Skocz do zawartości

Kino 7.1 Denon +Klipsch


Misza75

Recommended Posts

Witam Forumowiczów

Przepraszam, że zaczynam "byt"na forum pytaniami ale nie chcę wymyślać koła na nowo a skoro nie znam się - wolę zapytać się tych co się znają i są praktykami. 

Więc od początku. W chwili obecnej gra u mnie: Denon AVR-1911 + Wharfedale Obsydian 600 w systemie 5.0. Kino leciwe już - jednak daje radę. Rozpatrywałem różne opcje rozbudowy, kombinacje alpejskie, koniec końców podjąłem decyzję o zakupie kompletnie WSZYSTKIEGO od początku. Decyzja zapadła, cały obecny zestaw będzie sprzedany i zaczynam od nowa.

Zestaw 7.1 który teraz chcę zakupić:

- Denon AVR-X2600H

- Kolumny podłogowe Klipsch R-280F

- Kolumny podstawkowe Klipsch R-51M

- Kolumna centralna Klipsch R-52C

- Kolumny D. Atmos Klipsch R-41SA

- Subwoofer Klipsch R120SW

Odsłuch: Filmy Netflix (4K, HDR, D. Atmos), Filmy BD UHD, Muzyka: Rock, Pop, trochę klasyki - ogólnie dynamiczna ostra głośna.

Miejsce: otwarta przestrzeń z aneksem kuchennym łączna pow. 45m2, ułożenie w kwadracie, odległość od kolumn do "ucha" 3.80m

Sprzęt: TV LG Oled C8 55`, Tv Sat C+, Apple TV

Powiem szczerze, rzucam się na głęboką wodę. Nie jestem w stanie po soczystych internetowych opisach wyrobić sobie zdania więc proszę Was o pomoc. Jesteście praktykami.

Nie jestem Audiofilem, moje ucho, nie jest wysublimowane i nastawione na najczystszy dźwięk, nie przyprawia mnie o orgazm nieskazitelna nuta fletu ledwie wyczuwalna w gąszczu instrumentów podczas koncertu symfonicznego na 100 batów. Chcę by było to porządne kino, nieprzytłoczone samymi basami lub samymi wysokimi tonami piszczącymi wśród mocnego basu.

 

Czy zestaw Denon + Klipsch daje radę? Od zawsze mam Denona, jestem przyzwyczajony do jakości jego dźwięku, podoba mi się i odpowiada. Brat używa amplitunera Onkio - do mnie "nie przemawia" Amplitunery Yamahy dla mnie osobiście dramat, Wiem - to kwestia gustu i wszystko jest kwestią kompromisu dlatego nie zamykam się na żadne możliwości.

 

I ostatnie pytanie: jakość generowanego dźwięku D. Atmos jest bardziej odczuwalna i efektowa przy ułożeniu głośników na kolumnach podłogowych (odbicie dźwięku) czy może przy podwieszeniu ich pod sufitem nad kolumnami podłogowymi? Internety pełne są marketingowego bełkotu dot. boskiej jakości odbijanych od sufitu fal dźwiękowych (np sounbary Samsunga) jednak do mnie to nie przemawia... z 2 jednak strony wszystkie wieloletnie szanujące się firmy tworzą możliwość takiego ułożenia głośnika i wykorzystania odbicia fal.

Dziękuję bardzo za rzeczową pomoc.   

 

 

Edytowano przez Misza75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kilka moich darmowych uwag:

 

Kupujesz fajne kinowe fronty a  beznadziejne tyły i tragiczny centralny.

Nie będzie z tego kina. Po co Ci w takim razie te fronty. No przepraszam ale centralny do wymiany na 404 albo starszy 440C a tyły na dipole 240 s albo ich nowy odpowiednik.

Kolejna sprawa nie stosuj atmosa z kolumn odbijanych. Albo ciągniesz kable do sufitu albo odpuść.

A samo połączenie Klipscha z Denonem jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od elektroniki. Moim zdaniem do tej klasy kolumn pomyślałbym o jednak trochę lepszym amplitunerze. Pozostałbym przy marce Denon, ewentualnie Marantz, ale spojrzał na nieporównywalnie lepszy model AVR-X4500H. Wiem, że jest drożej, ale jeśli chcesz zbudować system docelowy na lata, to naprawdę zainwestuj w lepszą elektronikę.

