Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

1 godzinę temu, Palmos napisał:

Powinno być napisane na lampach. U mnie było JJ. Teraz jest Mullard.

A z którego roku jest Twój Magnat? Kupowany w Polsce?

Przepraszam za zamieszanie, teraz jak się dokładnie przypatrzyłem to zauważyłem taki zygzak i literki jj, ale że mam juz swoje latka to wzrok nie ten, a słuch tez na pewno ubytki posiada, ale temat magnata z ciekawością (mimo 170 stron) śledzę. Dziękuje Wam za odpowiedź. Mój Magnat kupiony jakieś 4 miesiące temu w polskiej sieciówce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rega napisał:

Są niewiele warte

Ok. Rozumiem. Z wpisów na forum wynika że znasz się na rzeczy.

Więc czy mógłbyś jakieś polecić do Magnata? (Może być nawet na priv jak chcesz) Ja niedawno włożyłem Mullardy ale chętnie rozważę włożenie czegoś lepszego godnego polecenia nawet za większe pieniądze.

1 minutę temu, Rega napisał:

Ale jakie zamieszanie? Każdemu wolno pytać i każdemu wolno mieć własne zdanie. Po to tu jesteśmy aby wyrażać swoje opinie. Może komuś coś z tego przyjdzie

Właśnie 👌

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie prawdopodobnie mam JJ przynajmniej tak mi się wydaje jak zaglądam przez szybkę. Nie słuchałem tych wcześniejszych, opieram się na tym co tutaj wyczytałem. Czytałem wpisy, że zmiana z chińskich na Mulardy jest na duży +, a z JJ już takiej różnicy nie ma. Może wysunąłem zbyt daleko idące wnioski - ale tak to zrozumiałem. 

 

Ok

 Czy ktoś może mi odpowiedzieć, czy jak zmienię JJ na Mulardy jakkolwiek to zabrzmi "powiększy się scena", bo chyba tego najbardziej mi brakuje. Z tego co czytałem to te brytyjskie Mulardy z eBay to najprawdopodobniej podróbka. Czekają u mnie na wymianę, ale na razie się wstrzymuję, gdzieś po głowie chodzi sprzedaż i kupno czegoś z wyższej pólki cenowej, a jak niegrzebane to zawsze lepiej wygląda.

Edytowano przez slawko0079
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, slawko0079 napisał:

Czy ktoś może mi odpowiedzieć, czy jak zmienię JJ na Mulardy jakkolwiek to zabrzmi "powiększy się scena",

Czy ja wiem, raczej tego magnatowego ograniczenia sceny nie da się powiększyć lampą. Chyba gdzie indziej potrzebny jest upgrade. Tzn zmiana wzmacniacza pewnie potrzebna.

Gram na mullardach i podoba mi się tonalnie ta barwa, ale scena to się chyba za bardzo nie poszerzyła. W sumie to już nie pamietam jak grały pod tym względem moje chińskie oryginały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rega napisał:

Ale jakie zamieszanie? Każdemu wolno pytać i każdemu wolno mieć własne zdanie. Po to tu jesteśmy aby wyrażać swoje opinie. Ważne aby były podparte doświadczeniami. Może komuś coś z tego przyjdzie🙂

Tak, w pełni się zgadzam, ale tylko jeśli mamy do czynienia z ludźmi prezentujących przynajmniej podstawowy poziom, a jak pewnie zauważyłeś zdarzają się tu na forum (i nie tylko) także dziwne przypadki. A swojego Magnata zakupiłem właśnie głównie dzięki temu forum, a dokładnie dzięki osobom, które potrafią w sposób kulturalny przekazać swoje wrażenia i odczucia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawko0079 Zgadzam się z Kolegą @klavikort - lampami możesz uzyskać zmianę brzmienia, natomiast sceny raczej nie powiększysz, bo ona w dużej mierze zależy od budowy samego wzmacniacza. Poza tym, jak już kiedyś pisałem, z hybrydy nie uzyska się takiego brzmienia i sceny jak z pełnej lampy. Dochodzi jeszcze rodzaj lamp. ECC81 (12AT7) należą do lamp o dość dużych szumach.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, slawko0079 napisał:

