Skocz do zawartości

Amplituner do kina z przyzwoitym Stereo


wojoo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Masz wiele tego typu urządzeń. Pioneer, Yamaha, Denon, Marantz, Creek, atoll, audiolab, cyrus. Wszystkie te firmy a z pewnością i wiele innych robi wzmacniacze, które w KD mogą grać jako końcówka mocy. Ja osobiście w swoim systemik mam Cyrusa One, ale wszystko zależy od tego jakie chcesz kolumny i jakiego szukasz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, seba3002 napisał:

Masz wiele tego typu urządzeń. Pioneer, Yamaha, Denon, Marantz, Creek, atoll, audiolab, cyrus.

Domyślam się. Tak samo jak Audi, Lexus, BMW, Mercedes robi auta sportowe jak i luksusowe... tylko wiedząc, że chcesz mieć sportowe z silnikiem v8, napęd na tył, i skrzynie 9 biegową krąg się zawęża do jednej marki ;)

 

25 minut temu, seba3002 napisał:

wszystko zależy od tego jakie chcesz kolumny

Tego jeszcze nie wiem, niestety muszę po kolei lecieć z elementami. Może Silver 500? na pewno coś co ma dużą dynamikę, są głośne, szeroka scena i koniecznie niski mocny bas

Albo może coś z Quadral?

Najgorsze jest to, że nie ma gdzie tego posłuchać

Edytowano przez wojoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz niestety jest kiepski czas i mało kto ma zatowarowanie

@S4Home rozmawiałem i to potwierdzili... nic ciekawego nie mają

Poza tym nie mam na czym tego słuchać - granie Yamahy jest dla mnie męczące, za jasne (owszem w kinie jest ok)

Edytowano przez wojoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pomyliłem się i chodziło o nowy 3600. To w zasadzie to samo :)

no tak teraz nie opłaca się po prostu trzymać towaru na stanie. Osób "z ulicy" bez umówienia jest zdecydowanie mniej. Sprzęt traci na wartości. Więc jak ktoś był u nas w grudniu czy styczniu a wpadł teraz to widzi że półki są puste. Masa towaru jest u klientów. Niech gra po to jest.

x3600 + nawet Pioneer a40/ Cyrus one

na prawdę solidne granie. Polecam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, S4Home napisał:

Oczywiście pomyliłem się i chodziło o nowy 3600. To w zasadzie to samo

Tak myślałem ale wolałem się upewnić ;)

Macie go u siebie?

Szkoda, że ma takie tandetne wykończenie

7 minut temu, S4Home napisał:

nawet Pioneer a40

Teraz tak sobie myślę, że w moim przypadku i tak będzie cały czas ampli uruchomiony (moim źródłem jest Nvidia Shield podłączony przez HDMI) i na tym odpalam YT, Spotify, Kodi

Więc nawet przy muzyce stereo będzie musiało iśc przez ampli

Czy to zadziała w przypadku zewnetrznego wzmacniacza stereo?

Edytowano przez wojoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

Dokupisz taniutki chromecast audio i masz źródło podłączone bezpośrednio do wzmaka. Jeśli zechcesz je wymienić nie stracisz dużo bo to cudo kosztuje niewiele ponad 100 zł. 

Nie chce kolejnego grata do pokoju, serio... dopiero co zapłaciłem 1100zł za Shielda właśnie po to aby odtwarzać m.in. muzyke po hdmi :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wojoo napisał:

Nie chce kolejnego grata do pokoju, serio... 

Chromecast jest tyci, nawet nie zauważysz. Ale gniazdko zajmie, to fakt.

Możesz też szukać czegoś pokroju audiolab 6000a play, co samo w sobie będzie też źródłem - pewnie zagra minimalnie gorzej, niż 'czysty' wzmacniacz, na pewno też wyjdzie trochę drożej.
(swoją drogą - przebitka między Cyrus One a Cyrus One Cast to jest jakiś mało śmieszny żart).

Niezależnie od tego, lepiej chyba pójść we wzmacniacz zintegrowany - nawet, jeśli teraz zagra tylko jako końcówka mocy, to potem możesz uznać, że chcesz jednak podpiąć jakieś źródło, może zupełnie rozdzielić system...

 

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wtrącę trzy grosze... ;) 

jak ma wyglądać to słuchanie "stereo"? Jeżeli ładujesz się w fotel, ze szklanką whisky (a tak się raczej utarł ten obraz "stereo" ;)), to wtedy zastosowanie oddzielnego wzmacniacza, z podpiętymi pod niego źródłami ma sens. Natomiast jeżeli ma to być po prostu granie muzyki, do tego na "multichannel", to nie wiem, czy robienie zamieszania z dodatkowym wzmacniaczem ma sens. Zwłaszcza, że jak piszesz i tak źródłem/przekaźnikiem będzie ampli KD.

Postaw po prostu na wydajny i mocny ampli KD. Końcówkę, czy wzmacniacz zawsze zdążysz dołożyć. Możesz też spojrzeć w kierunku SC-LX od Pioneera  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh tego się bałem :) im więcej opinii tym są one zupełnie inne

Juz miałem zamawiać 3600 i patrzyłem na jakąś końcówkę mocy, gdzie po chwili dostałem ofertę na Arcama AVR 396 za 5600

Sam już nie wiem. Teraz różnica miedzy 3600 a Arcamem jest ok 1000zł

14 minut temu, Markcox napisał:

jak ma wyglądać to słuchanie "stereo"? Jeżeli ładujesz się w fotel, ze szklanką whisky (a tak się raczej utarł ten obraz "stereo" ;)), to wtedy zastosowanie oddzielnego wzmacniacza, z podpiętymi pod niego źródłami ma sens.

Stereo wygląda u mnie tak... raczej mało albo w ogolę sie nie siedzi na kanapie tylko słucha na środku pokoju (nie wiem jak was ale moich domowników muzyka wciąga do tańca)

Na kanapie 95% KD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Markcox napisał:

Pamiętaj tylko, że z racją jest jak z dupą - każdy ma swoją. I to samo tyczy się gustów i zapotrzebowania

Masz rację :)

Dlatego teraz zastanawiam sie jak to rozgryźć

Plastikowy Denon 3600 plus do tego jakąś koncowke

Arcam AVR 390 plus później jakaś koncówkę

lub avr 550 (różnica miedzy 390 a 550 2000zł)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to Ci coś wniesie w kwestii rozwiania Twoich wątpliwości. W każdym razie ja już wiem z własnego doświadczenia, że nie ma co oszczędzać na ampli KD.

I moim zdaniem lepiej kupić używany, ale spełniający oczywiście wszystkie preferencje techniczne, topowy ampli KD, niż pchać się w średnią półkę ampli i pudrować go końcówkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Markcox napisał:

ak na szybko, za stornami www. branży obecnej na forum: Q21, sklepRMS. S4Home wiem, że ze stroną walczy, więc tu musisz atakować Piotra na tel.

W pierwszej kolejności do nich uderzyłem (nie mają do wypożyczenia)

Coś znalazłem na allegro, może tam spróbuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home ma na stanie 550, chciałem się umówić na odsłuch u nich na miejscu ale nie będą go otwierać :)

21 minut temu, Markcox napisał:

konsument, zakup na odległość, 14 dni. Kombinuj

tak tylko przez to mam aktualnie zamrożone w sumie 14 tyś bo tak przesłuchałem kolumny, amplituner i inne sprzęty. Jak płacić to trzeba z góry a jak mają zwracać to czekają do ostatniego dnia

(broń Boże nie pisze tu akurat o żadnej z w.w. firm)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...