Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Wszyscy lampowcy po uciekali, ale rozumiem bo inny typ lamp u Was, niż u mnie.

Ja dziś zagrzałem radiatory Mac`a do ciepłego stanu, wpierw Mullard, potem Brimar, końcówka grania tu..  specjalnie wybrałem tą płytę, nagrywana analogowo, na żywo, prawdopodobnie mikrofony ustawione tradycyjnie i standardowe ograniczenia taśmy (czyli mało powtórzeń) przez finansowe cięcia owego czasu.

Przy standardowych lampach w okolicach 72-76% włącza się system ochrony kolumn bo idzie przester na głośnik, co widać bo przy uderzeniach perkusji lampy zmieniają już kolor na orange. Mullard gra do 79-82% / Brimar gra do 82-84% na displey`u pokazując poziom volume bez zmiany koloru. To już świadczy o jakości lepszych lamp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak narzekano na akustykę a przecież w rogach są 2 witrynki drewniane :D

Nagrywane pewnie telefonem , który przycina bodajże poniżej 100Hz a i tak czuć ,że te kolumny muszą mocno basem uderzać.

Jak będzie kiedyś wolna gotówka polecam wypożyczyć pełną lampę SE klasa A nawet haiku origami , heco mają wystarczającą skuteczność by zagrać ze słabą lampą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto narzekał na akustykę, bo ja nie. Kolega degsterr był posłuchać i mówił, że może być. A kolumny pod ściana grają ciszej i nic się nie wzbudza..  Mikrofon potwierdził że tragedii nie ma. 

Nagrywane - Nokia 8, ....czuć uderzenia pod tył... , a tam jest pod ..... 15cm gąbki i ....nie daje rady tłumić.

Mak ma przyzwoity damping factor (współczynnik tłumienia) przy 8 Omach to >200 wedle instrukcji, czyli szybko hamuje membranę (w realu nic w basie nie brakuje, a membrana prawie w miejscu), ....lampa od Brimar lepiej się sprawuje od Mullard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Bogusław musi wydestylować optimum, z rzeczy  nie oczywistych, by urzeczywistnić rzeczy nie zawsze oczywiste. 

Albo jakoś tak.:) 

Wg mnie trzeba samemu się przekonać , niekiedy to co komuś pasowało nie koniecznie musi Nam , i na odwrót ;) 

PS: 6sn7gtb marconi u mnie się już rozgrzewają na sygnale z tv , czuję iż scena może być miażdżąca :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja cały czas mieszam? Wznacniacze, Daci, kable, kepler.  .......  cały czas odwieczne pytanie ...... czy warto?  

Marconi tez bym spróbował,  niestety, Baza juz mi nie pożyczy. Tylko mam obawy czy ta rozdzielczość tych lamp w spotkaniu z tranzystorem może się źle skończyć.  Ale nie wyprzedzając faktów,  wpierw ocenimy wpływ na dźwięk ecc83 i ecc81, to wytyczy kierunek dalszych badań odsluchowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zabieram się za odsłuch muzyki bo już ponad godzinkę się rozgrzewały ale wokale z tv są takie jakby to ująć "jedwabiste" - bez tak mocnych SSSSsssss jak miałem ta mniejszych Marconi (chociaż tam może brak wygrzania też miał wpływ) - tylko tak ciepło się słucha lektora , aż przypominają się lata 80/90 vhs die hard :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie Kurier mnie obudził sygnałem z domofonu i podaje nie mały kartonik, ale ważniejsze ...to co w środku.

poglądowe zdjęcie co do wielkości opakowania i zawartość.

 

IMG_20190805_104832.jpg

IMG_20190805_105108.jpg

IMG_20190805_105121.jpg

IMG_20190805_105211.jpg

IMG_20190805_105233.jpg

Takiego pakowania, dawno nie widziałem. Pełen profesjonalizm.

---------------------------------

Już osadzone w gniazdach. Grają razem z BriMar ecc81.

Gniazda od ecc83 cholernie ciasne, czyżby ważniejszy styk, bo sygnałowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, te są nowe tylko złożone w parę.  Brimar 81 wpierw był bez niskich, sukcesywnie dochodził,  puzmiej nabierały głębi i grały coraz niżej.  Dlatego ponownie włożyłem maca lampy by ocenić bas. Jest go nie za dużo, tak jakby po staremu granie, wiec może będzie podobnie jak z 81, a jak będzie trzeba to i Marconi się kupi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...