czy jak zmienię JJ na Mulardy jakkolwiek to zabrzmi "powiększy się scena",

U mnie po wymianie na te co napisal kolega @klavikortna pewno przybyło wysokich tonów i wydaję mi się że scena też się lekko poprawiła (przynajmniej takie mam odczucia) natomiast jeśli chodzi o bas to kolega @klavikort pisał że jest go mniej. Ja jednak u siebie nie odczułem że jest go mniej (na pewno nie wiecej). Ale to U siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne Mullardy zapewniają dość duża ilość basu. Natomiast mnie nie do końca odpowiadają bo oprócz tego basu, zbyt mocno koloryzują przekaz. Obecnie dostępne Mullardy made in Russia brzmią inaczej. Nie mnie decydować, które komu odpowiadają. Zewnętrznie wyglądają identycznie. Nawet mają napis made in Great Britain lub British made. Jedynie fachowiec znający budowę lamp może stwierdzić które są które. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu akurat mi nie brakuje. Pisałem kilka postów wcześniej, kolega zostawił u mnie Technics su g700m2 i  podłączyłem do swoich JBL Ti 1000 i przede wszystkim urzekła mnie scena - była ogromna. Ale czy jest to warte tego, żeby za sam wzmak zapłacić 3,5 razy tyle co za magnata i pozbyć się kilku funkcjonalności w postaci radia, czy bluetooth, na to pytanie każdy musi sobie sam odpowiedzieć :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, slawko0079 napisał:

czy jak zmienię JJ na Mulardy jakkolwiek to zabrzmi "powiększy się scena

 

6 minut temu, Palmos napisał:

wydaję mi się że scena też się lekko poprawiła (przynajmniej takie mam odczucia)

Tu muszę wspomnieć że dużo jeździłem kolumnami po pokoju w tym czasie szukając optymalnego ustawienia i to też miało wpływ na scenę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rega napisał:

Zapewniają pełniejszy przekaz, jednakże również mnie nie porwały.

Normalnie wieczny malkontent. W żadnym lampowym wątku nie idzie Ci dogodzić :).

Dnia 25.01.2024 o 22:56, mariol napisał:

Przy nich Mullard jak sama nazwa wskazuje u mnie było Mullenie.

A co do Mullarda, tych Ecc81 nie słuchałem jak miałem Magnata, ale za to innych modeli tej marki już owszem (mówimy o starej produkcji Mullard) to faktycznie jest ta miękkość i takie napompowane, podbarwione brzmienie. Czy mulące? - chyba nie, ale na pewno takie gęste i niektórym, zwłaszcza początkującym może spodobać się ze względu na taki basowy "ooomph".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rega napisał:

Miałem Raytheony. Są lepsze od JJ czy chińszczyzny. Zapewniają pełniejszy przekaz, jednakże również mnie nie porwały.

 

 

Obecnie mam w systemie ecc81 RCA6201 BP. Z tej grupy lamp sprawdzają się u mnie najlepiej. Raytheony mają wykop na dole, bas punktowy  ale brakuje im delikatnie tego czegoś na górze. Natomiast RCA dają mi to czego mniej więcej oczekuję no i ta "amerykańska melodyjność" w obu tych lampach w przeciwieństwie do suchości niektórych producentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wito76 napisał:

Normalnie wieczny malkontent. W żadnym lampowym wątku nie idzie Ci dogodzić :).

No, co poradzić😄. Tak mam.

Sam zauważyłem, ze mój gust, odnośnie brzmienia lamp, zmienia się z czasem. Początkowo to były Mullardy, później Telefunkeny, następnie Siemensy, a ostatnio najcześciej Amperexy Buggle Boy. One zapewniają pełny przekaz z charakterystyczną dla nich delikatnością. Czasem, kiedy włączam jakąś ostrzejszą muzykę to zastępuję je Brimarami. 

 

IMG_20220422_170924.jpg

inline (16).jpg

inline (10).jpg

inline (12).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rega napisał:

Sam zauważyłem, ze mój gust, odnośnie brzmienia lamp, zmienia się z czasem.

