Skocz do zawartości
Bartosz K

Spotify i poprawa jakości dźwięku ze smartfona

Recommended Posts

5 godzin temu, Kubad napisał:

Co do biblioteki to wydają mi się że są podobne w większości czego szukałem znajdowałem na jednym i drugim. 

Przenosiłem kilkanaście playlist pomiędzy Spotify i TIDAL i zdarzało się że w playliscie brakowało całkiem sporo utworów. Spotify ma też sporo materiałów na wyłączność, oczywiście TIDAL też. Osobiście używam obu serwisów.

1 godzinę temu, mkk napisał:

A potem przychodzi Qobuz, cały na biało :P

Haha testy były ale nie przekonał mnie do siebie, zdecydowanie wolę tidala. 

14 godzin temu, Kubakk napisał:

Da radę sterować tidalem z telefonu via komputer ?

Spotify daje mi taką możliwość będąc w tej samej sieci wifi :)

Można za pomocą telefonu sterować odtwarzaniem Tidala na PC, ale nie z użyciem aplikacji Tidal. Wystarczy na PC zainstalować BubbleUPnP Server (daje dostęp do Tidala i Qobuza). Odtwarzaczem może być Foobar 2000 z wtyczką foo_upnp. Do sterowania odtwarzaniem apka BubbleUPnP na telefonie, można też użyć mconnect.

Edytowano przez marecki

@marecki no właśnie , dlatego wolę jednak spotify , lepszy interfejs - foobarem steruje telefonem jakimś programem , ale co chwilę się rozłącza bo jak tel "wygasnie" to przechodzi na LTE a wtedy wifi off ;)  a spotify leci w tle cały czas elegancko

Można na Bubble Server utworzyć OpenHome renderer i wtedy telefon jest tylko sterownikiem. Strumień z Tidala jest przesyłany do renderera bezpośrednio z sieci (nie przez telefon).

Możesz przesyłać strumieniowo muzykę Spotify do 320 kbps po uaktualnieniu do Premium, ale sugerowałbym również Tidal. Nie przeszkadza mi katalog Tidal. Wystarczy mi ponad 60 milionów piosenek. Ale muszę powiedzieć, że jedyne, co mi się nie podoba w Tidalu, to to, że nie obsługuje pobierania offline, takiego jak Spotify. To jednak nie jest wielka sprawa. Możesz rozwiązać ten problem za pomocą Tidal Music Converter.

Napisano (edytowany)

Spróbuj użyć DAC lub Spotify Music Downloader. Używam ich obu. Pierwsza z nich pomaga bezpośrednio poprawić jakość dźwięku w Internecie. Ten ostatni pomaga pobierać utwory Spotify w jakości co najmniej 320 kbps.

Edytowano przez RoRo
Usunięto link do dziwnej strony...

Dnia 17.11.2020 o 04:58, johnweems napisał:

Spróbuj użyć DAC lub Spotify Music Downloader. Używam ich obu. Pierwsza z nich pomaga bezpośrednio poprawić jakość dźwięku w Internecie. Ten ostatni pomaga pobierać utwory Spotify w jakości co najmniej 320 kbps.

To jakiś spam czy mi się wydaje?