Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Dnia 17.10.2023 o 09:11, Palmos napisał:

Siemka, odgrzebuje trochę.

Zależy mi (tak jak pisałem wyżej) na wzbogacenie bardziej wysokich tonów nawet kosztem basów. Czy któraś z powyższych tak zagra?

Więcej wysokich ma ta:

https://www.ebay.pl/itm/314126905410?hash=item49236c3042:g:XokAAOSwRE5jD0Aw

Ale ona ma ogólnie więcej skrajnych barw, a więc i basu jest więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, JackLodz napisał:

Kolego drogi kłania się skuteczność kolumn. Magnat ma na papierze 75W w sumie dużo i mało ale do starszych kolumn i tych których skuteczność waha się w granicach 90 to stanowczo zbyt mało by prawidłowo je wysterować. Miałem Magnata z Klipsch RP280F (skuteczność 95 lub 98  nie pamiętam dokładnie) i grał naprawdę głośno już przy skali ok 30. Przy 15 muzykę było słychać i czuć na klacie . Gdy zmieniłem Kolumny na AA Hyperion IV plus okazało się że skuteczność ich 89 to zbyt mało by 75 W Magnata poprawnie je napędziły.  Schodziłem do 0  kręcąc potencjometrem a efekt był naprawdę daleki do tego co pokazywały Klipsche.

Pewnie masz rację.

Na podłogówki na razie nie mam miejsca, a jeżeli chodzi o monitory to ciężko byłoby mi się rozstać z JBL Ti 1000, no chyba że jakimś cudem znajdę gdzieś w dobrym stanie Ti 2000. 

A tak w ogóle czy ktoś miał okazję ich posłuchać i mógłby podzielić się jakąkolwiek opinią np. jak się mają do mniejszych Ti 1000?? 

Nie wiem czemu, ale są cholernie ciężkie do zdobycia na dzisiaj jest jedna oferta na OLX, ale ich stan  trochę nie zachwyca 🫤

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzisiaj po roku bezawaryjnego użytkowania, mój Magnat padł. Po uruchomieniu wydaje dzwięk, jakby jakies zwarcie było. Towarzyszy temu bardzo specyficzny zapach palonej elektroniki. Dźwięk przypomina terkotanie, takie jak wtedy gdy ktoś nam otwiera drzwi z domofonu w starej kamienicy... Komuś się coś takiego przytrafiło??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kamil Greń napisał:

Cześć. Dzisiaj po roku bezawaryjnego użytkowania, mój Magnat padł. Po uruchomieniu wydaje dzwięk, jakby jakies zwarcie było. Towarzyszy temu bardzo specyficzny zapach palonej elektroniki. Dźwięk przypomina terkotanie, takie jak wtedy gdy ktoś nam otwiera drzwi z domofonu w starej kamienicy... Komuś się coś takiego przytrafiło??

Zmieniałeś lampy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu..

Słabo. Daj znać co tam się zadziało lub co wymienią :/

Mój gra dopiero 3 miesiące, ale miał już dwie zawieszki,  nie mogłem go włączyć obojętnie czy z guzika czy z pilota. Dopiero jak wyłączyłem i włączyłem listwę to startował normalnie. Jeszcze jeden taki numer i --> serwis.

Edytowano przez slawko0079
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 26.04.2022 o 22:51, Ace2 napisał:

Ale jeszcze potrzebuje kilku minut i gra lepiej. Tak mi się wydaje.

Tak, Magnat po 20-30 minutach jakby bardziej gladko grał.