Wiesz co, chyba jest coś na rzeczy. I często zastanawiam się czy to kwestia słuchanego repertuaru, kwestia dnia i naszej aktualnej kondycji psychofizycznej a co za tym idzie percepcji, nastroju, kwestia samych lamp i ich wieku w naszym systemie czyli stopnia wygrzania. Ogólnie lampiarstwo to fantastyczne hobby. W tym tygodniu włożyłem do wzmacniacza lampy MELZ (Moskiewskij ElektroLampowyj Zawod) rocznik 1959, potem do DACa lampy Reflector Saratov 6n23p rocznik 1971 i taka refleksja, kurde, te pierwsze mają przecież 65 lat a te drugie 53 i grają aż miło, mimo że postęp technologiczny każe wierzyć, że im nowsze coś tym lepsze. Obłędne to jest. I sam choćby w tym tygodniu doświadczyłem, że gust jest ruchomy. Na początku tygodnia przyszła paczka od kolegi @klavikort z lampami 6n23p, które to jakiś czas temu mu pożyczyłem. Wkładam i ... ale fajnie grają, no o take granie walczyłem. Potem wkładam moje niby nr1 czyli Valvo E88cc i coś mi nie gra, czegoś brakuje, dociążenia, energii, wracam do 6n23p i to jest to. Za dwa tygodnie raczej znowu mi się odkręci gust.

A co do Twoich fotek, pozazdrościć, chciałbym mieć taką kolekcję i takie doświadczenia odsłuchowe. Tylko teraz ceny tych lamp zwariowały i choćby takie Siemens gold pin co pokazujesz to jakiś kosmos. Ja może zapoluję teraz na jakieś Voskhod z racji w miare jeszcze przystępnych cen, tylko tu już muszę dobrze rozkminić temat, bo okazuje się, że są duże skoki jakościowe i brzmieniowe między konkretnymi rocznikami i konstrukcjami (szare lub srebrne "tarcze"). Oczywiście mam jeszcze inne obszary audio do doinwestowania i muszę zastanowić się czy iść w bok, kupując kolejne lampy czy do przodu. Temat rzeka. Dobra, nie spamuję już Magnaciarzom.

Dnia 25.01.2024 o 21:50, klavikort napisał:

Chyba gdzie indziej potrzebny jest upgrade. Tzn zmiana wzmacniacza pewnie potrzebna.

👍.

Jakby co, otwarty temat do obgadania :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2022 o 19:56, Kris Key napisał:

Witam szanowne grono posiadaczy Amplitunera Magnat MR780. Słuchajcie mam problem.

Pobrałem najnowszą aktualizację ze strony producenta, zainstalowałem zgodnie z instrukcją. Wzmacniacz w pełni "nie wstaje " -  lampy po włączeniu się wygrzewają słychać koniec wygrzewania, ale nie działa wyświetlacz i co za tym idzie również wybór źródła dźwięku. Próbowałem ponownie aktualizować, wyświetlacz pokazuje postęp aktualizacji, na koniec SUCCEED i dalej jest to samo.  Aplituner praktycznie nowy bo ma 2 tygodnie..., może ma ktoś inna wersje softu ? ja instalowałem 1.14c ze strony magnat.de. Proszę o pomoc, nie chce wysyłać na serwis bo bedą trzymać nie wiadomo ile....

Witam. Czy może ktoś z forumowiczów miał jeszcze ten problem ? Jeśli tak, to czy udało się go rozwiązać bez odsyłania do serwisu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2024 o 19:28, slawko0079 napisał:

Ok. 

U mnie po pół roku użytkowania mogę zdecydowanie powiedzieć, że Magnat MR 780 się broni. Żadne piszczenia lamp (mam fabryczne JJ), czy problemy z bluetooth nie występowały, nie słyszę też tej "zapiaszczonej" góry. Jest trochę cichy to fakt, ale ma skalę do -10dB, moje wcześniejsze które miałem kończyły się na 0dB, więc jest jeszcze co podkręcać. I tak najniżej zszedłem do 5dB.  Miałem jedynie problem z podłączeniem jednego komputera, Magnat go nie widzi, ale kilka innych bez problemu, także to nie wina amplitunera.

