Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

Piotrek dzieks ;) Tylko czy slyszalnie bedzie lepiej w ten sposob z maliny przez coaxial w porownaniu z laptopem przez usb  czy nie ? Jednym slowem czy jakosc sie poprawi czy nie warto tego robic? 

 Bootland proponuje mi cos takiego https://botland.com.pl/sparky/10961-sparky-usbridge-cyfrowy-przekaznik-dzwieku-adapter-emmc-aluminiowa-obudowa.html ale tu bylo by jednak wciaz przez USB 

A ja sam zaproponowalem sobie cos takiego jak powyzej z tym ze tu juz jest gotowiec (ta plytka digi one z postu powyzej) wraz z maliną  w obudowie a wyglada to tak  https://www.audiophonics.fr/en/allo/allo-digione-player-network-audio-player-raspberry-3b-digital-interface-digione-pre-installed-volumio-aluminum-casing-p-13032.html

Gdzie moge sie spodziewac lepszej jakosci sygnalu z tych dwoch rozwiazan powyzej ?

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak no moze ktos przerabial temat i bedzie wiedzial jednoznacznie .Sugeruje sie tym ze w DACu najslabsze ogniwo to USB  tak wiec teoretycznie przesyl sygnalu poprzez coaxial powinien  przyniesc poprawe no ale znowu tez pozostaje jeszcze kwestia playera do Tidal .Nie wiem czy sie w to bawic w ogole .Mi chodzi o lepsza jakosc a nie o to ze to jest małe i nie trzeba odpalac laptopa do sluchania Tidal a mam wrazenie ze wielu ludziom zalezy wlasnie na tym zeby nie uzywac laptopa i malina ma go zastapic jako dedykowany transport do audio 

 

Odpowiedz z Bootland na zapytanie czy bedzie zauwazalna roznica w jakosci miedzy proponowanym przez nich Usb bridge poprzez usb z DACiem  a laptopem poprzez usb z DACiem.

"Dzień dobry,
tak, różnica jest zauważalna. Jeśli nie będzie Pan zadowolony z produktu, może Pan dokonać zwrotu.

Pozdrawiam / Best regards,
Tomasz Ferdynus
kierownik działu technicznego

BOTLAND SP. J.
Gola 25A, 63-640 Bralin, POLAND"

 

Teraz niewiadomo czy im wierzyc czy nie a co z playerem do Tdal na tym ustrojstwie? No nic nie wiem jak to sie je .Sprobuje dopytac i doczytac cos na ten temat

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli DAC ma słabszej jakości dziek po USB to lepiej jest go podłączać po coaxialu. Obecnie sporo nowych DAC-ów ma dobrej jakości wejścia USB i wtedy takie  złącze jest wygodniejsze. Takie złącze może przyjąć sygnały o wyższych parametrach. W starszych DAC-ach złącza USB ograniczały parametry wejściowe sygnału.

 

Warto się zainteresować czy są apki pod Tidal na malinę .

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki MobyDick ;) 

Te DACi co maja lepsze usb to sa juz cenowo w innej kategorii tak wiec pozostaje przy Matrix X Sabre a tez z uwagi na jego brzmienie .W nim raczej jest usb slabszej jakosci i kombinuje jak te jakosc podwyzszyc wlasnie i polaczyc przez coaxial. Generalnie jak slucham to nie moge powiedziec ze jakosc audio jest zla no ale logicznie skoro na usb jest najslabiej to na coaxial bedzie lepiej teoretycznie . Apki pod Tidal na Maline jakies sa cos tam czytalem ale sie w tym gubie troche 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo nowych tanich DAC-ów o parametrach 32 bit / 386 kHz . Nie znaczy to ze są lepsze pod względem jakości dźwięku od wszystkich starszych o gorszych parametrach. Np. DSD po coaxialu może przejść dopiero po przetworzeniu na PCM . Po USB niema z tym większego problemu.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam . Ten usb bridge  co dalem tu link ma do wyboru obrazy systemu do wgrania Dietpi +Allo gui oraz Volumio .Ktos tu pisal chyba Jarro ze z Volumio dzwiek jest plaski .A na tym Dietpi cholera wie czy sa jakis playery do instalacji pod Tidal 

https://www.allo.com/sparky/usbridge.html#specs 

 

Zobacze jeszcze jak Malina bo mozna dac plytke te co dalem na forum w linku i ma sie wtedy polaczenie coaxial z DACiem

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak ktos wie

Mkk dziekuje :)  To ja tez znalazlem takie cos https://www.audiophonics.fr/en/allo/allo-digione-player-network-audio-player-raspberry-3b-digital-interface-digione-pre-installed-volumio-aluminum-casing-p-13032.html tylko drozej niz ten link co podales .Mozesz mi wskazac roznice miedzy tymi sprzetami? W tym linku twoim tez jest 2 letna gwarancja na ten sprzet ?

