Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Everaldo

Jak grają kolumny Nota 240 ?

Recommended Posts

Słuchałem modelu Nota 260X. Te są większe Dawały radę w 25m2. z elektroniką Creeka. Zapewne dla tej Yamaszki będzie to optymalne rozwiązanie, porównując je do fabrycznych głośników, które są raczej kipskie.

Znane i cenione modele.

Tak bez problemu podejdą pod 470 i na pewno zagrają lepiej niż seryjne monitory.

W podobnej cenie masz jeszcze obecnie teraz Magnata 723 i Monnitor audio Bronze 2. Ewentualnie jeśli ktoś jeszcze ma to Zensor 3.

Miałem okazję słuchać fabrycznych Yamahy z tego modelu oraz IL 240x różnica w jakości na duży plus dla 240. Z yamaszka zgrywają się dobrze przyjemne ocieplone brzmienie, jeżeli będzie ci brakowało basu możesz pomyśleć nad większymi z tej serii.  

Zdecydowałem się żeby kupić do tej Yamahy mcr-n470d kolumny Nota 240 że względu na mniejszy rozmiar. Jednak pytanie brzmi : czy opłaca się je kupować czy lepiej kupić tą Yamahe z jej fabrycznymi/standardowymi kolumnami ? Czytałem opinie na Amazonie i na polskich stronach i zdecydowana większość osób która kupiła ten sprzęt twierdzi że fabryczne kolumny grają dość ładnie 

Grają dość ładnie względem innych seryjnych monitorow do innych wieżyczek.

Moim zdaniem jak zmieniać to na 260. 240 ma 10 cm basowiec. Ja bym nie inwestował dodatkowej gotówki do takiego monitora.

Dnia 24.04.2020 o 07:09, Kubad napisał:

Miałem okazję słuchać fabrycznych Yamahy z tego modelu oraz IL 240x różnica w jakości na duży plus dla 240. Z yamaszka zgrywają się dobrze przyjemne ocieplone brzmienie, jeżeli będzie ci brakowało basu możesz pomyśleć nad większymi z tej serii.  

A co mógłbyś  powiedzieć  o basie Not 240 ? 

Powiem tak nota 240 jest lepszym wyborem od kolumn fabrycznych natomiast przy twoim metrażu powinieneś myśleć raczej o 250 a najlepiej 260. 

9 godzin temu, Everaldo napisał:

A co mógłbyś  powiedzieć  o basie Not 240 ? 

Nic. Jak będzie to już będzie dobrze

Dnia 26.06.2020 o 23:40, Kubad napisał:

Powiem tak nota 240 jest lepszym wyborem od kolumn fabrycznych natomiast przy twoim metrażu powinieneś myśleć raczej o 250 a najlepiej 260. 

Spoko. Ale jak słuchałeś tej Noty 240 w połączeniu z Yamaha mcr-n470 to było słychać bas ? 

Bas słychać zawsze pytanie do ciebie jak go odczuwasz, przy pomieszczeniu jakie masz może go brakować. Dlatego nie wahaj się i wypożycz taki zestaw do domu wtedy wszystko się wyjaśni.