Skocz do zawartości

Melodika 40 mk3 + amplituner Onkyo tx-l20d?


Lokers

Recommended Posts

Dnia 2.01.2020 o 11:04, Q21 napisał:

Amplituner bardzo kiepski, będzie ogromnym ograniczeniem systemu. Pomyśl o czymś lepszym, chyba że to tylko na chwilę i w przyszłości wymienisz amplituner na coś lepszego. Moim zdanem lepiej zainwestować w lepszy amplituner niż subwoofer.

Jakieś konkretne modele? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że zgłupiałem. Każdy poleca co innego. Może zadam zatem pytania, które pomogą mi w wyborze:

1. Czy typowy amplituner stereo zagra lepiej niż 5.1 przy dwóch kolumnach? 

2. Czy to prawda że w przypadku stereo sub często nie współgra z głośnikami? 

3. Czy na potrzeby oglądania filmów zamknięty sub może być dobrym rozwiązaniem do głośników typu melodika 40 mk3? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sporo zależy co się uważa za typowy amplituner stereo. Jeśli to będzie elektrycznie taki sam amplituner jak ten 5.1 , tylko okrojony o dodatkowe kanały, to będzie najpewniej trochę tańszy i będzie grał podobnie. We wzmacniaczach stereo o tej samej cenie co amplituner 5.1 zwykle jakość dźwięku będzie lepsza, bo przeznaczono cały budżet na dźwięk, a w amplitunerze część budżetu pochłonęły dodatki. Im więcej tych dodatków będzie miał amplituner stereo tym one również pochłoną jakąś część budżetu na jego zbudowanie.

2. Zwykle subwoofery robione pod robienie tylko huków lub trzęsienie ziemi, bo takie są preferencje wielu użytkowników KD, nie współgrają w muzyce z resztą pasma, szczególnie gdy są ustawione zbyt głośno i zaburzają prawidłową charakterystykę pasma przenoszenia. Takie suby potrafią strasznie rozwlekle buczeć i tak na prawdę do niczego się nie nadają. Ale jeśli to kogoś satysfakcjonuje to może coś takiego mieć.

3.Generalnie bardzo wiele subwooferów wysokiej klasy od dawna ma budowę zamkniętą i nie stwarza to problemów we współpracy z kolumnami br . Inna sprawa , jesli ktoś sobie wymarzy bucząco-dudniące granie suba w kinie. Wtedy bywa ze może pomóc jakiś specjalny tryb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lokers napisał:

Powiem szczerze, że zgłupiałem. Każdy poleca co innego. Może zadam zatem pytania, które pomogą mi w wyborze:

1. Czy typowy amplituner stereo zagra lepiej niż 5.1 przy dwóch kolumnach? 

2. Czy to prawda że w przypadku stereo sub często nie współgra z głośnikami? 

3. Czy na potrzeby oglądania filmów zamknięty sub może być dobrym rozwiązaniem do głośników typu melodika 40 mk3? 

No to normalne jest :) dkatego że tyle jest sprzętów :)

3. Może ale dobry wzmacniacz spowoduje że przy tych kolumnach nie będziesz go potrzebował

2. I tak i nie. Pod stereo są odpowiednie suby. Wtedy gra to dobrze. Jak kupisz sub kinowy to faktycznie tak jest.

1. Tak

moby rozbudował swoje wypowiedzi ja tylko dodałem od siebie potwierdzenie.

jesli stereo bez HDMI to nawet Yamaha rn602 zagra lepiej.

a jak nie potrzebujesz sieci to nad 356 z prostym daciem czy Marantz pm6006 bardzo dobry i tani wzmak.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, S4Home napisał:

No to normalne jest :) dkatego że tyle jest sprzętów :)

3. Może ale dobry wzmacniacz spowoduje że przy tych kolumnach nie będziesz go potrzebował

2. I tak i nie. Pod stereo są odpowiednie suby. Wtedy gra to dobrze. Jak kupisz sub kinowy to faktycznie tak jest.

1. Tak

moby rozbudował swoje wypowiedzi ja tylko dodałem od siebie potwierdzenie.

jesli stereo bez HDMI to nawet Yamaha rn602 zagra lepiej.

a jak nie potrzebujesz sieci to nad 356 z prostym daciem czy Marantz pm6006 bardzo dobry i tani wzmak.

pozdrawiam

A proponowane niejednokrotnie Onkyo 8150 lub 8250?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...