Skocz do zawartości

Zestaw stereo do rocka, metalu i pochodnych do 3000zł


Arek413

Recommended Posts

Na odsłuchy musiałbym jechać autobusem i musiałbym wszystko ze soba tak zgrac zeby tego samego dnia do domu wrocic bo hotele w Warszawie drogie. Bylem w Białej Podlaskiej dzisiaj w 5 sklepach i jedyne co mieli z ciekawszych rzeczy to jakies amplitunery yamahy i denona a poza tym to kolumny takie duże z 1.4m takie szerokie od sony. Wygladaly jak takie typowe imprezowe. Poza tym praktycznie niczego tu nie ma... Więc nie wiem co robic. Można zaryzykowac i kupic w ciemno nie sprawdzajac dzwieku ani stanu czy tez oryginalnosci kolumn, albo pojade na ten odaluch ale to ciezko bedzie zorganizowac transport. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

19 godzin temu, DiBatonio napisał:

Szukalbym jakiś z wooferami 16-20cm. Monitor audio seria chyba Silver ma takie monitory na 20cm wooferach. 

 

Takie posiadam MA Silver 2 i maja taki woofer 20cm, ale to nie jest barwa bassu jakiej szuka autor watku. Bass jest bardzo mieciutki nie twardy. Choc niby graja w ukladzie V, ale napewno nie chlodno. Wysokie tony tez moga przeszkadzac. Mysle, ze do tego rodzaju muzyki sie nie sprawdza.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek taka propozycja. Skontaktuj się z kolegą @Pumpurek. Ma dużo używanego sprzętu. Do 3000 powinien coś dla Ciebie złożyć. Powiedz mu jakie brzmienie Cię interesuje i co potrzebujesz. Muzyka z komputera PC. Zrobi paczki i wyśle na adres domowy. 

Masz możliwość odesłać część lub całość i wymienić na coś innego. Ale najpierw zadzwoń. 

Tu masz link. https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek?bmatch=engag-global-cl-dict42-uni-1-5-1002&order=pd

Telefon znajdziesz w zakładce O SPRZEDAJĄCYM w dowolnej aukcji. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lysyrafal napisał:

Takie posiadam MA Silver 2 i maja taki woofer 20cm, ale to nie jest barwa bassu jakiej szuka autor watku. Bass jest bardzo mieciutki nie twardy. Choc niby graja w ukladzie V, ale napewno nie chlodno. Wysokie tony tez moga przeszkadzac. Mysle, ze do tego rodzaju muzyki sie nie sprawdza.

Do Rocka i metalu nie ładował bym się w takie, które jazgoczą na górze, to nie są gatunki, które jakością nagrania zachwycają, owszem jest kilka wyjątków, ale z jasno grającym kolumnami może być krew z uszu.

Tak myślę,  też kiedyś przestawiłem się na inne gatunki muzyczne, by bardziej delektować się muzyką, nie po to wydaje się tyle pieniędzy, żeby później ryczeć z bólu  😁😁😁

42 minuty temu, 1Ender napisał:

Arek taka propozycja. Skontaktuj się z kolegą @Pumpurek. Ma dużo używanego sprzętu. Do 3000 powinien coś dla Ciebie złożyć. Powiedz mu jakie brzmienie Cię interesuje i co potrzebujesz. Muzyka z komputera PC. Zrobi paczki i wyśle na adres domowy. 

Masz możliwość odesłać część lub całość i wymienić na coś innego. Ale najpierw zadzwoń. 

Tu masz link. https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek?bmatch=engag-global-cl-dict42-uni-1-5-1002&order=pd

Telefon znajdziesz w zakładce O SPRZEDAJĄCYM w dowolnej aukcji. 

Pozdrawiam 

A czy pumpurek ma jakiś zacny transport, albo kompletny CD Player do 8tys, może się przeproszę z płytami CD? 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Arek taka propozycja. Skontaktuj się z kolegą @Pumpurek. Ma dużo używanego sprzętu. Do 3000 powinien coś dla Ciebie złożyć. Powiedz mu jakie brzmienie Cię interesuje i co potrzebujesz. Muzyka z komputera PC. Zrobi paczki i wyśle na adres domowy. 

Masz możliwość odesłać część lub całość i wymienić na coś innego. Ale najpierw zadzwoń. 