Tidal przez Volumio  dobrze gra? lepiej niz z lapka? No bo ktos tu napisal ze dzwiek z Volumio jest płaski . Masz uzywasz? To moze cos powiesz na ten temat? 

Mysle ze w dacu mam wszystkie lepsze wejscia niz usb bow tym przedziale cenowym nie wsadzaja tam "lepsiejszych" .Tak przynajmniej wyczytalem 

 

PS Usb bridge to wiem ze po usb wysyla ale ponoc lepsza jakosc niz po usb z kompa .TAk twierdzi dzial techniczny Bootland no ale maja ten produkt to moze dlatego chwalą .Misie wydaje ze po coaxial bedzie lepiej ale to tak strzelam teoretycznie 

 

PS juz widze ze u ciebie z linku gwarancja 1 rok (co jest tak w ogole bzdurą bo w polskim prawie reklamacja jest 2 lata u sprzedawcy a gwarancja od producenta moze byc i rok i wcale i nawet dozywotnio) Tyle ze pisza o gwarancji 1 rok a o reklamacji przez 2 lata ani slowa .

Wysylka do europy razem 264 USD 

sprawdze w tamtym linku zaraz jak jest 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe układy obsługują często bardzo nadmiarowo jak na dzisiejsze czasy parametry audio.

Dla przykładu  taki DAP Shanling M1 może działac jak DAC/Amp słuchawkowy i przyjmuje po USB dźwięk 32 bity / 386 kHz

Do tego może być sterowany aplikacją pod androidem.

Niestety widzą go pod USB tylko DAC-i kompatybilne z telefonami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, THX1138 napisał:

No jednak ktos wie

Mkk dziekuje :)  To ja tez znalazlem takie cos https://www.audiophonics.fr/en/allo/allo-digione-player-network-audio-player-raspberry-3b-digital-interface-digione-pre-installed-volumio-aluminum-casing-p-13032.html tylko drozej niz ten link co podales .Mozesz mi wskazac roznice miedzy tymi sprzetami? W tym linku twoim tez jest 2 letna gwarancja na ten sprzet ?

Tidal przez Volumio  dobrze gra? lepiej niz z lapka? No bo ktos tu napisal ze dzwiek z Volumio jest płaski . Masz uzywasz? To moze cos powiesz na ten temat? 

Mysle ze w dacu mam wszystkie lepsze wejscia niz usb bow tym przedziale cenowym nie wsadzaja tam "lepsiejszych" .Tak przynajmniej wyczytalem 

 

PS Usb bridge to wiem ze po usb wysyla ale ponoc lepsza jakosc niz po usb z kompa .TAk twierdzi dzial techniczny Bootland no ale maja ten produkt to moze dlatego chwalą .Misie wydaje ze po coaxial bedzie lepiej ale to tak strzelam teoretycznie 

 

PS juz widze ze u ciebie z linku gwarancja 1 rok (co jest tak w ogole bzdurą bo w polskim prawie reklamacja jest 2 lata u sprzedawcy a gwarancja od producenta moze byc i rok i wcale i nawet dozywotnio) Tyle ze pisza o gwarancji 1 rok a o reklamacji przez 2 lata ani slowa .

Wysylka do europy razem 264 USD 

sprawdze w tamtym linku zaraz jak jest 

To te same sprzęty . 

U mnie z lapka , na granicy percepcji , tak jakby delikatnie lepiej było. Dźwięk bardziej dociążony , mięsisty. Ale to naprawdę trzeba się wsłuchać . Więc wolę ( ach ta wygoda :) ) puszczać tidala przez bubble 

M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem bo teraz nie wiem czy lepsza jakosc w koncu przez maline czy przez laptop . 

Mkk mi piszesz  ze delikatnie lepiej z lapka a ty Piotrek ze malina to transport pokroju audio za kilka tys 

A jeszcze jest trzecia sprawa taka ze z tego co czytalem to wcale tak slodko i gładko nie jest uzywajac maliny bo sa problemy z playerami np Moode ponoc lepszy niz Volumio ale na moode sa wlasnie problemy oraz potrafi cos przerywac i wysypywac sie oprogramowanie etc(4.1 ponoc b dobrze dziala ale juz jest 4.2 ktory cos pierdzieli ponoc w listach odtwarzania) . Nie wiem czy prawda ale chyba tak bo sporo znalazlem na formach o tym .Trudnosc jest  tez z wgraniem wszystkiego bo czytam ze troche ludzi napotyka problemy na ktoryms tam etapie .

