Skocz do zawartości

Zestaw stereo do rocka, metalu i pochodnych do 3000zł


Arek413

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Mam wiele ciekawych utworów mp3, których na tidalu na 100% nie ma i jest mi ich trochę szkoda... Niektóre utwory nawet nie mają tytułów. Poza tym w przyszłości mam zamiar kupić płyty CD i tidal trochę mija się z celem. Chciałbym się dopytać jeszcze o kolumny. Na mój metraż nadawałyby się kolumny podstawkowe? Ponoć podstawkowe potrafią bardzo fajnie grać z używek do 2000. Jeżeli znacie jakieś ciekawe o takim, lub podobnym brzmieniu jak opisałem wyżej, to prosiłbym o polecenie jakichś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 20m i trochę ponad starczy zestaw podstawkowych, ale nie każdych. Mam też 20m i słucham na podstawach.

Szukalbym jakiś z wooferami 16-20cm. Monitor audio seria chyba Silver ma takie monitory na 20cm wooferach. 

Jak masz Tidala hifi,  to po co chcesz wchodzić w CD Player i wydawanie dodatkowych pieniędzy na płyty?

W tej klasie sprzętu, a nawet droższym nie odróżnisz co gra, czy  odtwarzacz płyt, czy Tidal.

Głośniki do 1000zl masz tu

A do 2000tys masz tu

A zestaw CD +wzmacniacz na początek jest O.K. tu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc po "taniości" 

1. Rotel Ra 971, ładny, zadbany, wymienione kondensatory, co uważam za plus. Cena 700 zł 

https://m.olx.pl/oferta/wzmacniacz-rotel-ra-971-mkii-CID99-IDBhe6p.html#position=3&page=7

 

2.Dac Nostromo Wolf 2 wersja rozszerzona + dedykowany zasilacz. Cena 700 zł. UWAGA: Cena została podniesiona na 900 zł więc nie jest to już okazja

https://m.olx.pl/oferta/dac-nostromo-wolf-2-wersja-rozsz-zasilacz-CID99-IDBMQGZ.html#position=2&page=1

 

3. Konwenter znalazłem nie najwyższych lotów, ale powinien spełniać zadanie. Cena 45 zł... 

https://m.olx.pl/oferta/usb-dac-pcm2704-coaxial-s-pdif-karta-dzwiekowa-CID99-IDAf1eX.html#position=3&page=1

Na kolumny i przewody zostaje teoretycznie 1550 zł...

Pozdrawiam 

PS. Jesteś w stanie coś dołożyć PLN ? 

To tylko propozycja, ale weź pod rozwagę. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na giełdzie też wisi Rotel RA 10 za 700 PLN, też fajna opcja.

W sumie odsłuchy czegoś tam uczą, ale Arek413 musisz pamiętać, że tem sam zestaw wstawiony do Ciebie w pokoju może zagrać diametralnie inaczej, to się nazywa AKUSTYKA. Można się zdziwić czasem, tym bardziej, że co poniektórzy szanująca się salony mają tam jakąś adaptację akustyczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DiBatonio napisał:

W sumie odsłuchy czegoś tam uczą, ale Arek413 musisz pamiętać, że tem sam zestaw wstawiony do Ciebie w pokoju może zagrać diametralnie inaczej, to się nazywa AKUSTYKA. Można się zdziwić czasem, tym bardziej, że co poniektórzy szanująca się salony mają tam jakąś adaptację akustyczną.

Na pewno wiedziałbym czego mogę się spodziewać po danych kolumnach, a bez odsłuchu to tak naprawdę kupowanie na ślepo. Do tego jak się używki kupuje to dobrze by było sprawdzić sprzęt, czy głośnik nie pierdzi, czy jakoś dziwnie się nie zachowuje. Btw akustyka w moim pokoju jest ok? Czy przydałyby się jakieś pianki czy coś w tym stylu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zakupy odłożyć na chwilę. 

