Skocz do zawartości
S4Home

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, STELVIO napisał:

A dlaczego dekoder nie jest podłączony do ampli. Co to za dekoder?

Horizon UPC - a po co mam go podłączać do Ampli?
Tym bardziej, że częściek korzystam z YouTube na TV, niż z kanałów kablowych...

1 godzinę temu, JaZz napisał:

Może i głupie pytanie ale w ampli jak i w tv włączyłeś arc / hdmi control po resecie ustawień? 

No jasne :) Od tego zacząłem. A jak nie zadziałało, to zrobiłem reset ustawień i na nowo konfigurowałem ustawienia - nic nie dało.
Po sprawdzeniu połączeń, wydaje się, że jest uszkodzony port HDMI ARC w ampli, bo laptop też go nie wykrywa - tylko na tym porcie

Edytowano przez Bredziak

Ja mam tv podłączone do ampli Hdmi Arc. Pozostały sprzęt po koleji do amplitunera. Horizon, Blu Ray 4k, laptopa czy konsola. Nigdy z niczym problemu nie miałem. Ani z dźwiękiem ani z obrazem. Zero kombinacji. Amplituner wszystko świetnie rozdziela. Po to on jest.
Więc nie rozumiem po co do tv osobno masz podłączone ampli i dekoder. Zdublowane to jakieś. Nie jesteś tu pierwszy który ma jakoś na opak podłączone.

Napisano (edytowany)

Ale jak ma tv z ampli po arc to moim zdaniem jeden grzyb czy dekoder podłączy do ampli czy do tv.... 

W tym momencie już trochę podchodzimy pod offtopic :p

Edytowano przez JaZz

o ile działa ARC ;) 

kolego, podłącz jakieś źródło obrazu i dźwięku do ampli, chociażby ten dekoder od UPC i sprawdź, czy ampli przekazuje dalej obraz przez ten HDMI OUT. W sumie nie wiem co chciałeś sprawdzić podłączając laptopa pod HDMI OUT ARC 

Ale jak ma tv z ampli po arc to moim zdaniem jeden grzyb czy dekoder podłączy do ampli czy do tv.... 
W tym momencie już trochę podchodzimy pod offtopic
Chociażby po to żeby było wszystko pod kino. Tak jak należy. Po co ampli ma te wszystkie wejścia Hdmi? Ale ok.

8 godzin temu, STELVIO napisał:

Ja mam tv podłączone do ampli Hdmi Arc. Pozostały sprzęt po koleji do amplitunera. Horizon, Blu Ray 4k, laptopa czy konsola. Nigdy z niczym problemu nie miałem. Ani z dźwiękiem ani z obrazem. Zero kombinacji. Amplituner wszystko świetnie rozdziela. Po to on jest.
Więc nie rozumiem po co do tv osobno masz podłączone ampli i dekoder. Zdublowane to jakieś. Nie jesteś tu pierwszy który ma jakoś na opak podłączone.

No dobra, ale jaka jest korzyść takiego podłączenia vs. to, o którym pisałem? Jeśli wskażesz mi konkret, to chętnie posłucham, bo wydaje się, że to tylko kwestia kosmetyczna.

7 godzin temu, Markcox napisał:

o ile działa ARC ;) 

kolego, podłącz jakieś źródło obrazu i dźwięku do ampli, chociażby ten dekoder od UPC i sprawdź, czy ampli przekazuje dalej obraz przez ten HDMI OUT. W sumie nie wiem co chciałeś sprawdzić podłączając laptopa pod HDMI OUT ARC 

Lapka podłączyłem tam z rozpędu :)

Podłączyłem dekoder do ampli i pozostawiłem podłączony kabel HDMI OUT do portu ARC w TV - obraz jest przekazywany, dźwięk także, ARC funkcjonuje.
Ale tak jak przypuszczałem, gdy tylko włączam YouTube, czy Netflixa, na ekranie pojawia się komunikat, że rozłącza się ze sprzęty AnyNet+ i dźwięk milknie.
W ustawieniach TV jest włączone przekazywanie dźwięku do odbiornika zewnętrznego i jakieś kreski aktywności się pojawiają, ale nie ma dźwięku w głośnikach.

Czyli to chyba nie kwestia portu jednak, tylko ustawień?
Jak ja to powinienem ustawić? Jakie zdjęcia powstawiać tutaj, żeby Wam zobrazować obecne ustawienia?

Pozdrawiam i dzięki za dotychczasową pomoc! Jesteśmy dalej niż na początku ;)

Bredziak

Napisano (edytowany)

Nie chcę nic sugerować na siłę ale zrobiłbym tak:

- dekoder po HDMI do TV do gniazda bez ARC 

- dekoder po optyku do amlitunera KD / w ustawieniach zmieniasz dane wejście na optyczne/

- TV / gniazdo ARC / po HDMI do amplitunera wyjście HDMI /ARC/.

Mam takie podłączenie ze względu na 4k. ,a oprócz tego na przekazywany bez problemu dźwięk z aplikacji w TV na kolumny przez amplituner.

Edytowano przez tomek4446

Napisano (edytowany)
9 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie chcę nic sugerować na siłę ale zrobiłbym tak:

- dekoder po HDMI do TV do gniazda bez ARC 

- dekoder po optyku do amlitunera KD / w ustawieniach zmieniasz dane wejście na optyczne/

- TV / gniazdo ARC / po HDMI do amplitunera wyjście HDMI.

Mam takie podłączenie ze względu na 4k. ,a oprócz tego na przekazywany bez problemu dźwięk z aplikacji w TV na kolumny przez amplituner.