Kolumny - zbuduj całość na systemie z serii Reference Premiere. W Twoim salonie idealnie sprawdzi się set RP-6000F / RP-400C / RP-400M, ewentualnie jeszcze wymiana kolumn efektowych na model RP-500M. Kolumny Dolby Atmos RP-500SA. Taki zestaw będzie spójny i zapewni Ci prawdziwe kino domowe.

Teraz wątpliwości - zastosowanie głośników Dolby Atmos stawianych na kolumnach przednich sprawdza się dobrze, pod warunkiem że masz w pomieszczeniu sufit na standardowej wysokości i jest to sufit twardy (nie jakieś podwieszenia). Oczywiście zamontowaniem głośników Dolby Atmos w suficie będzie rozwiązaniem lepszym dźwiękowo, ale na pewno bardziej pracochłonnym. To Twoja decyzja. Druga sprawa to subwoofer - jeśli już idziemy w tą klasę systemu, to spójrz proszę na subwoofery serii SPL, w Twoim przypadku optymalny będzie model SPL-120, chyba że masz miejsce a chcesz trochę zaoszczędzić, to jest jeszcze dostępny w atrakcyjnej cenie model z poprzedni linii R-115SW.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, powyższy zestaw jest na pewno znacznie droższy, niż konfiguracja przedstawiona przez Ciebie. Jeśli znacząco przekroczyliśmy budżet, oczywiście możemy przedyskutować konfigurację i zejść do niższego budżetu. Zapraszam do kontaktu i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rzeczową krytykę. Dostałem w krótkim czasie taką masę informacji, że kopułka mi się zagrzała. Dziękuję też za przedstawione propozycje. Na spokojnie muszę wszystko ogarnąć, rozważyć i poukładać.

14 godzin temu, Q21 napisał:

Kolumny - zbuduj całość na systemie z serii Reference Premiere. W Twoim salonie idealnie sprawdzi się set RP-6000F / RP-400C / RP-400M, ewentualnie jeszcze wymiana kolumn efektowych na model RP-500M. Kolumny Dolby Atmos RP-500SA. Taki zestaw będzie spójny i zapewni Ci prawdziwe kino domowe.

 

 To była moja 2 opcja którą brałem pod uwagę jednak cena odrobinę mnie studzi. Jest budżet którego nie ma szans przekroczyć, ale to jeszcze temat do rozmowy.

 

14 godzin temu, Q21 napisał:

Teraz wątpliwości - zastosowanie głośników Dolby Atmos stawianych na kolumnach przednich sprawdza się dobrze, pod warunkiem że masz w pomieszczeniu sufit na standardowej wysokości i jest to sufit twardy (nie jakieś podwieszenia). Oczywiście zamontowaniem głośników Dolby Atmos w suficie będzie rozwiązaniem lepszym dźwiękowo, ale na pewno bardziej pracochłonnym. To Twoja decyzja. Druga sprawa to subwoofer - jeśli już idziemy w tą klasę systemu, to spójrz proszę na subwoofery serii SPL, w Twoim przypadku optymalny będzie model SPL-120, chyba że masz miejsce a chcesz trochę zaoszczędzić, to jest jeszcze dostępny w atrakcyjnej cenie model z poprzedni linii R-115SW.

 

Wysokość standardowa 2.5m, sufit twardy, prosty. Niestety kategorycznie nie ma możliwości kucia lub wieszania głośników na suficie nad głową. Zdaję sobie sprawę, że to swego rodzaju kastracja Dolby Atmos, ale inaczej nie będzie. Dlatego w grę wchodzą tylko 2 opcje. Kolumny D.Atmos nakładane na przednie (odbicie) lub wieszane z przodu nad nimi na ścianie pod sufitem - mój faworyt. Niestety, kompromis.

