Skocz do zawartości
FuRiOn

Upgrade sprzetu z Harmana + JBL E80 na fajne stereo z TIDAL

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Tak przegladam forum i widze, ze tu prawie sami muzyczni magicy,a ja dopiero raczkujacy w temacie. Zlozylem dopiero swoje drugie stereo i apetyt rosnie ;) Chce zmienic wzmaka i wkrotce tez kolumny.

Mam TV Boxa 4K na andku podlaczonego hdmi do THOMSON 55UD6696. Z TV-ka leci optyk do wzmaka. I tak to jest w tej chwili podlaczone. Jak slucham muzyki z Tidal to przez HDMI z lapa lub cinch. Lub niestety czasami z Youtube jak potrzebna wizja :D Ale wiadomo YT jakoscia nie powala.

Obecny zestaw:
Zrodło: Harman Kardon BDS 270
kolumny JBL E80
sub: Harman Kardon HKTS210SUB/230

Ogladam czesto filmy przez android boxa+ slucham muzyki pare razy w tygodniu, gdzie w końcu bym chciał posłuchać konkret stereo bez suba. 
Do filmow obowiazkowo sub. 
Do tego tez obsługa Tidal. Jestem mega zaskoczony jakoscia z tej uslugi. Pewnie da sie jeszcze lepiej wszystko popodlaczac zeby wiecej wycisnac ale na razie jest tak. Jak mowilem jestem na razie amateur ;) 

Na wzmak chce przeznaczyc max 400 euro. Polecano mi:
www.richersounds.com/yamaha-rn602-blk.html
Czy to best of buy 😆 ????

Jest w moim zasięgu cenowym. Znajomy ma Marantz PM7001 w jakiejs extra wersji + Dali 104 (potem zmienil na KEF-y XQ-30, ale byly za male na pomieszczenie i zostal przy Dali 850) I wzmak naprawde super gral. Teraz z tymi 850 robi wrazenie. Tylko wzmak staruszek. Nie ma wyjscia na suba, obslugi Tidal itd itd. Chce miec wszystko w 1 skrzynce.

Co do glosnikow to moze jakies Dali, lub KEF-y ? Tak oczko wyzej od tych JBL co mam. Do filmow i muzyki, zeby w koncu stereo zacnie zagralo. Jaka muzyka? Ogolnie wszystko..... od Queen po sety z Tomorrowland, HH...  Takze roznie nie z naciskiem na jeden gatunek.

Pozdrawiam swiatecznie i zacieram rece juz na wzmaka, ciekawe co wymyslimy.

Sub do muzyki nie. To drugie tyle co amplituner. Musiałbyś przeznaczyć od 500 € w górę by jakoś się zagrał i nie się gubił w muzyce. 

Stereo do muzyki to najlepsza opcja i tu nie jest potrzebny subwoofer. 

Jakie duże pomieszczenie? 

Jaki dźwięk w muzyce lubisz? 

Jaki budżet na całość? 

Czy szukamy tylko wzmacniacza do jbl?? 

Czy Twój ampli kina posiada pre out? 

Czy sprzedajesz wszystko i kompletujemy nowy zestaw? 

Polecam do muzyki chromecast audio. Świetnie działa z Tidal Master. Możesz poczytać więcej w dziale audiofile dyskutują, klub chromecast audio. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender

11 godzin temu, 1Ender napisał:

Sub do muzyki nie. To drugie tyle co amplituner. Musiałbyś przeznaczyć od 500 € w górę by jakoś się zagrał i nie się gubił w muzyce. 

Musze przyznac racje ze sub duzo lepiej sprawdza sie w filmach. Przynajmniej ten co mam

Stereo do muzyki to najlepsza opcja i tu nie jest potrzebny subwoofer. 

Dokladnie. Wczoraj w nocy tez przegladalem kolumny i duzo pozytywnych opini czytalem o Heco 700, ale to jeszcze nie te progi z kasa ;) Jak to mowia powoli sie ziemniaczki gotuja

Jakie duże pomieszczenie?

Powiem Ci ze moze sie bedziesz smial ale dzieki Tobie bede mial panele drewniane hahaha, Zbieralem sie do zmierzenia salonu juz rok a teraz byla motywacja bo wiadomo lepszy sprzecik to od razu skoczylem do metra ;) Zalaczam pliczek

Jaki dźwięk w muzyce lubisz? 

Kurcze ciezko powiedziec, wyrazic to slowami bo w sumie nigdy tego czlowiek nie musial robic. Ale sprobuje. Lubie na pewno porzadny miesisty gleboki bas ale nie dudniacy tylko konkretny i gleboki, dynamiczny. Taki ze potrafisz go jakos okreslic a nie puste dudnienie. Taki zebys go czul na klacie jak sluchasz na kanapie ale nie zeby Ci dudnil w glowie. Coz za opis.
Srednie i wysokie zbilansowane i grajace dokladnie i bogato... Nie mam pojecia jak okreslic to co lubie sluchac, jak lubie :D Nie lubie glosnikow ktore maja grubo przewage sopranow i sycza jak szalone. Oryginalne harmany wlasnie taki byly. Strasznie... surowy dzwiek. Ja wole takie cos posrodku. Nie za miekkie nie za surowe. Takie konkretne zbilansowane. Nie mialem jeszcze nie wiadomo ile zestawow wiec tez nie moge sobie okreslic dokladnie co mi sie podoba. Bo nie znam opcji. Dopiero wkraczam w swiat audio duzym butem ;)

12 godzin temu, 1Ender napisał:

Jaki budżet na całość? 

Ampli czy tam wzmak... do 400-500 euro moze byc uzywka. Choc wolalbym nowy. kolumny mysle ze tez cos w tej cenie ale bardziej kolo 300-400 jura. Suba na razie nie ruszamy. Chce zobaczyc jak bedzie sie sprawowal z nowym wzmakiem.

Czy szukamy tylko wzmacniacza do jbl?? 

JBL ida do zyda. Ponoc to naprawde fajnie grajace kolumny na start ale jak sie przychodzi do kogos kto ma Dali 850 i ten wzmak co wymienialem to juz nie sa :D

CzyTwój ampli kina posiada pre out? 

Nie wiem. Chyba nie. Ale tez idzie do zyda.

Czy sprzedajesz wszystko i kompletujemy nowy zestaw? 

Zrobimy tak ze kupie teraz juz nawet dzisiaj wzmaka, przyjdzie. pochodzi to troche. Z miesiac, dwa tygodnie. I kupie kolumny. Suba na razie nie ruszam. Moze w marcu. Spokojnie ;)

Polecam do muzyki chromecast audio. Świetnie działa z Tidal Master. Możesz poczytać więcej w dziale audiofile dyskutują, klub chromecast audio. 

Jak juz bedzie wzmak z taka funkcja to nie bede sie zaglebial w inne tematy. Chyba ze naprawde bedzie sie oplacalo kupic cos lepszego ale bez, niz z ale gorsze jak np ta Yamaha RN-602, ktora mi ktos polecal. Jak byla jeszcze nawet na promo za 249 funcisza.

Ok to tyle. Chyba nic mi nie umknelo. Milej soboty :D

IMG_20191221_204350_HDR.jpg

Dnia 21.12.2019 o 21:43, 1Ender napisał:

Zakupy na ebay. 

To najmniejszy problem gdzie :D Tylko co. Teraz kazdy pewnie w ogniu swiat i po swietach ruszymy z tematem a szkoda bo myslalem ze kurier przyniesie cos pod choinke ;)

Takze wesolych i do zgadania pewnie juz po swietach