Umów się na odsłuch jakiegoś zestawu za 6000 - 8000 zł nowego i posłuchaj. Zrób notatki. Zanotuj co było wzmacniacz, kolumny, dac, przewody. 

Weź ze sobą kawałki, które dobrze znasz na pendrive lub płycie CD nagranej w formacie audio. 

A potem wróć na forum i opisz co z czym grało. Co Ci się podobało a co nie. 

Będzie prościej. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, 1Ender napisał:

Weź ze sobą kawałki, które dobrze znasz na pendrive lub płycie CD nagranej w formacie audio. 

A potem wróć na forum i opisz co z czym grało. Co Ci się podobało a co nie. 

Będzie prościej. 

Pozdrawiam 

Pamiętaj, że to ma być  jego pierwszy zestaw stereo, więc jakie kawałki ma wziąć i na czym ma je dobrze znać, na słuchaniu ze smartfona?

Arek413 nie ma przecież punktu odniesienia do czegokolwiek, skoro przymierza się do swojego pierwszego zestawu.

Myślę,  że tutaj musi zadziałać co innego, owszem warto skupić się na wybranych kawałkach i odsłuchać je po kolei na różnych systemach, a później zdecydować na którym z nich najbardziej się koledze podobało. 

Poza tym słuchając zestawów z przedziału 6-8tys, a później szukanie czegoś do 3 tyś może być bolesnym doświadczeniem 😊

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku to jest bardzo dobra myśl, aby umówić się na odsłuch w salonie audio i posłuchać kilku par kolumn o różnym brzmieniu. Szybko wyłapiesz , który dźwięk jest Tobie najbliższy, a później podzielisz się z nami co pomoże w precyzyjniejszym doradztwie.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę ci faktycznie polecić klipsch ale ze starszej serii synergy. Modele F2 lub f3. Do tego wzmacniacz z brzmieniem ostrym Yamaha ax700 , łagodniejszym denon pma1060 ewentualnie cieplejszym Harman. Rotel też byłby tu dobra opcja.

Co do źródła to przemyśl Yamahę wxad10 ewentualnie dac do kompa. Csmbridge dac100. Ale w tym przypadku musiał byś iść w cieplejszy wzmak. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, S4Home napisał:

Ja ze swojej strony mogę ci faktycznie powrócić (powinno być POLECIĆ) klipsch ale ze starszej serii synergy. Modele F2 lub f3. Do tego wzmacniacz z brzmieniem ostrym Yamaha ax700 , łagodniejszym denon pma1060 ewentualnie cieplejszym Harman.  Fotel (powinno być ROTEL) też byłby tu dobra opcja.

Co do źródła to przemysł Yamahę wxad10 ewentualnie dac do kompa. Csmbridge dac100. Ale w tym przypadku musiał byś iść w cieplejszy wzmak. 

Pozdrawiam

Pozwoliłem sobie na korektę, by było zrozumiałe. 

Kolega wstępnie preferuje chłodne, ostre brzmienie V-korekcja dźwięku . Odsłuchy zweryfikują, czy rzeczywiście. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm bylem w mediaexpercie 20 minut temu. Myslalem ze amplituner to taka popierdulka jak dwa zlozone laptopy na grubosc, ale to jest wielka skrzynia... Oczywiscie nie przesluchalem bo jakos tak wyszlo... Jezeli chodzi o odsluch to gdzie w wawie lub lublinie polecacie sie udac na odsluch?

 

Pisane mobilnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomos audio komis w Warszawie 

Artur Ciuba +48 578 030 111 sprzedaje też na allegro. Można spróbować złożyć używany zestaw w zakładanym budżecie.  Zadzwoń zapytaj co ma. 

Salon Meloman w Lublinie, sprzęt nowy. http://www.meloman.lublin.pl

Sprzedaje na allegro, poczytaj komentarze. Można umówić się na odsłuch. 

To tak na szybko. 

Pozdrawiam 

PS. Dobrze by było, gdybyś podał konkretną lokalizację swojego miejsca zamieszkania. 

 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...