Skocz do zawartości

Tani interkonekt DIY. "Zrób to sam"


Recommended Posts

24 minuty temu, 1Ender napisał:

@DiBatonio. A gdyby na masę dać przewodnik o mniejszym przekroju? Srebro sygnał 26AWG, masa miedź 28AWG?

Nie wiem.

Może słyszałeś, bo lubisz się bawić w DIY, ale w modyfikacji  np. urządzeń audio zwłaszcza w zasilaniu przewód masowy, również ten od gniazda IEC warto podmienić na najlepszy z możliwych przewodników, czyli srebro. 

Pomysł na zastosowanie srebra na masę, a miedzi na sygnałowy potwierdził i uznał za bdb jeden ze znanych powszechnie zaplataczy kabli, producent listew zasilajacych, kabli RCA, kolumienek i zwrotnic, itp.

Pomyśl, na pewno znasz.

😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w systemie słuchawkowym i mam zupełnie inne odczucia. Monolith to on nie jest, ale to nie jest zły kabelek w tej cenie.

Zresztą miał go ode mnie  też nasz kolega @Dedal75 niech jeszcze on się wypowie.

Graj nim jak możesz 24h przez przynajmniej tydzień z różną muzyką, ale też organową - najwięcej harmonicznych.

Jak masz streamer, to zapętlasz jakaś muzykę z Tidala z różnymi gatunkami i zostaw.

P.S.

Ten, który sobie sam wystrugałem wyszedł prawie dwa razy tyle co Begining.

Wtyki byly drogie, troszkę odmienny sznyt brzmieniowy i na razie gra zamiast Monolitha w moim systemie.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danke @DiBatonioz wypożyczke 😉Za dużo Ci nie napiszę bo kilka mi sie przewinęło w ostatnim czasie i to nie były porównania , sprawdzałem czy pasuje i nie gral napewno tak jak kolega @1Enderpisze, niskich mam za duzo on mi nie zwiększył , górę lubię nic nie przytłumione było . Ogólnie mi pasował , na dłużej bym go wziął. Bezlpieczny zakup. Mam srebro od znajomka teraz też  ale nie wiem co za firma i mi nie pasuje w ogole . Za to jakiś Matrix z  USA już tak 😊  gram na nim 2 tydzień , mało bo dzieci chore ale gram .Pzdr  

ps Baton , ja czekam na tego Twojego  RCA grzebanego  😋

 

 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Trochę wygrzewałem szumem. Kilka godzin. Nie słuchałem wcześniej. Dam mu jeszcze szansę.

Samym szumem to za mało, naprawdę różne gatunki muzyki, a o tej organowej to się dowiedziałem właśnie od p.Grzegorza z Albedo już lata temu.

Ta szansa musi potrwać ze2 tygodnie,  naprawdę i to po ,ilkanaciegodz dzie nie jak nie możesz 24h.

 

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Baton , ja czekam na tego Twojego  RCA grzebanego 

On nie jest na wypożyczenie, mój ci on i tyle. 😁

Zdjęcia dostałeś powinno Ci wystarczyć 😆😆😆

Zresztą nie masz czasu hehe.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

No to się będziemy gniewać .

Nie mówię że już  🤦

Hahaha.

Ale ten mój gra bardziej analogowo i gładko, przy czym bardzo rozdzielczo niby miękko, ale bas mniej rozdmuchany niż w Monolithach. Bardzo sprężysty, ale brzmienie wciągające, fajna separacja mniejsze bryły niz z Albedo Monolith przez co wrażenie jakby lepszej selektywności i separacji. Albedo czasem  gra bardziej do przodu, czasem bardziej nachalnie przez te powiekszone bryły ma się wrażenie, że instrumenty nachodzą na siebie, nie jest tak w każdej muzyce rzecz jasna. Może Albedo gra szerzej, naturalniej, ale też czasem bardziej męcząco. 

W moim wokale żeńskie są przepyszne i wciągające, a głoski syczące bardziej znośne niż z Albedo.

Może się nasuwać myśl, że jest mulący, ale tak  nie jest, chociaż demonem szybkości też nie jest.

Jest w nim jednak jakaś równowaga  między zbytnią gładkością,  a ostrymi krawędziami.  Bardzo przyjemne granie przez ten kabelek.

Pewno nie w każdym systemie tak się sprawuje, ale tak słyszę ten IC u siebie.

No, teraz nie musisz pożyczać, wszystko już wiesz.

😁

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

@DiBatonio Wy się znacie na tym. 😀

Potrzebuję miedziane wtyki RCA / i na tym kończy się prostota zadania 😄/. Już mówię. Końcówki Luxmana / zdjęcie/ mają specyficznie umieszczone gniazda RCA , w głąb panelu tylnego. Większość wtyków które mam po prostu nie wchodzi. Obudowa wtyku nie przechodzi przez szczelinę wokół gniazda. Te które obecnie założyłem

https://blackdotaudio.eu/wtyk-rca-cinch-kacsa-rp-200rt-8---rodowany---na-kabel-8mm,74,10647.html

są na styk. Wg. mnie powinien być większy luz. Doświadczenie podpowiada mi , że żaden wtyk zaciskowy , gdzie obudowa wtyku dociska blaszkę masy przez przekręcenie nie będzie dobry. Odpadają więc wszystkie , z obudową nakręcaną od góry.