14 godzin temu, Q21 napisał:

zacznę od elektroniki. Moim zdaniem do tej klasy kolumn pomyślałbym o jednak trochę lepszym amplitunerze. Pozostałbym przy marce Denon, ewentualnie Marantz, ale spojrzał na nieporównywalnie lepszy model AVR-X4500H. Wiem, że jest drożej, ale jeśli chcesz zbudować system docelowy na lata, to naprawdę zainwestuj w lepszą elektronikę.

 

Mariantz całkowicie odpada. Nie ma opcji. Pobieżne odsłuchy oraz dźwięk muzyki i kina u znajomych - nie moja bajka.

Denon AVR-X450H? Hmmm, cena x2 (2.400 vs 5.400) System amplitunera 9.2 gdzie maksymalnie w pokoju może być 7.1. Nie mogę pomieszczenia zabudować taką ilością głośników, to w dalszym ciągu w 1 kolejności pokój dzienny a nie sala kinowa. Przy systemie 7.1 ten amplituner to niewykorzystany potencjał, takie mam wrażenie. Znowu kompromisy na moją niekorzyść ale tego nie da rady obejść.  

 

Dziękuję za propozycje. Wszystkie możliwości (głośnikowe 7.1) są brane pod uwagę. Jeśli pojawiły by się kolejne pomysły proszę o @.

Dziękuję  :))))

Edytowano przez Misza75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Misza75 napisał:

Mariantz całkowicie odpada. Nie ma opcji. Pobieżne odsłuchy oraz dźwięk muzyki i kina u znajomych - nie moja bajka.

Rozumiem, wielu klientów tak odbiera amplitunery Marantza. A drudzy właśnie przeciwnie. Ale ok zostawiamy go.

Moim zdaniem względem 4500 lepiej jest wybrac znacznie tańszy x3500 który ma dokładnie tą samą kalibrację a na fronty zastosowac wzmacniacz albo końcówkę mocy. Zagra to na poziomie X6500 albo 8500. No taka prawda.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Mam podobny problem ale o klasę niżej. Zdobyłem za sensowne pieniądze zestaw pod kino domowe oparty na Klipsch RF-63 plus centralny RC-52 IV oraz starszy Sub RW-10D. W chwili obecnej soundround będzie na Klipsch RS62 (najprawdopodobniej). Zainwestowałem w te głośniki ponieważ muzyka (raczej spokojna, filmowa, elektroniczna) z różnych źródeł to jest 50-60% czasu. Pomieszczenie 6x4,5x2,5m przy czym głośniki są na dłuższej ścianie. No i tu pojawia się problem amplitunera. Wejściowa propozycja to Denon AVR-X2600H czy słusznie? Ludzie pisali mi, że może "braknąć mocy" tylko, że ja jej specjalnie nie potrzebuję. Proszę o sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Yamaha odpada. Pozostaje Onkyo, choć był bym bardziej przekonany do ONKYO TX-NR696. W konfrontacji z DENON x3500 (także cenowej) może być ciekawym rozwiązaniem.

Jeśli się mylę... poprawcie mnie 

Niestety odsłuch w chwili obecnej nie wchodzi w rachubę i pozostaje tylko kurier:(

 

Dzięki za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Oczywiscie masz racje. Chcialem tylko naprowadzic na firme która dobrze wspolpracuje z klipsch-ami. Harman tez chyba ma jakies ampli-kino, moze warto odsluchac bo wzmacniacze daja rade. Pozdr

O ile modele stereofoniczne były ok. O tyle amplitunery Harmana skończyły swoj zywot już dawno temu.

Denon X3500/3600 ma znacznie lepsza kalibrację. Onkyo 696 moim zdaniem da Ci porównywalne stereo do Yamahy 685. To dzwiek jasny kinowy bardzo dynamiczny.

Zarówno 696 jak i 685 daje Ci mozliwosc poprawy dzwieku poprzez zastosowanie koncowki mocy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To konkurent bezpośredni z tym że Marantz gra bardzo zachowawczo. Wiele osób uważa że to najlepiej grające amplitunery w stereo. I być może tak jest. ale grają tez najmniej dynamicznie w kinie przez to. Nie są jaskrawe , konturowe, niekiedy nawet nudne i muliste. Jeśli chodzi o kino to dobiera się do nich zawsze bardzo dynamiczne kolumny, jasne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...