Skocz do zawartości

Kino Domowe niskim kosztem


qual1ty00

Recommended Posts

Witam serdecznie, przeczytałem bardzo dużo tematów gdyż zabieram się do zakupu kina domowego 5.1 :) 

Pokój w którym będzie projektor i kino ma wymiary 3 x 4.5 metra będzie przygotowany pod oglądanie (czarne ściany / sufit, wykładzina).

Zakupiłem już polecane tutaj budżetowe głośniki TAGA Harmony 606v3 teraz został mi tylko amplituner i subwoofer. Czy mogliby Państwo doradzić coś w budżecie 2000-2500 PLN? Rozważam także sprzęt używany więc propozycje mogą delikatnie wybiegać poza budżet. Mam takie pytanie jeżeli będę miał projektor amplituner i powiedzmy takie Apple TV które obecnie podłączam do telewizora kablem HDMI. To przy kinie domowym podpinam apple TV do amplitunera a następnie amplituner do projektora? (dobrze myślę? czy jest to jakoś inaczej rozwiązane, jestem laikiem). Jeszcze mam pytanie jakie kable powinienem zamówić aby podłączyć kolumny do amplitunera.

Zestaw będzie wykorzystywany do oglądania filmów seriali, raczej nie będzie słuchana muzyka.

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównym źródłem będzie kino domowe, szukałbym coś z oferty Yamaha. Mamy teraz w bardzo atrakcyjnej cenie amplituner Yamaha HTR-4071, do tego dobierz świetny subwoofer Klipsch R-12SW. Niewiele przekroczysz założony budżet, ale masz naprawdę świetny zestaw.

https://www.q21.pl/yamaha-htr-4071.html

https://www.q21.pl/klipsch-r-12sw-outlet.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie amplituner oparty o kalibrację audyssey, Dirac live oraz ypao :)

Ustawione i użytkowane przezemnie. 

Tak. Wiem co się dzieje z a co bez. 

Jeśli mówisz o sytuacji z przed 5 lat kiedy audyssey powodowało szumy w tylnych kolumnach to informuje od 5 lat nie ma takiego problemu.

Piotrek

P.s u siebie miałem na myśli w domu!! W salonie to co innego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2018 o 20:28, Miras23 napisał:

Piotrek spoko, ale czy porównywałes w miejscu u klienta z „kalibracją” co sie dzieje i bez?

Przepraszam , że się wtrącę ,ale jak kolega wyobraża sobie ustawienie na "ucho" dziewięciu głośników + dwa suby w mojej RX-A3030 ?

Jeżeli jest jakaś metoda to chętnie skorzystam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Miras23 napisał:

Sprawa jest prosta. Wejście w setup, skonfigurowanie wszystkich głośników ręcznie a na końcu wybrać tryb straight jak pamietam.To takie trudne ?

Oczywiście , że nie jest to nic trudnego pod warunkiem , że nazywamy się Amadeusz Mozart. Bo jak nie, to mamy problem. Kalibracja " różowym szumem " na ucho jest wykonalna, ale niezbyt dobrze się sprawdza w praktyce . Gdyby było to takie proste, to nikt do ustawienia głośników w Filharmonii, nie zatrudniał by akustyków ze sprzętem pomiarowym, mikrofonami itp. , a byłem świadkiem jak to się odbywało w Filharmonii Łódzkiej. Skalibrowanie manualne pięciu, siedmiu czy dziewięciu głośników gdy dodatkowo najniższe pasma odtwarza subwoofer lub dwa, by osiągnąć spójność w całym paśmie oraz jednakową głośność, bez używania mikrofonu lub mikrofonów, w danej akustyce pomieszczenia ,może potrafią najlepsi dyrygenci, ale nie sądzę by to się powiodło przysłowiowemu Kowalskiemu. Owszem można, po dokonaniu kalibracji systemowej, poprawić parametry dostosowując do możliwości własnego słuchu czy upodobań, ale jakąś bazę trzeba mieć. Jasne , że systemy kalibracyjne nie są doskonałe, tak jak i dźwięk z amplitunerów KD ( aby się o tym przekonać wystarczy przełączyć na stereo) ,ale musimy sobie zdać sprawę , że ma to być substytut prawdziwego kina i takowym jest.

Dnia ‎2018‎-‎05‎-‎22 o 17:37, Miras23 napisał:

Wielokrotnie byłem świadkiem co ten wynalazek uczynia (negatywnego)

Obawiam się , że czytając taką opinię, nabywca w drodze kupna, pierwszego w życiu upragnionego ampitunera KD, gdy go uruchomi, bez wcześniejszej kalibracji lub spróbuje sam kombinować , oczywiście nie czytając instrukcji (bo te są dla mięczaków), to zaraz pobiegnie do sklepu z awanturą , że sprzedali mu uszkodzony. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Miras23 napisał:

Sprawa jest prosta. Wejście w setup, skonfigurowanie wszystkich głośników ręcznie a na końcu wybrać tryb straight jak pamietam.To takie trudne ? ;) zreszta róbcie sobie jak tam chcecie 

Kalibracje zostały w takim razie wymyślone po to aby psuć nasze amplitunery.

Tylko jeden Cambridge podchodzi do sprawy dobrze :)

Nie no serio, za dużo tego podpinałem u siebie i u klientów, żeby w to wierzyć. I tak samo uważam że jeśli u ciebie w domu gra lepiej jak wpiszesz z reki to przecież słuchaj no, to twój system.... co mi do niego :D

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...