Skocz do zawartości
pr0fil

Onkyo HT-S7805

Recommended Posts

Witam,

Planuje zakup Onkyo HT-S7805 do salonu który jest niewielki 20m2, cena to 4200zł. Jestem wielkim fanem filmów, jeśli chodzi o muzyke to słucham jej sporadycznie nie mam tutaj jakiś wielkich wymagań. Czy za tą cene wybór Onkyo jest rozsądny, czy mogę znaleźć coś dużo lepszego w tej cenie? Myślałęm jeszcze o Onkyo 9700 thx, niestety ma 7 głosników w tym dwa od ATMOS montowane na suficie (żona mnie udusi jak tak obstawie mały salon) Bardzo proszę o sugestie.

Z góry pozdrawiam i dziękuje.

Słabe kolumny wyjątkowo!!

Model 9700 i 9800 to zupełnie inne granie. O klasie lepiej.

A jak składane systemy to może być Onkyo np model 686, 676 czy Yamaha 683 i kolumny Heco Ambienbt 5.1.

Piotrek

Hej nie ograniczam sie do niczego, myśle że cena maks do 5zł w komplecie z amplitunerem macie jakieś inne propozycje? Jest sens Kupować Onkyo 9700 i nie montować 2 głośników:)? Nie mam miejsca na zestaw 7.1

Edytowano przez pr0fil

Możesz zamontować tyle głośników ile chcesz. To zależy od Ciebie. Jak kochasz kino to nie zapomnij o subwooferze.

A jakie filmy będziesz oglądał ?

Pamiętaj filmów z Atmos przybywa :)

Chcesz nowy czy używany sprzęt?

Używany za ta cena kupisz o 1-2 klasy wyżej.

2 godziny temu, modelarz01 napisał:

Możesz zamontować tyle głośników ile chcesz. To zależy od Ciebie. Jak kochasz kino to nie zapomnij o subwooferze.

A jakie filmy będziesz oglądał ?

Pamiętaj filmów z Atmos przybywa :)

Chcesz nowy czy używany sprzęt?

Używany za ta cena kupisz o 1-2 klasy wyżej.

Hej dzięki za odpowiedź.

Oglądam dużo filmów najcześciej 1080p z dźwikiem  DTS.

ale zdarzają się również 720p z AC3.

Na chwilę obecną ATMOS nie ściągam bo nie mam na czym odpalić, w grę wchodzi nowy sprzęt. Zależy mi również na gabarytach aby te satelity nie były ogromne i oczywiście 5.1

To wszystko jasne :)

W takim razie to co poleca S4Home. Jeśli z bajerów amplitunera nie będziesz korzystał - wybierz najtańszy. A kable wystarczą zwykłe CU

Ja kupiłem :

POLSKI kabel przewód głośnikowy miedź Cu 2x2,5mm - 2,57zł za metr.!!!!!!

Tak z wykrzyknikami będę o tym pisał głośno na forum :) tanie i nie ma różnicy w dźwięku.

https://allegro.pl/polski-kabel-przewod-glosnikowy-miedz-cu-2x2-5mm-i6734380064.html

Podłączałem do Yamaha 683 też lepsze kable za 10-40zł i nie słyszałem różnicy. (Przy onkyo 606 słyszałem różnicę)

Aha jeszcze jedno Yamaha ma o 1rok dłuższą gwarancję od reszty :)

Edytowano przez modelarz01

Tam w zestaw są po prostu dużo lepsze monitory i sub. Ten pierwszy zestaw to typowy plastik. Tak jest sens mimo że dwóch nie wykorzystasz.

Albo sam dobrany zestaw ampli też może być Onkyo i te Heco Ambient które wspomniałem.

Piotrek

2 godziny temu, S4Home napisał:

Tam w zestaw są po prostu dużo lepsze monitory i sub. Ten pierwszy zestaw to typowy plastik. Tak jest sens mimo że dwóch nie wykorzystasz.

Albo sam dobrany zestaw ampli też może być Onkyo i te Heco Ambient które wspomniałem.

Piotrek

Ok, a macie w ofercie ten zestaw ONKYO 7.1 9700? Jeśli tak to jaką cene zaoferujecie?:)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się