Np. Taki Amphenol włazi idealnie. 😃

Masz jakiś pomysł ? Średnica kabla 8 mm.

20221204_184705.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Czysta  miedź, czy platerowana Au lub Ag?

Miedź , skłaniam się ku Au. Ktoś mi kiedyś powiedział , że jak iść w srebro to już cały tor. Od IC po głośnikowe i okablowanie wewnątrz kolumny. Inaczej to bez sensu . Czy to prawda ? nie wiem , ale brzmi sensownie.

Myślałem o takich 

https://blackdotaudio.eu/wtyk-rca-cinch-kacsa-rp-412gt---zlocony-24k---na-kabel-8mm,74,10640.html

Ale z miedzią to ma pewnie niewiele wspólnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomek4446 napisał:

Miedź , skłaniam się ku Au. Ktoś mi kiedyś powiedział , że jak iść w srebro to już cały tor. Od IC po głośnikowe i okablowanie wewnątrz kolumny. Inaczej to bez sensu . Czy to prawda ? nie wiem , ale brzmi sensownie.

Eeee tam, bez przesady, żeby po same okablowanie kolumnymusialo  być srebro. Mam tandem Albedo Monolith i w monitorach nic nie grzebię ze sreberkiem.

Cu jest ok, zawsze jest z jakąś domieszką, bo sam jest za  jekka, ale fosforobraz jesttez ok, takie Oyaide stosuje, a ich przewody i wtyki są zacne.

 

 

 

16 minut temu, tomek4446 napisał:

Ale z miedzią to ma pewnie niewiele wspólnego.

A Viablue lub Supra ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DiBatonio napisał:

Eeee tam, bez przesady, żeby po same okablowanie kolumnymusialo  być srebro.

Mam srebrny IC , miałem srebrne głośnikowe /oba kable czyste srebro/ w torze i właśnie wówczas usłyszałem , po cholerę to, jak w kolumnach jest kupa miedzi ?. 😄

A , że gość miał 50 letnią praktykę oraz kable w cenie mojego mieszkania i stać go by było na każdy przewodnik , jakoś mu uwierzyłem😄

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomek4446 napisał:

Mam srebrny IC , miałem srebrne głośnikowe /oba kable czyste srebro/

Ale są różne sreberkami 🙂

Niektóre są bardziej srebrne 😂😂😂😂

A tak serio, srebro Albedo gra "analogowo", ale z tego co wiem są takie co już tak analogowo nie grają i nie da się słuchać. 

Nemoi 1220 też bardzo gładko mi zagrało na wtykach ETI silver link.

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek4446 napisał:

Może niepotrzebnie dopisałem, ale czytałem już o srebrnych kablach ,czy wtykach , które były w rzeczywistości miedzią pokrytą srebrem. 

Dlatego trzeba filtrować,  ale czyste srebro tanie nie jest, chyba że SO.

U mnie każda pierdole słychać, dlatego nie chce pisać co i jak o drewienkach 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie.

Ja nie szukam kabli od lat, jak robię to dla kogoś i zazwyczaj na RCA KLEi. poza tym jednym który sobie wyrzeźbiłem na wtykach FT111R.

Ten kołnierz myślisz, że wejdzie?

Patrzyłeś Viablue, albo Suprę?

Tomek, uderzaj do gościa, może jeszcze nie sprzedał:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/wtyki-rca-neotech-dg202-ofc

Mnie by kusiły te:

https://audeos.pl/pl/p/Wtyczki-Viablue-T6s-RCA%2C-lutowane-cinch-kpl.-4-szt./84

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DiBatonio napisał:

Ten kołnierz myślisz, że wejdzie?

Zobaczymy , jak nie wejdzie to oddam.

6 minut temu, DiBatonio napisał:

Patrzyłeś Viablue, albo Suprę?

Na wtyki Viablue mam alergię 😂

Wywaliłem do kosza dwa komplety bananów. Śrubki mocujące były zrobione z tak miękkiego materiału , że dokręcenie mocniej imbusem powodowało błyskawiczne wyrobienie wpustu. Sama budowa wtyku była też idiotyczna , złożenie dwóch części nie było łatwe. 

O te 

https://avcorp.pl/product-pol-2245-Viablue-T6s-BANANA-wtyki-bananowe.html

Supra ma wtyki tylko do kabla 6 mm.

16 minut temu, DiBatonio napisał:

Tomek, uderzaj do gościa:

Dzięki za cynk. Odezwę się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tomek4446 napisał:

Wywaliłem do kosza dwa komplety bananów. Śrubki mocujące były zrobione z tak miękkiego materiału , że dokręcenie mocniej imbusem powodowało błyskawiczne wyrobienie wpustu. Sama budowa wtyku była też idiotyczna, złożenie dwóch części nie było łatwe. 

A miałeś idealnie dopasowane te imbusy do gniazd w śrubkach? 

Ja dobrze wspominam wtyk jack Viablue, a w Moonie mam ich terminale.

 

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Można , to był początek mojej kariery to raz. Dwa , ze chodziło o dość gruby kabel Chord Clearway i śrubki miały za zadanie blokadę na izolacji.

Możesz pokazać ten twór,  jak masz zdjęcia. 

Bo ja robiłem ten kabel, ale na wtykach BFA lutowanych chyba KacSa, albo Eagle nie pamiętam. 

Mam  foto jak zwykle z każdej  mojej robótki jakby co 😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...