Na dzisiaj nie widzę nic w tej cenie co mogłoby go zastąpić. Gdybym miał zmieniać to niestety na coś z wyższej półki cenowej.

Teraz zrobię mały offtop.

Kilka dni temu kolega zostawił u mnie nowiutkiego Technicsa SU-G700M2, Reduktor Szumu zrobił o nim odcinek, jak ktoś jest ciekawy to proszę:

 

Za pozwoleniem, a nawet namową właściciela wypakowałem i podłączyłem go do moich JBL Ti1000 i przyznam, że zbladłem.  To co usłyszałem powaliło mnie niemal na kolana - potężna scena dźwiękowa, wszystkiego więcej, nie głośniej, ale po prostu więcej i potężniej. Jakbym siedział w pierwszym rzędzie przed olbrzymią okierstą lub przez kolumnami wielkości całej ściany. 

Oczywiście nie jest to ujma dla Magnata, to jak porównanie Poloneza z Mercedesem, niestety Technisc jest trzy razy droższy, ale i tak jestem w szoku jak zagrały moje podstawkowe kolumny.  Żeby było śmieszniej to dwa tyg. temu znalazłem w Portugalii  kolumny Ti 2000, (pisałem o tym w wątku o JBL Ti 2000). Aktualnie w Europie są tylko dwa ogłoszenia tych kolumn, prawie jak biały kruk. Zapłaciłem za nie 2x tyle co za obecne (jeszcze nie dotarły), tyle za ile u Nas na OLX można kupić JBL Ti 5000 i dzisiaj po tym jak zagrały te co mam w połączeniu z tym Techniscem to chyba bym nie brał tych większych. Usłyszałem co potrafią te co mam i zdecydowanie nic im nie brakuje. Niestety jak chce się więcej, dużo więcej to Magnat ma swoje ograniczenia i trzeba zapłacić więcej za jednostkę - dużo więcej :/

Pozostając w temacie kolumn, byłem niedawno na odsłuchu JBL Ti 5000, nie mam na nie miejsca i raczej nie bedę miał, poza tym zaleca się odsunięcie ich od ściany na 70cm, co dodatkowo komplikuje logistykę. Chciałem posłuchać jaka będzie różnica pomiędzy najmniejszymi z tej wersji, a największymi. Oczywiście była duża, ale były podłączone pod wzmacniacz Restek, który kosztuje kilkanaście tys. Dzisiaj usłyszałem praktycznie taką scenę jak przy tych Ti 5000, tamte grały w studio +- 45m², a te moje w pokoju +-15m² i  jak dla mnie te moje zagrały chyba nawet lepiej.

Zobaczymy jak zagrają Ti 2000 z Magnatem i jak zdążę podłączę je jeszcze do Technisca :)

Czy kojarzysz czy Technics/Panasonic pidaje rezerwę pradową?

Twój opis Technicsa jako żywo przypomina mi mój trzeci wzmacniacz - Harmana HK990 na którego trzeba by powoli szukać następcy. Pytanie tylko czy Technics będzie miał aż taką ciepłą barwę?

HK990 brzmi w sumie jai Magnat tylko żywiej,bczyscueh, dynamiczniej i ma zdecydowanue lepszy bas ale ogólna barwa to te same rejony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia.  Zadzwonię do kolegi i jak jest w instrukcji to Ci podam. Jak dla mnie Technics raczej nie miał ciepłej barwy, był detaliczny, ale nie był męczący czy kłujący w uszy. Nie słuchałem go długi, także nie wiem jak byłoby na dłuższą metę.

Edytowano przez slawko0079
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dobry wieczór wszystkim :) 

1. Magnat 780 mr

2. Denon PMA 900HNE

Postawiłem się przed takim wyborem. Czy ktoś z szanownych miał może okazję porównać te klocki ? Zdają sobie sprawę z funkcjonalności i danych katalogowych obu, więc pytam o wrażenia dźwiękowe. 

Będzie podłączone do Dali Ikon 6 Mk I

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2019 o 14:14, Nowy123 napisał:

Witam.