Tu masz link. https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek?bmatch=engag-global-cl-dict42-uni-1-5-1002&order=pd

Telefon znajdziesz w zakładce O SPRZEDAJĄCYM w dowolnej aukcji. 

Pozdrawiam 

Trochę daleko jest do tego komisu, wątpię, że sprzedawca się zgodzi na takie coś. Do tego komisu mam ponad 400km. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arek413

@Pumpurek  tak działa. Wplacasz kasę za sprzęt. Paczki kurierem. Jak coś nie "pasi" - wymieniasz

Ale najpierw zadzwoń, albo napisz maila. Ja wolę pierwszy kontakt telefoniczny. Dzwoniłeś? 

Sam miałem wzmacniacz od niego na odsłuchu u siebie. No i już nie chciałem oddać... 

Potrzebujesz

1. dac do kompa (USB A/B do RCA) 

2. wzmacniacz,

3. kolumny,

4. przewody głośnikowe,

5. interconekt (RCA) - 1 szt 

6. Przewód USB A/B (taki jak do drukarki) 

Coś pominąłem? 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie przewody musza mieć jakaś odpowiednia długość, czy wystarczy jakakolwiek ? Może muszę coś odmierzyć zanim zadzwonię do tej osoby? Bo dac stałby na stole, a od stołu do miejsca gdzie stałyby kolumny jest z jakieś 2.5m, może nawet i 3m. Do czego będzie mi potrzebny przewód usb a/b ?

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arek413 napisał:

 Bo dac stałby na stole, a od stołu do miejsca gdzie stałyby kolumny jest z jakieś 2.5m, może nawet i 3m. Do czego będzie mi potrzebny przewód usb a/b ?

 Przewód od komputera do daca to typ A/B Masz drukarkę? Gniazdo w drukarce jest takie samo jak w dacu. Maksymalna długość przewodu to 3 m. Ale lepiej jak jest krótszy 😁

Przewody głośnikowe optymalna długość to 2,5 m. Potrzebujesz 2 odcinki od wzmacniacza do kolumny lewej i prawej. Przewody głośnikowe stosuje się jednakowej długości. Mogą być dłuższe np. 2x 3m. 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, DiBatonio napisał:

Do Rocka i metalu nie ładował bym się w takie, które jazgoczą na górze, to nie są gatunki, które jakością nagrania zachwycają, owszem jest kilka wyjątków, ale z jasno grającym kolumnami może być krew z uszu.

 

A kto tu takie kolumny proponuje to jest opis brzmienia. Czy jazgocza to wszystko zalezy jakiej muzyki sluchasz, jak masz ustawione kolumny i tak czesto wymienianej akustyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali 450 to całkiem uniwersalne kolumny. Mój znajomy miał takowe i słuchał też ciężkich brzmień. W Jazzie , popie, rocku fajnie było ze starszymi Rotelami z wyższej półki,  W metalu też całkiem nieźle. Ciekawie też z Roksan Caspianem, oczywiście inaczej z niż z Rotelami, pełniej, soczyściej. Ale jeśli chodzi o metal to najlepiej zagrały z Naim'ami. Tyle , że to już kasa znacznie wyższa na wzmacniacze.

Za 3K nie złożysz zestawu  który bardzo dobrze odtworzy metal, nie ma się co łudzić. Ba, nawet w znacznie wyższym przedziale cenowym jest z tym wielki problem. Metal niestety rządzi się innymi prawami niż pięknie mlaskające panie wokalistki, czy też jakieś małe jazzowe składy które są znacznie łatwiejsze do odtworzenia na systemach stereo. Także tak , czy tak musisz iść gdzieś na kompromisy.

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to ja Ci nie powiem czy zaryzykować i  je kupić. To już Twoje decyzja. Mi się one podobały jak grały Metal , ale na pewno nie będzie idealnie ze wzmacniaczami za 1K. No niestety lekko nie ma. Nie kupuj w ciemno tylko szukaj podanych tutaj typów kolumn w pobliżu swojego miejsca zamieszkania i jak ktoś będzie chciał takowe sprzedać to jedź odsłuchać. To jedyna słuszna decyzja w audio, mało czytać a dużo słuchać.

Na pewno tych Dali nie łączyłbym z czymś co gra mułowato i za ciepło. W przedziale do 1K sprawdzi się z nimi w takiej muzyce całkiem ok Rotel Ra 980 Bx, Harman Kardon 680. Trochę wyżej i drożej to np. Pre Rotel'a Rc 972 + końcówka Rb 980 Bx. Myślę , że dla początkującego takie wzmacniacze wystarczą z nawiązką.