Hej, dzięki za sugestię. Właśnie chciałem to zrobić, ale okazało się, że jedyny optyk w domu to światłowodowy patchcord i nie byłem w stanie go wpiąć w porty w ampli i TV.
Jedyne moje pytanie jest takie - skoro mogę za pomocą tego niby zepsutego portu przekazywać obraz do TV, a w TV widzę ustawienia ampli, a jednocześnie działa ARC (włącza się ampli gdy włączam TV), to czemu ampli nie odtwarza dźwięku? Samo połączenie HDMI powinno wystarczyć i jak dotąd wystarczało. To co się teraz stało?

Edytowano przez Bredziak
Literówka

Trochę nie chce mi się analizować , przyjmijmy , że tak się dzieje i koniec :) Ja to podłączenie po za 4k / bo amp. nie wspiera 4k . o obecnej częstotliwości / mam tak też dlatego , że inaczej nie mam dźwięku z aplikacji YT na kolumny przez amplituner. U mnie to działa , zresztą z tego co piszą / i na logikę tak być powinno / chłopaki na forach AV to TV powinien być wyłącznie monitorem dla dekodera ,  amplituner służy do prezentacji dźwięku a to że przepuszcza obraz to dodatek ,który może więcej zepsuć w obrazie niż poprawić.

31 minut temu, Bredziak napisał:

To co się teraz stało?

A jeszcze tak mi przyszło do głowy a AUDIO SELECT masz ustawione w amplitunerze na " Auto ' czy na " HDMI " . Na "Auto " może nie puszczać dźwięku .

skoro HDMI OUT przekazuje dalej obraz, tzn. że działa i możesz wykluczyć - na szczęście - jego uszkodzenie. Czy w tych całych zawirowaniach nastąpiła również jakaś aktualizacja, czy to TV, czy samego ampli KD? Skoro resetowałeś ampli do ustawień fabrycznych, to również ten zabieg zrób w samym TV. Generalnie prawda stara jak świat, że funkcjonalności ARC potrafi sprawić więcej problemów, niż korzyści. I w tym właśnie jest przewaga o której wspomina kolega Stelvio, a smartTV, w tak często ułomnej odsłonie dla mnie osobiście nie istnieje. TV dla mnie jest tylko i wyłącznie końcowym odbiornikiem obrazu i tylko obrazu, do wszelkich wodotrysków mam inne urządzenia, wpięte właśnie bezpośrednio pod ampli KD. I nigdy nie stwierdziłem problemów, których cała masa związanych z "rewelacyjnymi" smartami i ARC przewija się przez forum

31 minut temu, tomek4446 napisał:

A jeszcze tak mi przyszło do głowy a AUDIO SELECT masz ustawione w amplitunerze na " Auto ' czy na " HDMI " . Na "Auto " może nie puszczać dźwięku .

20200610_235246.thumb.jpg.604e49d43aa5591a1ea39191b1aa7e99.jpg20200610_235411.thumb.jpg.85dcf8211bdf34ccea4213513630b201.jpg20200610_235346.thumb.jpg.2f027d114ee3f9312ecf56c344162c3f.jpg20200610_235257.thumb.jpg.51143b1c228293069ddb1f2528eaac09.jpg

20 minut temu, tomek4446 napisał:

A coś nie działa ?

No niestety - tak jak opisywałem w poprzednich postach. Nie ma dźwięku z TV na Ampli przez ARC.

Słuchaj , coś musisz mieć niekompatybilne , rzadko to robię ,ale właśnie puściłem z TV You Tube , Spotify i śmiga. 

Jeszcze raz , podłączenie mam :

- Amplituner - wyjście ARC HDMI  ----------- TV wejście ARC HDMI

No tak, pisałem wcześniej, że podłączenie Horizona do ampli, a potem na TV daje dźwięk i obraz, więc kable są ok, wtyki też.

Ale ja chcę mieć tak, jak miałem wcześniej, żeby z Horizona do TV, a potem do ampli, więc pytanie, czy w tych ustawieniach, które wysłałem jest coś nie tak, czego nie widzę, czy to coś innego?

No dobra ostatnie ,

W TV - ustawienie dźwięku : wyjście  HDMI ARC

W amplitunerze : 

- Audio select : HDMI 

- HDMI Control : On

Więcej pomysłów po za twardym resetem nie mam :) 

W TV mam: odbiornik HDMI

W Aplitunerze jak na zdjęcia poniżej - zrzuty z przeglądarki

Martwi mnie to, że w ustawienia wejścia mam brak źródła i nie mogę tego zmienić - nie wiem, czy to tutaj mam szukać Audio Select: HDMI? Bo nie widzę tego w ustawienia nigdzie.

No i w przypisanych wejściach jak włączam sterowanie HDMI pojawia się przy TV Audio "---", co jak rozumiem jest automatyczne i niezmienialne, jeśli włączone jest sterowanie HDMI.

1161274338_UstawieniaHDMI.thumb.jpg.c5e598878621a85b1225acf721eebfee.jpg

1518921124_Ustawieniawej.thumb.jpg.d497b05b5ddca14cdb558382655cdabc.jpg

1300745165_Przypisaniewzmacniacza.thumb.jpg.1e8bff9c7b68b6caa8d7178268961b3a.jpg

452492835_Ustawieniewejcia.thumb.jpg.eb3ae3b61523c24d2d9d0d803960e563.jpg

Napisano (edytowany)

Chodzi Ci o grubość? W takim razie może CLS 425? To jest to samo tylko inna średnica kabla? Uzyskam to samo? Myślisz że zgrałoby się to z moim zestawem? 

Edytowano przez JaZz