Skocz do zawartości
S4Home

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć

Recommended Posts

Witam.

Posiadam TV Sony KD-55XD8005 oraz amplituner Denon AVC-X3700H połączone kablem HDMI/ARC. Wybierając na Netflixie film ze ścieżką Atmos na tunerze niestety pokazuje się info o DD+ + D.Sourand.

Czy coś trzeba zmienić żeby uzyskać dźwięk Atmos?

IMG_20210407_150709.jpg

IMG_20210407_150702.jpg

Na Netflixie Atmos jest wkomponowany w ściezkę DD+

Nie pamiętam jednak czy na wyświetlaczu się to pokazuje czy nie. Poczekaj na kolegów.

Czy sufit gra?

No to znaczy że musi być więcej ustawień w TV.

Ampli sam wykryje sygnał. O ile dobrze pamiętam to może się tam pojawić albo Sam Atmos albo właśnie DD+ Atmos.

Piotr

Cześć,

dzieje się rzecz dziwna, a mianowicie nie mogę "wcisnąć" toslink do gniazda w telewizorze. Czy wiecie jaka może być tego przyczyna? Jest coś o czym nie wiem? 

Dla pewności przyłożyłem toslink 3,5 mm. Sygnał przesyła. Klasyczny nie chce wleźć. 

toslink lg.jpg

Najlepiej gdybyś spróbował użyć inny przewód. Takie gniazda zwykle mają wycięcia które pozwalają tylko w jeden sposób umieścić w nich wtyczkę. To wygląda na takie w którym brak jest tego ograniczenia. Możesz spróbować umieścić wtyczkę próbując ją obracając ją co 90°.

Dnia 16.04.2021 o 11:58, Bart Osz napisał:

Dla pewności przyłożyłem toslink 3,5 mm. Sygnał przesyła. Klasyczny nie chce wleźć. 

Ten ze złączem Jack?

Ale nie wypada? Może to jest takie gniazdo właśnie?

Dnia 19.04.2021 o 08:17, S4Home napisał:

Ten ze złączem Jack?

Ale nie wypada? Może to jest takie gniazdo właśnie?

Niestety nie, to jest zdecydowanie ten pełnowymiarowy toslink. Odwróciłem kabel i wlazło. Ciasne gniazdo zrobili. Dziękuję za pomoc 🙂

Witam

Posiadam telewizor Samsung  UE55H7000 LCD. W nim moduł CI platformy Canal +. Do telewizora bezpośrednio za pośrednictwem HDMI ARC podłączone jest KD Yamaha RX-602S. Z kolei do KD po HDMI podłączone jest Playstation 4. Problem leży w tym, że (tylko) w trakcie oglądania Netflix ( aplikacja w tv) zacina mi głos  przy ustawieniach dźwięku w tv na DD. NEo 2:5 i PCM nie ma problemów. Próbowałem wymiany kabli, resetów KD i TV. Nic nie pomogło. Pomyślałem, że może przypiszę wejście w TV np. HDMI 1 do Netflixa bezpośrednio z KD do TV pomijając HDMI ARC gdyż przeglądając Internet sporo jest opinii, że jest z tym problem. Próbowałem różnych ustawień ale nie dałem rady.