16:07, kwantyk napisał:

I jak wyłączyłem sterowanie przez HDMI w BD to od razu pojawia się komunikat, że włączony jest głośnik TV. I następnie jak zmieniam wyjście audio w BD na "Głośnik" to jest napisane: Wyjście głośnikowe: surround; Wyjście dźwięku HDMI: Wyłącz. No i mogę tylko kliknąć "Zakończ".

no i tak według instrukcji powinno być, jak wybierasz Głośnik wówczas wyjście audio HDMI ustawiane jest na wyłącz (str. 51 instrukcji)

Dnia 4.09.2022 o 16:07, kwantyk napisał:

Ale mam jeszcze dwa pytania bo pewny nie jestem. Napisałeś żebym w tv wybrał "Wielokanałowy", ale sam "wielokanałowy" czy "wielokanałowy (obejście)"? I druga sprawa gdzie mogę włączyć sterowanie przez HDMI w tv? Nigdzie tego w tv nie zauważyłem to chyba z automatu tak działa. Włączyć lub wyłączyć to sterowanie mogę chyba tylko w BD?

tu musisz spróbować, wielokanałowy obejście wyśle DD+ i DTS, a nie wiem czy BD go obsłuży, wielokanałowy moim zdaniem wyśle standardowe DD (strona 54 instrukcji), sterowanie HDMI strona 28 i 58 instrukcji do której zamieściłem link

natomiast ze standardem HDMI czasem dzieją się dziwne rzeczy, niby standard, a każdy producent dodaje tam swoje funkcje i bajery co czasem może przyprawić o zawroty głowy, niestety czasem HDMI żyją własnym życiem, nie poddawaj się to musi w końcu ruszyć, jak nie po HDMI to po optyku, tyle że może trzeba zrezygnować z komunikacji CEC, ale znowu mogą się urządzenia źle widzieć, taki to panie "standard", ale bez CEC powinno dać się wymusić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie amplitunera Denon Avr 1612 i TV lg nanocell863 - podłączenie przez hdmi arc, cześć kanałów słychać głos z głośników, część nie. PS4 YouTube działa dobrze, problem tylko z tv naziemną. Zakładam ze to problem ampli i skalowania obrazu - jednak po podłaczeniu kablem toslink musze za każdym razem osobno włączać amplituner. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...