Jak będziesz chciał wykop, energię , ale i ładną barwę oraz wyrafinowanie, plastykę to już niestety trzeba szykować dużo więcej $$$ na wzmocnienie.

Jeśli chodzi o Monitor Audio to słyszałem RX 8, Rs 6, Bx 6 i jak dla mnie w metalu kiepsko wypadały. To są ciekawe kolumny w mojej opinii, ale do mniejszych składów. Eposów żadnych nie słyszałem więc się nie wypowiem.

Też zależy od tego jak kto lubi słuchać metal. Jeden lubi konturowo, sucho z cofniętą średnicą, inny spokojniej z mniej podkreślonymi krańcami pasma , ale z lepszą średnicą, wypełnieniem. Ja wolę to drugie bo przynajmniej przy gorszych realizacjach krew z uszu nie poleci, a zyskuję na średnicy w której wiele się dzieje w muzyce ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie należę do tej drugiej grupy. Niestety nie wiem jak metal zachowuje się gdy puszcza się go z kolumn, bo zawsze słuchałem muzyki na słuchawkach. Może faktycznie spodobałoby mi się brzmienie takie z mniej cofniętą średnicą, nie wiem... Obecnie mam słuchawki HyperX Kingston i mają takie mocne niskie tony i ostrą górę dosyć, ale nie zawsze. No i cofnięta średnica.

 

Słuchaliście może jakichś kolumn ze wzmakiem TEAC AI-301DA ? Jak to gra? Warto się pchać w takie dac i wzmak w jednym, czy lepiej oddzielnie ?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia Ci powiem, że jeśli chodzi o takie kombo jak wzmacniacz i dac w jednym to biorąc pod uwagę jakość dźwięku zawsze lepiej wychodzi mieć osobno wzmacniacz i Dac.

 Tego  TEAC AI-301DA nie słyszałem , ale patrząc na jego możliwości prądowe to raczej tylko kolumny o impedancji 8ohm i i wysokiej skuteczności by wchodziły w grę, aby to jakoś w miarę metal zagrało. Z reguły wzmacniacz do takiej muzyki pomijając już barwę musi mieć dobrą wydajność prądową, aby przy większych głośnościach nie wchodził w przesterowanie. Ja bym takie coś jak ten TEAC z miejsca odpuścił, no chyba , że do kuchni do jakiś monitorków aby plumkało ;)

Z nowych wzmacniaczy w tych rejonach cenowych to już bym wolał takiego NAD'a 326 { jest tańszy } który całkiem nieźle radzi sobie z taką muzyką. Ma on przyjemnie podbity wyższy bas i niższą średnicę co przydaje się przy źle zrealizowanych płytach z metalem.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Arek413 napisał:

Niestety nie wiem jak metal zachowuje się gdy puszcza się go z kolumn, bo zawsze słuchałem muzyki na słuchawkach. Może faktycznie spodobałoby mi się brzmienie takie z mniej cofniętą średnicą, nie wiem...

Niestety tego nigdy się nie dowiesz dopóki nie odsłuchasz choćby kilku par kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Arek413 napisał:

Warto pójść w kolumny Klipscha, czy raczej ciężko będzie mi zapanować nad górą? Ponoć bardzo ostrą górę mają i nie wiem co robić.

Arek413

To co teraz napiszę może ci się nie spodobać, ale nie tylko tobie 😁

Zamiast słuchać każdego z nas, tak naprawdę powinieneś zawęzić poszukiwania do 2 - 3 elementów i bardzo bardzo starać się ich odsłuchać w swoich warunkach.

Co z tego, że audiowit, albo jakiś inny 1Ender lub DiBatonio odpowie jak co z czym gra, od czego ja akurat jestem daleki, skoro każdy z nas ma inne akustykę inne warunki, zestawy, kable etc.

Jest tyle zmiennych, że nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, to że u Endera, albo audiowita dany zestaw zagra tak jak oni Ci opiszą, to wiedz że u Ciebie to zagra zupełnie inaczej. Po pierwsze AKUSTYKA, po drugie ustawienie kolumn i inne zmienne.

Naprawdę,  zacznij działać, bo od pisania do niczego nie dojdziesz.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...