Skocz do zawartości
ememel

Kolumny do Marantz PM8006

Recommended Posts

Witam.

Jakie kolumny polecacie di zestawu Marantz PM 8006 ND 8006?

Mój pokój 30m2, słucham rocka i popu reszta to margines.

Szukam w brzmieniu czystości i nasycenia i żeby wszystkie zakresy grały razem a nie każdy osobno. 

Pozdrawiam Mirek 

Cześć

Każdy zakres zawsze gra razem, tylko zależy jak dobrze i precyzyjnie.

Moim zdaniem kolumny do maks. 5000-6000 .Więcej Martinez nie pokaże. Co do Twoich oczekiwań...Coz.Wsiadaj w samochód i w drogę po salonach.Dużą ofertę ma Tophifi , Q21. Spróbuj.

Sprawdź koniecznie Tannoy, na przykład model starszy dc6t lub nowsze XT. Do 30m2 to pewnie xt8f. Ale koniecznie odsłuchaj. 

Zdecydowanie Tannoy,

Do Marantza to pierwszy i główny trop, do 30m polecam XT8F. Jako drugi typ sprawdź KEF Q750.

Zapraszam do nas

Piotrek

Także polecam Tannoy, dobrą opcją będzie model XT 8F. Z Kef Q750 lub jeśli wchodzi w rachubę trochę wyższy budżet, na pewno R700, szczególnie że teraz oferowane są w bardzo atrakcyjnych cenach i z możliwością jeszcze negocjacji. 

Poza powyższymi propozycjami warto posłuchać Dynaudio Emit M30 oraz koniecznie Focal np, Chrous 716 lub 726. Do muzyki rockowej i pop będą optymalne.

2 godziny temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Jesteś z Łodzi, do Q21 masz blisko a do nas jeszcze bliżej (P.O.W.). Koniecznie przesłuchaj B&W 683S2, patrząc na twoje preferencje to może byc strzał w 10.

Tylko żeby bas mnie nie zabił bo z testów wynika że raczej dużo go jest w tych kolumnach :-)

Oj nie. Marantz pm8006 to nie demon basowy. Z bowersami to jednak bal bym się o natarczywość wyższej średnicy i to tak mocno. 

Serio w tym przypadku tannoy to świetny strzał w 10. 

Piotrek

Kilkukrotnie miałem okazje słuchać go (Pm 8006) z różnymi kolumnami (nawet z w/w 683) i zaliczyłbym go do tych po cieplejszej stronie mocy. Z 683 zgrywał się fajnie, nie wiem skąd twoje obawy.

W polaczeniu Marantz z B&W nie bałbym się basu, tylko innych cech. Ale tak naprawdę najlepiej posłuchaj u kolegów B&W, u nas Tannoy i jeszcze pewnie kilka innych ciekawych konstrukcji i sam zdecyduj, co Tobie najbardziej będzie się podobało

21 godzin temu, ememel napisał:

A czy ktoś miał do czynienia z elektronika Soule Note?

Ja nie. Rozumiem że masz w dobrej cenie? Ale to masz tego marantza czy nie jednak?? 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się