Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

A to była wizyta w Top HiFi :)

Ich "flagowy" zestaw do poleceń :P

2 godziny temu, Adam Berk napisał:

Hej, ponowie swoje pytanie, bo przez te 160 stron nie znalazłem konkretów. Jaka jest różnica między mr 750 a 780

Cenowo mamy około 1000 zł różnicy, funkcjonalnością wydaje się lepszy 750. Jak dźwiękowo? Ktoś słuchał obu ? Jakie jasno brzmiące podstawki do nich dobrać?

780 gra lepiej. Faktycznie w 750 masz HDMI ARC

Ale czy to aż tak konieczne.

Masz wyższą moc oraz dzwiek pełniejszy w 780. 750 gra nieco łagodniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

A to była wizyta w Top HiFi :)

Ich "flagowy" zestaw do poleceń :P

780 gra lepiej. Faktycznie w 750 masz HDMI ARC

Ale czy to aż tak konieczne.

Masz wyższą moc oraz dzwiek pełniejszy w 780. 750 gra nieco łagodniej.

Ja potrzebuję do 15m2, także mocy nawet w 750 wystarczy. Myślałem jeszcze nad marantzem nr 1200 bo jest w bardzo dobrej cenie ( 1800 ) 

I mam wodę w głowie już 🤣

Może ktoś chce sprzedać 780 ? ;) może używany będzie wyjściem z mojego problemu

Edytowano przez Adam Berk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No to jest niezła cena.

Ale on gra inaczej. Jest dość jasny.

To nie brzmienie Magnata

 

Dokładnie, miałem okazję posłuchać 15 minut tego NR1200 i kazałem go zabrać. Owszem 3 lata temu ale pamiętam wrażenia - dźwięk jasny, suchy, taki tranzystorowy w złym tego słowa znaczeniu. Płasko, bez ładnej barwy, odradzam zdecydowanie. Magnat przy nim zagrał jak arystokrata. No i podobno wnętrze tego marantz to wykastrowane do stereo jakieś kino domowe więc tym bardziej do odpuszczenia. Oczywiście posłuchać można, każdy ma inne oczekiwania. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wito76 napisał:

No i podobno wnętrze tego marantz to wykastrowane do stereo jakieś kino domowe

 

16 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Tak to jest wykastrowany model SLIM amplitunera kina chyba 1509. 

Jak ważny jest dobór słów. "Wykastrowany" i już wiadomo, że to jakiś kaleka, nieszczęśnik, niepełnosprawny. Kto by tam chciał takiego. Pozamiatane.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kraft napisał:

A propos. Kabriolet to taki wykastrowany sedan.

Nic bardziej mylnego :) Konstrukcyjnie to dwa różne auta, na zmodyfikowanych płytach podłogowych oraz innych elementach konstrukcyjnych, ponieważ standardowe elementy z sedana nie zagwarantują odpowiedniej sztywności nadwozia, co będzie wiązało się z pękaniem elementów zamontowanych w aucie, a także a może co ważniejsze będzie miało ogromny wpływ na geometrię nadwozia ;)

A ten marantz, jest wykastrowany o 3 końcówki mocy a to co tak ładnie pokazujesz na fotce to nic innego jak pozostałości w po elektronice zastosowanej w amplitunerze kina domowego, co nijak się ma na poprawę jakości dźwięku w stereo ;) 

Także porównanie w sumie całkiem udane, tylko tutaj model maratza w stereo nie jest kabrioletem a sedanem, któremu ktoś uciął dach chcąc mieć kabrio ale nie patrzył na to jakie to ma konsekwencje;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Także porównanie w sumie całkiem udane, tylko tutaj model maratza w stereo nie jest kabrioletem a sedanem, któremu ktoś uciął dach chcąc mieć kabrio ale nie patrzył na to jakie to ma konsekwencje;) 

Czyli co? 1200 zagra gorzej niż jego przyrodni brat 1509?? Bo jest "wykastrowany". To chcesz powiedzieć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...