Skocz do zawartości

Amplituner do kina z przyzwoitym Stereo


wojoo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minut temu, Markcox napisał:

ale przecież oficjalne wypożyczenie działa dokładnie w ten sam sposób - nikt Ci nie wyda sprzętu na testy, jak nie zamrozisz u nich gotówki równowartości sprzętu :) 

Owszem, ale jak zwracam np osobiście to jest "z rączki do rączki" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Markcox napisał:

Tym bardziej, że kolumny oficjalnie znakowane, jako 4ohm potrafią "zejść" znacznie niżej i robi się problem.

Ale to jest przecież standard, tzn rating np. 8 ohm oznacza *średnią* impedancję w okolicach tej wartości, a nie dolny jej pułap...

A trochę offtopikując i w temacie oznaczeń producenta - moje MA Monitor 50 wg wszelkich dostępnych w sieci danych są 8 ohm. Wyciągam kolumienki z kartonu - a tam z tyłu nadruk: 4 ohm :D

Oczywiście natychmiast poszedł email do Monitor Audio z pytaniem o co kamą - czy to błąd na produkcji i dali nie ten nadruk co trzeba, czy zmienili rating, czy ki diabeł. Niestety jeszcze nie doczekałem się odpowiedzi, ale nawet tydzień nie minął, więc powiedzmy, że mają jeszcze szansę, zanim zacznę wydzwaniać do UK ;).

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Markcox z tym, że o takiej metodzie pomiaru* wiedzą równie dobrze producenci elektroniki. I jeśli kolumna jest oznaczona jako 4 ohm, a amplituner/wzmacniacz też pozwala na 4 ohm (choćby, jak np Denony, w specjalnym trybie z ograniczoną mocą), to nawet jeśli ta kolumna dla niektórych częstotliwości zejdzie do 2 ohm, to nie powinno sprawiać to problemu.

Więc dla użytkownika nie powinno mieć znaczenia jaka jest realna mierzona minimalna impedancja kolumn.

*) Acz nie wiem, czy istnieje jakiś branżowy standard metody pomiaru...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie musisz tego tłumaczyć ;)

Ale nie zmienia to faktu, że wiele ampli nie jest w stanie udźwignąć kolumn z "fabryczną" impedancją 4ohm i często przy głośniejszym (czyli normalnym w kinie) słuchaniu działają zabezpieczenia (oby) i ampli będzie się wyłączał. Bywały historie, że kolumny mianujące się nawet katalogowym 8ohm, schodziły poniżej 4. Papier wszystko przyjmie.

Więc

3 minuty temu, Konrad Kulwicki napisał:

dla użytkownika nie powinno mieć znaczenia jaka jest realna mierzona minimalna impedancja kolumn

teoria sobie, a praktyka idzie swoim torem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2020 o 07:32, S4Home napisał:

3500 i końcówka mocy

Piotrek , pozwolisz , że się nie zgodzę. Od dawna , i sam się dałem na to złapać , dopóki nie sprawdziłem organoleptycznie panuje opinia na forach , że do amp. trzeba dołożyć końcówki mocy / przynajmniej jedną / ,to system nagle wzniesie się na wyżyny , bo odciążamy końcówki samego amplitunera, przez co reszta jest wydajniejsza. Ok. zgadzam się z tym w pełni, ale tylko pod warunkiem , że mamy słaby amplituner , który to mając pomroczność jasną kupiliśmy do naszego salonu 60 m2, a " gramy" w systemie min 7.2 , gdzie fonty i tyły to potężne podłogówki. Końcówki są wspaniałą sprawą jak idziemy w kino z oddzielnym procesorem / zresztą w tedy, nie mamy chyba wyjścia :) /, natomiast w 20-30 m2 , ta jedna najczęściej dołączona końcówka guzik daje , sam amplituner też sobie poradzi. Jak kupimy kiepski amplituner, to końcówki mocy nam raczej nie pomogą , będzie głośniej , ale tak samo słabo. No , bo co się zmieni jak damy końcówkę / zmostkowaną / np. na centralny , dialogi będą wyraźniejsze ? Będzie głośniej ? A co z pozostałymi kolumnami ? Dźwięk otaczający to zgranie wszystkich kolumn , często pomijane są tyły , bo rzadko się odzywają . Nieprawda , one tworzą tło , a to , że nie zdmuchują czapki z głowy, to tak ma być. Kolejne jakieś dziwne podejście , że jak już mamy upragnionego suba, to on powinien przez 2 godz. filmu napierdzielać  , bo jak nie , to pewnie się zepsuł , lub trzeba go tak podkręcić , by był cały czas słyszalny.   W stereo , bo większość osób mam wrażenie kupując amplituner KD  , bardziej skupia się na tym aspekcie, uznając , że KINO to z założenia będzie mieć jak Cinemaxie  , też będzie takie sobie , czy z końcówką , czy bez . Uważam , że powinno się kupić najlepszy NOWY  amplituner i nic nie kombinować. Dzisiaj podłączyłem jako jeszcze jedną końcówkę po za wpiętą na stałe BC Acoustique EX 502 , monobloki lampowe , zrobiłem kalibrację , właśnie słucham koncertów z blu - raya w DTS -ie i nie chce być lepiej niż bez tego osprzętu . Owszem , jak komuś się wala po chałupie niepotrzebna końcówka to można wpiąć , nie zaszkodzi, ale żeby od razu kupować  ? :) Powtarzam jak , dojdziemy do wniosku , że jednak dźwięk muzyki stereo z naszego amplitunera nie jest zadowalający , to kupmy osobny  wzmacniacz stereo , rozdzielmy systemy pozostawiając wspólne fronty i tyle. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

 Powtarzam jak , dojdziemy do wniosku , że jednak dźwięk muzyki stereo z naszego amplitunera nie jest zadowalający , to kupmy osobny  wzmacniacz stereo , rozdzielmy systemy pozostawiając wspólne fronty i tyle. 