U mnie z laptopa gra  b dobrze z tym ze nie mam porownania ja gra z maliny no i majac swiadomosc ze w moim DACu usb jest najsłabszym ogniwem spodziewam sie ze np poprzez coaxial bylo by lepiej (teoria jak narazie) 

Znalazlem alternatywe i podaje linki zaczynając od najdrozszego cenowo https://www.gfmod.pl/pl/p/M2Tech-HiFace-Evo-Two-usb-spdif-konwerter/175

i troche tanszy  https://www.gfmod.pl/m2tech_hiface_evo.html

oraz najtanszy tzw "baton" https://www.gfmod.pl/m2tech_hiface_two.html 

I wklejam w oryginale jeden z komentarzy pod tym najdrozszym M2Tech 

"Radziopriv

13 grudnia 2017

Chcialbym podzielic sie z Panstwem opinia na temat otrzymanego sprzetu (M2TECH HIFACE EVO TWO) - czuc dobra inzynierska robote - urzadzenie pozbawia dzwiek jakichklowiek drazniacych wybrzmien gory pasma, fajnie zaokraglona srednica, a bas brzmi tak jak jeszcze nigdy nie brzmial, brakuje troche dynamiki ale czytalem ze przyjdzie wraz z dolozeniem zegara, samo wykonanie bardzo dobre jesli chodzi o gniazda , chodz moj egzemplarz mial jakis taki bialawy nalot na czarnych okretkach otaczajacych spdif - udalo sie poscierac uzywajac alkoholu no i sama obudowa chodz solidna to taka "surowa" "

 

Moze to byc komentarz na zasadzie zachwalajacego wpisu  od nieistniejącego uzytkownika  :D  i owszem ale ...moze akurat u mnie tak zadziala?

W zwiazku z tym poprosil bym o opinie odnosnie dzialania tego poprawiacza sygnalu przez usb w kontekscie mojego systemu audio oraz podlaczenia DACa przez np coaxial czy aes/ebu oraz ktory model byscie polecali i czy "skórka jest warta wyprawki" 

Pozdrawiam

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, THX1138 napisał:

Fafniak no moze ktos przerabial temat i bedzie wiedzial jednoznacznie .Sugeruje sie tym ze w DACu najslabsze ogniwo to USB  tak wiec teoretycznie przesyl sygnalu poprzez coaxial powinien  przyniesc poprawe no ale znowu tez pozostaje jeszcze kwestia playera do Tidal .

Jednoznacznie to wiadomo że są podatki i śmierć ;)

Audio to cała masa subiektywnych wrażeń. KROPKA

USB = gorsze

COAX = lepsze

Takie opinie można pisać w przypadku konkretnych urządzeń a nie rozciągać taka opinię na całość rynku.

A nawet jeśli w danym urządzeniu niektórzy twierdzą że coś jest gorsze, nie oznacza to że tobie ta "gorszość" sie nie spodoba...

starasz się usilnie uzyskać jedynie prawdziwe  i słuszne opinie, ale czy one są/będą prawdziwe dla ciebie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak wszystko rozumiem i masz racje ale jednak moze nie popadajmy w filozofie matrixa bo okaze sie ze nic prawdziwe nie jest bo atom to tez nie do konca materialna sprawa :D bo juz to ze energia tworzy materie jest podejrzane i ze atom w najwiekszym stopniu sklada sie z ... pustki .

Mi chodzi o to co jest lepsze biorąc tez pod uwage konstrukcje ,awaryjnosc i realne dzialnie w stopniu wykrywalnym a nie tylko o brzmienie botosam sprawdze jak go wypozycze ale pytam czy warto w ogole to robic.Moze ktos toto ma i zna itd i moze cos powiedziec konkretnego na temat tych sprzętow ;) No i to w tym sensie a nie w tym ze oczekuje ze ktos mi powie : "Tak! Bierz THX bo napewno u ciebie bedzie rewelacja

Pozdrawiam :)

 

Mkk dzieki :) dobrze wiedziec .A jak ty malinke odpalales pierwszy raz to miales jakies problemy? Np z wgraniem oprogramowania,z playerami z ich dzialaniem po Tidal z przerywaniem odtwarzania czy z niewlasciwym dzialaniem list odtwarzania etc 

Oraz jak dlugo dziala ci juz malina? (to pytanie ma na celu stwierdzenie jej awaryjnosci) znasz moze kogos kto juz gra na niej powiedzmy z 5lat chociaz? 

Pozdrawiam :)

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...