Skocz do zawartości

Kolumny na taras


krzy2iek

Recommended Posts

Kurcze są tu dwie strefy main zone i zon2. Głośniki grają tylko w strefie zone 2. Jak wyłącze zon2 to jest cisza (chyba jest dobrze) 

Czytałem że trzeba ustawić omy jakie mają głośniki ale studiuje tą instrukcję już 3 dni i nie mogę nic znaleść

Dodam jeszcze że jestem całkowitym laikiem w tej kwestii i pierwszy raz ustawiam kino domowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 years later...

Cześć!

Mam podobny problem, jak kolega krzy2iek. Pragnę zamontować na tarasie głośniki, które miałyby wisieć na stałe (w sezonie). Taras 40m2 (4x10), z dwóch stron osłonięty, prąd mogę dociągnąć w dowolne miejsce tarasu.

Myślałem o zestawie kolumna aktywna + kolumna pasywna. Aktywna byłaby napędzana chromecastem audio (lub czymś w tym stylu). Jeśli uda mi się dostać używki w przystępnej cenie, chciałbym zastosować np. APART OVO 5 lub 8, względnie podobne.

Doradźcie, proszę, gdzie najlepiej umieścić źródła dźwięku? W miejscach A, B czy C?

t1.JPG.7f005d0260823b222ae69415e82e68b4.JPGt2.JPG.b04797a72fcf01ebb70861900b7d2e6f.JPG

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobny metraż tylko bardziej kwadrat więc mam 2 kolumny po jednej stronie aby uzyskać przysłowiowy trójkąt. Tutaj masz wąsko więc możesz mieć z tym ciężko. Co do samych kolumn to u mnie od 4 lat sprawdzają się JBL Control 29-AV (jest cała seria Control, od małych monitorów po już większe kobyły - oczywiście używki bo ceny nowych wyrywają z butów). Taras mam bez stałego zadaszenia i stoją tak 365 dni w roku (leje, sypie po nich i nic się nie dzieje).  Są pasywne więc wzmacniacz niezbędny. Na razie napędzam smsl q5 + wiim mini ale widzę że mocy brakuje więc będzie zmiana na coś mocniejszego (coś zgrabnego klasy D). Jakość dźwięku więcej niż zadowalająca. Oczywiście wzmak jest odłączany za każdym razem. U Ciebie teoretycznie mógłby być podpięty cały sezon, na zimę tylko schować. A i dodam że mają z tyłu uchwyt kulowy do montażu a po bokach fabrycznie przygotowane gwinty do standów lub do obejm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pawelpiwowarczyk napisał:

Cześć!

Mam podobny problem, jak kolega krzy2iek. Pragnę zamontować na tarasie głośniki, które miałyby wisieć na stałe (w sezonie). Taras 40m2 (4x10), z dwóch stron osłonięty, prąd mogę dociągnąć w dowolne miejsce tarasu.

Myślałem o zestawie kolumna aktywna + kolumna pasywna. Aktywna byłaby napędzana chromecastem audio (lub czymś w tym stylu). Jeśli uda mi się dostać używki w przystępnej cenie, chciałbym zastosować np. APART OVO 5 lub 8, względnie podobne.

Doradźcie, proszę, gdzie najlepiej umieścić źródła dźwięku? W miejscach A, B czy C?

t1.JPG.7f005d0260823b222ae69415e82e68b4.JPGt2.JPG.b04797a72fcf01ebb70861900b7d2e6f.JPG

 

Cześć,

Można zostawić różne opcje, najlepiej to głośniki typu "outdoor" byłoby bezpiecznie przez cały rok.

O jakim budżecie myślałeś aby przeznaczyć na całą inwestycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...