 

No właśnie. I o to przede wszystkim chodzi. Nie wiem jak jest w systemach z wyższej półki cenowej ale ja w swoim bardzo budzetowym nie odczułem jakiegoś przeskoku przed i po dołączeniu wzmacniacza, który pracuje w trybie końcówki mocy w KD. Co innego jeśli chodzi o stereo. Źródło plus wzmacniacz i gra to o niebo lepiej niż Amp AV. Ale kupowanie końcówki mocy w budzetowym KD, tylko po to żeby polepszyć jakość tego kina to moim zdaniem przerost formy nad treścią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tych amlitunerów już nie ma :/ tego modelu nie pożyczę bo nie mam :/

Pożyczaj poki ktoś jeszcze ma. No chyba że chcesz nową linię AVR 20 / 30?

Tomku już wyjaśniam.

Jak to wygląda z mojego doświadczenia

Owszem słabszy amplituner i dokładanie wzmaka nie wyniesie go na poziomy niebios. Ale poprawi dynamikę frontów i to zdecydowanie. Przez to że fronty, przeważnie duże są odłączone od zasilacza w AV to automatycznie reszta gra pełniej i bardziej dynamicznie. I teraz abyśmy się dobrze zrozumieli.

nie byłem zwolennikiem nigdy ładowania końcówki czy Integry za 10 000 to amplitunera za 2500. Ale juz dodatkowe źródło zasilania. Nawet proste wnosi poprawę.

Plusem jest to że jeśli to będzie integra to można wyłączyć AV całkowicie z tory stereo.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem, że zaryzykuje i zakupiłem w ciemno Arcama AVR550.

Niestety nie miałem zbyt dużo czasu na głębsze testy ale wygląda to na tą chwilę obiecująco :)

Przeogromna różnica względem stereo a o KD już nie wspomnę. Kompletnie inne doznania, nagle słyszę nowe dźwięki w utworach które dobrze znam.

Niesamowicie poprawiła się przestrzeń, scena.

Fajnym dodatkiem jest automatyka samego osprzętu, podłączyłem wszystkie urządzenia pod ampli i bez żadnych konfiguracji wszystko mogłem robić 1 pilotem od Shielda

Niestety na zerowych ustawieniach brakowało mi basu więc troche go podbiłem ;).

Poczekam do weekendu i uruchomię Diraca, zobaczymy co to ustrojstwo potrafi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tomek4446 napisał:

O , i teraz gadasz jak człowiek :)

Wg. mnie

Integra - TAK

Końcówka mocy - NIE

Osobiście stosuje takie rozwiązanie.

9 godzin temu, wojoo napisał:

Poczekam do weekendu i uruchomię Diraca, zobaczymy co to ustrojstwo potrafi

od tego powinieneś zacząć bo to tak naprawdę jest kluczowa sprawa tego amplitunera jego olbrzymia zaleta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, S4Home napisał:

od tego powinieneś zacząć bo to tak naprawdę jest kluczowa sprawa tego amplitunera jego olbrzymia zaleta

Byłem w szoku jak odpakowałem pudełko a w środku jakiś dziwny mikrofon (nie taki jaki pokazują na filmach Diraca "wkręcany stożek") który wymaga specjalnego statywu

Pomijam fakt, że wyposażenie za taką kasę to jakaś kpina to jeszcze trzeba kolejne $ wydać aby skorzystać z kalibracji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na akcesoriach się zarabia najlepiej. :)

a akurat brytyjczycy nie pod godzili do tego tematu jak Japończyki. Przecież wiele z nich nie miało wifi a bluetooth robiło rozszerzenie wpinane w USB. 

anglicy budowali i szukali odbiorców raczej wśród tych osób które mają podłączonego fajnego ,do robię odtwarzacza Blu-ray i lecą z oryginalnych filmów. Tylko. Wtedy takie amplitunery nie pokazywały braków funkcji sieciowych a swoje zalety dźwięku.

zacznij od Diraca. Albo inaczej posłuchaj go trochę tak a później zrób kalibrację. Jestem ciekaw twojego zdania. U mnie zrobiło to duża zmianę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, S4Home napisał:

zacznij od Diraca. Albo inaczej posłuchaj go trochę tak a później zrób kalibrację. Jestem ciekaw twojego zdania. U mnie zrobiło to duża zmianę. 

Tak jak pisałem muszę kupić mocowanie do mic :) zazwyczaj spotykałem się z mikrofonem na gwint jak od kamery (taki mam statyw) a tu zonk

Tak czy siak bez Diraca jest spora różnica ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wojoo napisał:

który wymaga specjalnego statywu

Zrób zdjęcie tego mikrofonu. Mikrofony od KD łatwo się montuje na statywach fotograficznych , ale do Dirac Live powinieneś mieć ze względu na rozrzut punktów pomiarowych statyw mikrofonowy.

Po pomiarze DL możesz odczuwać niedosyt basu , to skutek wyeliminowania podbić tego pasma przez pomieszczenie , ale nie zmieniał bym niczego / tj. nie podkręcał basu :) / , po jakimś czasie nie będziesz mógł słuchać bez DL / sprawdzone/. Nie wiem jaką Arcam wykupił licencję DL , czy pełna , czy tak jak NAD nieco okrojoną ale to i tak działa najlepiej w zakresie 20-500 Hz. więc powinno być dobrze.

Gratuluję zakupu , jak czytam już jesteś zadowolony , a to najważniejsze :)

Ja korzystam z takiego statywu :

IMG_0209.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...