Dnia 29.04.2022 o 11:13, Matt Daemon napisał:

moc wcale nie mija się z celem - z jakimi kolumnami będzie grało? MR780 przy cichym odsłuchu nie poradzi sobie z niektórymi kolumnami. Radio - jeżeli tak bardzo woli analog - to ok ale czy nie lepiej internetowe? no sam musi wybrać na koniec 😉

 

Dnia 29.04.2022 o 11:53, Matt Daemon napisał:

mnie fajnie napędził cantony zarówno 92 dc jak i 900 dc - ale każdy wybiera sposób grania pod siebie, skuteczne klipsche też super zagrały w komplecie z 780mr - no ale one są super skuteczne 😉 przy kappach przy cichszym odsłuchu poległ całkowicie - przy głośniejszym nie było szału. Kolega, który nabył Magnata ode mnie podłączył z polkami 60kami - i jest zadowolony.  Tak czy siak - potrzeba zestawić go z bardziej skutecznymi i mniej prądolubnymi kolumnami. Natomiast 900 powinien już obsłużyć większą ilość kolumn plus zagrać pełniej już przy niższych decybelach szczególnie w niedużym salonie/pokoju

 

Dnia 1.05.2022 o 14:55, T Z6 napisał:

Ok dzieki.

Witam wszystkich na starym- nowym odzyskanym koncie ;)

Jako n9cny uzytkownik prosba o wyoślenie mi kwestii mocy w aspekcie nocnego sluchania.

Skoro nocą potrzebujemy dajmy 2x1W mocy to jakie ma znaczenie czy ten 1W "leci" ze wzmacniacza o mocy nominalnej 2x100 czy 2x200?

Przecież jest wręcz odwrotnie - zbyt duży stłumiony wzmacniacz będzie generował więcej zakłóceń grając na ekstremalnie niskich poziomach głośności a oporowy potencjometr gubil symetrię kanałōw.

Stare Lpioniery mialy kiedyś guzik "loudness" i "minus 20 dB" i to się dalo precyzyjnie ustawić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2022 o 11:49, JackLodz napisał:

Emotiva wczoraj dojechała teraz sie wygrzewa. Powiem tak jest potencjał jest moc. Z Hyperionami gra podobnie do Magnata ale Magnat to hybryda więc brakuje mi tego lampowego grania. W Magnacie wymieniłem lampy na Gold Liony i dźwięk zbliżył się do Vincenta 237. Daje Emotivie czas na wygrzanie zobaczę co się zmieni. Na pewno jest dużo mocniejsza scena trochę wycofana a może to powód braku regulacji średnich w Magnacie ustawiałem średnie na godz. 14. Wysokie są takie jak lubię delikatnie cykające bas tu jest potęga zjechałem do -2. Bas jest lekko bułowaty ale szybki tu jest ok. To tyle po pierwszym dniu. Magnata jeszcze nie wystawiam na sprzedaż bo tak naprawdę jego granie bardziej mi sie podoba tylko ta moc. Emotiva gra na 35-40 i jest naprawdę głośno. Jeszcze jedna różnica którą zauważyłem to, że Magnat na dużych głośnościach trochę tracił na jakości dźwięku było to takie lekko rozmyte ale to tak w okolicach -10 +10 na potencjometrze +10 to max Emotiva najgłośniej grała 60 i nie traciła na jakości dźwięku.

Hej,

Czy mógłbyś jakoś opisać charakter brzmienia Magnata z Gold Lion plus dwa słowa gdzie kupowałeś?

Skoro w stronę Vincenta 237 - wiecej basu mniej środka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2023 o 15:26, Nocny Marek napisał:

Hej,

Czy mógłbyś jakoś opisać charakter brzmienia Magnata z Gold Lion plus dwa słowa gdzie kupowałeś?

Skoro w stronę Vincenta 237 - wiecej basu mniej środka?

Zmiana lamp z JJ na Gold Liony na pewno wnosi zmiany w charakterze grania Magnata we wszystkich rejestrach dźwięku na plus. Jednak to, że zmienił się charakter grania w kierunku Vincenta 237 to na pewno zmiana lamp nie zrobi z Magnata Vincenta wzmacniacza który jest 3 x droższy. Magnat to bardzo dobry amplituner w swoim przedziale cenowym ale ma wiele ograniczeń jak moc, rozdzielczość, separacja instrumentów itd. Sama zmiana lamp wniosła pewne zauważalne zmiany . Wysokie lekko zaokrągliły się nie były takie natarczywe na pewno było mniej tej góry. Bas stał się mniej bułowaty bardziej punktowy. Ale to zależy od całego systemu jakie wniesie zmiana wymiana tych lamp. Ja kupowałem je na Allegro.  Osobiście nie przesadzał bym z doinwestowaniem do Magnata. Zakup lamp na pewno tak na plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, JackLodz napisał:

Zmiana lamp z JJ na Gold Liony na pewno wnosi zmiany w charakterze grania Magnata we wszystkich rejestrach dźwięku na plus. Jednak to, że zmienił się charakter grania w kierunku Vincenta 237 to na pewno zmiana lamp nie zrobi z Magnata Vincenta wzmacniacza który jest 3 x droższy. Magnat to bardzo dobry amplituner w swoim przedziale cenowym ale ma wiele ograniczeń jak moc, rozdzielczość, separacja instrumentów itd. Sama zmiana lamp wniosła pewne zauważalne zmiany . Wysokie lekko zaokrągliły się nie były takie natarczywe na pewno było mniej tej góry. Bas stał się mniej bułowaty bardziej punktowy. Ale to zależy od całego systemu jakie wniesie zmiana wymiana tych lamp. Ja kupowałem je na Allegro.  Osobiście nie przesadzał bym z doinwestowaniem do Magnata. Zakup lamp na pewno tak na plus.

 

17 godzin temu, JackLodz napisał:

Zmiana lamp z JJ na Gold Liony na pewno wnosi zmiany w charakterze grania Magnata we wszystkich rejestrach dźwięku na plus. Jednak to, że zmienił się charakter grania w kierunku Vincenta 237 to na pewno zmiana lamp nie zrobi z Magnata Vincenta wzmacniacza który jest 3 x droższy. Magnat to bardzo dobry amplituner w swoim przedziale cenowym ale ma wiele ograniczeń jak moc, rozdzielczość, separacja instrumentów itd. Sama zmiana lamp wniosła pewne zauważalne zmiany . Wysokie lekko zaokrągliły się nie były takie natarczywe na pewno było mniej tej góry. Bas stał się mniej bułowaty bardziej punktowy. Ale to zależy od całego systemu jakie wniesie zmiana wymiana tych lamp. Ja kupowałem je na Allegro.  Osobiście nie przesadzał bym z doinwestowaniem do Magnata. Zakup lamp na pewno tak na plus.

Dzięki za info.

Lampy bede musiał zmieniać ze względu na przebieg i chyba wyceluję w te.

To ze Vincenty są 3x droższe to nie znaczy ze lepsze. Grają bardzo podobnie do Magnata, większość modeli jaśniej. To są bliźniacze konstrukcje z Tagą. 

Vincent ma dobrze zbudowany marketing ale to firma założona przez kilku dystrybutorów hifi z Niemiec aby sprzedawać wysokomarżowy produkt.

Magnat od paru ładnych lat jest w grupie Audiovix/Voxx international razem z Onkyo, Pionieren więc dzięki transferowi technologi moze być ciekawie.

17 godzin temu, JackLodz napisał:

Zmiana lamp z JJ na Gold Liony na pewno wnosi zmiany w charakterze grania Magnata we wszystkich rejestrach dźwięku na plus. Jednak to, że zmienił się charakter grania w kierunku Vincenta 237 to na pewno zmiana lamp nie zrobi z Magnata Vincenta wzmacniacza który jest 3 x droższy. Magnat to bardzo dobry amplituner w swoim przedziale cenowym ale ma wiele ograniczeń jak moc, rozdzielczość, separacja instrumentów itd. Sama zmiana lamp wniosła pewne zauważalne zmiany . Wysokie lekko zaokrągliły się nie były takie natarczywe na pewno było mniej tej góry. Bas stał się mniej bułowaty bardziej punktowy. Ale to zależy od całego systemu jakie wniesie zmiana wymiana tych lamp. Ja kupowałem je na Allegro.  Osobiście nie przesadzał bym z doinwestowaniem do Magnata. Zakup lamp na pewno tak na plus.

onieerem w

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...