Skocz do zawartości

Kabel do subwoofera?


Jaroboss

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Chciałem podczas remontu ukryć kabe w ścianach w tym ten od suba i pomyślałem o zastosowaniu gniazdek (jak na screenie), ale okazuje się że do takiego gniazdka kabel po prostu przylutowuje się. To co, mam wziąć zwykły kabel miedziany np 2x3,5 wsadzić w ścianę przylutować do gniazdek a następnie dopiero podłączyc krótkimi kablami od gniazdek do suba i ampli. I co wtedy z tymi gadkami jak to kabel (właściwy wpływa na brzmienie.

Screenshot_2019-08-16 Gniazdo RCA ścienne podtynkowe terminal 1RCA(1).png

Screenshot_2019-08-16 Gniazdo RCA ścienne podtynkowe terminal 1RCA.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2019 o 07:36, Darkliroj napisał:

To co, mam wziąć zwykły kabel miedziany np 2x3,5 wsadzić w ścianę przylutować do gniazdek a następnie dopiero podłączyc krótkimi kablami od gniazdek do suba i ampli. I co wtedy z tymi gadkami jak to kabel (właściwy wpływa na brzmienie.

Do kolumn są przewody które możesz umieścić w peszelach i zagipsować w ścianie , do subwoofera nie polecam takich kombinacji, a z pewnością już nie z kablem 2x 3,5 mm2. Z doświadczenia wiem , że kabel do subwoofera powinien być przede wszystkim dobrze ekranowany i mieć dobrze siedzące w gniazdach wtyki RCA . Subwoofer ma to do siebie , że jest czuły na zakłócenia i skubany potrafi brumić :) Rozważ zakup odpowiedniego odcinka gotowego kabelka i ewentualnie schowanie go w listwie przypodłogowej , lub  kabla coaxial z metra i dolutowanie wtyczek RCA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2019 o 13:25, tomek4446 napisał:

Do kolumn są przewody które możesz umieścić w peszelach i zagipsować w ścianie , do subwoofera nie polecam takich kombinacji, a z pewnością już nie z kablem 2x 3,5 mm2. Z doświadczenia wiem , że kabel do subwoofera powinien być przede wszystkim dobrze ekranowany i mieć dobrze siedzące w gniazdach wtyki RCA . Subwoofer ma to do siebie , że jest czuły na zakłócenia i skubany potrafi brumić :) Rozważ zakup odpowiedniego odcinka gotowego kabelka i ewentualnie schowanie go w listwie przypodłogowej , lub  kabla coaxial z metra i dolutowanie wtyczek RCA.

Sama prawda. Dlatego tylko Melodika z podwojnym ekranem o pokryciu 99%, przy czym Oehlbach nie informuje o tym jak szczelny jest jego ekran :) 

https://sklep.rms.pl/kable-do-subwoofera-rca/0,melodika#ProductFilters

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rms.pl napisał:

Sama prawda. Dlatego tylko Melodika z podwojnym ekranem o pokryciu 99%, przy czym Oehlbach nie informuje o tym jak szczelny jest jego ekran :) 

https://sklep.rms.pl/kable-do-subwoofera-rca/0,melodika#ProductFilters

Tak też zrobię, peszel w ścianę, żeby mieć możliwość przesuwania kabla pomiędzy subem a amplem, potem kabel w rure i gotowe. A kabel kupie najprawdopodobniej ten

https://sklep.rms.pl/melodika-mdsw40-kabel-do-subwoofera-rca-rca-purple-rain-4m

może ktos powie że to też nie wiadomo co, ale więcej na taki kabel nie wydam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...