Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Teraz zobaczyłem wyraźnie obrazek - na amplitunerze to na 100% optical-in. Jest wyraźnie opisane. 

Podłączenie AUX nie zadziałało, podłączenie Toslink nie zadziałało.

 

Zastanawiam się, jak to połączyć - skoro mam na głośnikach wejście optical i Aux i na amplitunerze/cd też takie wejścia. Czy podłączenie przez konwerter poprzez wejście Toslink (amplituner/cd) do wejścia Toslink i na konwerterze i z drugiej strony kable AUX na wyjściu z konwertera i do wejścia AUX na głośnikach. Czy to zadziała?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pablosan napisał:

Zastanawiam się, jak to połączyć - skoro mam na głośnikach wejście optical i Aux i na amplitunerze/cd też takie wejścia.

Właśnie - masz wejścia a nie wyjścia... 

Ten amplituner ma wyjścia wzmacniacza na głośniki. Powinieneś podłączyć do tego głośniki pasywne. Twoje są aktywne (mają wbudowany wzmacniacz). 

A jak zależy Ci na słuchaniu CD to powinieneś kupić odtwarzacz CD z odpowiednim wyjściem a nie amplituner z dołożoną opcją CD. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację. Niestety tylko kolumny pasywne.

Fajnie sprzęt wyglądał,  niestety muszę zwrócić. A swoją drogą, szkoda, że producent nie pomyślą chociaż o jednym wyjściu dla aktywnych kolumn.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Cześć, 

mam problem z podłączeniem Apple TV.
sprzęty które mam podłączone:

Tv: QE65Q70RATXXH

soundbar: hw-q930b

xbox series x

Nintendo switch

dekoder tv polsat

Grajbelka podłączona do tv eArc. Pozostałe urządzenia kolejnymi wejściami hdmi. Apple TV póki co wpięte w jedno wolne hdmi w belce. 
problem polega na tym, że jak mam to w wyżej wymienionym ustawieniu to tv rozpoznaje ATV jako belkę a nie jako przystawkę. I wzbudzanie i sterowanie trochę jest upośledzone. Natomiast, gdy podłączę ATV jako kolejne hdmi w tv, zamiast na przykład dekodera, to nie mam możliwości włączenia Dolby atmos w ATV. 
co robię źle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TV masz w ustawieniach dźwięku: Zgodność z Dolby Atmos - to należy zaznaczyć/wybrać. Druga sprawa nie pamiętam dokładnie w tej chwili, ale Apple TV dźwięk np. 5.1 podaje na wyjściu jako wielokanałowy PCM, a Atmos pewnie DD+, musiałbyś też w TV w ustawieniach dźwięku wybrać opcję Dolby Digital+. Niestety jest ona dostępna tylko gdy taki sygnał TV wykryje, w Samsungu te ustawienia dźwięku są trochę przekombinowane, dlatego najlepiej wszystko podłączać do ampli/belki i tylko przez (e)ARC łączyć się z TV. Ponieważ teoretycznie zgodny i kompatybilny interfejs HDMI tak naprawdę u każdego producenta jest/działa trochę inaczej. A Apple niestety też trochę żyje własnym życiem.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam w ustawieniach zaznaczone zgodność z atmos. Na infolinii serwisowej kazali podłączyć co się da do tv właśnie:( Bo jest pass through na każdym gnieździe. Jak włączę film który obsługuje DA to na wyświetlaczu belki jest info że Atmos działa. Ale jak powtórzę te czynność mając podłączony ATV do tv to tylko pcm. 

Edytowano przez P1otrek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple TV 5.1 do amplitunera wysyła PCM Multichannel i tak amplituner to widzi, jak jest Atmos to wysyła Dolby Atmos przynajmniej tak widzi na wejściu amplituner ale pewnie jest to DD+. Poniżej jak to wygląda u mnie:

IMG_3518m.png.69048a7b2fc221ddf9294532075193df.png

IMG_3519m.png.6f8854a73a407d6303dfabdb2acce194.png

 

2 godziny temu, P1otrek napisał:

Na infolinii serwisowej kazali podłączyć co się da do tv właśnie:( Bo jest pass through na każdym gnieździe.

tak pass through to podaj na Samsunga DTS a wyjdzie PCM albo DD, niech nie opowiadają głupot. Jak masz ustawioną zgodność z Atmos, to musiałbyś spróbować odtworzyć materiał z Apple TV w Atmos i wtedy wejść w ustawienia dźwięku i wybrać DD+. Jak tak się nie da, to wejdź np. na Netflix-a z aplikacji w TV i wtedy jak będzie materiał w Atmos próbuj przełączyć ten dźwięk w ustawieniach. Samsung (ja akurat mam Q60 więc przypuszczam że Q65 ma podobnie) ma to tak skopane, że ja ostatnio zrezygnowałem z dekodera kablówki na rzecz modułu CI, okazuje się teraz, że moduł podaje dźwięk MPEG, Samsung przełącza się na PCM i wchodząc na np. Netflix-a muszę (aczkolwiek nie zawsze) wejść w ustawienia i przełączyć na DD+. Jak pisałem pod względem ustawień dźwięku Samsungi od pewnego czasu są bardzo słabe. Kilka lat starszy model, który mam w innym pokoju jest pod tym względem o wiele elastyczniejszy i przepuszcza DTS, ale zmienili to jakiś czas temu i jak to mówią "po ptokach". Dlatego ja mam wszystko podłączone przez amplituner. Może być też tak, że Apple TV nie widzi w Samsungu kompatybilności z Atmos stąd problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomek72 napisał:

Jak masz ustawioną zgodność z Atmos, to musiałbyś spróbować odtworzyć materiał z Apple TV w Atmos i wtedy wejść w ustawienia dźwięku i wybrać DD+.

dokładnie tak robie. Jak widzę, że materiał jest w Atmos to tak przestawiam. Ale to nie jest chyba tak jak powinno być. Nie jest to automatycznie i jakoś tak usuerfriendly. 

