Skocz do zawartości

Nowa era dźwięku


Recommended Posts

Nooooooooooooooooooo dopadło dopadło Mości Panie icon_smile.gif
a co do hmm kolektywizacji - która była poniekąd połączona z ekonomią icon_smile.gif obciązeniami podatkowymi (vat za plyty CD ? icon_smile.gif )
tak więc myślę, że jak każdy z Nas dorobi się jakiejś ilości płyt zflakowaych możemy przystąpić do oddziaływania aparatu administracyjnego, policyjnego i propagandowego oraz przemocy fizycznej prowadzącej do terroru państwowego icon_smile.gif
Czyli albo po dobroci.. albo cóż.... icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
A żeby było sprawiedliwie zaczniemy od Naszego PIONIEER'a icon_smile.gif Hybryda a drugą linię frontu pojdzie Bert icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że pierwszy raz aktywnie tutaj (a nie tylko "czytająco") to na początek przywitam się grzecznie icon_wink.gif
A teraz do rzeczy:
Jaka jest przewaga zestawu SB + QNAP (jako serwer plików) nad pojedynczym "klockiem" typu Popcorn czy QNAP NMP-1000 będącym takim "3 w 1" - odtwarzaczem audio, magazynem danych i odtw. video? W przypadku audio będzie i tak tylko transportem do DAC, a dodatkowo będzie można film z niego na projektor wrzucić, a w nim samym przechowywać dane na jakimś solidnym 1,5 TB dysku icon_smile.gif
Gdzie tkwi kruczek, którego być może nie widzę??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku !

Sciagnalem polecanego przez Ciebie dBpoweramp CD Ripper (pelna wersja - Trial 30 dni).
Zalaczylem wszystkie mozliwe korekcje bledow, wkladam plytke do zripowania - Dżem (copy controlled)
i niestety efekt marny. Zalaczm screenshota. Rip niepoprawny (rip trwal ponad 2h). Wytlumaczysz mi jak udaje sie Tobie
kopiowac plyty Copy cotrolled na tym programie bez bledow ?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB jest sprawdzonym urzadzeniem, ktore w ogole nie ingeruje w sygnal jaki przekazywany jest do DAC.
Wiekszosc kombajnow typu Popcorn to urzadzenia bez "bit perfect", co wlasciwie dyskwalifikuje urzadzenie
dla powaznych rozwiazan audio. QNAP nie jest konieczny dla SB, jest to jedno z wielu z sprawdzonych
rozwiazan.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku!

Pozwolę sobie udzielić odpowiedzi po przyjeździe do domu! Przed wyjazdem zapuściłem do zripowania płytę copy controlled "Blue Note plays Sting".

Zobaczymy co mi się wyświetli na ekranie - bo byłem przekonany, iż wcześniejsze płyty z zabezpieczeniami przeszły gładko... icon_question.gif

Jeżeli programik nie da rady pozostanie na piechotę poprzez EAC'a!

Pozdrowienia serdeczne!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program ten jest dla mnie troche nieprzejrzysty. Oby to zalaczanie/wylaczanie pewnych opcji
nie bylo ukrywaniem problemu, ktory i tak istnieje.
Przyznam sie, ze z lenistwa nie chce mi sie szukac icon_redface.gif,ale czy jest cos takiego w tym
programie, ze po Ripie pokazuje raport ? Cos jak w Easy CD-DA Extractor, na biezaco
wyswietla poszczegolne informacje na temat (pokazuje rowniez to podsumowujacy raport):
- bledy odczytu
- bledy synchronizacji
- bledy danych
- CRC / weryfikacja CRC

Po tym wlasnie, w wyzej wspomnianym programie mozna poznac czy wszystko jest ok z zRipowana plyta.
Raport powinien wynosic = 0 bledow. Wybacz, ale jakos nie mam przekonania do poprawnosci ripowania
o ktorym piszesz. Mam nadzieje, ze sie myle i Twoje Ripy sa Bit perfect.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku!

Dopiero zerknąłem na Twój post. W związku z powyższym ja też wieczorkiem postaram się udzielić Ci wyczerpujących infomacji.

Na teraz i na szybko - w opcjach znajdziesz możliwość kreowania raportu po zripowaniu płyty!

PS. Easy CD-DA Extractor rzeczywiście wygląda na easy. I jest na dodatek po polsku! Wybacz - nie chce mi się szukać   icon_redface.gif -jaka jest cena programiku w wersji dla profi? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bert
Wyręczyłem Cię w szukaniu i znalazłem coś takiego nad czym sam się zastanawiam bo używam tego programu od ponad 10 lat i nie spotkałem jeszcze lepszego niż on. Do chwili obecnej pracuję jeszcze na wersji 10 ale chyba czas pomyśleć o czymś nowszym czyli wersji 12 PRO

http://sklep.mokry-systems.pl/index.php?manufacturers_id=39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem Easy CD-DA Extractor z oficjalnej strony http://www.poikosoft.com/buy_en.html
Obecnie kosztuje 40$ (okolo 110zl). Ja kupowalem juz jakis czas temu i pamietam, ze zaplacilem cos okolo 80 zl.

Okazuje sie, ze wykupiona juz jakis czas temu licencja, pozwala nadal na aktualizajce ! Wlasnie sciagam
Easy CD-DA Extractor w najnowsze wersji icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
Czyżby Lucmaster też ??? icon_wink.gif

Zobaczymy, kiedy parę osób z Wwy wejdzie w SB - na razie czekamy na kolejne doświadczenia oraz na odpływ sprzetu i przypływ gotówki icon_rolleyes.gif

Tomek
Jak wygląda sterowanie SB? Czy pilot jest z gatunku ambitniejszych (w stylu Harmony) czy to prosty model bez bajerów (jakoś na zdjęciach zazwyczaj widać pilota z boku).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nie tak dawno ze znajomym, którego ostatnio dosyć rzadko spotykam zgadałem się na temat urządzeń do cyfrowego odtwarzania muzyki i dźwięku.
Powiedział mi, że dosyć ciekawe urządzenie produkuje firma Ferguson, zresztą montowane w naszym pięknym kraju. Jest to odtwarzacz HDD Ariva HDplayer 110 MkV firmy Ferguson.
Podaję link do aukcji allegro i strony firmu Ferguson:
http://www.allegro.pl/item855900900_odtwar...ull_hd_f_v.html
http://www.ferguson-digital.eu/pl/odtwarzacze-hd.html

Ciekawe co sądzicie od tego typu urządzeniach. Jest tego trochę na polskim rynku, mi.in. Seagate FreeAgent Theater, WD TV Live HD Media Player, 10/100/1000 Mb/s, odtwarzacz multimedialny Popcorn Hour A-110 itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...