Ktoś z szanownych forumowiczów posiada w/w wzmacniacz? Jeśli tak to proszę o wymianę spostrzeżeń dot.obsługi urządzenia, jakości dźwięku i ogólnie co z czym gra i takie tam. Czy są zadowoleni lub nie a jak tak to z jakiego powodu.

U mnie gra z heco aurora 700 na pow.30m2 żródło -spotify z chromecast audio i hdd podłączony do tv.

Ciekawi mnie czy u innych posiadaczy przy zmianie źródła z pilota też trwa chwilę zanim pojawi się dźwięk w kolumnach oraz czy da się jakoś zaprogramować żeby przypisać np.wejście opt1 do np.nr.1 na pilocie.

- rzadko zmieniam źródło ale trwa to ok 3 sekund

- nie, nie można przypisać ale po co?

Dnia 23.02.2024 o 21:44, Celej napisał:

Dobry wieczór wszystkim :) 

1. Magnat 780 mr

2. Denon PMA 900HNE

Postawiłem się przed takim wyborem. Czy ktoś z szanownych miał może okazję porównać te klocki ? Zdają sobie sprawę z funkcjonalności i danych katalogowych obu, więc pytam o wrażenia dźwiękowe. 

Będzie podłączone do Dali Ikon 6 Mk I

 

Porównywałem z kilkoma wzmacniaczami, m.in. z Denon PMA-800NE. Wybrałem Magnata MR780. Ale ta informaca i tak nic Ci nie daj

8 minut temu, SimonS napisał:

- rzadko zmieniam źródło ale trwa to ok 3 sekund

- nie, nie można przypisać ale po co?

Napisano 5 minut temu

  Dnia 1.01.2019 o 14:14, Nowy123 napisał:

Witam.

Ktoś z szanownych forumowiczów posiada w/w wzmacniacz? Jeśli tak to proszę o wymianę spostrzeżeń dot.obsługi urządzenia, jakości dźwięku i ogólnie co z czym gra i takie tam. Czy są zadowoleni lub nie a jak tak to z jakiego powodu.

U mnie gra z heco aurora 700 na pow.30m2 żródło -spotify z chromecast audio i hdd podłączony do tv.

Ciekawi mnie czy u innych posiadaczy przy zmianie źródła z pilota też trwa chwilę zanim pojawi się dźwięk w kolumnach oraz czy da się jakoś zaprogramować żeby przypisać np.wejście opt1 do np.nr.1 na pilocie.

Expand  

- rzadko zmieniam źródło ale trwa to ok 3 sekund

- nie, nie można przypisać ale po co?

  Dnia 23.02.2024 o 21:44, Celej napisał:

Dobry wieczór wszystkim  

1. Magnat 780 mr

2. Denon PMA 900HNE

Postawiłem się przed takim wyborem. Czy ktoś z szanownych miał może okazję porównać te klocki ? Zdają sobie sprawę z funkcjonalności i danych katalogowych obu, więc pytam o wrażenia dźwiękowe. 

Będzie podłączone do Dali Ikon 6 Mk I

 

Porównywałem z kilkoma wzmacniaczami, m.in. z Denon PMA-800NE. Wybrałem Magnata MR780. Ale ta informacja i tak nic Ci nie da. Musisz sam posłuchać i zadecydować.

 

 

Dnia 25.01.2024 o 21:50, klavikort napisał:

Czy ja wiem, raczej tego magnatowego ograniczenia sceny nie da się powiększyć lampą. Chyba gdzie indziej potrzebny jest upgrade. Tzn zmiana wzmacniacza pewnie potrzebna.

Gram na mullardach i podoba mi się tonalnie ta barwa, ale scena to się chyba za bardzo nie poszerzyła. W sumie to już nie pamietam jak grały pod tym względem moje chińskie oryginały.

Słucham Magnata MR780 z Focal Aria 906 i scena, zarówno szerokość jak i głębia jest wręcz fantastyczna! Wymiana lamp zmieni wszystko ale zmiana to nie do końca poprawa i nie wiadomo czy to rozwiąże Twój problem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...