 

Dodatkowo jest jeszcze opcja symphony czyli współgrania głośników z tv z soundbarem. wszystko działa pięknie gdy źródło jest wpięte w tv, ale gdy ATV jest wpięte w belkę to symphony nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, P1otrek napisał:

No niby tak, ale dzwiek tez jest ważny :D

No ale to belka to jak?

21 godzin temu, P1otrek napisał:

Tak, zdaje sobie sprawę, że to nie jest audiofilski sprzęt, jednak spełnia moje oczekiwania. Chciałbym wykorzystać to co oferuje takie rozwiazanie.

Ale tam Atmos to i tak jest marketing. Nie uzyskasz go. Więc mówie korzystaj tak żeby działał dla Ciebie wygodnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć,

Mam u siebie następujący zestaw: amplituner Denon AVR-X2800H, kolumny Wilson Six Power z aktywnymi subwooferami i do tego głośnik centralny Wilson Vocal, a na tył Vilson Raptor. Ale nie o to chodzi, ze sprzętu jestem zadowolony, więc tutaj komentarze pomińmy. 

I tu mam pytanie o jak najlepsze podłączenie i ewentualne skonfigurowanie amplitunera tak, żeby wykorzystał w pełni moc dwóch subwooferów. Do amplitunera mam podłączone standardowo głośniki (czerwone i czarne do odpowiednich miejsc na amplitunerze, tj. Front, Center i Surround), gramofon do Phono.

Jeżeli chodzi o kolumny z aktywnymi subwooferami to kable głośnikowe czerwony i czarny idą do dolnego rzędu gniazd, a te z górnymi są połączone tą zworką, którą widać na zdjęciu. Kabel SUB mam wpięty oczywiście do SUB IN na kolumnie i w amplitunerze (lewa kolumna do Subwoofer 1, a prawa do Subwoofer 2).

I teraz pytanie - czy podczas kalibracji Audyssey mam ustawiać, że posiadam subwoofer czy też nie? Do wyboru w ustawieniach i kalibracji mam tylko jeden subwoofer, ale pokazuje go jako oddzielny sprzęt, a nie jako wbudowany w kolumnę. Więc pytanie:

1) czy coś zmienić w połączeniach kabli?

2) czy coś zmienić w ustawieniach amplitunera, tj. np. wyłączyć subwoofer w opcjach głośników i kolumny po prostu sobie działają z kablem i subwoofer na ON (fizycznie włączony na kolumnach i podłączony do zasilania)?

3) czy lepiej włączyć w ustawieniach amplitunera subwoofer na ON? Czy w tym wypadku po podłączeniu mimo wszystko dwóch subwooferów z kolumn - dźwięk będzie lepszy?

Ewentualnie może coś istotnego pominąłem albo w ogóle coś powinienem zmienić w konfiguracji/połączeniach? To mój pierwszy zestaw audio z amplitunerem i stąd pytania, tym bardziej, że kolumny są z aktywnym subwooferem, co też jest dla mnie nowością.

Denon.png

Wilson.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie.

2. Nie. Ustawiasz subwoofer na ON. Jeżeli kupisz avr z 2 niezależnymi wyjściami na subwoofery to ustawiasz 2 subwoofery. 

3. Sam musisz ocenić. Jeżeli nie masz innych subwooferow to wykorzystaj te wbudowane w kolumny. To pozwoli odciążyć wzmocnienie stosowane przez amplituner. Minusem tego rozwiązania jest brak możliwości niwelowania modów przez swobodne umiejscowienie kolumny pokoju. 2 subwoofery na przedniej ścianie to nie jest najskuteczniejszy układ. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PanKlor napisał:

1. Nie.

2. Nie. Ustawiasz subwoofer na ON. Jeżeli kupisz avr z 2 niezależnymi wyjściami na subwoofery to ustawiasz 2 subwoofery. 

3. Sam musisz ocenić. Jeżeli nie masz innych subwooferow to wykorzystaj te wbudowane w kolumny. To pozwoli odciążyć wzmocnienie stosowane przez amplituner. Minusem tego rozwiązania jest brak możliwości niwelowania modów przez swobodne umiejscowienie kolumny pokoju. 2 subwoofery na przedniej ścianie to nie jest najskuteczniejszy układ. 

Dziękuję za odpowiedź. Czyli w amplitunerze i ustawieniach daję subwoofer na ON. Mam dwa niezależenie wyjścia Subwoofer 1 i Subwoofer 2 i tak mam podpięte kolumny. Z tego co się zorientowałem, to amplituner po prosu puszcza (ten model) ten sam sygnał na oba w takim wypadku, a w ustawieniach daję po prostu na ON, bo nie mogę ustawić dwóch niezależnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam soundbar Philips Fidelio TAFB1/10 (posiada zintegrowany subwoofer - ale z możliwością dołączenia dedykowanego dodatkowego subwoofera TAFW1) podłączony do TV Philips 65PUS8807 65'', mogę zakupić używany subwoofer SWB97/10 (subwoofer pochodzący z zestawu Philips Fidelio B97/10 - też dość wysoki model). Nowego subwoofera dedykowanego TAFW1/10 raczej nie kupię z racji wysokiej ceny na ten konkretny model. Czy ktoś się orientuje czy sprawdzi się takie bezprzewodowe podłączenie subwoofera pochodzącego z innego zestawu zamiast dedykowanego TAFW1/10?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...